Šodien vārdadienu svin Ginta, Gunda, Gunta, rītdien - Agija, Aldonis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medibu suņu barošana

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 21 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 29.07.2016. 16:18
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-26 09:50
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
20.07.2016. 07:26
Tāmu izveidot ierosināja lasītais kādā komentārā pie kārtējās "suņu" tēmas. Cienījams foruma dalībnieks bija uzrakstījis sekojošo.... Mans taksis neko labāku par Chappi nav redzējis!!!!
Tas mani jāsaka nedaudz šokēja, jo mēs taču nelejam BMW X5 bākā 76 benzīnu???! Kāpāc tāda attieksme pret savu labāko draugu un vērtīgāko medību instrumentu???
Nav noslēpums, ka es darbojos tieši mājdzīvnieku barības jomā, tāpēc prptams man ir arī profesionāla un bisznesa interese, taču vai patiesi lielai daļai mednieku ir līdzīga attieksme pret suņu barošanu????
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-07-25 17:14
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
20.07.2016. 07:40
Citam suns ir ne tikai medību palīgs bet arī ģimenes loceklis, citam tikai medību instruments, kurš jāuztur. Tur arī ir tā attieksme.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-26 09:50
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
20.07.2016. 07:44
Pat ja tikai instruments....tad taču tev jābūt ieinteresētam lai tas instruments funkcionētu bez problēmām un pēc iespējas ilgāk!
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
20.07.2016. 08:15
Mans Beksis no sausajām barībām tiek pie alerģijas. Precīzāk-dabū tādu niezi,ka ar kasīšanos un laizīšanu sev kāju stilbos izlaizīs caurumus. Andri,ja Tu man ieteiksi kādu no sausajām barībām,no kuras, manam sunim, nebūs alerģija un vēl arī garšos,tad ,,tukšajos,,periodos veikalā gaļu un tās izstrādājumus nepirkšu. Nu,vismaz tik daudz nepirkšu.
Slēpts
20.07.2016. 09:01
Nu re - manis dēl pat jauna tēma:)
Izlasīju vienā komentārā šādu frāzi:
Mans taksis neko labāku par Chappi nav redzējis
Vispār bēdīgi, ja mēs paši pret savu darba instrumentu un draugu tā izturamies!

Piedod Andri- samelojos. Vienreiz izstādē maisu barības no Tevis nopirku. Apēda suns ar prieku un APETĪTI.
Kad man suni uzdāvināja - saimnieks iedeva līdzi kādu bebra asti un pāris porcijas bebra gaļas.
pateicoties sunim, izvilku savu medību apliecību un sāku iet uz mežu. Pirmā nopietnā sezonā bija dzinējmedības katru sestdienu- dažreiz ari svētdienā. tā arī tikām pie kauliem un gaļas.
kad sāku pats aktīvi medīt- ar ko suni barot pietiek..
Esmu gatavs praktiski savu 10 gadīgo palīgu nodemonstrēt- kāds suns izaug NEĒDOT specializētas sausās pārtikas.
Tā kā taksis ir MAZS- tad no tā ko nomedīju- kauli-subprodukti- manuprāt nodrošina tieši tās barības vielas, ko normāls SAVVALĀS plēsējs arī uzņemtu..
Katrā gadījumā- neredzu nekādu sliktu pazīmju sava suņa izskatā un uzvedībā.- kad bija jaunāks- piedalījāmies izstādēs- aizrādījumi par lieko svaru, vai nespīdīgu spalvu netika saņemti.
p.s Man vairāk patīk X5 īpašnieki , kas šobrīd brauc ar ziemas riepām:), un LAND CRUISER un PORCHE īpašnieki , kas ir ielikuši gāzes iekārtas :
Ak jā- vācieši ar sākumā nesaprata , kāpēc Mersedes limuzīni ir jāražo ar dīzeli- arguments , ka tas ir lētāks vispirms tika noraidīts ar tekstu - ja var nopirkt Mersedes, tad var nopirkt ari benzīnu:)
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-07-25 17:14
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
20.07.2016. 10:16
Par to dīzeli bija runa par Bentley nevis Mercedes. Un kauli sunim vajdzīgi graušanai nevis ēšanai savādāk cep "ķieģelīšus" :)
Ralfs Vingris
Ralfs Vingris
Pēdējo reizi manīts 2023-07-30 20:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Viesīte
Medību stāžs: No 2013. gada
Suņi: Rietumsibīrijas Laika
20.07.2016. 10:20
Māri, vari pamēģināt Joseras diētisko barību. Mana laika arī vienu brīdi ar staigāja nokasījusies. Mainīju barības ntās reizes, bet problēma barības daudzumā, ko ieberu un vielu koncentrācijā. Kopš sāku barot Josera, neviens nokasīts pleķis nav bijis.
Ralfs Vingris
Ralfs Vingris
Pēdējo reizi manīts 2023-07-30 20:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Viesīte
Medību stāžs: No 2013. gada
Suņi: Rietumsibīrijas Laika
20.07.2016. 10:22
Dienā dodu tik, cik norādīts uz iepakojuma un ne grama vairāk, pa retam kādu subproduktu no medījuma.
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
20.07.2016. 10:48
Jautājums no "zāles", - priekšā sēdošajiem Guru ;-)
Kad vispār pasaulē parādījās "specializētā" suņu, kaķu barība, un aizgāja lielais bizness?
Kā līdz tam baroja lopiņus un izkopa, gadsimtiem veidoja šķirnes, pat tad, kad vēl Mendeļejevs ar savu tabulu vēl nebija dzimis, un neviens nezināja neko par tām gudrībām un labumiem,
ko uz barības iesaiņojuma tagad raksta?
Kas ir sabalansēta barība,- ar 4%- 8% itkā, gaļas, un 96% augu valsts mēslu ar sintētiskiem vitamīniem?
Tas, ka ir ērti iebērt no maisa, ir fakts, bet par to maksāt 3 X dārgāk kilogramā, nekā maksā TĪRA gaļa tirgū, vai ir racionāli?
Vai to dārzeni un graudaugu putru nevar iedot atsevišķi, pie tās medību gaļas?
Pērku barību savam lauku runcim, mati ceļas stāvus! Uz cenu zīmes maziem cipariņiem - 18 - 25 Eur/kg !
Bļin, nevārītas saldētas garneles, kas manējam runcim, pa svētkiem, tā garšo, tās - 15 Eur/kg !
Sarkanie ikri, Rimčikā - 25 Eur/ kg! (tie garšo man)
Bet kaķa (tīģera radinieka) barībā 4- 6% gaļas, pārējais, mēsli un ķīmija!
Paši gribam ēst ekoloģiski, bez E, bet savam labākajam draugam - ķīmisku indi, - jo tāda mode, reklāma, tā ir iepotēts, ka tā "pareizi".
Galvenais, kā pirms tam, pirms industriālās revolūcijas, dzīvniekus audzēja un tie līdz mums nonāca?!
Kā kalnu un stepju, taigas, tautas savus lieliskos medību un ganu suņus TAGAD, ŠODIEN, izaudzē, tur kur tagad Rimčiks ir tūkstošiem kilometru attālumā?!
Gaidis Strazdins
Gaidis Strazdins
Pēdējo reizi manīts 2016-08-18 16:11
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rūjiena
Medību stāžs: 1735
Aprīkojums: iž27e Mossberg4x4
Suņi: RSL Šairans(šuriks)
Medību trofejas: 1
20.07.2016. 11:05
Kas ar to dogo tur īsti ir? Neèdams vai tirgus kautiņš?