Šodien vārdadienu svin Ginta, Gunda, Gunta, rītdien - Agija, Aldonis
toptitle

Žurnāls

SAKO A7

Andis Anspoks: Ir parādījies jauns SAKO modelis A7!Sola maču kvalitātes stobrus, pilnīgi jaunu aizslēgu!Cena Amerikā 800$!Kādas domas?

Ilgvars Zihmanis: normāls dampis, pozicionēts kā Sako 85 atvasinājums par zemāku cenu. Aizslēgs uzlabots, ar 3 zobiem. Gan sūdīgi, ka nav plankas uz aizslēga kārbas, vajag atsevišķu sliedi. Ka nesanāk iekšējā konkurence ar Tikka T3, bet gan jau Beretta zina, ko dara...Pačamdīs, tad jau redzēs. Vai būs labāks par jauno Browning X-Bolt.

Ilgvars Zihmanis: fū, bezdelīgas astes stiprinājumu nav, bet Weaver planka tomēr ir

Mārcis Holenders: ?

Mihails Delins: Nopirku sev SAKO A-7 ka pirmo karabīni Lija iedeva kārtīgo atlaidi sanāca par 780 ls uzliku Leopold optiku uz kronšteiniem sanāca saekonomēt jo ir wiver sliede. Ierocis cepuri nost ļoti precīzs un ērt, iesaku ari citiem.

Raivis Vilums: Iegādāts Sako A7 30-06 un kamēr nav sagādāta cienīgāka optika, esmu uzstādījis Barska 3x12/56 IR EURO 30 optiku, kuru gan biju iepircis priekš 22LR. Piešaujot ieroci šautuvē saskāros ar problēmu, ka lodes mētā 10cm diametrā. Izmantotā munīcija Sako 9,7g super hammerhead. Optika pieskrūveta kartigi un visas skrūvējamās lietas fiksētas ar skrūvju līmi. Mēģināt citu munīciju vai izmest Barsku?

Andis Liepiņlauskis: Municiju citu pamegini, pedeja laika sako kkadu lazu taisa...

Raivis Vilums: Kolēģis savam SAKO 85 izmanto Norma Oryx 11,7g munīciju, izmēģināšu šo un tad jau redzēs izmaiņas. Ražotājs garantē 5 trāpījumus 1MOA - 100m.

Intars Lucjanovs: Es gan ieteiktu sākt ar optikas maiņu... aizņemies kaut kur normālu optiku un izmēģini. Lētāk sanāks, nekā pirkt 5 veidu patronas un meklēt īsto. Tai Barskai,iespējams, krustiņš ir "peldošais" :)))

Ģirts Vārna: «Ražotājs garantē 5 trāpījumus 1MOA - 100m.»jā jā, garantē, to ka ierocis ir spējīgs sasniegt to moa, tikai ar kādu munīciju tas tev pašam jāzīlē :D

Ivars Ozoliņš: «Ražotājs garantē 5 trāpījumus 1MOA - 100m.»Interesanti, kur tādu garantiju izlasīji?Owners manual pie garatnijām nekā tāda nav.Par bāzi interesanti «NOTE! The rifle is delivered with aluminium standard (Weaver) baserails on the top of the receiver. For heavy use they should be replacedwith steel bases that are available from many manufacturers.»tātad apzināti komplektējam ar "sūdu"Vēl patika- kam gan jāpiekrīt- neka'du garantiju , ja šauj ar pašlādētām patronām..

Mārcis Mūrieks: Sū...ar trāpījumiem, bet ja uzsprāgst aizslēga būšana, tad gan, laikam, man no tās garantijas ne silts ne auksts :(:(.

Raivis Vilums: Kas ir dzirdēts par Burris FourX 3-12x56? Pastāv iespēja šādu optiku iegadāt ap EUR550. Ivar, tas ir dīvaini, jo ko gan nozīmē "Heavy use" - sist naglas vai dauzīt pret kokiem? Konkrēto Barskas modeli cilvēki atzīst par labu esot un brīvdienās tumšos apstākļos ap 19:25 varēju pietiekoši labi izšķirt dzīvnieka aprises 30-40m attāluma, lai veiktu notēmētu šāvienu. Šo optiku cilvēki lietojot arī uz 7 REM MAG un viss ok. Nezinu, varbūt šaut nemāku..

Ivars Ozoliņš: Raivi.Nu izšauj vēl piecas citas patronas- tas būs lētāk nekā uzreiz optiku pirkt.Un vairāk pieradīsi pie savas "vijoles".Par precizitāti- man jau gan šķiet- ka ar jebkuru stobru tajā mistiskajā 1 MOA būtu jāsašauj.Cik atceros , kaut kāds ražotājs deva konkrētās šautenes mērķus līdzi- bet varbūt ka man liekas ka tā bija...

Ģirts Vārna: «Interesanti, kur tādu garantiju izlasīji?»Ivar, viņu lapā pie "Manufacturing" var to izlasīt ;)"5 SHOT M.O.A.Every rifle will go through accuracy testing to prove the rifle can perform under 1 M.O.A. accuracy. "

Raivis Vilums: Ivar, Tā arī plānots, iepirkt nedaudz tās patronas, kuras pēc informācijas šim stobram "garšo"un pamēģināt. No savas puses vēl varu teikt, ka Barskas līdzi dotie optikas riņķi gan neiedveš uzticību, tāpēc tos arī nomainīšu. Kur iesakāt meklēt kvalitativus metāla riņķus 30mm optikai uz weaver bāzi?

Mārcis Mūrieks: Cilvēki par labu atzīst arī Jakti jakt , Zoss un tamlīdzīgas markas.Un kad būsi palietojis Burris FourX 3-12*56 , diez vai gribēsi vēl lietot Barsku.Pašam, godīgi, viens nopelniem bagāts Jaktis lādē guļ. Kādu laiku uz 300tā stāvēja un neko sev jaktēja.Pēc tam pārgāja uz masenīti,gludo un vēl pēc tam uz lādi.Kaut gan pie vajadzības varētu montēt atpakaļ. Tikai nav vajadzības . Visur "Būri" priekšā.:)))

Māris Markovs: Intar,parasti respektēju Tavu viedokli,bet šoreiz.......,vai nu tā uzreiz jāmaina optika,lai pamēģina pamainīt munīciju.

