Šodien vārdadienu svin Austris, rītdien - Strauta, Grieta
toptitle

Žurnāls

Pērk/Pārdod kažokzvēru ādas

Sergejs Orlovs: Kas pašlaik notiek ar ādām,kādas cenas?

Valdis Burvis: Vēl jau nav sezona kādas tur var būt cenas,cik nopratu no pagājušo sezonu ka diez kas nebūs,jo ar rusiš atiecības neviens netaisās uzlabot.

Dainis Lakša: Runāju ar vienu leiti par šito tēmu un sapratu ,ka tirgus ir slēkts uz nenoteiktu laiku.Īstie vaininieki ir ķīnieši, nav sapiķojuši par kažokiem.

Valdis Burvis: Cik dzirdēts no kažoku speciem tad- šīs sankcijas pret krieviju ir pie vainas,mēs eiropas valstis nedosim šiem nekā ,bet sankciju ierosinātāji jeņķi piegrūduši krieviju pilnu ne tik ar kažokādām un tur jau ar ķīna iepērkas .

Ivars Ozoliņš: «Cik dzirdēts no kažoku speciem tad- šīs sankcijas pret krieviju ir pie vainas»Nu te nu gan garām- man vismaz leiši teica PIRMS sankcijām, ka pie vainas ir siltās ziemas. Aukstajā ziemā kažoki aizgāja uz urrā, uz nākamo sataisīja vairāk, bet aplauzās jo ziema bija silta un nebija pieprasījuma.

Sergejs Orlovs: Kā iet ar ādu iepirkšanu?

Aldis Rancāns: CIK MAKSĀ BEBRU ĀDAS UN KUR VAR PĀRDOD?

Mārtiņš Kuplais: Tieši tikpat cik mežacūku,un iepērk turpat visas kopā.

Edgars Kecs: Ja cenas būs kā pagājušā gada līmenī tad nav ko pat ņemties ar tām ādām, vairak laika iztērē nekā jēgas :( Sakarā ar to ka laika trūkums ir ļoti liels un par tādu samaksu tad labāk to iztērēto laiku lietderīgi izmantot citām lietām kur jēga būs lielāka!!!!

Gatis Kaļva: Ja tu nomedī bebru un gribi izmantot gaļu- tas bebrs tā pat jādīrā. Nu ok uz nodošanu varam pacensties nedaudz rūpīgāk, lai neiegriež ādā, tas jau arī neko daudz laika neaizņem. Nu tā iesālīšana aizņem laiciņu- cik? 5min? 10min? Vienalga, lai sanāk uz vienu bebru liekā pusstunda, tāpat tie 5- 10 - 15 nopelnītie eur ir kaut kāds atspaids, nevis to ādu vienkārši nomest sūdu čupā. Ja tas bebrs ir nomedīts, tas tā pat prasījis jau laiku, tad tas laiks, kuru prasīs ādu sakārtošana, uz visa fona jau būs smieklīgs. Nu ja arī gaļa nav vajadzīga- tad nav jēgas medīt vispār!

Valdis Burvis: Lūk atrisinājums -nu ja arī gaļa nav vajadzīga-tad nav jēgas medīt vispār, nekā nebija svied kaut krūmos baro suņus ja ēd ,bet jamedī ta ir miera labad ar zemniekiem un VMD,bet kur tad pieņem ādas 5-10-15 eur,kur???,.Nav runa ta pa to 15e, kaut 10e par to labāko samaksātu kāds tad jau būtu ok.

Gatis Kaļva: Nu jā- postījumi ir atsevišķs temats, bet vienalga neuzskatu, ka nomedīt un izmest medījumu ir pieņemami. Kaut vai uztaisi desas/konservus un notirgo, pircēji gan atradīsies. Zinu, ka ir kas tirgo un pērk meža konservus pa 2 - 2,5eur. Bet te jau gāja runa tieši par to ,ka :«Ja cenas būs kā pagājušā gada līmenī tad nav ko pat ņemties ar tām ādām, vairak laika iztērē nekā jēgas :(»Vienalga, lai maksā kaut 1eur, tā pat tā ir nauda. Ja vēl sezonā nomedī tos savus 40 bebrus, beigās kaut kas jau salasās.

Ģirts Vārna: es ceru, ka tu jenotus un lapsas neliec bundžās un netirgo :D kā nekā medījums

Valdis Burvis: Nu nezinu kas tos BEBRU konservus baigi pērk,biju sataisijis (pie meistara kas itkā māk labus pagatavot)pašam negāja pie dūšas ,ņemu draugiem kas gribēja piedāvāt pa velti provei -tā vairāk negrib,tirgojis neesmu ,negribas sabojāt kundes kas cūku ņem,taka paliek tā bebru gaļa vienīgi abiem suņiem un caunām slazdos ,ādas jau ārā nemetu sālu un gaidu ka uzradīsies kāds gribētājs,pagaišgadējās bebru ādas forši sasālitas nesen apraku.

Normunds Lisovskis: Nezinu kā ar tiem konservu taisītājiem. Mans kaimiņš bija pasūtījis konservus un desas (dažādas). Nevienu sliktu vārdu nevaru teikt. Man personīgi patika.

Jānis Miķelsons: Bebrs viens no garšīgākajiem medījumiem. Žavēts brīnišķīgs, desas ļoti garšīgas. Konservi labi sanāk.... uzrakstīju pēc sajūtām dilstošā secībā.. :)

Guntars Polis: Man bebra desas un konservi ar garšo.Esmu devis citiem provei-ar slavēja!

Gatis Kaļva: «es ceru, ka tu jenotus un lapsas neliec bundžās un netirgo :D kā nekā medījums»Jenoti un lapsas aiziet desās, bik vairāk garšvielu piešauj un ir ok. Konservos neiet pie sirds.

Gatis Kaļva: Pats neko netirgoju, pašam priekš sevis nepietiek. Bet zinu, ka ir cilvēki, kas to dara. Tā kā pats esmu mednieks un tieku pie meža gaļas, tad no citiem meža produkciju nepērku. Paziņa iedeva pagaršot bebra desas, viņam nepatika, likās par saldu, man likās ļoti garšīgas, par konserviem nezinu- neesmu garšojis.Bet vispār par visām ādām utt, ko manuprāt 99.99% vnk izmet - brīva niša biznesam, tikai jāpapēta sīkāk. ''Uz meža takas'' stāstīja, ka Zviedrijā medniekiem uzpircēji atved bezmaksas sāli ar ko sasālīt ādas, ādas sakrauj čupiņā un sezonas beigās firma par simbolisku samaksu savāc, i medniekam kāds labums, i fimai labi- ādas pa lēto.

Guntars Polis: « Zviedrijā medniekiem uzpircēji atved bezmaksas sāli ar ko sasālīt ādas, ādas sakrauj čupiņā un sezonas beigās firma par simbolisku samaksu savāc, i medniekam kāds labums, i fimai labi- ādas pa lēto.»Bet cik ir simboliska cena??? Jo ja jau uzpērk,tad ne jau sacaurumotu lai varētu vieglāk nodīrāt.Un ja Tev tur prātīgi cūka janodīrā pa 5 eirīši-sorī.

Gatis Kaļva: Netika minēti nekādi cipari. Alni arī dīrāja ar divām vinčām, izskatījās tīri ok. Bet pati ideja jau ir laba... ādu lietderīgi izmanto, nevis izmet mēslainē.

Edgars Kecs: Daudziem desas sanāk negaršīgas vai pat vispār neēdamas jo gaļu nav vispār mērcējuši ūdenī. Zinu vienu gadījumu no mednieku stāstītā ka viens sataisījis desas un vēlējās tās pārdot , bet tavu bēdu neviens nepirka jo kad pats nogaršoja tad saprata ka tās vispār nav ēdamas. Bebra gaļu ir jamērcē ūdenī un vismaz trīs reizes pa diennakti ūdens jānomaina savādāk bebra piegarša ir jūtama. Vispār no bebra sanāk viss garšīgs sākot no desām un beidzot ar tiem pašiem konserviem, vēl esmu ēdis žāvētu bebra asti, vispār primā, ļoti garsīgi, pie aliņa pirtiņā :) Asti es mēginu ja iespēja ir ižāvēt, ļoti garda ka pat pirkstus apēst var. Bet tie kas saka ka bebra gaļa nav garsīga tad pieļauj kaut kur kaut kādu kļūdu. Par tām ādām ir tā ka jau daži raksīja ka ādas sasalja, bet vēlāk tās apraka. Paskaitot cik ir čakara ar to ādu tad labāk izmest ārā. Skaiti tu nočakarējies noņemt kārtīgi ādu, to ir jānosāla riktīgi, pie tam cik sapratu pāris reizes vismaz jānokaisa kārtīgi lai āda iesālās, patstāvīgi jāseko lai āda izskalstu bet nevis sadegtu un sāktu līst nost spalva, treškārt ir jāatrod vieta kur tās uzglabāt un aktal jāčeko lai ar ādām nekas nenotiek. Un ja maksās vienu Euro par ādu tad vispār kas tas ir, tur vien par sāli atdosi gandrīz tik pat cik tev samaksās un pasakiet vai ir jēga čakarēties. Ne velti krieviem ir tāda paruna (občinka videlki nestoit). Ja piedāvātu kā agrāk par ādam līdz 15 EUR tad jā, bet tā lai paši tie uzpircēji medī tos bebrus un čakarējas ar tiem. Bet man bebrs ir viens no mīļākajiem medību objektiem un protams gaļa pat ļoti garso. Pamēginiek kupātus vai pelmeņus no bebriem, labais :) Bet pastēte no bebru aknam, tai piemīt saldena maiga un ir ļoti garšīga :) Saujiet garam :)

Lauris Saliņš: «negribas sabojāt kundes kas cūku ņem»Lūk atbilde, kādēļ Valdis Burvis sistemātiski izceļas ar ultra stulbiem komentāriem. Zēnam ir kundes, kurām viņš regulāri tirgo mežacūku gaļu/desas. Cūkas, protams iegūst uz svešas zemes, jo pašam nekā nav. Ar zemes īpašniekiem padalies?

