Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pa mednieku līniju

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 38 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 22.01.2015. 19:41

Bruno Putniņš
Bruno Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-08-31 22:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Inčukalns - Zlēkas
Medību stāžs: sen
Aprīkojums: loks un bultas
21.01.2015. 10:38
Raimond, sirds sitās visiem medniekiem. Jautājums, vai Tu kā jaunais mednieks esi gājis dzinējos??? Ja nē, tad saprotu, ka mežu vispār nepārzini. Man savā mežā ir skaidrs, cik tālu aiz līkuma būs nākamais mednieks. Es gan uz masta vispār nestāvu (pēdējā reize bija kaut kad 2008. gadā), tāpēc savu mežu pārzinu ļoti labi. Pirms saņemt mednieka apliecību, divus gadus gāju obligātajos dzinējos (tas bija pirms kādiem 14 gadiem) - kad ar plinti sāku piedalīties medībās, jau zināju, kur kas atrodas.
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
21.01.2015. 10:55
Bruno! Nemāci nepareizi jaunu mdnieku,ko Tu te filozofē! Ja mednieks nezin kur ir blakus nostādītie kolēģi,tad jāiet un pašam jāapskatās un jāsazinās ar viņiem. Kāds sakars šeit ar dzīšanu,jo tikpat labi jaunais gurķis varēja piedalīties viesmedībās,kur platībās ir pirmo reizi.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
21.01.2015. 12:06
Lielākos sūdus jau sataisa tie, kas it kā visu zina un attiecīgi, domā citu vietā. Piemēram, uz ielas - gan jau paspēs nobremzēt, gan jau palaidīs, droši vien griezīsies, droši vien uzsāks braukt...
Katra situācija ir unikāla. Katra. Neesi pārliecināts - nešauj. Neviens medījums, neviena trofeja nav tā vērti, lai lieki riskētu. Jaunajam medniekam respect par situācijas analīzi.
Raimonds Blumbergs
Raimonds Blumbergs
Pēdējo reizi manīts 2022-08-12 11:43
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK POPE
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: no 2014, augusts
Aprīkojums: Browning Maxus 12-76, Benelli Argo 3006
Suņi: NAV
Medību trofejas: 2
21.01.2015. 12:09
Mežu nepārzināju vispār , biju tur Pirmo reizi mūžā un tālāk par savu degunu nezinu kas atrodas.
Arni-nosacīts medību kolektīva līderis tas bija!
Dzinējos esmu gājis 4 ! Gadus , pa kluso arī pīles medījis (piedodiet)
Ernests Pūriņš
Ernests Pūriņš
Pēdējo reizi manīts 2018-08-12 15:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krustakmens
Medību stāžs: kopš spēju aiziet līdz mežam
Aprīkojums: ir
Suņi: kaut kad būs
21.01.2015. 12:16
Raimond, kaut kā jau tā pieredze jāgūst, ne vienmēr mežā ir tā, kā parādīts ārzemju video, kur zvēru var redzēt jau pa kilometru... ja teica, ka vari šaut, tad tā arī ir, vadītājs tak zināja, ka Tev tās ir pirmās medības, bet nu Tavas sajūtas ir saprotamas...
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
21.01.2015. 12:44
Medību kolektīva līderis un formālais medību vadītājs ir 2 dažādas lietas ;) atbildība ir uz formālo vadītāju tajās medībās. Bet tik un tā - nosacīto vai reālo jau dabūs tas, kas spieda sprūdu...
Bruno Putniņš
Bruno Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-08-31 22:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Inčukalns - Zlēkas
Medību stāžs: sen
Aprīkojums: loks un bultas
21.01.2015. 12:54
Arnis ir optimists:)
