Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Cik ētiski ir šaut buļļus riesta laikā ?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 23 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 23.02.2015. 11:36

Jānis Brolišs
Jānis Brolišs
Pēdējo reizi manīts 2017-10-01 16:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgavas nov. Kūldīgas nov.
Medību stāžs: No 2007 gada + 10 gadi kā dzinējs
Aprīkojums: bise 16. kal. bise 12. kal. karabine 30-06 kal.
Suņi: Krievu eiropas laikas nu jau divi pus invalīdī.
Medību trofejas: 1
19.02.2015. 13:25
Nu nezinu kāda tur liela starpība kurā laikā tu nomedīsi dzīvnieku. Ja ir sezona un ir iespēja nomedīt dzīvnieku es to daru un vispār es nesaprotu kurš ir izdomājis ka ragi ir vienīgais uz ko ir jātiecas es tomēr domāju ka bullis ar sliktiem ragiem, bet lielu spēcīgu ķermeni arī būtu atstājam, jo kur ir teikts ka jātiecas uz ragiem man jau tomēr labāk patīk nomedīt to govi, jo tad ar ragiem mazāka ņemšanās un tāpat ja ņem vērā to ka visas dzīves laikā tie ragi sakrāsies visnotaļ daudz. Un man ir vien alga ko man teiks citi forumā, bet es domāju tā ja man ir licenze un sezona un dzīvnieks 90 % iespējamība ka es tomēr šo dzīvnieku nomedīšu, jo ko gan man var pārmest. Ja man ir mājas pietiekoši gaļas es vienkārši neeju uz medībām vai arī koncentrējos uz lapsām un jonotsuņiem.
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
30.01.2015. 14:47
Šamais gar kaktusiem berzējies.......
Ernests Pūriņš
Ernests Pūriņš
Pēdējo reizi manīts 2018-08-12 15:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krustakmens
Medību stāžs: kopš spēju aiziet līdz mežam
Aprīkojums: ir
Suņi: kaut kad būs
30.01.2015. 11:18
Labi vismaz, ka pa ētisko...
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
30.01.2015. 10:27
Es domāju, ka par ātru - varēja vēl kādus divus gadus paaugties...
Slēpts
30.01.2015. 09:36
kas tas par vājprātu?
Māris Matutis
Pēdējo reizi manīts 2018-09-21 20:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kuldīgas novads
Medību stāžs: No 2000.gada
Aprīkojums: IŽ27M
Suņi: Taksis
Medību trofejas: 4
29.01.2015. 21:00
Badā esi,ka gribi medīt buļļus ar spalvainiem ragiem,tas jau nu būtu pilnīgs apsurds! Ar spalvainiem ragiem Tu aptesīsi ātri vien visus jaunos perspektīvos bullēnus,jo viņi Tev visi liksies dūrēji un tad atkal pēc pāris gadiem sūkstēsies,ka ieej septembrī mežā un ir kapa klusums un nav tā kā bija zelta krievu laikos!
Gatis Sakne
Gatis Sakne
Pēdējo reizi manīts 2023-10-02 09:16
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurmene.Rīga. Valle.
Medību stāžs: 20+
Aprīkojums: ij27,wmr22,223savage,brauning 30-06 ,22LR
Medību trofejas: 7
29.01.2015. 16:03
Piekrītu BĒRZIŅAM PILNĪBĀ.
Ģirts Baķis
Ģirts Baķis
Pēdējo reizi manīts 2018-10-03 17:06
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile
Medību stāžs: 16
Suņi: Aspalvainais taksis
Medību trofejas: 4
29.01.2015. 15:51
Var jau paturpināt šo tēmu - vai medīt brieža buļļus dzinēj medībās ir racionāli? Vai spējam novērtēt par ko šaujam? Par kādu populācijas un trofejas selektīvu medīšanu runājam?
Jautājumu noteikti būs vairāk nekā atbilžu un galu galā vai ar likuma palīdzību jāreglamentē ko, kad un kā jāmedī. Iespējams, ka pareizākais ceļš ir pašu mednieku izglītošana par ilgtspējīgas saimniekošanu.
Gatis  Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2023-10-20 21:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
29.01.2015. 11:40
Bērziņa kung.-paldies par argumentētu viedokli bez apvainojumiem .Tas ir retums te forumā .Es nēsmu par termiņu pagarināsanu ,bet par sakarīgāku sadali .Piemēram govis atļaut līdz 1.janvārim.Buļļus dūrējus atļaut ar spalvainiem ragiem .Diskutējams arī būtu alņu teļu medīšanas laiks .
Slēpts
29.01.2015. 11:15
Šī dilemma ir veca kā pasaule. Ja piekrītam aksiomai, ka staltbriežu populāciju var pareizi apsaimniekot un uzlabot tikai medījot selektīvi, tad jāzin kādi dzīvnieki atrodas medību objektā, tā sakot lielākā daļa jāpazīst sejā.Šeit bezmaz vienīgais variants ir baura laiks. Pēdējā laikā, attīstoties tehnoloģijām, attālināti to var izdarīt ar fotokamerām pie sāls laizītavām meža vidū ( bet nevis pie barotavām, kur dzīvnieks jūtas tomēr traucēts).
Nomedīt selektīvi pareizos dzīvniekus var individuālās medībās (govis, teļus un jaunos bullēnus), bet vidēja vecuma un vecos buļļus apskatīt un pareizi nomedīt var tikai baura laikā. Neskatoties uz visu lielisko aprīkojumu cilvēks ir tik tizls, ka pārējā laikā buļļiem tikt klāt var tikai pie lielas nejaušības un sakritības, un kur nu vēl novērtēt un nomedīt pareizo bulli. Par buļļu medīšanu dzinējmedībās es vispār nerunāšu. Baura laiks jau nav šaušana katru dienu, tas ir viens pareizs šāviens septembra mēnesī, bet parējais ir neatkārtojamais un neaizmirstamais process mežā šajā skaistajā laikā.
Par medību termiņu maiņu - murgs, jau tā tas ir par garu, kas uzspiests dēļ lauksaimniekiem.