Valdis Burvis: Laurīt -desas no cūkām netaisam un gaļu meža cūku nevienam nedodam ,nav garantijas ka pārbaude ir droša 100% ,paši ta mākam mājās pagatavot ,bet ja nu kāds zemes īpašnieks kam iedota nepareizi pagatavo to cepeti un cūciņa bijusi slima ar trihinelozi,tāpēc zemes īpašnieki bez problēmām ņem konservus par pašizmaksu un nav problēmas kur likt nomedīto meža cūku liemeņus,bet jums Saliņa kungs goda vārds pie pirmās izdevības ieglaustu kādu inficētu mc gaļas gabalu.):)D

Kārlis Doze: Nevajag aizmirst, ka no mäjas cükas drizäk atrausi trihenelozi!

Alexandr Rybakow: Vai kaut kur pieņiem caunu ādas? Kaut ka pazūda visi sludinājumi.

Valdis Burvis: Nu re satraucies ka nav kur likt- ir sludinājums nupat ielikts ka iepērk ,tik nesaprotu siksnas no tām ādiņām taisa vai? Ja par 17e tikai iepērk !

Sergejs Orlovs: Bebrādas šogad nepērk?

Aigars Strelevics: Sveiki, kolēģi, varbūt varat padalīties ar informāciju, kā šogad ar kažokādu iepirkšanu, ir kas uzpērk? Interesē tieši vai pērk caunu, bebru, ūdeļu ādas. Un, ja pērk, padalieties ar info, kādas cenas...

Janis Plotnieks: Comi padalas info, caunu adas nododat pa tik smiekligu cenu 20einari?

Valdis Burvis: Gan jau ir kas nodod un nodos pat pa 10eināriem, bet domāju ka daudzi tāpat kā es metuši mieru tai nodarbei , jo netikai cenas vairs nav ta vēl slazdus zog pastiprināti,varētu būt pie vainas MC dzinejmedību pagarinājumi .!!!!

Janis Plotnieks: Izskatas,ka ari bus jamet miers,jo maksat negrib par adam bebrs 7e lapsa ar nagiem7e ;D varetu galva vinam to skuru uzbazt pa tadam naudam,vai jamekle citas alternativas,varb kads zin par realizaciju arpus LV?

Sveiki godātās kolēģes un cienījamie kolēģi. Kāds laiciņš pagājis kopš ĀCM pirmo

Jānis Brambats: Sākumam mani novērojumi. Medīju Mazsalacas apkārtnē (ĀCM oficiāli konstatēts ap 2015.gada jūlija sākumu). Pēc ĀCM konstatēšanas līdz pat 16.01.2016. esmu nomedījis 9 (lielākā daļa no tiem septembrī un oktobrī, pa vienam decembrī un janvāri) meža rukšus, bet nevienam no tiem netika konstatēts ne ĀCM, ne arī antivielas. Uz šo brīdi meža cūku kļuvis ļoti maz, bet nevarētu teikt, ka viņu nav vispār. Esmu manījis gan atsevišķus indivīdus, gan nelielus bariņus. Vēl viens mans novērojums, ka visas aizvadītās ziemas garumā barotavas tika apmeklētas ļoti reti un neregulāri, turklāt cūkas nereti tika manītas vietās, kur agrāk ziemas laikā tās īsti neuzturējās, piemēram, mazos krūmājos, bet ierastajās un klasiskajās vietās tik pat kā nebija manāmas.

Jānis Brambats: Laikam tēmas nosaukums nebija pārāk lakonisks:) pilns tēmas nosaukums: Sveiki godātās kolēģes un cienījamie kolēģi. Kāds laiciņš pagājis kopš ĀCM pirmo reizi (oficiāli 26.06.2014) reģistrēts Latvijā. Šajā tēmā vēlētos, lai ar saviem „empīriskajiem” novērojumiem padalās tie mednieki/ces, kuri medī ĀCM skartajā teritorijā it sevišķi pašās pirmajās skartajās vietās Latgalē un Vidzemē, proti, kādi novērojumi, vai vispār ir manāmas meža cūku pazīmes, dzimst sivēni, nomedītajām mc konstatēts ĀCM vai antivielas? Īsāk sakot visa veida informācija, kas saistās ar meža cūkām pēc ĀCM.

Māris Millers: Laikam jau visi tur uz cūkām sēž, ka nevar neko atbildēt. Vai arī internets apgriezts, bet stipri šaubos, E. K. mūžīgā aktivitāte par to neliecina :D

Ivars Ozoliņš: Vai ir jēga diskutēt, ja tēmas autors nezin, ka pareizi ir- cienījamās dāmas un augsti godātie kungi.Atkal kāds students, kādu pētījumu raksta...

Gatis Briedis: Es mediju reģionos , kur ĀCM nav konstotēts , bet ir daudz paziņu , kas medī pa ĀCM zonu .Īsi pa maniem " medību laukiem " - cūkas ir palikušas acīm redzami mazāk .Kā sāka šaut pie barotavām tā lēnām pazuda .Tie kas medī ĀCM zonā stāsta cūkas esot , bet mazāk kā ziedu laikos .Tā ka pazudušas vispār tā nav .Izšautas tās cūkas ir uz nebēdu .Domāju ap 50 000 droši pa šo sezonu .

Jānis Brambats: Augsti godātajam I.Ozoliņa kungam par tēmu laikam kārtējo reizi diemžēl nav ko teikt. Liels lūgums šādus "spečukus," kuriem par "lietu" nekā nav sakāma, šai tēmā turpmāk sevi ar komentāru rakstīšanu neapgrūtināt. Paldies par sapratni!Pētījumus nekādus neveicu. Šī tēma interesē pašam un domāju, ka var interesēt arī citus medniekus, kas medī Latgalē, Vidzemē un citās vietās, kuras ĀCM vēl nav skāris.p.s. Varbūt lapas administrators var izlabot tēmas nosaukumu uz ko lakoniskāku, piemēram: "Situācija Latgalē un Vidzemē pēc ĀCM. Novērojumi un secinājumi". Kā arī samainīt vietām manu pirmo un otro komentāru. Paldies

Valters Ozolins: Mūsu platībās, dažādās vietās esmu saticis jau vairākas cūku mammas ar šī gadējiem sivēniem. Ziemu mēs vispār nepiebarojām, lai tās cūkas, kas ir izdzīvojušas dzīvo katra savā meža stūrī, blakus klubs piebaroja, un vēl nesen pie barotavas atrada kritušos. Domāju radītājs būs vasarā uz labības laukiem.

Gatis Sakne: Mūsu platībās cūkas šur tur parādās ir manīti arī jau sivēni,bet ir jūtami mazāk iemesls varētu būt arī lielais izšaušanas apjoms,jo iepriekšējā sezonā tika cītīgi medītas cūkas visos apkārtējos kolektīvos un daudz arī izmedītas.ES arī uzskatu ,ka īsto ainu varēs redzēt uz labības laukiem ,cik pērno cik mammu utt.Ar cerību, ka mēris neskars mūsu platības.

Mārtiņš Kuplais: Pilnīgs tukšums,vismaz tajās platībās,kur gāju bebros.Pēdējās šautās ziemā visas izrādījās slimas.Mums cūkas sarkanajā grāmatā.Tāda klusa cerība,ka vismaz kāda cūciņa būs izdzīvojusi.