Ivars Ozoliņš: Mārci!Bet optiku mainīji , ne jau tāpēc ka krusts sitās nost un nevarēji trāpīt:)Man jau arī savus Leupoldus gribētos nomainīt- bet kaut kā varde iekšā sēž- jo redzēt var - trāpīt var..Raivi!Teorētiski pastāv iespēja uzrakstīt uz SAKO epastu ar jautājumu- kādu konkrētu munīciju Jūs iesakāt lai sasniegt 1 MOA?Man pat liekas, ka manam Winčesterim bija lietošanas instrukcijā konkrētas patronas ierakstītas..

Valerijs Bulavčiks: «No savas puses vēl varu teikt, ka Barskas līdzi dotie optikas riņķi gan neiedveš uzticību, tāpēc tos arī nomainīšu.Kur iesakāt meklēt kvalitativus metāla riņķus 30mm optikai uz weaver bāzi?» Tak Hubertā un PM pa pilnam ar normāliem riņķiem, un Burrisu par tādu ciparu droši vari ņemt.

Raivis Vilums: Paņemšu PM normalus riņķus prieks 30mm optikas un sākumā vēl izmēģināšu Barsku un citas patronas. Ja joprojām būs problēmas, gādāšu Burri.

Intars Lucjanovs: «Intar,parasti respektēju Tavu viedokli,bet šoreiz.......,vai nu tā uzreiz jāmaina optika,lai pamēģina pamainīt munīciju.»Paldies par cieņu:) Es nesaku mainīt optiku, bet uz pus-stundu uzlikt citu...:) Es piemēram neredzu nekādas problēmas pārsviest citu optiku. 20 min darbs. Izmaksu nekādu.Man ik pa laikam nākas palīdzēt kolēģiem piešaut pļintovkas... vai rast risinājumu līdzīgos gadījumos kā iepriekš.9 no 10 gadījumiem vainīga ir optika vai tās stiprinājumi.... Ja viss kārtībā - nu kaut vai nosit - nevar Sakas (tikkas) stobri mētāt 10 cm da ar jebkādu munīciju.. kaut vai Barnaulu :)

Raivis Vilums: Intar, man diemžēl nav iespēju aizņemties optiku un kurš gribēs dot, ja pastāv iespēja, ka devējām pēctam būs jāpieregulējas par jaunu.

Mārcis Mūrieks: Es sliecos domāt vairāk par riņķu kvalitāti. Jo cik esmu redzējis, ja stikls aizpeld, tad ar 10 ceņiem tas nebeidzas.No manas rūgtās pieredzes. Uz masenes Jaktis bija uzmontēts ar kaut kādiem alumīnija mēsliem pa 10 LVL. Plintīti sīkie norāva no galda uz grīdas. Rezultāts 50 cm uz 30m. Neko, sagrozīju skrūves , šāvu tālāk.Ar krustu viss štokos. CZ ar oriģinālajiem cz dzelziniekiem un Burrisu izpildīja līdzīgu triku , stikls neizsitās ne par klikšķi.

Andis Liepiņlauskis: Raivi - no kura gala esi?

Kaspars Kusiņš: «...un kurš gribēs dot, ja pastāv iespēja, ka devējām pēctam būs jāpieregulējas par jaunu.»Nav jau obligāti piešauties, pietiks ar to ka redzēs vai ar citu optiku var trāpijumu blīvumu dabūt kautvai mērķa lapas stūrī. Ja tam, kurš aizdos optiku, ir aukstās piešaudes "puļķis" ar tabulu tad uzliekot optiku atpakaļ atliek salīdzināt vai krusts atrodas turpat, kur pirms optikas noņemšanas.

Raivis Vilums: Andi, esmu no Rīgas.

Jānis Sīmansons: Raivi - a kurā pusē notiek piešaušanās? Ja nu kas - man šobrīd stāv divas optikas atsevišķi no stobriem, ir arī 30mm gredzeni, varbūt Tev nemaz nav citas patronas jāpērk lai saprastu, kas par vainu?Esmu no Saulkrastiem, ja vēlies sabīdīt kopīgu piešaudi, dod ziņu.Arī neticās ka stobrs TIK ļoti mētātu...

Jānis Klāvs: Intar var gan mētat 10cm. Manai Sako 85 ar 11.7gr super hammerhead tieši tā bija,(šautuves intruktors gan teica"tai cūkai jau nebūs pretenziju, kurā ribas spraugā iešausi" bet takā es parasti "10"nešauju, tad pārgaju uz 11.7 gr arrowhead ar kuram pagaidām pavisam cita lieta...

Aigars Urtans: Laba bezsvina munīcija arīSAKO A7

Aivars Bundzens: ... nu nevar cilvēks sakomplektēt plinti un uzreiz sākt šaut 1moa . cik tad 1 moa šāvēju ir kaut vai MMD kausos? , pa visiem Kausu gadiem varbūt pieci censoņi ir uzšāvuši 200 metros 50 no 50 punktiem-kas arī atbilst 1 moa. pašam sezonas atklāšanā ar G&E ,NF,norna Falt 100 metros 7cm grupa.,:) . tikai mieru,pašaut vajag,var pārliecībai kādam "atzītam" plintētājam iedot izšaut. vai ar kolēģa 1moa plinti apliecināt to 1moa ., un tad ari izdarīt secinājumus.

Raivis Vilums: Vakardien Purnavu muižā iegādājos metāla ātri noņemamos riņķus optikai un meistars arī iedeva speciālu divkomponentu līmi weaver bāzes pielīmēšanai, jo tā tikai fiksējās ar divām skrūvēm. Pēc viņu vārdiem varēja secināt, ka esošais stiprinājums varētu noteikti būt vainojams, kā arī tas, ka izmantotā munīcija "negaršojot Sako". Tikka ņemot pretī gandrīz visu, taču Sako esot pārbaudīts ar Norma Oryx 11,7g, ko arī iegādājos. Vakar vakarā bāzes pielīmētas, skruves fiksētas izmantojot skrūvju līmi. Tagad tik aizbraukšu līdz šautuvei, lai pārbaudītu visu to padarīšanu.Ja nebūs vēlamā rezultāta, meklēšu palīdzību pie foruma kolēģiem citas optikas izmēģināšanā.

Valdis Mežajevs: SAKO ļoti garšoja GECO munīcija, vari paprovēt to.

