Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ko teiksiet?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 61 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 05.02.2017. 19:27
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
16.05.2016. 23:17
Palasi pats savus komentārus gan par likumdošanu , gan medību tiesībām.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
17.05.2016. 06:26
Palasi pats savus komentārus gan par likumdošanu , gan medību tiesībām.

Nu pārlasīju......stulbumu VIENMĒR saucu par stulbumu, jo visvairak jābaidās no stulbeņiem.Ja kādu nosaucu par nelieti, tad to arī pamatoju......
Davai ka konkrētāk.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
17.05.2016. 20:59
Aigar, es neesmu bezdarbnieks, es nevaru atļauties sēdēt forumā un kopēt Tavus komentārus. Bet pamēģināšu atgādināt Tev, to ko Tu, šķiet, esi aizmirsis.
Tev esot jāslēdz 300 līgumi, bet noslēgt ar "TĀDIEM"...., zemnieki esot diagnoz u.t.t i. Aigar, tad nebrīnies, ka Tev ir problēmas ar zemju īpašniekiem. Tev ir jārēķinās ar viņu interesēm, jo Tu viņu zemē esi tikai ciemiņš. Bet ciemiņu, kurš spļauj uz grīda,s katrs kārtīgs saimnieks izmetīs no savas mājas.
Par likumdošanu... Tu nespēj saprast, ka dzinējmedības ar suņiem vasaras sezonā nav pieļaujamas. Ir trāpīts vai nav trāpīts nav jāpārbauda ar suņa palīdzību. Likumā ir teikts, ka suni drīkst izmantot tikai sašauta dzīvnieka meklēšanai - tātad uz marķiera jābūt datumam. Tu neesi apmierināts, ka tad jāpilda pārskats, ka pēc pusnakts atkal jāpilda. Bet tas taču ir normāli - ja divu kalendāro dienu robežās , tad tās ir divas dienas.
Par saskaņošanu ar kaimiņu medību tiesību lietotāju... Tas taču ir normāli, ja tā tas notiek - svešā teritorijā , ar saliktu ieroci, Tu esi malumednieks. Tā tas ir bijis un tā tas būs, tur nav nekā tāda , lai lietu gaužas asaras.
Vēl bija diskusija par pusautomātiem... Tavs prāts nespēj saprast, ka aptvere nav obligāti jāizšauj tukša. Ir jāizdara tikai tēmēts šāviens. Iespējams, ka Tavi medību biedri ir tādi, kas nespēj sevi kontrolēt, bet tā jau ir jūsu problēma. Un tajā pašā laikā Tu apgalvo, ka šautuve nav jāapmeklē, ka pietiek reizi gadā izšaut pa papīra lapu, lai redzētu , kur iet lode.
Pāris dienas vēlāk Tu publicē bildes ar sašautiem dzīvniekiem. Pašam nerodas aizdomas, kurš varētu būt smērējuma autors? Un vēl noliedz šaušanas eksāmena ( pa skrejošu dzīvnieku) lietderību... Šaut no galda prot arī mana ome, medniekam ir jāprot šaut kustošs mērķis.
Tas tā – īsumā.
Es uzsveru tikai galvenās tēzes – likums un noteikumi ir jāievēro, sadarbība medniekiem ar zemes īpašniekiem ir iespējama tikai uz vienlīdzības principiem, cilvēcīgi vienojoties. Primārais tomēr ir zemes īpašnieks, jo likums paredz, ka medību tiesības ir zemes īpašniekam. Tādēļ nevajag iet svešā mājā un spļaut uz grīdas. Tāpat uzskatu – medniekam šautuve ir jāapmeklē sistemātiski un būtu pareizi, ja medniekus, kas to nedara un nespēj iemācīties šaut , kaut medību eksāmena līmenī, pie medībām nepielaiž. Tas būtu svarīgi gan drošības dēļ, gan ētisku apsvērumu dēļ.
Un ja kāds, to apšauba, tas nav mednieks...
Ainārs Ainārs
Ainārs Ainārs
Pēdējo reizi manīts 2019-05-23 19:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: 25
Aprīkojums: Tikka T3 3006
17.05.2016. 21:08
Interesanti kā var samaznāt postījumus, ja reāli samazina medījamo zvēru limitus un lai saņemtu licences ir bez maz uz ceļiem jālūdzās. Nemaz nerunājot par ĀCM. LVM atsūta vēstuli par briežveidīgo postījumiem jaunaudzēs. vienīgais ko varam atbildēt - limits izsmelts.... LVM cīnās ar VMD par limitiem(VMD nemaz nenojauš cik to zvēru ir apgaitā), bet cieš mednieki jo uzbraucieni jau tikai viņiem. Un ko darīs jaunie apmācītie mednieki ? Viņiem tak arī kaut kur būs jāmedī!
Slēpts
17.05.2016. 22:17
LVM atsūta vēstuli par briežveidīgo postījumiem jaunaudzēs. vienīgais ko varam atbildēt - limits izsmelts.... LVM cīnās ar VMD par limitiem(VMD nemaz nenojauš cik to zvēru ir apgaitā), bet cieš mednieki jo uzbraucieni jau tikai viņiem.