Gatis Kaļva: Tur kur ''100latnieki'' klapēja cūku mātes melnu muti tur vēl mazāka cerība, ka kāda būs izdzīvojusi! ;))

Uldis Putniņš: Mums mēris paciemojās jūlijā. Rudenī šautās visas bija veselas. Tagad viens bariņš vēl ir platībās. Bebros braucot divas lielās redzēju ap 5 ciem no rīta upmalā. Kā vēlāk izrādījās tur esot diezgan paliels bariņš. Pēc mēneša būs redzamas maratorija sekas uz sivēnmātēm.

Arnis Puksts: Principā cūku nav - runa ir par gandrīz pašu epicentru Vidzemē, Burtnieku novada Ēveles pagastu. Sākās 2014.gada jūlijā (blakus pagastā), pie mums droši konstatēja septembrī. Šīs ziemas beigās redzēju vienu bariņu, 6 lielās un viens mazais. Vai mazais vēl ir dzīvs - kas to lai zina. Kaut kādas pēdas un rakumi ir. Respektīvi, kaut kas ir. Bet no tā lēruma, kas kādreiz bija (pa baram teju katrā laukā, lielākajos baros 50+ indivīdi) - protams, ka nekas nav palicis. Tiesa gan, pēdējo pusgadu tur reti sanācis pa mežu staigāt, bet domaju, ka diži nekas nav mainījies. Toties zaķi ir atkopušies no miksomatozes (un lapsas knapi atkopušās no medību slodzes) - kas īpaši priecē, ļoti daudz ir tieši balto zaķu. Pie kam - nevis mežā/purvā, bet gan laukā. Ziemājos, rugainēs. Samērā daudz arī stalto kļuvis - svēta vieta tukša nestāv. Aļņu arī mazāk nekļūst. Cūkas, kas tikušas nomedītas blakus pagastos - gan slimas, gan ar antivielām, gan veselas, visādi. Mums to cūku tik maz, ka neviens īsti nemedī. Dzinējmedību laikā cūkas redzētas tika uz pirkstiem saskaitāmos gadījumos. Šis gads būs vēl viens indikators - vai un kā populācija atkopsies.Secinājumi ir vairāki, bet būtiskākais - neticiet tiem, kas saka, ka cūkas ir nometnieki. Cūkas migrē un tā ne pa jokam. Jautājums, vai migrācija ir cikliska vai patstāvīga. ĀCM katra ziņā veicina ne tikai apmiršanu, bet arī klejošanu. Un otrais - vēl neko skaidri nevar pateikt. Imunitāte it kā ir, bet vai tā ir patstāvīga, vai tikai īslaicīga; vai izslimošanai ir vai nav sekas; vai imunitāte iedzimst....atbilžu nav. Vai cūku "pasūtījuma slepkavības" šogad bija vai nebija attaisnojamas - daļēji. Šādiem pasākumiem bija jānotiek sen jau, pirms ĀCM pietuvojās Latvijai. Tad visiem raustījās pieņemt lēmumu. Šodien - ĀCM tā vai citādi Latviju pārstaigās. Gan ne tik strauji, kā kādreiz domāju, process ir lēnāks. Ja ne viens idiots blakus pagastā - mēs droši vien joprojām medītu cūkas melnām mutēm...Reizēm medīju vēl vienā vietā, Vidzemes augstienes tuvumā, kur mēris ienāca pagājšgad - vispirms nāca ārjēgā daudz cūku; tā bija klejošana, jo tāds skaits uz nosacīti mazu platību (nomedīti daudzi simti) nav reāls pie parastiem apstākļiem. Tad vienā brīdī cūkas kļuva maz. Tagad ir tā viļņveidīgi - ir, nav. Barotavās bija, bet man šīs sezonas sākums tāds neveiksmīgs, cik sēdēju, tik redzēju visu ko, tik ne to, ko gaidīju. Slimas - daļa ir, daļa nav, arī visādi. Kungi izmantoja iespēju nopelnīt pa 100+30. Uzskatu, ka pareizi darīja. Bet vēlreiz - šis gads rādīs, kāda ir situācija abās vietās. Un tad ir tās vietas, kur ĀCM vēl nav. Tur ir viss kā ierasts. Tikai mednieki nepareizi iztulko cūku vājo nākšanu uz barinātavām. Šīs ziemas īpatnība cūkām ļāva bez problēmām baroties veselīgi un bagāti teju jebkur. Tā kā - Kurzemes zemniekiem (un medniekiem) drīzumā jautrība garantēta. Šaujiet garām! :)

Arnis Puksts: Svaigākās ziņas - redzēta cūka ar 4 žiperīgiem sivēniem. Bet kā zināms, cāļus skaita rudenī...

Uldis Putniņš: Man gan veiksmīgi ziemu pārlaida.Sveiki godātās kolēģes un cienījamie kolēģi. Kāds laiciņš pagājis kopš ĀCM pirmo

Arnis Puksts: :)

Uldis Putniņš: Ar kartupeļiem nedrīkst barot, jābaro ar sāli :)

Jānis Ozoliņš: Cūkas ir. Arī mēris ir.Blīvums nekad nav bijis liels, jo vienmēr intensīvi esam medījuši.Cūku tikai palika nedaudz mazāk.Ar to mēri vispār ir fufelis.Ir konstatēts sivēnam, bet pēc tā nošaušanas pārējais bars turpina iet uz barotavu un nemaz netaisās slimot.Ir jaunie sivēni, ir bijuši barotavā. Jēkabpils raj. Lietuvas pierobeža.

Uldis Putniņš: Mēris pa lielam ir kā kūlas ugunsgrēks- kur tās cūkas bija lielā blīvumā, tur arī nopļāva tīru vietu. Bet vietās kur populācija retāka attiecīgi arī kritušie mazāk un bonusā vēl veselās palika.mums pagājušo gadu no 60 tikai 15 izdevās nomedīt. Kā būs šajā sezonā rādīs laiks.

Jānis Ozoliņš: mums limits no 4 štukām hekāru ir ap 40, katru gadu izpildām.

Guntars Pekšs: Gatis Kaļva 04.05.2016. 23:27"Tur kur ''100latnieki'' klapēja cūku mātes melnu muti tur vēl mazāka cerība, ka kāda būs izdzīvojusi! ;))"Piekrītu! Brīnos, kā Tavu komentāru Lauris Saliņš būs palaidis garām :))

Jānis Brambats: Mani jaunākie novērojumi. 04.06.nomedīju 2-3 gadus vecu kuilēnu, ĀCM un antivielas netika konstatētas. Vienā no barotavām kamera fiksēja 2 sivēnmātes ar sivēniem par ko, protams, liels prieks. Lieki teikt, ka tas ir viens no mēra skartajiem reģioniem- Burtnieku novads Vecates pagasts. Ņemot vērā iepriekš minēto, ieteiktu kolēģiem piedomāt pie tā, ko un cik medīt, jo fakts paliek fakts, ka visas cūkas ĀCM tomēr nav nopļāvis, turklāt pats svarīgākais- ir arī sivēni!!!

Mārtiņš Kaparšmits: Realitāte nu jau ir diezgan skarba. Vēl pāris nedēļas atpakaļ tika manītas vairākas mātes ar sivēniem, bet nu jau vairs nav arī tās manāmas un reali kustības praktiski nav. Ir pāris indivīdi kas klīst apkārt vai tie ir izslimojuši vai vēl neskartie-nav zināms. Kopumā es saglabāju optimismu pāries šis viss un un atgriezīsies vecajas sliedes(varbūt nevajadzētu vienīgi tik lielu populāciju kā bija iepriekšs)

Māris Markovs: Realitāte ir tik skarba,ka neaizpildot kārtīgi profilu,nevar saprast,par kuru novadu, (nemaz jau nerunājot par kolektīva mājasvietu) iet runa.

Mārtiņš Kaparšmits: Māri,sarkasms man arī patīk un bieži pats pielietoju saskarsmē ar cilvēkiem.Protams mana kļūda aizmirstot pieminēt novadu. Tad nu labošos-Tas ir Alūksnes novada dienvidrietumu daļa.Ps: Māri, latviešu gramatikā-runa nevar nekur aiziet. Runa vai nu "var būt par"vai "runa ir par". Tas tā, Māri, tagad esam 1:1! :)

Māris Markovs: Nabadziņš,kā Tu vēl varēji manus ,,karakuļus,, izlasīt! :):) Bet,ja par lietu,tad tikko zvanīja no Gulbenes novada dienvidrietumu daļas(var jau būt labāk sektora):)),un arī žēlojās,ka švakucki ar cūkām.:(

Māris Markovs: Man kā padomijas produktam ,,iet runa,, ir atvasināta no ,, iģot reč,,. :), un es ar viņu tīri labi sadzīvoju :).