Ivars Ozoliņš: Raivi. Atceries arī , ka pirmais šaviens var būt ar atrāvienu.pārējiem gan būtu jābūt kopā.p.s nu nezinu par līmes lietošanu- mana pieredze ir pretēja(sabojāju tik stobra kārbu)- un ir optikas ražotāji , kas iesaka bāzi stiprināt tikai ar skrūvēm uz līmi...

Raivis Vilums: Saskrētais komplekts izskatās šādi:SAKO A7

Raivis Vilums: Pēc stiprinājumu nomaiņas piešauts ierocis 100m +3cm un 2 šāvieni satilpa 2cm. Munīcija Norma Orix 11,7g

Gints Mālkalnietis: Nu, 2cm ar nav nekas snaipera cienīgs, bet labāk kā 10 :)

Ģirts Vārna: «Nu, 2cm ar nav nekas snaipera cienīgs, bet labāk kā 10 :)»cik tad vajag, lai būtu labi?

Salvis Vētra: Vajag tā, lai no 5 sāvienu grupas var redzēt tikai trīs trāpijumus. Tad jau būs daudz maz normāli ;))))

Raivis Vilums: Gint, es esmu ļoti apmierināts ar šādu trāpījumu blīvumu un vienīgais, ko varu vēl pilnveidot precizitātes uzlabošanai ir šaušanas tehnika. Paldies visiem, kas līdzēja ar padomu!

Ģirts Vārna: «Vajag tā, lai no 5 sāvienu grupas var redzēt tikai trīs trāpijumus. Tad jau būs daudz maz normāli ;))))»trīs papīrā, divi krūmos? ja 2cm pa īsu, tad dod cik cm ir labi

Gunārs Dardets: No pieciem šāvieniem 1 caurums :)SAKO A7

Anrijs Priede: Tam gan neiet. No pieciem šāvieniem viens tik papīrā :)

Intars Lucjanovs: «nu nevar cilvēks sakomplektēt plinti un uzreiz sākt šaut 1moa .»Vai tad tik traki ir? OK.. Zem 0,3 Moa tiešām ir ilgi un dikti jāmācās šaut; pieņemot ka pļintovka šauj zem 0,3. Bet nu 1 moa/100 no atbalsta ... Beidz...

Intars Lucjanovs: «Tam gan neiet. No pieciem šāvieniem viens tik papīrā :)»Kad meklēju īsto lādiņu, arī viens tāds sanāca (0,05moa), BET vairāk kaut kā nesanāk :) Tad lūk sāku domāt - varbūt es pa to burzmu tiešām tikai vienu šāvienu izdarīju un tikai priecājos ??? :)))

Gints Mālkalnietis: 3gab 1moa ar Hornady Steel Match regulējot tēmekli fiksi dabūju. Pat tā, ka caurumi saskaras. 5gab jau vairs nē, bet tur mana vaina, ne plintes. Tiesa - ar vītni ZS esmu gana šāvis, pierastāk un vieglāk kā ar gludo tēmēt.

Raivis Vilums: Tagad jau viss kārtībā, taču lielākā problēma bija nevis šaušanas iemaņās, bet tieši kronšteinos un munīcijas izvēlē. Ar pašreizējo konfigurāciju un munīciju tiešām nebus problēmu iekļauties 1 MOA uz 100m, taču reālās medības ir pavisam cits stāsts. Mans mērķis nav salikt lodi-lodē, jo reālajās medības ir daudz vairāk maņas jāsaliek kopā, lai tajos pat 100m veiktu precīzu šāvienu. Ne spalvas!

Aivars Bundzens: ...«Vai tad tik traki ir? OK.. Zem 0,3 Moa tiešām ir ilgi un dikti jāmācās šaut; pieņemot ka pļintovka šauj zem 0,3. Bet nu 1 moa/100 no atbalsta ... Beidz...s»...es,protams, nenoliedzu talantus.,...bet ,:). viengad uzrīkojām Zvārdes šautuvē iesildīšanās sacensībās pirms MMD kausiem. 100metros samazināts MMD mērķis - balts centrs 3cm ,āra aploce 18cm . stabili galdi ,labi atbalsta maisiņi. dalībnieki ap 25 gab., neapšaubāmi aktīvākie šaušanas jomā. 50 punkti tā arī netika sasniegti.,:)" apmēram "atskaiti dod piecu trāpījumu grupa, trīs šāvieni ir stingrā varbūtības ēnā.

Valerijs Bulavčiks: Atceros Aivar tos mačus, vējš bija stipri pretīgs, pat 100m nopūta uz 8/9 robežu.

Gatis Bināts: Valērij! :)Tas no sērijas par to sūdīgo balerīnu!

Salvis Vētra: ;))))

Valerijs Bulavčiks: «Gatis BinātsCalendar Šodien, 15:14Valērij! :)Tas no sērijas par to sūdīgo balerīnu!»Uz kaut ko tak vaina janoveļ. :D

Romāns Toders: Gati! Liec mierā Valēriju un iepriecini tautu ar ziņu, kad varētu parādīties "Huberts" Rīgā.

Valerijs Bulavčiks: No sērijas, domājat, ka es pats garumzīmi aizmirsu ielikt? Tai nav jābūt. ;) Tas par vārdu.

Romāns Toders: Atvainojos! Kaut kā pagadijās.

Gatis Bināts: Romān, neskriesim pa priekšu notikumiem!

Romāns Toders: Nu paldies Gati, šopings atliekas līdz notikumi noķers mani!:)

Raivis Vilums: Nobriedu klusinātājam karabīnei Sako A7 30-06 kalibrā un skatos to no Somijas, taču radās jautājums par vitnes izmēru - 18x1?Stobram vītne galā vēl nav, tāpēc šāds jautājums.

Alberts Kviesis: Raiv!Kāds tev i stobra diametrs? Vai 18x1 varēs uzgriezt? 18 ir milimetrJa ir standrta stobrs 17mm, tad varēs uzgriezt 15x1; 14x1

Raivis Vilums: Vakarā ar bīdmēru uzmērīšu, tacu skiet ka 22mm. Specifikāciju internetā neatrodu.

Alberts Kviesis: Ta tikai M18x1 un tads kas uz stobr neliekas. Ja liekas, ta tikai kas to atļaj.

