Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pieredzes apmaiņa-kur tēmēt dzivniekam, lai veiksmīgi to nomedītu.


Jānis Trigubs
Jānis Trigubs
Pēdējo reizi manīts 2018-01-27 21:40
Lietotāja statuss: Vērotājs
01.10.2016. 18:17
Ernest Puriņ, cik Jūs pats esat devis te labus padomus, kā un kur šaut? Cilvēks izteica savu viedokli, izveidoja, pēc manām domām, interesantu tēmu, kur mednieki var apmainīties ar pieredzi, bildēm utt, kas viņu prāt ir labs trāpījums un kur. A nevis uzreiz sākt riet virsū, ka ideālai trāpijums ir 5cm uz augšu vai uz leju. Vēlreiz paldies Mārtiņam par bildēm. Ceru, ka palīdzēs tikt pie pirmā medījuma.
Ernests Pūriņš
Ernests Pūriņš
Pēdējo reizi manīts 2018-08-12 15:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krustakmens
Medību stāžs: kopš spēju aiziet līdz mežam
Aprīkojums: ir
Suņi: kaut kad būs
01.10.2016. 18:35
Jāni, esi nu uzmanīgāks, ja reiz raksti arī uzvārdu! Redz, tēma jau nav slikta, tikai pats autors sāka dot muļķīgus padomus, un kā izskatās, tu esi tos sācis ņemt vērā, un ja tā, tad tici man, līdz pirmajam medījumam dzinējmedībās tev nāksies gaidīt diezgan ilgi... Un jā, es nemēdzu riet, tie tādi pastulbi apgalvojumi...
Jānis Trigubs
Jānis Trigubs
Pēdējo reizi manīts 2018-01-27 21:40
Lietotāja statuss: Vērotājs
01.10.2016. 20:13
Atvainojos par uzvārdu. Bet piebildīšu, ka viņš neapgalvo, bet gan izsaka savu viedokli. Un teikt, ka šāviens galvas-kakla rajonā, ir aplams, tas ir pastulbi. Un runājot par dzinējmedībām, tur viss notiek tik ātri, ka 100% šaut nav iespējams, bet te jau neviens neteica, ka runa ir par dzinējmedībām
Ernests Pūriņš
Ernests Pūriņš
Pēdējo reizi manīts 2018-08-12 15:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krustakmens
Medību stāžs: kopš spēju aiziet līdz mežam
Aprīkojums: ir
Suņi: kaut kad būs
02.10.2016. 07:01
Palasi nu Jāni uzmanīgāk, viņš tā šauj arī dzinējmedībās... Dzinējmedībās šaut galvas- kakla rajonā ir gan pastulbi (runa, protams, iet par skrejošu dzīvnieku). Tev, kā jaunam medniekam, īsti nav saprašanas, kas var notikt tā šaujot, tad nu palasi citus komentārus šajā tēmā un padomā par to... Ne jau velti pats tēmas autors nozuda no diskusijas, jo viņu varētu sakapāt vienos vārtos...
Slēpts
02.10.2016. 07:55
Nu ja, Ernest, palasi uzmanīgāk. Viņš šauj pa stāvošu arī dzinējos.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
02.10.2016. 08:38
Galvenais uzbraukt augumā, tas ir pats gavlenais, bet izskaidrot un ieteikt kā ir labāk un kas labāks, laikam dažiem nav lemts, galvenais uzbrauciens, tāpēc arī daudzi jau vai nu nekomentē šeit neko, jo uzreiz seko uzbraucieni, vai arī sen nav gājuši pat palasīt info, jo lielākā daļa ir nevis pa lietai izklāstīta tēma, bet tieši vien uzbraucieni.
Jānis Upmalis
Pēdējo reizi manīts 2023-08-01 12:05
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
02.10.2016. 12:48
Nav svarīgi ūzbraukt augumā". Ir svarīgi izskaust nepareizus apgalvojumus. Konkrētajā jautājumā par trāpījuma vietu - manuprāt, diezgan neprofesionāli (ilgi meklēju pēc iespējas maigāku vārdu) balstīties uz personīgo pieredzi. Nu, nevaram mēs, šaujot uz dzīvnieku, eksperimentēt. Tātad, pieredze ir šaura, subjektīva un teorija balstīta uz "sētas mietiem" nevis zinātniski un profesionāli pamatota. Ir man gadījies, kad āzis palicis pilnībā bez sirds (varu iedomāties, kāda izskatītos trofeja, ja šautu galvā) un noskrējis vēl 30 metrus (uzreiz atrast nevarējām). Es saprotu, ka vajag izvēlēties piemērotu munīciju, bet gadās visādi. Literatūrā un dažādos zinātniskajos materiālos ir aprakstīts un sazīmēts par optimālajām vietām dzīvnieka ķermenī, kur būtu jāšauj. Es pat žurnālos ne visam ticu, kur nu vēl šādam forumam. Bet, jautājums - domājat, ka tās grāmatas galīgie muļķi sarakstījuši?
Ernests Pūriņš
Ernests Pūriņš
Pēdējo reizi manīts 2018-08-12 15:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krustakmens
Medību stāžs: kopš spēju aiziet līdz mežam
Aprīkojums: ir
Suņi: kaut kad būs
02.10.2016. 13:00
Ģirt, esmu pati uzmanība, autors vienā komentārā saka ka šauj, citā, ka nešauj, un vēl citā, ka viņš ieraugot skrienošu lopiņu sāk svilpot, tad nu mēs katrs izvēlamies savu variantu ko apspriest...D;D;D;
Edgar, biju jau sailgojies pēc taviem argumentētajiem komentāriem... D;
Slēpts
02.10.2016. 13:33
Ernest, nevienā komentāra nav, ka šauj pa skrienošu. ;)
Ernests Pūriņš
Ernests Pūriņš
Pēdējo reizi manīts 2018-08-12 15:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krustakmens
Medību stāžs: kopš spēju aiziet līdz mežam
Aprīkojums: ir
Suņi: kaut kad būs
02.10.2016. 13:47
Ģirt, spešelī for jū... pa lēni tipinošajiem viņš klapē... D;
"td nu jā-es šādi šauju arī dzinējmedības, tik ir nelielas nianses-es nešauju par ātri skrienošiem dzīvniekiem un nešauju ja neesmu pārliecināts ka varu trāpīt."