Māris Millers: Un trakākais, ka pats Māris nefigā nav aizpildījis savu profilu, jo, piemēram, Latvija ir samērā plašs jēdziens. Protams var caur Lursoftu sameklēt :D

Māris Markovs: Māri,pieņemu,bet daļēji,jo MK ,,Lisupe,, ir vienīgais kolektīvs Latvijā. Caur Lursoftu nevajadzēs meklēt jo es tūlīt palabošu profilu.:)

Māris Markovs: Un tagad Māri,fiksi pie kartes un sameklē Mārsnēnus :):):):,pateikšu priekšā-Cēsu rajons.

Gatis Grigalis: Sveiki vīri! ĀCM sakarā jautājums - kur liekat ādas un iekšējos orgānus?! Mums kolektīvā ir doma par akas izveidi šim nolūkam, bet ir viens svarīgs jautājums - kā un kurš to aku pēc tam iztīrīs?! Vai asenizācijas pakalpojumu sniedzēji to drīkst darīt un kur likt nagus un kaulus?!

Jānis Melbiksis: Mums nagus, ādas un iekšējos orgānus savāc pvd. Ir piešķirts konteiners šim nolūkam. Domāju vajag prasīt pvd, lai dod konteineru. Kaulus, ja būs analīzes pozitīvas atdosiet pvd ar visu ķermeni.

Ivars Ozoliņš: « ir doma par akas izveidi šim nolūkam, bet ir viens svarīgs jautājums - kā un kurš to aku pēc tam iztīrīs?! »Cik nu lasīts no apraksta- vīruss ir ļoti dzīvelīgs, praktiski iet bojā tikai no karstuma.«Vīruss ir ļoti izturīgs: ārējā vidē saglabājas vismaz 11 dienas fēcēs (mēslos) apkārtējas vides temperatūrā un vismaz 1 mēnesi kontaminētā (aptraipītā) cūku aizgaldā, kā arī 1,5 gadus saglabājas asinīs pie +4°C temperatūras, bet liofilizētās asinīs pat 8 gadus.»Akā temperatūra būs zema - tātad nekas labs. Tīeši tas pats attiecas uz augsto kungu ieteikumiem aprakt vismaz metra dziļumā mežā...Aka var būt labs risinājums, ja paildus ber nedzēsto kaļki.Mēs arī plānojam par akas izbūvi, kad vajadzēs , bet ar domu tur glabāt tikai cūku atlikumus, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk..Par šo tēmu dikti jaunu prasās Ivara K. komentārs- viņu teritorijās šis jautājums kā reizi aktuāls.

Gatis Grigalis: Arī mēs domājam izmantot kaļķi, bet aktuāls paliek jautājums par nagiem un kauliem, tos ar kaļķi nesadalīsi...un ja pēc pāris gadiem aka būs jātīra, tad kaulus vajadzēs lasīt ārā, jo tie traucēs visu izsūknēt!

Māris Bērziņš: Celtniecības gružu maisā (izturīgi) un pēc tam katlu mājas kurtuvē ar visu maisu.

Edgars Kecs: Ja nešaubos tad ja nolemsiet izveidot aku tad to vajadzēs hermetizēt tā lai iekļuvušais ūdens un jūsu samestie rukšu sastāvdaļas un škidrums netiktu zemē un grunsūdeņos, savādāk sods ir garantēts ja atklāsies kaut kas ne tā. bet tā jau labāk vērsties mežniecībā un lai jūsu rajonā uzstāda kādu konteineri kur var izmest rukšu atliekas. Var arī tā kā pie dāvāja Bērziņa kungs, bet ir jāatrod kāds pazīstams kurs apkurina kādu katlu māju :) Kā arī ja jums tur pasiem ir aka tad domaju izmetot tos sū... tajā akā un zinot ka visa tā zaraza var trāpīt grunsūdenī tad diez vai būs patīkama sajūta dzert no blakus esošās akas no kuras ņemat ūdeni, vai arī padomājiet par kaimiņiem.

Salvis Vētra: Kas tu pa Latvieti, ka sāc uztraukties pa kaimiņiem :)))

Vents Ventnieks: Labdien, godātie kolēģi! Būtu interesanti dzirdēt dažādu Latvijas novadu mednieku situācijas īsu aprakstu, cik sen teritorijā ir mēris, vai meža cūkas ir/nav, ja ir vai nav., tad cik daudz, ja nebija, tad cik ilgā laikā populācija sāk atjaunoties!? Būtu interesanti, lai var spriest, vai tas velns ir tik melns kā viņu mālē... :)

Guntars Polis: tiem kam vel ir mežā cūkas februārī ar būs ko darīthttp://www.latma.lv/lv/aktualitates/2017/meza-cukas-ar-dzinejiem-vares-medit-ari-februari-763/

Jons Ozols: Kas tas par, atvainojos, galvu saspiedušu mednieku? Pa gurķi dabūjis un smadzenes ar pazudušas??? KAs tā par tūda asociāciju?http://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/video-jarikojas-radikali-un-pilniba-jaiznicina-mezacukas-tas-noindejot-mudina-mednieku-asociacijas-vaditajs/

Aigars Remess: http://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/video-jarikojas-radikali-un-pilniba-jaiznicina-mezacukas-tas-noindejot-mudina-mednieku-asociacijas-vaditajs/Vot šitas ir kau tkas!!!!!

Mārcis Mūrieks: Kas ,kas? Vakar FB jau sāka vārīties:). Šodien turpinās. Zem visa tā stāv baigais piķis. Un ja pareizi izspēlēs kārtis ,kāds to arī noraus,nu to piķi. Inde, indētāji,kompensācijas ,uzskaites utt. Nemaz jau nerunājot par reklāmām masu mēdijos. Ar vienu šādu tekstu Barviks ( LATMAs šefs, čalis no video ar uzpampošo degunu) jau ir dažiem nažiem nopelnījis kaudzi naudas piesaistot milzum daudz sekotāju Un kā teica vienā filmā "naudā ir spēks un stiprāks ir tas ,kuram tās ir vairāk" :-)

Ivars Ozoliņš: Jau no seniem laikiem, ir bijusi doma, ka pasaulei ir jābūt labākai, un tos kas tos traucē- vajag iznīcināt.Arīi Elksniņa kungs izteica hipotēzi, ka Latvija būtu labāka , ja sekotu Ķīnas piemēram un sūtītu kādu pie sienas.Arī Hitleram bija tādi paši plāni uzlabot pasauli (geto utt).Arī vēsturiski, slimos ar infekciju slimībām izolēja- piemēram Leprozoriji, tuberkulozes slimnīcas, kuros pamatdoma bija, pacientus izolēt , kamēr tie dzīvo.Ja grib pabarot MC ar "super" barību- tad tai ir jāiedarbojas tikai un vienīgi uz MC, un nekādā gadījumā tālāk pa barības ķēdi. un jānovērš cilvēcīgais faktors, ka kāds atrodot foršo barību neiznes to mājās un nepabaro kaimiņu, it sevišķi dāņu rukšus.Laikam jau Barvika kunga platībās AMC viesojas un nevar ārzemniekus aicināt- bizness ir apstājies a tā, paris tukšie gadi un var sākt no jauna..Lai gan neviens nezin, cik ilgi dabā tas draņķis var glabāties, tie kas apraksti 1 metra dziļumā, man šķiet laukā var nākt ilgus gadus ...

Arnis Puksts: Ka mednieks, mednieku organizacijas parstavis, var ko tadu piedavat, nemot vera, ka meza cukas ar meri tomer tiek gala? Varbut uzreiz atombumbu, ka neka Cernobilas pieredze rada, ka daba bez cilveka labi atkopjas? Bus Baltijas vieta viens liels Eiropas rezervats?

Arnis Puksts: Attistam domu talak! Iznicinam visu! Putnu grupu parnesa putni, visus apindet! Atgremotaji parnesa mutes un nagu sergu, visus nost. Lielie un Mazie pleseji, trakumsergu, nost. Bebri tularemiju...haralds laikam grib dzivot sterila vide? Vai ka?

Ivars Ozoliņš: Arni,Zināma taisnība pilnīgai iznīcināšanai ir. Lai gan ar prātu grūti saprast kāpēc 6500 cūkas jāsadedzina nevis jāuztaisa konservi kaut armijas vajadzībām. Bet tajā kompleksā x gadus pēc šī fakta droši atkal varēs audzēt rukšus.Bet kā īstenot - ka mežarukšu nav mežos- tur laikam jeņķi jāsauc palīgā ar helikopteriem, armiju utt.

Arnis Puksts: Tad sakam ar to, ka atbildigie ieredni, kuru bezdarbiba so pielava, tiek notiesat ar realiem cietumsodiem! Slabo?

Ģirts Vārna: Ivar, taja kompleksā jau pēc 2 mēneši vares audzēt atkal. Ir jau ar nedaudz nesaprotams kāpēc jāsakurina vesalie.