Par šito ir nācies saskarties + diezgan dzirdēts par tādu lietu...LVM sūta vēstules par postījumiem, bet papildus limitu nedod, kaut gan limits tiek izpildīts nu ļoti veikli.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
18.05.2016. 12:47
LVM sūta vēstules par postījumiem, bet papildus limitu nedod
Mežiniekiem nemāca augstāko matemātiku LLU :) tur ir visa problēma. Lai spētu prognozēt un elastīgi rīkoties, augstākā matemātika ir obligāta. Tur ar briežveidīgajiem un mežiem vēl mums būs ļoti jautri, jo patiesie problēmas apmēri tikai eskalējas.
Šis bija offtopic. Un tagad par tēmu - tas ir ļoti labi. Lai zemnieks saprot, ko nozīmē medības. Jūs sakāt, ka tad zemnieks pats visu apmedīs? Jums ar prātu viss ir kārtībā? Kā viens cilvēks var vienlaicīgi saimniekot un visu apmedīt? Labi, pieņemsim, ir liels zemnieks, kas pats "džonī" nesēž, bet vai viņam cita nekā nebūs ko darīt, kā vien sēdēt un medīt? Viņam ir 100 un 1 cits pienākums, pamēģiniet uzcelt štrunta šķūni - būs drusku lielāka kvadratūra, birokrātija tāda, it kā celtu Gaismas pili. Pamēģiniet nodarbināt oficiāli drusku vairāk darbiniekus - uzreiz darba drošības un citas figņas. Ja kāds nopietni domā, ka zemnieki tagad parkvalificēsies par medniekiem un medniekus "izmetīs" - tad tādam ir vērts aiziet pie daktera :D
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
18.05.2016. 14:19
Aigar, es neesmu bezdarbnieks, es nevaru atļauties sēdēt forumā un kopēt Tavus komentārus. Bet pamēģināšu atgādināt Tev, to ko Tu, šķiet, esi aizmirsis.

Redzi,"Māri",komunicējot komentāru formāta, katrs komentētāja domu saprot pēc savas samaitātības vai otrādi izglītotības konkrētās tēmas sakarā. TĀPĒC JAU VĒLME TIKTIES, TAVĀ VAI MANĀ MEDĪBU VIDĒ UN TAD ARĪ PAPĻĀPĀT.
Bet tagad nedaudz par to ,ko Tu esi ,vēl pagaidām ,man nesarotamu iemeslu dēļ, pārpratis:
Tev esot jāslēdz 300 līgumi, bet noslēgt ar "TĀDIEM"...., zemnieki esot diagnoz u.t.t i. Aigar, tad nebrīnies, ka Tev ir problēmas ar zemju īpašniekiem. Tev ir jārēķinās ar viņu interesēm, jo Tu viņu zemē esi tikai ciemiņš.

