Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - vītņstobra patronu lādēšana/aprīkojums

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 91 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 19.02.2024. 09:44

Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
09.08.2014. 11:44
Nē Anrij,par līdz 100% ir ok,kas notiek ja pulveri saspiež uz kraukšķi?
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2023-05-25 16:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
09.08.2014. 12:06
uz kraukšķi... tiek deformēta lode, tiek jāts sēdināšanas stienis, patrona ir šķība.. Plastmasu jau baigi nesaspiedīsi. Ja nu tiešām gribas maksimāli iedabūt iekšā, tad lēnām no trektera pa 25cm trubiņu pa graudiņam. Bonus vietu var dabūt jūtami un bez "hrusta". Accurateshooter.com bija raksts ar bildēm, kur viens aprakstīja ekeperimentu ar kaut kādu mazo kalibru. Kakliņa tiesu viņš ieguva, ja atmiņa neviļ.
Gintis Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 09:53
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: 20 gadi
10.08.2014. 17:33
Vai kādam ir pieredze 22-250rem lādēšanā.Interesē ,kā lido lodes virs 55gr.ņemot vērā ka vītnes solis ir:14?
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2023-05-25 16:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
10.08.2014. 18:00
Esmu ievērojis, ka daudzi seko FL matricu ražotāju rekomendācijām - pacelt preses štoku, ieskrūvēt FL (full length/fullsize) matricu līdz atdurei pret shellholderi un nokontrēt. Tam īstenībā nav nekā kopēja ar pareizu čaulas apspiešanu KONKRĒTAM ierocim. Tā čaulu apspiest, ka der jebkuram, tas jā, bet nekā laba tur nav.
Visam pamatā likums nr1 - zini savu patrontelpu. Trīs parametri svarīguma secībā - headspace (es nezinu, kā to tulkot, uz pirkstiem parādīšu), attālums līdz vītnei, un diametri (kakliņš, diametrs plecos un pie pakaļas). Labprāt izvairītos vispār runāt par trešo, par otro pēc vajadzības, bet pirmais ir vissvarīgākais.
Headspace. Traktējumi ir dažādi. Tas, par ko es runāju, ir attālums no aizslēga spoguļa virsmas līdz slīpajai patrontelpas plecu daļai. Tehnoloģiskā procesa rezultātā šis attālums būs katram ierocim dažāds, īpaši masu produkcijai. Praktiski runājot, ņemam šautu čaulu no sava ieroča, mēram attālumu no čaulas dibena līdz datum vietai. Datum vieta ir plecu slīpās vietas vidusdaļa.
http://smg.photobucket.com/use...
Izmērīt šo daļu var ar bīdmēru, uz čaulas pleciem tiek uzlikts attiecīgā datum diametra cilindriņš. Un kopā ar cilindriņu tiek fiksēts relatīvais izmērs no čaulas dibena līdz cilindriņa tālajam galam.
http://s302.photobucket.com/us...
Pareizi nosēdināti pleci ir tad, ja apspiestai čaulai šis izmērs ir ne mazāks par 2 collas tūkstošdaļām (0.05mm).
Ja čaulas pleci tiek pārspiesti pa daudz - spiediena pieauguma brīdī čaulas priekšējāi daļa pielīpot pie patrontelpas sienām, aizmugurējā tiek stiepta, kamēr neatduras pret aizslēga spoguli. Regulāri pārspiežot plecus ar laiku veidojas plāna vieta un čaulas dibens atdalas. Un belznis pa kapseli nenostrādā, ka paredzēts, un arī papildus trieciens pa aizslēga spoguli arī nekas labs nav aizslēga zobiem, kaut arī mēs runājam par mm desmitdaļu.
http://www.milsurps.com/images...
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2023-05-25 16:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
10.08.2014. 19:25
Protams, zinātne ir forša lieta, bet ir situācija - prese viena, matrica viena, veču daudz un katrs ar savu headspace.