Ivars Ozoliņš: Arni, kas ar Tevi., ko tik asinskārs esi?Tu taču itkā jurists, vajadzētu zināt, ka pie mums parasti nevienu aiz restēm neliek.Un tā kā ACM pie mums agrāk nav bijis, tad mācāmies uz pašu kļūdām.Viena lieta gan laikam skaidra- ja MC nebūtu savairotas nejēgā, gan tas viss ātrāk beigtos. p.s. Medību kolēģis stāstija, ka tad kad viņš sācis medīt uz kolektīvu bija 4 cūku licences- bet norakstīja tikai 2, jo vairāk nevarēja nomedīt. Šogad mums ir laikam 100 licences....pirms 8 gadiem bija 30...

ligumuparaugi.lv
Līgumu un dokumentu paraugi tavam biznesam. Tikai EUR 1.39

Dzinējmedības, Drošība, Instrukcijas, Pieredze

Andris Zariņš: Šo tēmu aizsāku, lai dalītos pozitīvajā (vēlams), bet iespējams arī negatīvajā pieredzē. Lai varētu dalīties ar noderīgām lietām, skaistām tradīcijām. Kopumā, lai padarītu medību procesu krāšņāku un tradīcijām (arī atjaunotām un aizgūtām) bagātāku!

Andris Zariņš: Kā pirmo vēlos pievienot dzinējmedību instrukcijas tulkojumu, ko saņem katrs medību dalībnieks Vācijā. Vienā pusē ir atrodama karte ar nummuru izvietojumu un dzīšanas virzieniem, otrā ielaminētās A5 formāta lapas pusē ir attēlā redzamais teksts. Domāju, ka šādu lapu izgatavošana un sadale pirms medībām būtu labs atgādinājums, lasāmviela un pārdomu avots medību dalībniekiem.Dzinējmedības, Drošība, Instrukcijas, Pieredze

Māris Mednieks: To lasīju jau žurnālā. Viss jau ir labi, bet tas darbojas , ja mednieks ir līdz tādam līmenim izaudzis, lai ar cieņu varētu izturēties pret šādiem noteikumiem un tos ievērotu. Mūsu "mednieks parastais" uz to nav gatavs. Andri, palasi blakus tēmu - kāda nepatika , agresija parādās, ja kāds sāk aizskart sāpīgo tēmu - šautuves apmeklēšanu. Vācijā to pat neuzspiež ar noteikumu vai likuma spēku - tur paļaujas uz mednieka godaprātu. Mūsu "medniekam parastam" tāda parasti nav..... :(((

Laimonis Jukša: 1O. un 12. punkti pie mums diez vai iedzīvotos :)

Māris Mednieks: 15. punkts arī bieži vien nestrādā, jo suns taču ir netīrs, mašīnu nevar piešmucēt.

Arturs Kapsa: III shkiras bullis? Kā vācijā izpauzzās bullu dalīshana shkirās?

Aigars Remess: « Andri, palasi blakus tēmu - kāda nepatika , agresija parādās, ja kāds sāk aizskart sāpīgo tēmu - šautuves apmeklēšanu. Vācijā to pat neuzspiež ar noteikumu vai likuma spēku - tur paļaujas uz mednieka godaprātu. Mūsu "medniekam parastam" tāda parasti nav..... »Ko vācietim neuzspiež?Paanalizēju man pazīstamos medniekus - nu kādi 85% regulāri pārliecinās par savu spēju, ar savu medību ieroci,šaujot, trāpīt tur kur tēmē.....Kas ir mednieks parastais?Kas tas par terminu?Mans vēlme ,"Māri Medniek" ir spēkā, gribu redzēt TO medību vidi, kurā tads dīvainītis, kā Tu,esi izveidojies.

Māris Mednieks: « kādi 85% regulāri pārliecinās par savu spēju»Kādēļ Tu neesi šajos 85 %? Es gribētu redzēt to kolektīvu, kur 85 % mednieku regulāri apmeklē šautuvi...

Andris Zariņš: «III shkiras bullis? Kā vācijā izpauzzās bullu dalīshana shkirās?»Tās nav šķiras, bet gan vecuma klases! Sk. http://www.ljv-mecklenburg-vorpommern.de/media/custom/2162_229_1.PDF?1341940950Bet īsumā trešā vecuma klase ir vidēja vecuma brieži.

Aigars Remess: «Kādēļ Tu neesi šajos 85 %? Es gribētu redzēt to kolektīvu, kur 85 % mednieku regulāri apmeklē šautuvi...»Es nerunāju par šautuvi.....bet ieroci regulari pārbaudu šaujot un kā Tu ĻOTI labi zini, medībās, diezgan bieži, šauju suņu apturētus medījamos dzīvniekus ... tā tad... pamēģini iedomāties kas būtu ja man tēmējuma vieta nesakristu ar trāpījuma....

Māris Mednieks: «Kas ir mednieks parastais?Kas tas par terminu?»Paskaties - "mednieks parastais" izsaka savu viedokli:«labāk 3 patronas medībās ar vismaz kautkādu cerību nekā šautuvē pa mērķi ko pēctam jau nu noteikti apēst nevar»

Aivars Bundzens: ...ar nu jau pagājušo gadu Vācijā medījot valsts mežos šaušana šautuvē ar dzinējmedībās lietojamo ieroci pirms sezonas obligāta.( medījām netālu no Hanoveras ). rīta instruktāžā medību dokumentu pārbaude . Vācijas medību apliecība un šautuves sertifikāts. Šie ir visstiprākie un vienīgie nepieciešamie papīri lai piedalītos medībās .pārējais ,...ar tuvu100% atbilstību aprakstam MMD.

Arnis Puksts: Mēs varam no katras valsts paņemt labāko. Taču, principā mēs esam unikāli - pirmkārt ar savu neatkārtojamo pieredzi medījot ar gludo visu, sākot no slokas un beidzot ar alni; otrkārt, ar bagātīgo medījumu klāstu; treškārt ar interesanto medību saimniecību, kura ļauj par mednieku būt jebkuram sabiedrības slāņa pārstāvim.Lietas, kas mums pietrūkst-mednieku mūžizglītība. Gribētu teikt, ka varētu atteikties no obligātas jaunu mednieku apmācības, ja jau var nokārtot eksāmenu, tad jau galīgi glups nav (tie, kas par šito bļaus - tie ir ieinteresēti). Taču vēlāk, mūža garumā pietiekoši regulāri zināšanas būtu jāpapildina; tajā skaitā - zināšanas praktiskajā šaušanā. Savukārt tas, vai medījumus pēc medībām likt aplī, rindā vai kā savādāk un citas izdarības - tās var arī izpalikt. Man vismaz tuvāka ir praktiskā amerikāņu pieeja. Bet par gaumi nestrīdas.

Vilis Ernstsons: Praktiskie amerikāņi-izgriež mīkstumus un pārejo atstāj dabai :D un tad cīnās ar klejojošiem kojotiem,lapsām utt. liek trošu cilpas,šauj ar termo no zemes un joprojām šur tur kapā ar kāju lamatām.

Aigars Remess: «...šaušana šautuvē ar dzinējmedībās lietojamo ieroci pirms sezonas obligāta.»Aivar - kas tajā Vāczemes ,pirms sezonas, šaušanā ietilps ?Arī mēs rīkojam šaušanas pirms dažādām "sezonas sākumiem" t.i. pirms bukiem MMD kausu ietvaros (šai kolektīvā pasākumā piedalās no 1/3 līdz 1/2 mednieku formējuma biedru) un rudenī, pirms baura, vienā nelielajā šautuvītē, ar šaušanas distanci 50m.Kluba rudens disciplīnā jāšauj ar ieroci ar kuru plānots iet medībās, neatkarīgi notā, vai tas ir gludais vai spicais.Lielākā daļa šauj ar abiem. Apmeklētība 90%......

Māris Mednieks: «Šautuve ir jāapmeklē:1.Lai regulāri pārliecinātos - ka ierocim tēmējuma vieta sakrīt ar šāviena trāpījuma vietu.2. Lai pārliecinātos - ka mednieks ir spējīgs noturēt ieroci un raidīt šāvienu bez palīgierīcēm»«Arī mēs rīkojam šaušanas pirms dažādām "sezonas sākumiem" t.i. pirms bukiem MMD kausu ietvaros (šai kolektīvā pasākumā piedalās no 1/3 līdz 1/2 mednieku formējuma biedru) un rudenī, pirms baura, vienā nelielajā šautuvītē, ar šaušanas distanci 50m»Mazliet nesaskan teiktais .... Ko dod šaušana pa papīra labu? Tu ej uz mežu piešaut pussprāgušus dzīvniekus? Medniekam ir jābūt gatavam šaut un trāpīt pa kustošu mērķi, ja viņš nespēj izpildīt normatīvus, tad jāmeklē cita nodarbošanās.