Raivis Vilums: http://www.aseutra.fi/ase-utra-muzzle-threading-recommendations-and-measurementsTā kā man nav Varmints, tad M14 ar attiecīgu stobra diametru vien būs. Tagad tik jaizlemj, kuram kantorim atdod uzgriezt vītni...

Alberts Kviesis: Ja tev i 22mm, tad nec kurš derēs

Raivis Vilums: No ražotāja lapas -"All A7 models available also with short barrel with thread (calibers 270WSM, 300WSM, 7MMRM and 300WIN M15x1, othercalibers M14x1) at the muzzle for muzzle brake or suppressor assembling."Mans 30.06 ietilpst kategorijā "other calibers" tātad M14x1.

Alberts Kviesis: Tak dar kā grib

Raivis Vilums: Stobra diametrs 16mm, Klusinātājam vītne attiecigi jāgriež 14x1 un tas izmaksā 100 eur. Varbūt kādam noder.

Alberts Kviesis: 100euro? Tas ar visu klusinātaju? vai akal Purvumuiža?ja i 16mm, ta M15x1 vai M14x1. 40 euro vītnes griežana Talsos pie Jaunbērziņ!

Raivis Vilums: Albert, Rīga-Talsi-Rīga = 200km Ja plinte jāatstāj uz ilgāku laiku, tad šo attālumu pareizinam ar 2. 400km ceļš vidēji izmaksā ap 30 EUR + laiks, ko pavadīt ceļā. Tie 30 eur nav tā vērti, lai 6h pavadītu ceļā, tāpēc 100 eur Rīgā ir, manuprāt, adekvāts cipars. 100EUR pateica gan Jūsu nīstā PM, gan arii citu ieteiktais meistars Oļegs. Vītni ieteica M14x1, jo M15x1 nebūs piemērota īsti stobra diametram. Atļaušos piekrist speciālista viedoklim. Par klusinātātāju vēl neesmu izlēmis īsti, taču sliecos uz Ase Ultra SL7.

Alberts Kviesis: es pis pār stender! actāj daugavgrīvs ielā ieročos un savāc pēctam. nu dikš dar kā grib. ja nav kur naud likt

Raivis Vilums: Elementāra kalkulācija, nevis naudas svaidīšana gan :) Ja dzīvotu tuvāk Talsiem, tad gan runa būtu iespējams cita.

Alberts Kviesis: tu lasi? tak uz talsiem nau jābruac

Raivis Vilums: Albert, lasu, lasu. Visur slikti, visi muļķi... grūti ne? :)

Alberts Kviesis: grūšies te palīdzēt, a nagrib

Raivis Vilums: Paldies protams par palīdzību, bet laiks arī ir nauda un ceļa izdevumi tāpat. Klusinātāju gan es pasūtīšu no ārzemēm, jo nu 20% no tā cenas arī ir vērā ņemams ietaupijums.

Anrijs Priede: Es tik domāju, cik ilgs laiks paies, kamēr tauta piefiksēs, ka precizitāte krītas dēļ "taurītes" stobra galā, kam tie stobri tādi plānāki.Te amīšiem ir vesela eseja ar kino un bildēm. http://bulletin.accurateshooter.com/2015/04/muzzle-threading-dont-remove-too-much-steel/

Alberts Kviesis: Nemuld Anrij Pornomuiža teicās ka tagad visi latā šaus divlatniek vietā

Andris Bērziņš: HVZ, ja man būtu kādi pieci vītņotie stobri, iespējams kādam kloķējamam arī joka pēc uzmauktu to glušaku. Par cik situācija ir tāda, ka patreiz īpašumā ir tikai viens un tas pats pusautomāts, man to nevajag. Mazliet izklausās pēc tāda modes kliedziena. Nu pat visi liks virsū glušakus un mežā klusi "pirdīs" nost cūku barus. Ka tik vēlāk nesanāk jāties ar mehānikām un stobriem.

Andis Liepiņlauskis: «Es tik domāju, cik ilgs laiks paies, kamēr tauta piefiksēs, ka precizitāte krītas dēļ "taurītes" stobra galā, kam tie stobri tādi plānāki.»Variants ta tiem plānajiem stobriem ir neko negriezt galā?

Valerijs Bulavčiks: Pa rupjo, ja 9.3 lode un 16mm stobrs tad uzgriežot M14 nekas dižs nepaliek, ar 30 kalibru nedaudz labāk. Tā kā griezt, bet ja kas tad neraudāt un nevainot meistaru, vai iztikt bez tā bunduļa. Ceru ,ka veikalnieki nelasa.:D Bet par cik neesmu metālu specs, tās ir tik manas fantāzijas par tēmu.;)

Anrijs Priede: « Variants ta tiem plānajiem stobriem ir neko negriezt galā?»Tajā linkā no accurateshooter.com jau bija tā kā iz reālās dzīves. Reāli jau tā pati M14 vairs nav 14mm, bet jau mazāk. Attiecīgi jau katrs savā gadījumā var sarēķināt tos mm, kas uz sieniņu paliek. Viens ir reālais balasta svars ar visām slodzēm uz šo plāno vietu stobra rezonanses brīdī, otrs ir tie joprojām vairāki simti bar spiediena stobra galā. Un tas viss ir pašā atbildīgākajā un jūtīgākajā stobra vietā. Viela pārdomām, katrs jau lemj pats.

Anrijs Priede: Par iekšējo metāla spriegumu, īpaši kaltajiem stobriem, kā rezultātā noņemot slāni ārējā materiāla, neizbēgami mainīsies iekšējais diametrs, nemaz nepieminu. Daudz tas nav, milimetra simtdaļas, bet tur daudz nevajag, lai nograutu stobra precizitāti. Viens ir izvērtēt prasības un samierināties, jo pa ruksi uz 50m jau trāpīs. Taču bez ilūzijām, ja vajadzēs aizsniegt tā patālāk un rūpīgāk.

Raivis Vilums: Anrij, Sako paši piedāvā karabīnes komplektā ar klusinātāju, šajā gadījumā Ase Ultra - http://www.sako.se/p/paket-2015_sako-a7-extra-allt-3.0/208.productVai ražotāji arī klaji ignorē to, ka stobra gals tiks "uzpūsts"?