Katram pa jaunu uzregulēties sviestā var saiet.
Ir tāda lieta kā Redding Competition shellholderi. Pat nesen tie maksāja 30 usd, bet nu jau 15usd klāt.
http://www.brownells.com/reloa...
Angliski ražotāja infa un bilde, kas visu laikam paskaidro.
http://www.redding-reloading.c...
Izmēram X, kas nulles variantā ir standarts 0.125”, katrs shellholder (čaulas turētājs) ir ar savu plus soli - 2, 4, 6, 8, 10 collas tūkstošdaļas.
Respektīvi, paliek vecais labais princips - štoks augšā, matricu skrūvējam līdz atdurei un ar roku nokontrējam gredzenu.
Tikai Jankam, Rūdim, Koļam un Kšištofam ir katram savs shellholderis un nav čakars katru reizi pareizi uzregulēties.
Ja vien visiem boltfeiss ir vienāds :)
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
10.08.2014. 20:20
Anrij,nezini kādu aprīkojumu Tu lieto,bet nejauc vīriem prātus,man liekas ka visi matricu ražotāji pieturas pie noteikta standarta,iespējams saami.Varbūt kaut ko nesapratu,bet pārmērīju savus šelholderus,(hornady un Lee),augšējā daļa no čaulas atbalsta līdz satvērējam ir VIENĀDI,biezumā atšķiras zemāk.Šhelholderi tak iestāda atbilstoši matricai.Ja kas saki kur esmu iebraucis auzās.Negarantēju ka noticēšu,bet tomēr! Ei runā Latviski,kas ir boltfeis?
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
10.08.2014. 20:25
Pēc džina kokteiļa pieleca,laikam,tas ir aizslēga spogolis???!!
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2023-05-25 16:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
10.08.2014. 21:20
Jā, aizslēga spoguļa diametrs.
Pamatgrupas ir 3.
Diametrs .384" +/-
piem 222 Rimingtion, and 223 Rem.
Dia .470" +/-
piem 6mm Norma BR, 243 Win, 260 Rem,
6.5/284 Norma, 7/08 Rem, 284 win, 300 Savage, 308 Win, 30-06
Dia .540"+/-
223 WSSM, 243 WSSM, 25 WSSM, 7mm Rem saum, 7mm WSM, utt
Vēl viens latvietis:) Jā, izmantosim datnes, datrāžus, lapotnes un kopnes, Ja vien latvieši paši sapratīs, par ko runa. Tev svarīga pudeles forma vai saturs? :)
Par pārējo. Palasi, taču, ko es rakstu! Es izskaidroju problēmu un piedāvāju risinājumu. Ar bildēm. Vai nu tu pieņem to vai nepieņem. Bet galvu es nevienam nejaucu. Neko nepareizu es nerakstu un neko ekstravagantu nepiedāvāju.
Par matricām. Jā, cenšas SAAMI izmēros. Atslēgas vārds - CENŠAS. Nu ja ir pa īsu, tas vēl nekas, bet nu ar Hornady šeit pat LV es zinu divus gadījumus, kad virpotājs īsināja, lai vispār var apspiest un patrontelpā dabūt. Problēma nav matricā, problēma ir ka katra plinte ir saskūvēta pa savam. Nav ideālu SAAMI izmēru matricu un nav printe, kur kārba ir saskrūvēta ar stobru/patrontelpu ideālos SAAMI izmēros.
Domā, tāšāvēju mačos visi ir ar custom stobriem? Nebūt nē, pārsvarā tie paši rūpnieciskie medību stobri. Un lido ne sliktāk. Vienkārši lādēšanas elementāros pamatprincipus ievēro. Tas neprasa nekādus līdzekļus. Un tāpēc es arī cenšos rakstīt vienkāršos vārdos par vienkāršām lietām.
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2023-05-25 16:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
10.08.2014. 21:34
Dzintar, tikai neņem ļaunā lūdzu. Man mēle tā vaļīgi piekārta, bet, īpaši virtuālā vidē, personāli uzbraucieni man ir tabu. Cenšos nepārkāpt šo robežu.
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
10.08.2014. 23:28
Vai kādam ir pieredze 22-250rem lādēšanā.Interesē ,kā lido lodes virs 55gr.ņemot vērā ka vītnes solis ir:14?

Jālido labi. Pat vēl smagākām... Jo ātrums salīdzinoši liels.