Māri - man liekas, ka agrāk to mācīja, ka jāpārliecinās par blakus stāvošo mednieku atrašanās vietu uz mednieku līnijas - tas nu ir pašsaprotami.
Raimonds Blumbergs
Raimonds Blumbergs
Pēdējo reizi manīts 2022-08-12 11:43
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK POPE
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: no 2014, augusts
Aprīkojums: Browning Maxus 12-76, Benelli Argo 3006
Suņi: NAV
Medību trofejas: 2
21.01.2015. 13:40
Vīri, paldies par sapratni un atbalstu!
ps. domāju ka Delfu kreizīši arī te ir un mani nories kā traki suņi :)
Jautājums.
Kā savu pirmo ieroci esmu izvēlējies Browning Maxus Pusautomātu(12-76), nesaprotu par tām 5 patronām(neviens nevar saprotami paskaidrot), Likums nosaka:, ka cūku medībās ir OK, bet ja mastā ir "tikai" cūkas- vai varu likt 5-cas un gadījumā, ja iznāk kaut kas cits- nešaut vispār (tas būs pārkāpums?)???Uz gaidi medībās "gaidot tikai cūkas" var lādēt 5-cas???
p.s. šobrīt ir ierobežotājs standarta uz 3-jām.
p.p.s. Exāmenā sašāvu 81 punktu pēdējo šāvienu izdarot Gaisā, tā kā "Uz papīra" trāpīt kaut kā sanāk :)
p.p.p.s Esmu jauns un karstasinīgs -izšaudījies vēl neesmu :)
Ne asakas, šaujiet garām
Raimonds Blumbergs
Jānis Biders
Pēdējo reizi manīts 2022-07-16 16:03
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību trofejas: 1
21.01.2015. 14:39
Tā šaušana ir katram pašam jādomā,šaut vai nešaut un ja šauj tad jāzin kur,to redz,kad stāvi mežā. Man arī sanāca palikt mastam tādā spicītē,nākošais mednieks stāv izcirtumā,kas atrodas uz priekšu un pa labi,sanāk kā spicītei otrā pusē,nebija tikko aizgājuši,kad man tāds nemiers,kur viņš būs,tapēc ņemu un uzzvanu kad pastīšos kur viņš stāv,pagāju tos 30 metrus uz priekšu un paskatos,jā izcirtumā,metri 60 varbūt no stūra,ok,piefiksēju koku kas sanāk aiz muguras,lai tie punkti vairāk,un vieglāk saprast kur,var šaut un kā,jo tā meža spicīte tāda gandrīz kā vācija,ar retiem kokiek bez krūmiem,tie krūmi uz izcirtuma pusi vairāk sākas. Bet es pats paskatijos kur stāv nākamais,vadītājs jau var nolikt visus,bet viņš nesaka šauj vai nešauj,šāvieni ir paša mednieka ziņā. Un man nav vēlme katru reizi nošaut kko,tā kad par katru cenu vajag,tikai un man,paspēšu ( tā vismaz mierinu ,ar tādu domu ,cerams pareizu ). Bet ja,pasaka lielos nešaut,tad arī nešauju,pat ja viņš iet garām man,bet tieši ir daļa ,kas medī jau gadus 20,ja viņam ies garām,viņs neizturēs un šaus. Vienīgi ,ja nāks lielais ar suņiem vai suņi turpat aiz muguras tad gan pēc situācijas šaušu,jo tomēr suņus var noplēst,tur atbalstu dzinējus.
Raimond,es arī tikai sāku iet mežā,bet ja gribi izšaudīties ,tad īstā vieta ir šautuve,nevis mežā un pa dzīvniekiem. Tur tomēr katrs šāviens ir jāizdomā,var vai nevar. Tikai manas domas,nekā personīga.
Slēpts
21.01.2015. 14:50
nesaprotu par tām 5 patronām(neviens nevar saprotami paskaidrot)

IV nodaļa
Nelikumīgas medības
24.pants. Par nelikumīgām medībām atzīst:
...
j) pusautomātiskus šaujamieročus, kuru patrontelpas un magazīnas (patronu padošanas mehānisma) kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām, izņemot meža cūku, lapsu un jenotsuņu medības,
Ja medību pārskatā ierakstīts vēl kāds dzīvnieks, tad tikai 3 patronas, ja medij tikai cūku, lapsu, jenotu- cik sirds kāro.