Ģirts Vārna: es domāju, ka nav tik traki, gan jau atšķiras arī paša griezēja roku taisnums - ar neasu griezni stingrāk piespiež un sanāk zvans :D tapēc jau smalkākai vītnei nav tik traki. Un tā metāla daļa nav tik maza kā nekā virsū tiek uzskrūvēts arī metāls

Anrijs Priede: «Vai ražotāji arī klaji ignorē to, ka stobra gals tiks "uzpūsts"?»Mēs jau nekad to neuzzināsim, pat ja tā būtu. Vienmēr būs mārketings un centieni noklāt pēc iespējas lielāku tirgus segmentu.Es nesaku, ka tam obligāti jānotiek. Bet 2-3mm paliekošais biezums nav normāli. Ar izvirpotu misiņa cilindru, kuram galējo izmēru var piedzīt ar slīpēšanu, katrs jau pats izpucētam stobram var pārbaudīt to taurītes veidošanos vai neveidošanos. Vienkārši ir sveša pieredze, tagad ir iespēja krāt savējo.Pa cik vītnes griezējiem tagad tā ir nopietna rūpala, niansēs neviens neiegrims. Cik vītnes vien ir jāuzgriež, lai jauniegādāto virpu atsistu.Es negribu nevienu konkrēti kritizēt, ja ir iespēja, pavērojiet vietējo "dzelzgriezēju" instrumentāriju, cik daudz laika aizņem centrēšana, ar kādiem indikatoriem to dara, attiecībā pret ko centrē, vai patronā var nostiprināt tikai minimāli nepieciešamo stobra daļu, brīvo galu savācot ar zirnekli pretējā pusē, vai tiek griezts ar pielaikošanu vai vienkārši izmērā. Par jebkuriem kontrējošiem konusiem, kas deformē vītņu izejas kantes vispār nevar būt runas. Vītni uzgriezt kā tādu, vai vītni stobram - tās tomēr ir atšķirīgas lietas.

Alberts Kviesis: Aber par kū asj runoj? Tape jau sak ka Pornomuiž nav uz to spējīga. ne tur profiņ ne ierīc.

Anrijs Priede: Es tiešām par PM neko nezinu. Zinu tikai aptuveni virpas modeli un baumu līmenī cenu par kādu pirkta. Bet labi, ka viņi ir sākuši par to domāt. Neba jau tikai glušaku vītnes domāts griezt. Bet visu tiešām pamatā nosaka meistars un specifiskie aksesuāri, kas ir ap to lietu. Laba, moderna un atbilstoša virpa protams ir labs pamats visam. Man jau patiktu, ja te būtu darbnīca, kas varētu gramatiski salikt ieroci no labākajām komponentēm, kas pasaulē ir, un garantēt rezultātu un servisu.Šis gunsmith business ir visa specifisks. Labākie custom ieroču meisari atklātā tekstā ir teikuši, ka darot to darbu, kā pienākas, tērējot laiku tieši tik daudz, cik tas vajadzīgs, par to cenu, ko par to maksā, neviens bagāts vēl nav palicis. Maizītei pietiek, taču tas viss ir uz apsēstības un pushobija robežas.

Raivis Vilums: Uzrakstīju jautājumu pašiem Sako, kā stobra ģeometriju un trāpījumu precizāti/blīvumu ilgākā laika posmā ietekmē vītnes uzgriešana stobra galam. Kalibrs 30.06. Redzēs kad un ko atbildēs..

Anrijs Priede: Es pat zinu to nogludināto atbildes frāzi, kurā nekas nebūs tāds, kas traucētu viņu biznesam. " pēc mūsu pieredzes"..."novērojumi liecina"... viss būs smuki. Jājautā konkrētāk, vai 2mm sieniņas biezums apmēram pusotra cm garumā ir ok un vai ir stobra gala spēja noturēties pret iespējamām mehāniskām deformācijām izdarot šāvienus un vienkārši ekspluatējot ar pievienotu klusinātāju. Tas jau būs konkrēts viedoklis.

Dzintars Graudužis: Sen atpakaļ biju palaidis tekstu par Stradivari Bungām!Domāju pienācis laiks atkārtot attiecībā uz klusinātājiem!(mans viedoklis)!Vazājas tūrists pa Itālijas antikvariātiem,meklē Stradivari vijoli,visur neko vairāk kā mamma mia un santa simplicitas nedabū dzirdēt!Pēkšņi vienā ūķī Krieviski runājošs ITĀLIS saka,vijoles nav,bet ir Stradivari bungas!Tūrists autā,bet Stradivari taisīja vijoles,nu ko Tu vecais nezini???!!!Vijoles taisīja lohiem,īstajiem džekiem ,kuriem bija nauda,Stradivari taisīja bungas!!!

Raivis Vilums: Dzintar,Morāli sapratu, taču mana pārliecība par klusinātāju būšanu ir nedaudz savādāka. Ir ļoti daudz lietu un risinājumu, kaut vai IT jomā, kurā strādāju, kuras cilvēki uztvēra/uztver un uztvers ar milzīgu skepsi un noraidīšanu, kas nebūt neraisa izbrīnu, taču paiet laiks un re, lielākā daļa lieto šo pelto risinājumu un nu nevar iedomāties, kā agrāk bez tā varēja - internetbankas, kreditkartes, viedtālruņi, GPS iekartas utt, utjp.. Klusinātājs man domāt nebūs izņēmums! Mārketings ir pašsaprotama lieta mūsdienās, jo kā gan savādāk tu izcelsi savu produktu tirgus segmentā, kur šādu risinājumu ražotāju ir vairāki, tāpēc nolikt inovācijas nav īsti korekti. Protams, vectēvi šāva ar pašlādētu munīciju, tēmēja bez modernām optikām, medījumu nesa uz pleciem vai veda zirga ratos un gaļu glabāja sasālītā veidā vai apraka sniegā... var to darīt arī tagad, bet vai vajag? :)

Raivis Vilums: Protams, ir jāņem vērā tas, ko Anrijs rakstīja - stobra galā iespējama deformācija. Viss gan atkarīgs pie cik liela veikto šāviena skaita šāda problēma parādās un kādiem kalibriem.

Laimonis Jukša: Mans domāt , ja uzgriez vītni , tad visu laiku jāšauj ar glušaku . Vai nu jālieto kompensējošais uzgrieznītis , nu kā" kalašam" , tad nekas tur nepletīsies.