Aigars Remess: «Mazliet nesaskan teiktais .... Ko dod šaušana pa papīra labu?»Kas Tev tur nesakrīt ?« Medniekam ir jābūt gatavam šaut un trāpīt pa kustošu mērķi, ja viņš nespēj izpildīt normatīvus, tad jāmeklē cita nodarbošanās.Patīk»P a s k a i d r o.... nu kaut vai Man, kāpēc ir jāraida šāviens pa kustībā esošu medījamo dzīvnieku?

Ģirts Vārna: tapēc, ka viņaprāt ir jāšauj pa visu ko ierauga, tapēc ir jaapgūst tās prasmes šaut pa stāvošu pa kustošu, nu karoč jāiziet arī IPSC kurss

Gatis Kaļva: «P a s k a i d r o.... nu kaut vai Man, kāpēc ir jāraida šāviens pa kustībā esošu medījamo dzīvnieku?»Dzinējmedības?

Aigars Remess: «Tu ej uz mežu piešaut pussprāgušus dzīvniekus?»"M.M." - kamēr būs mednieki ar tādu medību filozofiju kā Tev t. i šaut pa visu kas kustas un vēl ar automatiem, tikmēr, tādiem kā man, būs jāiet uz mežu (un ne tikai) piešaut pussprāgušus dzīvniekus.....(foto pirms nāvīgā šāviena medībās 14.01.2017)Dzinējmedības, Drošība, Instrukcijas, Pieredze

Andris Zariņš: Lai pielietu diskusijai par skrejošu / neskrejošu eļļu ugunī....Vācijā dzinējmedībās vienīgais dzīvnieks pa kuru vur šaut ja viņš ir skrejoš, ir mežacūka! Visiem pārējiem ir nosacījums (lasīt instrukcijas 7 punktu) šaut tikai pa stāvošu un ar sānu pret šāvēju atrodošos dzīvnieku! Instrukcija ir domāta kā reizi- medniekam- vidējam, nevis sporta meistaram, vai kandidātam! Acīmredzot šādai prasībai ir jēga....

Māris Mednieks: Aigar, Tu apgalvo , ka medniekam nav jāiet uz šautuvi un jāmācās šaut pa kustošu mērķi, bet pats publicē bildes ar aizšautiem dzīvniekiem.... Tās ir Tavas " filozofijas " sekas. Iemācies šaut un nebūs jāķer sakropļoti dzīvnieki. Tu ar savu domāšanu esi bīstams medību videi. Šie Tavi murgojumi ir tikai apstiprinājums tam, ka šaušanas eksāmens ir OBLIGĀTS!!!!!

Gatis Kaļva: Interesanti. Kur ētika? Vai tad nav pēc iespējas ātrāk jānonāvē, lai nemokās? Bet te nobildējam un tad nošaujam! Tiešām pēc pēdējiem ''skaļajiem gadījumiem'' neesam mācījušies, ko vajag likt un ko nevajag likt netā? Neuzskatu, ka ''TĀDS nabadziņš KĀ TU, kuram jāiet mežā un jāpiešauj pussprāguši dzīvnieki'' esi labāks, ja vispirms nobildē ievainotu dzīvnieku un tikai tad raidi nāvējošu šāvienu!

Aigars Remess: «Interesanti. Kur ētika? Vai tad nav pēc iespējas ātrāk jānonāvē, lai nemokās?»1. Suns aiz dzīvnieka...2. Mēģināju padzīt prom no mājas ,gandrīz pagalma,....... šāviens tika raidīts tiklīdz bija iespējams, kad sapratu ka prom neies.

Aigars Remess: «Aigar, Tu apgalvo , ka medniekam nav jāiet uz šautuvi un jāmācās šaut pa kustošu mērķi, bet pats publicē bildes ar aizšautiem dzīvniekiem....»Vēl Es saku - ka japārbauda katra medījamā dzīvnieka pēda pa kuru raidīts šāviens ar suni.

Aigars Remess: «Tu ar savu domāšanu esi bīstams medību videi.»Protams.... tādai videi , kurā apgrozies Tu.....Starp citu - atšķirībā, no dadziem foruma dalībniekiem, Es zinu, kurš slēpjas zem kličkas "Māris Mednieks"...... tāpēc, VĒL jo vairāk, man ir interesanti ar tevi papļāpāt.

Gatis Kaļva: «1. Suns aiz dzīvnieka...2. Mēģināju padzīt prom no mājas ,gandrīz pagalma,....... šāviens tika raidīts tiklīdz bija iespējams, kad sapratu ka prom neies.Patīk»Ok, mednieks varbūt sapratīs...bet tādam ''zaļajam'' vajag tikai tādu bildi un aprakstu...galvenais uzsvars uz to- vai tiešām nemācamies no kļūdām? Vajag domāt ko runā/raksti/publicē. Es vispārs nesaprotu to, kāpēc viss ir jāliek internetā...iepriekš te bija labs komentārs tieši par šo lietu.

Arnis Puksts: Medniekam nemacet saut ir tas pats, kas autobraucejam braukt ar auto. Ka redzams, ar auto braukt tipisks videjais braucejs mak sausa laika, pa tuksu celu. Bet ari tad savas spejas parverte, skat. Statistiku par likiem uz cela. Tiesi tapat ir medibas, tikai sapudetos lopus neviens neskaita. Pec diskusijas seit saprotu, ka no vardiem bus japariet pie darbiem, konkreti iesniegumi, lai obligata sausanas ieskaites kartosana butu likuma prasiba. Kadam ir priekslikumi par normativiem, welcome rakstit privati.

Ģirts Vārna: vari vismaz paskaidrot kā obligātais eksāmens garantēs 100% trāpījumu vietā, lai dzīvnieks kristu uzreiz?

Arnis Puksts: Vari paskaidrot, kā obligāto braukšanas iemaņu prakses stundu skaits garantē 100% drošību uz ceļiem? Pareizi, nevari. Bet tas noteikti kādam braukt iemācīs labāk, tātad, avāriju % samazināsies.Analogi arī medībās - garantēt neviens un neko nevar. Vienīgā garantija ir, ka visi, kas šodien ir dzīvi pēc 100 gadiem būs miruši. Bet šaušanas iemaņu pārbaude noteikti palielinās to gadījumu skaitu, kad medījums tiks gūts, nevis būs "tas jau tikai saskrāpēts/tas ir gājējs" variants.

Aigars Remess: «Pec diskusijas seit saprotu, ka no vardiem bus japariet pie darbiem, konkreti iesniegumi, lai obligata sausanas ieskaites kartosana butu likuma prasiba.»Arni - kurš..... vai kas Tev liedz šo ideju ieviest mednieku formējumā( vai formējumos) kurā Tu medī ? Pameģini ar mazumiņu t.i. ar sevi UN medību formējumu, kurā medī .

Ģirts Vārna: Drošība uz ceļiem nav obligāto prakses stundu jautājums, tur pats vadītājs apzināti taisa sūdus un eksāmenus neviens katru gadu nepārliek. Arī topošais mednieks liek eksi, kam neiet šaušana, tas praktizējas vairāk, kamēr sanāk.Ja garantēt neko nevari, tad nak vispār kas tāds jārosina. "tas jau tikai saskrāpēts/tas ir gājējs" variants. - šis ir tieši paša mednieka lēmums, nevis šaušanas iemaņas un te nu Aigars var stumt savu ideju par suņiem un katra šāviena pārbaudi. Tā kā domā vien citu iemeslu oblig;ātajai šaušanai

Arnis Puksts: Aigar, a kurs saka, ka mums nav sausanas parbaudes? Ir ari sava veida sodi par pudeliem. Ir prakse norakstit ikvienu asinspedu un autoram, pie noteiktiem apstakli tas ari kaut ko maksa. Aigar, Tev drosi vien negribetos, lai visi ir loti labi saveji, butu mazak darba ar suni? :D

Arnis Puksts: Girt, attieksme pret dzivas butnes iespejama ciesanam sakas jau pirms spruda spiesanas! Kada ta ir pret sausanu, tada ari pret rezultatu! Un ta ir visas jomas. Disciplina un kartiba sakas ar stingriem pamatiem. Bet, sausana stingri pamati nevar izveidoties, ja mednieks gada izsauj 3 reizes! Attiecigi ari viss parejais ir tads, a vosj saidjot! Tas nav pareizi! Bet Ok, seit vairs nediskutesu. Ne jau seit pienem lemumus :)

Andris Zariņš: «Bet, sausana stingri pamati nevar izveidoties, ja mednieks gada izsauj 3 reizes! Attiecigi ari viss parejais ir tads, a vosj saidjot! Tas nav pareizi!»Tur taisnība. To nabaga vidējo mednieciņu jau ar it kā var saprast, ja reizi gadā tiek līdz šāvienam, tad mandrāža un lielākoties likumsakarīgs rezultāts. Medībās ir jāiet bieži, tad arī būs pieredze un iespēja sevi pārbaudīt. Tikai ne visi šo greznību var atļauties. No tā arī rodas zināma segregācija medību vidē, jo loģiski kopēja labāka rezultāta vārdā tie pieredzējušie un varošie visbiežāk arī tiek nolikti tur, kur viņi arī var veidot kopējo kolektīva rezultātu. Tad parādās leģendas no sērijas, to var likt kur gribi, vienalga zvērs pats pie viņa atnāks.... Ko tur var darīt? Droši vien vienīgā iespēja ir lozēt numurus un likt kur izloze ir lēmusi..... Un pēc tam samierināties ar rezultātu....

