Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pa mednieku līniju


Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
07.01.2015. 22:53
Uh! Arni! Tev vai nu balts, vai nu melns!
Negribi Tu saprast, tev sava taisnība, un tikai tava.
"Kas nav ar mani, ir pret mani"
Es kolektīvā esmu nākošais aiz kolektīva vadītāja,
kas seko līdzi drošības tehnikai un viņi zin kam stāv blakus, ir dabūjuši arī bietē!
Arni, nepiešpļauj aku, tie pareizie teorijā un pamācībās, parasti savāra sūdus praksē, kaut kad...
Jo ir ļoti pašpārliecināti visos jautājumos, tavs pašnovērtējums pa pēdējiem gadiem ir stipri cēlies, tas labi, bet,
tas sāk plīst pa vīlēm, tevi jau neuztveru, kā zinošu cilvēku ar savu viedokli, bet kā paštaisnu,
vienīgā, pareizā viedokļa ekspertu.
Slēpts
08.01.2015. 07:24
tikai nevajag meklēt, kaut kādus attaisnojumus šmuces gadījumā, ja reiz tiek pieļauta atkāpe no drošības noteikumiem ;)
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
08.01.2015. 09:18
Uldi, zemie prāti spēj apspriest cilvēkus. Pārējie - notikumus un idejas.
Bet par publisku drošības noteikumu degradācijas mēģinājumu Tev vajadzētu vismaz pašam par sevi kaunēties. Ir lietas, kuras nedrīkst darīt. Viena no tām ir - attaisnot šaujamieroča lietošanas drošības noteikumu pārkāpumu. Jo ka tik nesanāk pašam stāvēt uz līnijas ar tādu, kas salasīsies Tavus spriedelējumus un pēc 2 gadu tukšajām sezonām (jo medībās iet 2X sezonā:)) ieraudzīs lielo, kas kā reizi ies Tev garām. Vēlu veiksmi!
Slēpts
08.01.2015. 09:44
Arni , Arni...
Nu ja Tu sāc TE dalīt cilvēkus - zemajos un augstajos- tad tomēr Uldim būs taisnība. skat iepriekš rakstīto.
Katrs no mums riskē - cits tikai ar sevi, cits pakļauj briesmām arī citus.
Arī Robins Huds riskēja šaujot ābolā, kas atradās uz galvas.... kaut pēc Tavas filozofijas to nedrīkstēja darīt.
Protams ar "pofigistiem" medībās ir jācīnās un neviens kolektīvs nevēlas tādus biedrus.
Ne par velti medniekiem teiciens "ŠAUJ GARĀM!"
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
08.01.2015. 09:56
Ivar - tad, kad runa ir par idejām un notikumiem, nevajag pāriet uz personālijām. Tieši tik vienkārši.
Vēlreiz - nav pieļaujams publiski attaisnot drošības noteikumu pārkāpumu! Nekad! Jūs mājās neviens negaida, ka tolerējat rīcībai, kura potenciāli var Jūsu mājiniekus pārvērst sērotājos? Sviests.
Slēpts
08.01.2015. 10:11
Arni!
Esmu tik zems, ka vārdu "tolerējat" vēl neesmu iemācījies.
Jebkurš bļitkotājs, kas iet uz PIRMĀ ledus potenciāli var mājiniekus pārvērst sērotājos. Vai tāpēc neiet?
Jebkurš alpīnists, kas dodas kalnos- mājās var nepārnākt.
Jebkurš cilvēks kura rīcībā ir mašīna- ir potenciāls noziedznieks.
Jebkurš cilvēks, kura rīcībā ir ierocis arī var izdarīt daudz un dažādas lietas.
Kādreiz teica, ka medību , ieroču aprites noteikumi ir "rakstīti ar asinīm"- nevar nepiekrist.
Un paskaties uz SEVI, vai pats 100% ievēro medību noteikumus?
Es par sevi zinu- ka es cenšos to darīt- bet tāpat gadās kādreiz APZINĀTI pārkāpt...
Un piekrītu viedoklim , ka pārkāpumi nav jāafišē un par tiem nav jādzied slavas dziesmas..
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
08.01.2015. 10:43
Ar savu dzīvību riskēt - OK, katram ir tiesības nosprāgt kā vien vēlas.
Bet ar citu dzīvībām? Likumi un noteikumi un to ievērošana - tā ir retorika, protams, ka ir jācenšas ievērot, bet visādi var gadīties. Taču ne jau par to daļu, kas ir rakstīta ar asinīm un asarām - apzināti veikt šāvienu cilvēku virzienā? Veikt šāvienu neapzināti (cilvēks ieraudzīja dzīvnieku un kļuva par beszmadzeņu adrenalīna piesātinātu dzīvu būtni)? Apzināti tādu rīcību censties attaisnot?
Ja pat par šādiem jautājumiem sākas diskusijas :D, turklāt oponējot tipo īpaši man, piesaucot mani (kas, es kāds etalons? :D) tad ne jau ar mani kaut kas nav labi :) lai Jums nekad negadās tuvumā stāvēt tādam, kurš drošības lietas uztver līdzīgi - ar domu, ka nedrīkst, nedrīkst, bet, ja nu ļoti gribās, tad tomēr drīkst...