Dzintars Graudužis: Viss jau labi,katrs par savu naudu spēlējas kā ienāk prātā! Pat Anrijs izrāda piesardzīgu skepsi! BET vai ievērojāt ka liels % rakstu ir"kur nopikt lētāku Saigu","veikalnieks iedeva par mazu atlaidi","atvest plinti no ārzemēm sanāk 3 rubuļi lētāk",paredzu nākamo tēmu," Bļin,uzliku glušaku un ar DĀRGO Evo patronu aizšāvu garām,kas par vainu un ko man darīt?","izpūtās stobra gals ko man darīt,glušaks bija firmas","sezonas sākumā uzliku glušaku,izšautas kādas 30 patronas,tagad 100 metros nevaru trāpīt mutes bļodā,laikam beigta optika",nu kaut kā tā! Protams ceru ka tā nenotiks,bet paturēt prātā vajadzētu!

Raivis Vilums: Vislabāk jau šo varēs nokomentēt cilvēki, kuriem šautuvēs būs nokomplektēti stobri ar klusinātājiem, kur šāvienu daudzums ir iespaidīgs.Nogaidām, steigas nav. Atliktos rubuļus ieguldīšu stabilā vērtībā - labākā optikā - Delta Optical Titanium 2,5-16 56 SF.

Valdis Mežajevs: Skatoties,, Uz meža takas" noprotu, ka būs tendence ar laiku ieviest klusinātājus kā obligātu pasākumu, kaut kā negribās sajāt stobru un jauns stobrs ar vītni galā maksā jau tikpat cik jauna karabīne.

Arnis Puksts: Recepte ir vienkārša - ja pērkam jaunu stobru, tad ir vērts vismaz apsvērt "klusinātājam gatavs" ieroci. Ja ir vecais ierocis un nav konkrēta fīča kādēļ to klusinātāju vajag, tad, visticamāk, nevajag - http://www.outdoorhub.com/news/2014/09/30/suppressor-ready-hunting-rifles-becoming-norm/Par rūpnieciskajiem ieročiem ar vītni galā - vai nu uzticamies ražotājam un standartiem, pēc kuriem strādā, vai nu neuzticamies. Trešās opcijas nav. Bet to vītni griežot mocīt ieroci virpās - nu, kaut kādu Saigu (piedod, Jāni) vai tamlīdzīgu s*u (sevišķi kvalitatīvu uzparikti:D) OK, bet vidēji dārgo galu...nu pirms griezt tomēr 7reiz nomēriet...

Gatis Kaļva: Riteni nevajag izgudrot no jauna. Kā tur ir ar somiju un zviedriju- tur jau ir atļauti klusinātāji, kāda viņiem pieredze ar to visu?

Ģirts Vārna: o šo biju tak piemirsis, cik tad browninga bosam ir tā vītne? Viens lietotājs jau mums būs - Arnis, ja pareizi saprotu lieto brownu ar bosu, tad būtībā, tur ir jābūt - viss ir slikti, tikai no šķūņa pļavā :D Armijnieki vispār var trāpīt kaut kur ar saviem ieročiem - tiem tak arī galos vītnes un stobri nav nekādi resnie ;)

Dzintars Graudužis: Ģirt,sajauci pirkstu ar pi...i,tie ir liesmu slāpētāji un kompensatori vienā gabalā nost neņem,pieskrūvē ar zināmu spēku un instrumenta palīdzību un svars arī tiem ir neliels,rezonē kopā ar stobru.Vispār jau stobra procesi šāvienā brīdī ir sarežģītāki un empīriskāki ka tiek pasniegts nu apmēram kā provēt saskaitīt zvaigznes!Re kā pateicu,pat pašam iepatikās!!!:D:D

Ģirts Vārna: tak kāda starpība? stobrs ir plāns vītnes vietā. Un neviens nešauj bez uzskrūvētas bremzes vai klusinātāja, ja šauj, tad parasti virsū ir korķis uzskrūvēts. Tajā linkā ko iedeva Anrijs iet runa par to, ka jau vītnes griešanas procesā viss paliek slikti, iznāk tūte galā, nevis pēc šaušanas.

Andis Liepiņlauskis: Korķis, glušaks vai bremze nenoturēs stobru no "atvēršanās". Es noriskēju un savam 6.5x55 ar kontūru 22mm uzgriezu M18x1 vītni. Redzēs kā būs.. Pašlaik bez izmaiņām :)SAKO A7

Ģirts Vārna: nū stobrs jau atverās jebkurā gadījumā, kaut vai bez vītnes. Bet vai tā ir paliekoša deformācija?

Anrijs Priede: «uzgriezu M18x1 vītni. Redzēs kā būs..»Nekas nebūs, šaus uz nebēdu.Man pašam arī ir M18 vītne, trijos gados nekas nav noticis.

Jānis Geks: Par cik neesmu īsti iedziļinājies šajā klusinātāju un vītņu trakumā, tad varbūt samuldēšu kaut ko glupu. Ja reiz tie tievie stobri tik ļoti bīstas no vītņu griešanas, bet gribās tā ka acīs cērtas, tad vēl jau paliek tāda parikte, kā canga. Var arī uzvirpot atsevišķu gabalu ar vīni un uz karsto uzmaukt stobra galam, tikai tā prātīgi, jo tā var arī stobru sažņaugt tievāku ... Jebšu manis pieminētie varianti neatpas likuma burtam?

Pēteris Siksna: Kāpēc glupības! Ļoti laba doma. Krievu forumā -gunsā ir pat bildes un veči taisa uz pasūtījumu. Izskatās līdzīgi, kā dārza šļutenes pārejas, sapiež uz konusa.

Alberts Kviesis: eku viens no www.hunters.lv uzgriza uz plāna Bleizera vitni un nekādu vainu neīd. jūsi te pa gudru taisās

Andis Liepiņlauskis: Pašaus - redzēs kā būs, bet domāju, ka priekš medībām ies pusminūtē vai pusotrā minūtē, mednieks parastais pat nesapratīs izmaiņas.

Andris Murņikovs: Vai kād slieto SAko A7 Roughtech pro? Kādi komentāri?