Aigars Remess: «Aigar, Tev drosi vien negribetos, lai visi ir loti labi saveji, butu mazak darba ar suni? :D»A.....vot..... neuzminēji. Manis vadītajā M/B jau trešo gadu ir ieviesta, nu tāda pusobligāta šaušana, B E T tā ir mūsu iekšējā lieta, jo man kā medību vadītajam un suņu īpasniekam, kuri piedalās medībās, ir svarīgi redzēt kā M/B biedri šauj. Man (mums) NEKO NEDOS INFO, KA KĀDS, KAUT KUR, AR KAUT KĀDU PUŠKU, NOKĀRTOJIS IESKAITI GALAČKAS PĒC.

Kaspars Kusiņš: Man nekas nebūtu pretī, ja par apliecinājumu kalpotu sacensību protokols, šautuves instruktora izdota un parakstīta izziņa un kautvai gatavs esmu aizbraukt uz tuvāko vietu, kur notiek mednieku eksāmens, samaksājot attiecīgo summu un kautvai izšautu sēriju pēc tam kad izšāvuši mednieku kandidāti, bet kautkādu tur obligātu eksāmenu kas notiek reti tad kad speciāli tam salasās komisija?

Arnis Puksts: Protams, ka eksāmenu dienās. Bet noteikti vajag komisijas - tā ir Latvijas specifika, ka bieži kāds ir drauga rada draugs u.tml. :)Par maksāšanu - šo vajadzētu daļēji nosegt no MSAF, vismaz eksāmenu komisijas izmaksas. Savādāk tam fonda izlietojumam par vismaz 60% nav nekāda sakara ar mednieku parasto. Domāju, ka pret šo daļu daži labi noteikti iebildīs, taču - tad lai mednieki kādreiz arī parēķina un padomā, kur paliek teorētiskā mednieku nauda.

Kaspars Kusiņš: «tā ir Latvijas specifika, ka bieži kāds ir drauga rada draugs u.tml. :)»Man tuvākā šautuve ir Steķos, un man tur draugu nav:D

Māris Bērziņš: LMS gadu atpakaļ karsti debatēja par obligāto šaušanu. Vēlāk tika veikta aptauja, rezultāti bija apmēram šādi: 30% - vajag, 50% - vajag, bet brīvprātīgi klubu iekšienē, 20% - nevajag. Ja manas domas - vajag obligāti. Mums klubā brīvprātīgi - obligātā šaušana notiek jau vairāk kā 10 gadus un pēdējos gadus dzinējmedībās uz masta nestāv tie, kas nav sašāvuši mednieka eksāmena minimumu ( kaut ar piekto vai desmito reizi). Un nekas briesmīgs nenotiek, visi šauj kamēr izdodas. Bet šis pasākums ļoti disciplinē un uzlabo rezultātus mežā.Debatējot par obligātās šaušanas ieviešanu atdūrāmies uz problēmu kas un kā to organizēs un administrēs ar minimālām izmaksām medniekam. Esot viedokļu atšķirībām problēmu tālāk nevirzījām.

Māris Markovs: Lai nebūtu jāatkārtojas,tad mūsu klubā tās lietas notiek tieši tā,kā aprakstīja Māris Bērziņš.Varu piebilst,ka uz šo oligāto šaušanu ierodamies ar ģimenēm un mums tie ir sava veida svētki. Neredzu nekādu vajadzību bīdīt kautkādu likumdošanu-tas neko pozitīvu nedos.Šaujam pa skrejošo cūku,no divām mašīnām šķīvīšus,oda aci,šūpojošo bluķi,metam zābaku,spēlējam ,,voleju,, utt un tjp. Katru gadu šo-to papildinam vai pamainam.

Aivars Bundzens: ...Vāczemē šaušanas sertifikātu izniedza šautuves instruktors .jāsamaksā bija desmit euronaudas. šaušana notika 50m slēgta tipa šautuvē pa speciālu ekrānu ar savu medību ieroci. tika uzlikta īsfilma ar reāli safilmētām cūkām.un šaušana var sākties . cūkas skrien un srien ,mednieks tik lādē un tik šauj.,:). ieskaitei no 10 šāvieniem astoņiem jābūt trāpīgiem. pēc šāviena filma uz dažām sekundēm apstājās un parādās sarkans punkts trāpījuma vietā. ar pirmo piegājienu nomedīju tikai sešas cūkas. tā kā trennejos priekš sevis ,tad ieskaitei nepiekritu.,. un ieskaiti pa īstam nokārtoju ar otro piegājienu ,un ,un pārliecībai izšāvu vēl trešo sēriju.,:).

Aigars Remess: «...Vāczemē šaušanas sertifikātu izniedza šautuves instruktors.... »Noteikti takš papētīji, to Vāczemes sistēmu, dziļāk.Kas tad tur sertificē un uzrauga šautuves instruktorus? Kam pieder šautuves?

Valerijs Bulavčiks: Aivar,pa manam tai datorspēlei mazs sakars ar medībām,tad dažs kompī ir bezmaz PČ rallijā ,bet dabā autiņam pedāļus neatšķir. Nav iebildumu pret šaušanas pārbaudījumu reizi 3-5 gados. Ja esi nokārtojis uz pirmo, staigā vesels un bez izdevumiem kabatai, tik cik munīcija, rēķinu apmaksā no MSAF mūsu samestās naudas, ja nolohojies par atkārtoto maksā pats. Un arī šaušanai tad būtu jābūt pieejamai pēc šāvēja izvēlētiem laikiem. Pietiek jau ar stūlbuma kalngalu kas patreiz ir ar vītņu atļaujas eksi, tas laikam tik pie mums iespējams ,ka licencētā šautuvē, sertificētam instruktoram vajag vēl veselu komisiju birokrātu kas it kā pieņem to šaušanas eksi. Pie tam ne reti ja cilvēks grib tikt pie tās atļaujas tad kad grib tad spiests braukt uz otru LV malu.

Kaspars Kusiņš: «pa manam tai datorspēlei mazs sakars ar medībām»Tā nav parasta datorspēle, tas ir normāls medību simulators, kurā var palaist filmu ar jebkādu dzīvnieka skriešanas ātrumu un distanci līdz viņam.[youtube::AlDRvh7SyO0]

Gunārs Bruģis: Spriežot pēc tā, cik populāri Latvijā kļuvuši Bavārijas asinspēdu dzinējsuņi, rodas iespaids ka medniekiem ir problēmas ar precīzu šaušanu.

Mārtiņš Kuplais: Tas kas ir obligāts,to vienmēr varēs nopirkt.Nez vai kāds nav izgājis ārstu komisiju,vai to pirmās palīdzības sniegšanas apmācību?Sableķo un ir tā špargalka.Vairāk izskatās pēc lobēšanas.Kolektīvā pieņemti noteikumi ir pavisam cita štelle-tur viss notiek kolektīva acu priekšā,un teikšu,ka tur satraukums lielāks kā medībās.Māri zem kļičkas Mednieks,Tu esi aizdomīgi "pareizs". :)

Mārtiņš Kuplais: Jautājums pa tēmu-vai ir kaut kur noteikts vecums no kura drīkst piedalīties dzinējmedībās kā dzinējs,bez ieroča un vestē protams.Rakos pa noteikumiem un likumiem,bet neatradu.Ja ir,tad kur.

Aivars Bundzens: ...tieši tā ,tas ir ļoti,ļoti reāls medību simulators.manâ gadījumā apsteigums vidēji bija nepieciešams ap 40 cm ar 7x65R kalibru. pie tam cūku bariņi un atsevišķas cukas pārvietojās ar atšķirīgiem ātrumiem,arī dažas apstājās. ...par kontroli Vâczemes šautuvē. tas ir pavisam savâdāk . Tam instruktoram ir pilnīgi vienaldzīgas manas prasmes.šaut jau ir jāprot man.,:) turklāt tajā zemē vāciets vācietim ir ir visnopietnākā uzraudzība. šautuvē mēs bijâm ap divdesmit medniekiem.,:)...

Māris Mednieks: «vecums no kura drīkst piedalīties dzinējmedībās kā dzinējs»Vecums nav noteikts.