Bruno Putniņš
Bruno Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-08-31 22:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Inčukalns - Zlēkas
Medību stāžs: sen
Aprīkojums: loks un bultas
08.01.2015. 11:12
Svarīgi ir apzināties savu varēšanu, un samērot ar gribēšanu. Ja mednieks, acis pārgriezis, cenšas nomedīt par katru cenu, tad sūdi būs - vai nu savainos kādu, vai nošaus nepareizo dzīvnieku. Vienkāršāka recepte ir - biežāk pastaigāt pa mežu bez ieroča, paklausīties un paskatīties, kas apkārt notiek, tas mainās uztvere - sāc saprast meža trokšņus un visu pārējo. It kā nekas sevišķs, bet iedarbīgi. Tad mednieks jau laicīgi var sajust medījumu.
Jānis Brolišs
Jānis Brolišs
Pēdējo reizi manīts 2017-10-01 16:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgavas nov. Kūldīgas nov.
Medību stāžs: No 2007 gada + 10 gadi kā dzinējs
Aprīkojums: bise 16. kal. bise 12. kal. karabine 30-06 kal.
Suņi: Krievu eiropas laikas nu jau divi pus invalīdī.
Medību trofejas: 1
08.01.2015. 13:15
Nu jā tas viss kas te diskutēts ir interesants es to vairāk nosauktu par analīzi. Es saprotu ka noteikumi ir noteikumi un tos ievēro visi līdz brīdim kad ir tos pārkāpuši apzināti vai neapzināti. Manas darbības mežā dažreiz citi nosauc par pārāk uzmanīgām, bet es labāk rīkojos tā nekā otrādi. Līdz ar to ir neomulīgi un maigi sakot bailīgi kad tu redzi ka tev blakus uz numura stāv cilvēks par kura rīcību tu esi šaubīgs. Teikšu godīgi ka katram ir gadījies kaut kāda prāta aptumsuma brīdī izdarīt nevisai korektu šāvienu pēc kura veikšanas savā galvā rodas virkne pārdomu un analīzes (Labākajā gadījumā sliktākajā gadījumā smadzeņu podā neseko nekāda neironu darbība). Tam par izskaidrojumu varētu būt iepriekš minētais par to ka dižmedījums sen nav šauts, bet tas jaunu noteikti nav attaisnojums tas tomēr būtu iemesls. Man jau liekas ka vienkārši ir tādi cilvēki kuri sevi kontrolē diezgan maz, lai arī viņiem LIEKAS ka viņi visu saprot un kontrolē. UN tad pēc pamatīgas diskusijas ar tādu cilvēku viņš tomēr sāk kaut ko filtrēt un pārdomāt, lai arī tas prasa pamatīgu nervu šūnu izlietojumu un ilgu diskusiju (Tieši diskusiju jo ar bļaušu nekas nesanāk, jo tad jau sākas lamas un nekāda komunikācija neizdodas). Bet visa šī runāšana diemžēl maz ko maina neapzinīga cilvēka rīcībā. Tādēļ tomēr ir cilvēks kurš nostāda cilvēku uz līnijas un kad man tas ir jādara es izstāstu situāciju kāda ir šajā konkrētajā masta tiek izstāstīti sektori un īpatnības ja attiecīgā vieta to prasa. Jā tomēr ir situācijas kad tu tiec kā viesis un kad tev ierāda vietu un neko neskaidro tādā gadījumā es tomēr uzdodu jautājumu kā drīkst šaut, lai man nebūtu jānostāv uz numura ar plinti plecā. Šajos gadījumos kad tiek uzdoti šādi jautājumu paretam sanāk saņemt izbrīnītu skatienu kas pasaka apmēram šādu tekstu "Kas te ko nesaprast", bet es tomēr uzskatu ka, lai arī tie ir tavi kluba biedri lieku reizi viņus novietojot uz numura ir jāpasaka vismaz šaušanas sektoru virziens un tad izpaliks daudzas problēmas un nepatikšanas(Atkārtošos ka papildu atgādināšanā ir vajadzīga neviennozīmīgas vietās). Tā pat kad tiek mednieku līnija noņemta un ir bijuši šāvienu "Noņemot no numura" ir jāpārprasa par to kur kā un kādā leņķī šāva un ja nav ievērots leņķīs ir nevis agresīvi jābļauj bet jāsaka sekojošs teksts "Tu tak varēji kādu nošaut ko tu dari!!!" un tad ar laiku apziņā tas tomēr iesēdīsies un procesoram uz īsu brīdi ieslēgsies kalkulācija par notikušo smadzeņu podā...
Nu man sanāca tāds garš teksts un ar psiholoģisku ievirzi, bet es tā domāju. Un atliek tikai piebilst ka man arī ir bijuši aptumsumi, bet tomēr es (man gribētos tā domāt)cenšos to visu atcerēties un ņemt vērā lai neatkārtotu.
Jānis Brolišs
Jānis Brolišs
Pēdējo reizi manīts 2017-10-01 16:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgavas nov. Kūldīgas nov.
Medību stāžs: No 2007 gada + 10 gadi kā dzinējs
Aprīkojums: bise 16. kal. bise 12. kal. karabine 30-06 kal.
Suņi: Krievu eiropas laikas nu jau divi pus invalīdī.
Medību trofejas: 1
08.01.2015. 13:16
Nu nezinu vai kāds to garo vārsmojumu izlasīs.