Nevis man lāslēdz,BET MEDNIEKU FORMĒJUMS SLĒDZ,pats esmu noslēdzis, labi ja kādus divus līgumus.Atografi gan stāv manējie, jo esmu, parakstiesīga persona, mednieku formējumā.Visos līgumos strikti atrunāts, kā un kad tiek medīts konkrētajā zemes pleķī.Bet pēdējā laikā parādās zemes īpašnieki, kurā savā zemē grib rīkot orģijas ar medību pieskaņu.Tie tad arī spļauj uz savas grīdas gan kaimiņa grīdas gan tieši virsū medību formējumam, iekš kura iecirkņa, viņš ir, lielāko ties uz laiku, parādījies.
Likumā ir teikts, ka suni drīkst izmantot tikai sašauta dzīvnieka meklēšanai - tātad uz marķiera jābūt datumam. Tu neesi apmierināts, ka tad jāpilda pārskats, ka pēc pusnakts atkal jāpilda. Bet tas taču ir normāli - ja divu kalendāro dienu robežās , tad tās ir divas dienas.

Uzreiz redzems - ne Tev ir medību suns, ne arī sajēga ko viņi dara medībās. Man nav jāvazā līdzi" sekretutka" ar visu rakstāmgaldu un skapi ar atskaitēm.....
Vēl bija diskusija par pusautomātiem... Tavs prāts nespēj saprast, ka aptvere nav obligāti jāizšauj tukša. Ir jāizdara tikai tēmēts šāviens. Iespējams, ka Tavi medību biedri ir tādi, kas nespēj sevi kontrolēt, bet tā jau ir jūsu problēma. Un tajā pašā laikā Tu apgalvo, ka šautuve nav jāapmeklē, ka pietiek reizi gadā izšaut pa papīra lapu, lai redzētu , kur iet lode.
Pāris dienas vēlāk Tu publicē bildes ar sašautiem dzīvniekiem. Pašam nerodas aizdomas, kurš varētu būt smērējuma autors? Un vēl noliedz šaušanas eksāmena ( pa skrejošu dzīvnieku) lietderību...

NORMĀLAM MEDNIEKAM AKCENTS JĀLIEK UZ PIRMO ŠĀVIENU.... NEVIS TREŠO VAI SESTO. Foto ar šāvienu kociņā ir mans darbs. Šāviens raidīts pa stāvošu, tikai optikā to kociņu redzēt nevarēja, pa ko arī bija komentārs par konkrētu faktoru medībās.Ja to iespējams neredzēt, tēmējot uz stāvošu, medījamo dzīvnieku TAD KĀ TO VAR REDZĒT PA SKREJOŠU.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
18.05.2016. 21:03
Man nav jāvazā līdzi" sekretutka" ar visu rakstāmgaldu un skapi ar atskaitēm...

Tad vajag nodarboties ar kaut ko citu, ko vari darīt, nepārkāpjot likumu.
[qu otes]Uzreiz redzems - ne Tev ir medību suns, ne arī sajēga ko viņi dara medībās.

Iemācies šaut, tad varbūt nebūs naktīs jāvazājas ar suņiem pa svešiem mežiem. Saprotu - katram var gadīties, bet spriežot pēc Taviem komentāriem, Tevi šī problēma piemeklē bieži.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
18.05.2016. 21:12
Mežiniekiem nemāca augstāko matemātiku LLU

Wow, kad LLU izņēma matemātiku no mežsaimniecības fakultātes studentu mācību programmas?
Ja kāds nopietni domā, ka zemnieki tagad parkvalificēsies par medniekiem un medniekus "izmetīs" - tad tādam ir vērts aiziet pie daktera :D

Zemnieks, kurš dzīvo savā medību iecirknī, kas zin katru meža un lauka stūrīti nebūs spējīgs uzturēt medību saimniecību? Zemnieki, kas bieži vien ir ar mežkopja izglītību, kam ir liels medību stāžs un pieredze....Savukārt Rīgas sētnieks, datorists vai jurists, kurš kā minimums pavada 8 stundas darbā 5 dienas nedēļā , kuram medību iecirknis ir 130 -150 km attālumā, būs labāks iecirkņa uzraugs,??? Njā..... te tiešām kādam vajag dakteri....
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
18.05.2016. 22:26
Māris M. - mja...nekomentēšu. Tomēr, pārlasi labi manu tekstu un padomā, vai gadījumā neiebrauci pamatīgās auzās. Vismaz tik daudz taču apjēdz, ka izlobīji no mana teksta to, kā tur nav :D