Uldis Putniņš: «Spriežot pēc tā, cik populāri Latvijā kļuvuši Bavārijas asinspēdu dzinējsuņi, rodas iespaids ka medniekiem ir problēmas ar precīzu šaušanu»Spriežot pēc tā kā Latvijā strauji pieaug Aļņu dzinējsuņu skaits, iespējams ka mednieki negrib dalīties ar dzinējiem :)

Kaspars Kusiņš: «Spriežot pēc tā kā Latvijā strauji pieaug Aļņu dzinējsuņu skaits, iespējams ka mednieki negrib dalīties ar dzinējiem :)»Nav kas tajos dzinējos iet, štatno dzinēju ir maz, parasti tomēr mednieki paši uz maiņām iet dzīt bet ja vēl pašu mednieku maz tad labs suns var pāris dzinējus aizstāt bet mednieki normāli uz masta stāvēt.

Viesturs Krūmiņš: Dzīves paradokss... Maz mednieku un vēl mazāk dzinēju un blakus tēma "meklēju kolektīvu"

Māris Markovs: Maz dzinēju........,?????.?.....,normālā kolektīvā,ar vēlētu kolektīva domi, un prezidentu....,kur dzinēji,(dzinējas) ir cieņā,kur mednieks medniekam ir kolēģis un draugs,šī deficīta nebūs.

Ivars Linde: Labs suns- aizstāj visus dzinējus...

Kaspars Kusiņš: «Maz dzinēju........,?????.?.....,normālā kolektīvā,ar vēlētu kolektīva domi, un prezidentu....,kur dzinēji,(dzinējas) ir cieņā,kur mednieks medniekam ir kolēģis un draugs,šī deficīta nebūs.»Nav tautas, lielākā daļa pa pilsētu darbos mūžīgi aizņemti, tie kas nestrādā tiem labāk divlitrīgos alus pasūkt. Un jautājums, kur pēc statistikas ir visvairāk jauno mednieku bez kolektīviem? Ja tā ir Rīgas apkārtne, jo tur tomēr visapkārt ir bagāto ļaužu medību platības, tad diezvai jaunie mednieki gribēs braukt pāri visai Latvijai pat ja viņus tur kāds aicinātu?

Māris Markovs: Muļķības-labs suns visus dzinējus neaizstās,kādam ar tiem suņiem tomēr ir jāiet.

Antons Vuclavs: kādam tie suņi arī jāsavāc. piekrītu par tam pārbaudēm kā ir vajadzīga, varbūt ne katru gadu, bet tai lietai ir jābūt sakartotai un saprotamai, nevis tikai ķeksīša pēc un valsts budžeta papildināšanai.

Renārs Kļaviņš: Varbūt mazliet ne pa tēmu. Tākā dzinējmedību sezona bišku garāka tad var būt ir kāds kolektīvs pie Rīgā (Berģi,Jaunciems, Carnikava, Ādaži, Ateri, Garkalne, Vangaži, Sigulda, Ragana utt. uz to pusi) kurš varētu uzaicināt mani un čomu uz dzinējmedībām (kā dzinējus)? Pats tagad sākšu jaunedēļ mednieku kursos iet, bet gribu, kā dzinējs aiziet. Kā arī var būt pēc tam kolektīvs būtu ar mieru uzņemt...

Uldis Putniņš: Nav tik vienkārši Renār.Diez vai kāds pieteiksies. Es no Salaspils braucu uz Mazsalacas novadu. Salaspilī neņem un vairs arī negribu. Jo vairāk kā vienu kolektīvu apmeklēt ar pilnu atdevi ir pagrūti.

Lauris Sīpols: Tur tā lieta, svešiem ir grūtiki tikt, jābūt vismaz kādai paziņai kolektīvā. Es personīgi nepazīstamus arī nevēlētos aicināt. Medības ir dzīvesveids, nevis vienā dienā izlem - forši būtu pamedīt, iešu kursos, un tikai tad meklēt kolektīvu. Pats dzīvoju medību platībās, tēvs, vectēvs, visi ir mednieki. Jau no mazām dienām ar to nodarbojos un zināju kur medīšu. Ja nezinātu, lai arī kā patiktu, tad nemaz neietu kursos, jo pašam atrasties svešā sabiedrībā nav komfortabli it īpaši ja runa iet par tādu intīmu lietu kā medības.Iesaku meklēt paziņas medniekus, un tad arī caur tiem meklēt kolektīvu, kur piedalīties medībās, savāk nopietni veči par šādu sludinājumu forumā tikai pasmaida. Veiksmi, šauj garām!

Mareks Jankovskis: Aigar.R ,kāda būs jūsu nākošā kucēnu tirgošanas reklāmas akcija-tipa ar 416RIGBY šāviens norāva briedim pakaļcisku,re kā mani suņi atrada pa asinspēdu,baigi labie suņi man ir! Ar 300 win mag lielgabalu laikam droši jātrāpa kājā,lai dzīvnieks nepaliktu uz vietas...būtu nu pakaunējies

Arnis Puksts: :) tiesi tada attieksme, ka pauz Lauris Sipols nenodrosina paaudzu nomainu mednieku vidu. Bus drizuma milzigs mednieku skaita kritums, jo daudziem berni, mazberni ir prom un paaudze, kurai ir 60+ muzigi nedzivos. Turklat, medibu izmaksas kaps, jo par tiesibam medit bus jasak maksat aizvien vairak, ipasi tadel, ka Cuku nav. Iespejams, tiesi maksasanas lietas beidzot daudzu kolektivu augstpratigo attieksmi noliks pareizaja vieta. Kaut gan, tur ir vel viena nelaga tendence. Mednieks sak braukat viesmedibas, uz sezonu par 100 eur var izbraukat tiri labi, tacu pazud saimnieka apzina, jo patstaviga kolektiva nav. Jo vairak tadu bus, jo vairak ari mednieks attalinasies no dabas. Ta ka sodienas attieksme pret medniekiem, kuri nav dzimusi mednieku gimenes, ieliek pamatus ne tai labakajai situacijai rit.

Renārs Kļaviņš: Arnis Puksts. Es kaut ko līdzīgu domāju, bet nebiju izdomājis tik labi uzrakstīt ;) Nu jā tas liekas dīvaini mazliet. Protams saprotams, ka daudzi negrib ņemt nepazīstamos, bet ja nav pazīstamo tad iespējams ir jāriskē un jāņem tie jaunie nepazīstamie un jāiepazīst. Tā paaudžu sistēma ir skaidra, bet ja ir dēls vai meita kuriem medības nesaista tad apraujas tā paaudži sistēma. Ar varu taču neliks medībās iet...Protams par 1500eur gadā man būtu variants kur iet medībās, bet vai tas būtu labākais variants un labākā kompānija, kurā es gribētu būt - diez vai...Otrs variants kas man būtu ir braukt līdz Krievijas robežai... Tas būs diezgan neizdevīgi ne man, ne kolektīvam... Man ceļā aizies ap 100eur + kaut ko uzēst pa ceļam un kolektīvam nekāda jēga no manis nebūs, jo bieži varētu netikt uz turieni dēļ finansēm un laika ceļā...

Arnis Puksts: Brauc piles uz publiskajiem objektiem, pec tam viesmedibas. 20eur par reizi videji. Publiskajas pamegini iepazities ar krieviem. Pie viniem ari tiksi viesmedibas un talak ari iespejams kolektiva. Ja, ja, krievi ir daudz atvertaki bez "suns uz Siena kaudzes" sindroma. Uz publiskajam pec sezonas atklasanas tipiski brauka mednieki, kuriem pirksti nav gaisa...esi aktivs, uzsac sarunu...protams, ari foruma vari ko meginat atrast, bet latvietis labak blakus tema paraudas, ka nav kas dzen un nav kas medi, neka atbildes uz Tavu aicinājumu. :)

Aigars Remess: «Aigar.R ,kāda būs jūsu nākošā kucēnu tirgošanas reklāmas akcija-tipa ar 416RIGBY šāviens norāva briedim pakaļcisku,re kā mani suņi atrada pa asinspēdu,baigi labie suņi man ir! Ar 300 win mag lielgabalu laikam droši jātrāpa kājā,lai dzīvnieks nepaliktu uz vietas...būtu nu pakaunējies»Divreiz parlasīju TAVU murgu...... Tā arī nesapratu- KO GRIBĒJI, LV tautai ,pateikt....

Lauris Sīpols: Arni P, tev neviens neliedz uzņemt savā kolektīvā jaunos medniekos, neesi augstprātīgs, nolaid pirkstus un parādi piemēru. :) Pirms runāt par augstprātību un pārējo, jāzin konkrētā kolektīva situācija, ne tā?

Māris Markovs: .........,nu,piemēram-mūsu kolektīvā ir noteikts biedruskaits.Kāda hreņa pēc,mums būtu jāpārkāpj savi principi un jāpieņem kolektīvā svešinieks???????? !!!!!!!!! Kurā kolektīvā trūkst mednieku,vai arī jāmaina ,,paaudze,,-uz priekšu! :)