Viesturs Krūmiņš: Kādas ir iespējamās grūtības un izaicinājumi, ja stobru nogriež īsāku? Vai arī, ja viņu izpūš noīsināt? Par cik plānie stobri pārsvarā ir koniski, tad noīsinot viņu par kādu gabaliņu arī diametrs palielinās, iespējami lielākā vītne, sieniņu biezums, atbalsta laukums utt. Es tā pie sevis domāju. Un arī glušaks nedurtos griestos un debesīs. Piemēram 51cm stobri tagad ir daudziem ieročiem.

Salvis Vētra: Nezinu vai taisnība, bet viens ieroču meistars teica, ka pēdējie 10-15cm nav nozīmes.

Jānis Reblis: krievos tirgojas glušaki ar savelkamu uzmavu uzliec un atvjortku savelc, nav ne vītne jāgriež un nav niļegals

Viesturs Krūmiņš: «Nezinu vai taisnība, bet viens ieroču meistars teica, ka pēdējie 10-15cm nav nozīmes»Ja lodes sākuma ātrumam nav būtiskas nozīmes... Tad jā. Jo ātrums samazināsies. Un būs atšķirība par 15 cm nogriezt no 75cm vai 56, piemēram.Man vienkārši ir gara šautene, kuras nav īpaši žēl. Un vēl. Ja jau pēdējiem centimetriem nebūtu nozīmes- tad taču te neviens nediskutētu par "taurītēm". Man sanāk, ka ir gan :)

AR-15/derivāti

Arnis Puksts: Tā kā tuvojas gadumija, jāsāk plānot nākošā gada "must have" saraksts :) Par AR-15/derivāta iegādi domāju jau diezgan ilgu laiku, ja godīgi visu laiku bremzējošs faktors bija fakts, ka īsti nopietna piedāvājuma LV veikaliņos nebija. Tagad ir: http://www.huberts.lv/lv/katalogs/shop/ieroci/vitnstobra-ieroci/pusautomati/p1487/Līdz ar to - kādas Jūsu domas, konkrētais derivāts ir štelle? Iespējams, tālāk šo tēmu varētu turpināt par AR-15 tēmu... :)PS.Ir cilvēki, kuriem visi "armijas tipa" ieroči izraisa nepatiku un tādēļ, šiem cilvēkiem ļoti lūgtu nepiesārņot tēmu ar savām vērtīgajām pārdomām! Paldies!

Guntars Polis: Tas AR-15 skaitās pusautomāts ar 10 vai 20 patronām magazīnā,tā tur stāv rakstīts.Vai ta uz šo neattiecas tas punkts kur 2 aptverē un 1 stobrā?

Gints Mālkalnietis: Ņemot vērā, ka ar 223 var tik uz lapsām - nē :)

Gatis Briedis: Teorētiski arī uz bukiem un stirnām - tā kā vajadzētu 3.patronu aizliegumam attiekties arī uz AR-15 .

Gints Mālkalnietis: Tak neņem līdzi lielo aptveri uz stirnu! Gan jau kaut kāda kastrēta AR 15 lādīte ir pieejama.

Jānis Krūkliņš: Īsti nopietna piedāvājuma nav tieši tagad , jo viens no vienvisu laiku bija :) Interesēties vajag ...Lielākais klāsts un izvēle ir igauņos, galvenais , lai maks pavelk http://www.ipscstore.eu/en/367-sport-riflesLeišos drīz vajagot būt čehiem , cena ap 1500 naudām https://www.proarms-armory.com/en/parmk3/design.html

Jānis Krūkliņš: Īsti nopietna piedāvājuma nav tieši tagad , jo viens no viena īsti neskaitās :) Lielākais klāsts un izvēle ir igauņos, galvenais , lai maks pavelk http://www.ipscstore.eu/en/367-sport-riflesLeišos drīz vajagot būt čehiem , cena ap 1500 naudām https://www.proarms-armory.com/en/parmk3/design.html

Arnis Puksts: Tur jau vēl ķibele ar klasifikatoru. Starp citu, varbūt kādam ir pieredze - vai klasifikatorā esošs "kolekcijas" tipa ierocis reāli dabā ir pārkvalificējams par "medību" ?

Emīls Pudāns: SS'ā vienu brīdi tirgojās šitāda tipa ieroči, jauni. Klāt bija pierakstīts, ka ir klasifikatorā kā medībām un sportam.

Ivars Ozoliņš: Vispār jau tieši šie ieroči ir pirmajā vietā uz aizliegšanu civilo iedzīvotāju rokās..Kaut kur lasīju, ka sākums varētu būt par uz aptverēm, ne vairāk kā 10..

Arnis Puksts: Ar 10 patronu aptveri man noteikti pietiks medibu vajadzibam. Tads jenotsunu bars, lai ar 11 savieniem nepietiktu, nez vai kaut kur bus :) par aizliegumiem, es domaju, ka Trampa faktors nospeles tadejadi, ka ierobezojumi bus formali. Paradigma pasaule mainas :)

Andris Zariņš: Man gan vairāk sis uzrunāja! 308 kalibriņš bulpaps, vnk sapnīgi , viegli var operēt no auto salona! :D http://www.ipscstore.eu/en/used-sport-handguns/1856-kel-tec-rfb-rifle-olive-cal-308-win-used-2000000018560.html

Māris Markovs: Ja man būtu tā naudiņa,.........tad no mašīnas, tīri labi var šaut arī ar skavojamo,piem Browning BLR 308,jo vienā dienā mūsu p/a var aizklapēt ciet. Vispār,.......cik tad iznāk šaut no mašīnas,ja nu vienīgi pa lapsu,bet es personīgi baidos,jo tā ir tāda sasteigta štelle.Tas nu tā,kā būtu,ja būtu....:)

Arnis Puksts: Bullpulps ir OK, tik pret pusautomāta versiju man kaut kāds vēsums iestājās pēc tam, kad no G22 dabuju sejā Stingera čaulītes daļiņas - fabula tāda, ka nevajag šaut Stingerus no Walther G22 tad, ja ārā ir +33 grādu temperatūra. Daudz šaujot arī tipiskā režīmā bieži vien acī sāk kost pulvera dūmi. Un tas pamatīgi atvēsināja no pusautomātu versijas, kur čaulīšu izmešana notiek pie pašas acs...vēl jo vairāk no .308w! Je ne savādāk, tad noteikti ar tādu verķi vispirms uz šautuvi, izlaid cauri 10-15 patronas un tad pieņem lēmumu, pirkt vai nē. Jo acis mums ir tikai 2 un medībām tomēr vajag abas :)

