Šodien vārdadienu svin Rigonda, Adrians, Ārija, rītdien - Haralds, Almants Ieiet | Reģistrēties
Lielais raksts
Izdrukāt rakstu
Atļaus nomedīt 150 lūšus

2011-11-23 12:03

Pamatojoties uz Medību likuma divdesmito pantu, Ministru kabineta 2003. gada 23. decembra noteikumu Nr. 760 “Medību noteikumu” (turpmāk Medību noteikumi) 3.1.6. apakšpunktu, „Lūšu aizsardzības plānu” (13.11.2007. Vides ministra rīkojums Nr. 683) un Zemkopības ministrijas 23.01.2008. apstiprināto kārtību Nr. 3 “Medījamo dzīvnieku uzskaites un limitēto medījamo dzīvnieku nomedīšanas lielākā pieļaujamā apjoma medību platībās aprēķināšanas metodika”, nosaku lielāko pieļaujamo lūšu nomedīšanas apjomu (turpmāk - limitu) 2011./2012. gada medību sezonai - 150 (simts piecdesmit) dzīvnieku.

1. Lai nodrošinātu Medību likuma 6. panta izpildi, un ņemot vērā Lūšu aizsardzības plāna ieteikumus, nosaku:

1.1.  aizliegumu 2011./2012. gada medību sezonā lūšus medīt Zemgales virsmežniecības Jelgavas un Bauskas mežniecībās (ar 2012. gada 1. janvāri - Jelgavas un Bauskas nodaļu uzraugāmajās teritorijās, izņemot Bārbeles, Dāviņu, Skaistkalnes, Stelpes, Vecsaules un Vecumnieku pagastus), un Rīgas reģionālās virsmežniecības Babītes un Baldones mežniecībās (ar 2012. gada 1. janvāri - Babītes nodaļas uzraugāmajā teritorijā);

1.2. pārējās medību platībās vienotu limita izmantošanas kārtību kopējā lūšu limita ietvaros līdz 2012. gada 1.janvārim ieskaitot;

1.3. ar 2012. gada 2. janvāri sekojošu neizmantotā lūšu limita procentuālo sadalījumu starp virsmežniecībām:

Austrumlatgales virsmežniecībā - 9%;
Centrālvidzemes virsmežniecībā - 15%;
Dienvidkurzemes virsmežniecībā - 9%;
Dienvidlatgales virsmežniecībā - 9%;
Rīgas reģionālajā virsmežniecībā - 9%;
Sēlijas virsmežniecībā - 5%;
Zemgales virsmežniecībā - 2%;
Ziemeļaustrumu virsmežniecībā - 15%;
Ziemeļkurzemes virsmežniecībā - 9%;
Ziemeļvidzemes virsmežniecībā - 15%;

virsmežniecības, kuras noteiktais limits izpildīts, lūšu medības 3% ietvaros no kopēja limita, bet ne vairāk kā 5 lūšu nomedīšanu atsevišķi saskaņo ar VMD Medību daļu.

2. Lai nodrošinātu, ka netiek pārsniegts lielākais pieļaujamais lūšu nomedīšanas apjoms valstī kopumā un pamatojoties uz Medību noteikumu 8.-10., 13.2., 14., 16., 28.9. un 28.15. punktu, uzdodu:

2.1. virsmežziņiem:

2.1.1.   nodrošināt visu mežziņu, mežsargu, kā arī mednieku formējumu vadītāju iepazīstināšanu ar šo rīkojumu;

2.1.2.   organizēt informācijas apmaiņu ar medību tiesību lietotāju tā, lai medību vadītājs katrreiz pirms medību uzsākšanas būtu informēts par jau izmantoto lūšu limita daļu;

2.1.3.    nodrošināt Valsts meža dienesta 12.03.2004. rīkojumā Nr. 48. noteiktā parauga akta aizpildīšanu par katru nomedīto lūsi;

2.1.4.     pamatojoties uz medību vadītāja sastādītu un iesniegtu aktu, izsniegt MKT sistēmā reģistrētu lūša medību atļauju medību produkcijas īpašniekam;

2.1.5.    nodrošināt Valsts meža dienesta Medību daļas informēšanu par nomedītajiem lūšiem vienas darba dienas laikā pēc lūša nomedīšanas;

2.1.6.   par ikvienu lūsi, kura bojā ejas cēlonis nav medīšana, vienas darba dienas laikā informēt Valsts meža dienesta Medību daļu.

2.2. Valsts meža dienesta Medību daļai:

2.2.1.    2012. gada 2. janvārī nekavējoši veikt neizmantotā lūša limita skaitlisku sadalījumu pa virsmežniecībām atbilstoši šī rīkojuma 1.3. punktā noteiktajam procentuālajam sadalījumam, par to elektroniski un telefoniski informējot virsmežniecību atbildīgās amatpersonas;

2.2.2.  nodrošināt, lai netiktu pārsniegts kopējais lielākais pieļaujamais lūšu nomedīšanas apjoms valstī, un līdz 2012. gada 31. martam kopējā limita ietvaros papildus koordinēt ne vairāk kā 5 lūšu nomedīšanu virsmežniecībās, kurās izmantots sākotnēji noteiktais limits.

Kontroli par rīkojuma izpildi uzdodu Meža resursu pārvaldības departamenta direktoram.

Izsūtīt:

virsmežniecībām,

A/S “Latvijas valsts meži”,

Latvijas mednieku asociācijai,

Latvijas Mednieku savienībai,

Biedrībai „Medniekiem.lv”

Ģenerāldirektors
A.Krēsliņš

Komentāri:

Ruslans Bannikovs, 2011-12-10 12:01
kur var dabūt maziņu lūsīti , gribu sev mājās tādu lopiņu.

Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Kā lielais dzelzs putns medībās palīdzēja...
Kādreiz senos senos laikos, lielā karaļvalstī austrumos bija populāras anekdotes par mazu ziemeļu tautiņu- čukčām. Viena no..

Ziema laiks... cik svarīgs ir kvalitatīvs apģērbs!?
Laiks un progress iet uz priekšu. Arī vecāsmammmas adītā vilnas zeķe nav pēdējais modes kliedziens, bet gan silta un bezgala mīļa..

LMKA izstāžu un darba grafiks 2012. gadam
Latvijas Mednieku kinoloģiskās apvienības izstāžu un darba grafiks 2012. gadam

Lai medības būtu sekmīgas

Biedrības Medniekiem.lv biedrs, mežzinātņu doktors  Vitauts Gaross..

Atļaus nomedīt 150 lūšus
VMD 22.11.2011. rīkojums Nr.174. Par lielāko pieļaujamo lūšu nomedīšanas apjomu 2011./2012. gada medību sezonā

Top.LV
Latvijas Reitingi