Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Padoms kucēna audzināšanā!

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 28 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 13.11.2014. 18:59
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Kristaps Marķitāns
Kristaps Marķitāns
Pēdējo reizi manīts 2022-01-13 22:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: M.B. '''Mārkalne'
Atrašanās vieta: Alūksne
Medību stāžs: 19
Aprīkojums: KRUPP-16.kal.,KRUPP-12kal.,MP-153,TOZ-12,BrowningMaral
Medību trofejas: 6
27.06.2014. 22:42
Sveiki. Mums kolektīvā ir parādījies jauns palīgs medības, Krievu-Eiropas laikas kucēns Falko 3 mēn. . Vēlētos no tieši šādu suņu saimniekiem dzirdēt padomu par to kā labāk sākt pirmos soļus medībās. Līdz šim ir bijusi darīšana ar Latvijas dzinējsuņiem, bet ar Laiku nav nekādas pieredzes!Negribu lai šeit viss izplūst diskusijās kas noved pie likumdošanas aktiem kā līdzīgās tēmās, bet vienkārši konkrētus padomus sākot ar ēšanas paradumiem un beidzot ar vešanu pie zvēriem, lai puika izaug par labu mednieku. Paldies jau iepriekš!
Kristaps Marķitāns
Kristaps Marķitāns
Pēdējo reizi manīts 2022-01-13 22:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: M.B. '''Mārkalne'
Atrašanās vieta: Alūksne
Medību stāžs: 19
Aprīkojums: KRUPP-16.kal.,KRUPP-12kal.,MP-153,TOZ-12,BrowningMaral
Medību trofejas: 6
27.06.2014. 22:44
!
Kristaps Marķitāns
Igors Petro
Igors Petro
Pēdējo reizi manīts 2015-04-15 06:39
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
27.06.2014. 23:41
Uz šo tēmu man ir daudz ko pateikt,bet to visu uzrakstīt ir slinkums.
Rūdis Grietnieks
Rūdis Grietnieks
Pēdējo reizi manīts 2016-12-25 20:44
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: Nezinu kas tas tāds ir
Atrašanās vieta: Sladus rajons
Medību stāžs: Neesu mednieks
Aprīkojums: Gaisene
Suņi: Bokseris Reno,Taksis Pikers
Medību trofejas: 1
27.06.2014. 23:54
Es ar gribētu pa šo tēmu kaut ko labu uzināt.Es audzinu tagat taksi kam tulīt bus 3 mēneš,varbūt kats var pa tiešām uzrakstīt kaut ko normālu.Igor uzraksti kaut vai pusi ko tu zini par kucēnu audzināšanu.
Rūdis Grietnieks
Rūdis Grietnieks
Pēdējo reizi manīts 2016-12-25 20:44
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: Nezinu kas tas tāds ir
Atrašanās vieta: Sladus rajons
Medību stāžs: Neesu mednieks
Aprīkojums: Gaisene
Suņi: Bokseris Reno,Taksis Pikers
Medību trofejas: 1
27.06.2014. 23:56
Kristap ko ta laiciņa grib darīt vaveres dzināt,bebrus tramdīt,dzinēj medības skries vai uz asins pēdu?
Kristaps Marķitāns
Kristaps Marķitāns
Pēdējo reizi manīts 2022-01-13 22:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: M.B. '''Mārkalne'
Atrašanās vieta: Alūksne
Medību stāžs: 19
Aprīkojums: KRUPP-16.kal.,KRUPP-12kal.,MP-153,TOZ-12,BrowningMaral
Medību trofejas: 6
28.06.2014. 00:33
Meža Cūkas,Aļņi + asinspēda. Ja sanāktu iemācīt puikam šo visu, būtu ļoti priecīgs!
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
28.06.2014. 09:18
Renār,nu nezinu vai tā jāšķiro,mans rietumsibīrietis gan dzen(tikai riešanas vietā ķiukst,jāprot saklausīt starp citiem suņiem),gan paņemts pavadā perfekti iet pa asinspēdu.Laiku popularitāte laikam jau turas uz to ka darbojas universāli.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
28.06.2014. 10:08
Mums kolektīvā ir parādījies jauns palīgs medības, Krievu-Eiropas laikas kucēns Falko 3 mēn. . Vēlētos no tieši šādu suņu saimniekiem dzirdēt padomu par to kā labāk sākt pirmos soļus medībās

Nezinu kā ir citas valstīs....,bet Latvijā izplatīta parādība t.i. no sākuma paņem šķirnes suni,un tikai tad sāk interesēties kādiem mērķiem konkrētā medību suņu sķirne radīta.Vienīgais, kas šajā borģelē nav vainīgs, tas ir mazais šunelis.
Šajā konkrētajā gadījumā, kad šunelis jau iegādāts ieteiktu sākt ar vienkāršu pastaigu pa mežu. Vēlams, ka pastaigā piedalās tikai saimnieks ar suni, lai nebūtu blakus kairinājumu.Šo pastaigu laikā varēs redzēt kā šunelis izmanto maņas (REDZI,DZIRDI,OŽU), kas viņam interesē.Es savus jaunos, pastaigu laikā pievedu klāt pie iežogota meža dzivnieka ar kuru ir tikai vizuāls kontakts.Vēroju attieksmi.Kad jūtu, ka šunelis pieņēmies prātiņā laižu lielajā aplokā ar meža ruksi.Iepazīstinu ar to.Pārāk ar aploka ruksi neaizraujos, bet kadas trīs reizītes nekaitēs.Pēc šīm trīs reizītēm šunelim vajadzētu aplokā patstavīgi atrast ruksi. Tālak medības. Sāku ar likšanu uz nomedītu dzīvnieku pēdas( izņemot buka).Tālāk medības ar dzinējiem. Divu gadu laika izveidosies medību suns, kurš strādās - asinspēda + ko saimnieks vairak medīs.
Ja kaut ko vairak brauc ciemos uz KMC"Dālderi".Tālr. 29144377.Aigars.
Aigars Remess
Kristaps Marķitāns
Kristaps Marķitāns
Pēdējo reizi manīts 2022-01-13 22:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: M.B. '''Mārkalne'
Atrašanās vieta: Alūksne
Medību stāžs: 19
Aprīkojums: KRUPP-16.kal.,KRUPP-12kal.,MP-153,TOZ-12,BrowningMaral
Medību trofejas: 6
28.06.2014. 10:38
Latvijā izplatīta parādība t.i. no sākuma paņem šķirnes suni,un tikai tad sāk interesēties kādiem mērķiem konkrētā medību suņu sķirne radīta

Kādam mērķim ir laika, labi zinu, bet nav pieredzes audzināšanā.
Un domāju,kai ciemos pie jums arī aizbrauksim! :)
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
28.06.2014. 10:53
Suņa bērns ir jauaudzina vēl vairāk kā cilvēkbērns ,jābūt stipriem nerviem,tas gan būs vairāk jagterjēriem ,ir bijuši man arī laikas ,somu karēļu rietumsibīrijas krievu eiropas ,nu speciāli medībām mācijis neesmu nevienu kā saka ja ir medību instinkts viņam iekšā tad vis agri vai biški vēlāk notiek ,tikai ar šuneli ir daudz jamedī kopā un ar laiku viņš saprot ko un kas jadara ,kucēns no mazas bērnības ir jadresē izpildīt komandas tas gan jo ja viņš tevi neklausa tad tur jēgas nav ,ir japanāk lai izpilda komandas un par nedarbiem ir jāsaņem pēriens lai cik tas pašam smagi nebūtu,jo žēl jau mazo pērt,bet ja to atliek uz vēlāku laiku tad var būt par vēlu,man laikas un arī jakterjēri ir visi bijuši universāli ,ir pīles nesuši ārā cūkas dzinuši un turējuši uz vietas gan arī alņus noturējušas laikas uz vietas tāpat briežus dzinuši nu par bukiem nezinu tādu medību suni kurš tos nedzītu ,ir arī daudz medītas caunas ar laikām ,asins pēdas vislabāk ņēma taksis ,bet arī pieminētie sunīši ir man un citiem atraduši savainotos zvērus, ar šuneļiem ir vienkārši jāstrādā daudz ,man viņi ir ģimenes locekļi Nr-1.