Gatis Bināts: «Īsti nopietna piedāvājuma nav tieši tagad , jo viens no viena īsti neskaitās :)»Bija arī šāds, bet neteiktu ka aizgāja kā končas!!! Mossberg MMR kal. 223Rem., 990 Euro.«Lielākais klāsts un izvēle ir igauņos, galvenais , lai maks pavelk http://www.ipscstore.eu/en/367...Leišos drīz vajagot būt čehiem , cena ap 1500 naudām https://www.proarms-armory.com...»Igauņos un Leišos daudz kas ir savādāk nekā pie mums, bet kā jau te iepriekš minēja, vai Latvijā būs klasificēts kā medību?!AR-15/derivāti

Jānis Krūkliņš: Protams , Igaunijā IPSC šāvēju ir kā dubļu , tāpēc arī piedāvājums attiecīgs . Pie mūsu pieprasījuma -5-7 sporta šāvēji + vēl pārītis , kam ir medībām un vienkārši lai būtu , ir naivi cerēt ka visas bodes būs piegāztas , tomēr specifisks tas verķis . Lielākā daļa no tāda mūk kā velns no krusta :) Tīri labi var izmantot medībām , ar klusinātāju , tam pašam bebram kaut vai .

Arnis Puksts: Tātad, IPSC entuziasti Latvijā kaut ko nedara pareizi - un līdz 2020.gadam jāuzstāda mērķis būtu "noķert Igauniju" :)

Anrijs Priede: «Tīri labi var izmantot medībām , ar klusinātāju»Pārlādei ir kaut kāds nianses dēļ klusinātāja?

Jānis Krūkliņš: Manam DPMS nav , mierīgi pārlādē. Tikai nenormāli aizdirš aizslēgu , kārbu , visu ... 30 patronas ar klusinātāju aizdirš vairāk kā 200 bez . Zinu ka ir čakarējušies ar regulejamiem gāzblokiem , bet noregulēt var un aizslēgs strādā .

Jānis Krūkliņš: Un par igauņu noķeršanu - nu tālu mums līdz viņiem , kā jau visā pēdējā laikā :)

Andris Zariņš: «Un par igauņu noķeršanu - nu tālu mums līdz viņiem , kā jau visā pēdējā laikā :)» Mēs viņus noķersim tikai ja mums parādīsies sauzemes robeža ar Zviedriju....:(

Valdis Jačmenkins: Šodien labu jociņu žurnālā izlasīju:" Esmu Igaunijā, pat atkritumi ceļa malā izmētāti labāk."

Māris Mednieks: Latvieši toties lielāki raudātāji. Un raud tik ticami, tik ticami.....

Arnis Puksts: Par ekonomiku droši vien te nav īstā vieta kur spriest. Bet par šaušanas sportu - nu ir viņš Latvijā padrūmā stāvoklī. Iespējams, pēc tam, kad veikšu epohālo pirkumu, mēģināšu IPSC disciplīnai pievērsties - cik tas ir sarežģīti un dārgi? Saprotu, ka patronas aiziet tā neslikti?Mandomāt jebkuram pusautomātam izpūtējs veicina "aizdiršanos". Vismaz mans BARs tīrīšanas kūres kopš bunduļa uzstādīšanas pieredz biežāk :)

Pēteris Veidiņš: Mani 5-i centi: konkrētais Huberta tirgotais HAENEL CR223 laikam tīri tā neko, noteikti jāmaina rokturis (savādāk šausi visu laiku ar otro falangu), un pārlādēšanas rokturis tā lai var pārlādēt ar plaukstu. Es izvēlētos mazāku twistu. Pārējais... nu kā jau AR-15. Man patīk. Cena kodīga. Aptveres var arī 30-nieces lietot - lai šautuvē nav tik bieži jāpārlādē. Viss pārējais jautri. Mežā var uztaisīt tjipa kariņu - pēc tam tantuki nedēļām sit klaču par to kas notika mežā. Magpul piedāvā savām magazīnām ierobežotājus, var bik apgraizīt ierobežotāju "-10 patronas" un ievietot 10 patronu magazīnām tā lai paliek vieta tikai divām. Vēl var uzrakstīt man izsakot komplimentus manai inženiera domāšanai un dabūt Magpul magazīnas ierobežotāja foto un izmērus. Bija vēl kaut kas bet uz sitiena neatceros.

Arnis Puksts: Pēteri, rakstīji, ka "noteikti jāmaina rokturis" - uz ko tieši labāk mainīt? Kāds budžets?

Reinis Berzins: AR-15 var nomainīt visu un tā ir šīs platformas lielākā priekšrocība.Konkrētais Heanel ir nevis tiešs AR-15 klons, kur gāze pa tiešo iet uz aizslēgu (direct impegment), bet gan darboja ar virzuli (piston). Principā, ja vēlies šaut IPSC un būt konkurētspējīgs, tad vajag meklēt tiešu AR-15 klonu, tas ir daudz precīzāk un vieglāk regulējams, lai panāktu, ka var izdarīt divus šāvienus mērķī ar mininālu laika atstarpi (splits), labi ir 0,15-0,17 sPiemēri ir Krūkliņa iedotajā igauņu linkā, bet var meklēt arī lētākus. Klasifikatorā šobrīd ir daudz kas un to var arī papildināt pēc vēlēšanās.Protams vienkārši var ieiet veikalā un nopirkt un ilgu laiku bēdu nezināsi, bet, ja pavilksies uz šo sporta disciplīnu, tad vajadzēs pēc tam tērēties vēlreiz.Tiem, ka nezina, kas ir IPSC rifle - pašmāju izpildījums https://www.youtube.com/watch?v=99ewFLtFmqM&list=PL1o5LvwgsbN0K-zNS4hv18_JmIs6hKtuS&index=9

Jānis Krūkliņš: Apgreida budžetu apmēram var apskatīties http://www.ipscstore.eu/en/396-ar15-clones .Var sūtīt no Eiropas bodēm , bet arī dārgi. No štatiem lētāk , bet ļoti problemātiski . Un dolāra kurss arī kodīgs .

Pēteris Veidiņš: Arni! Šitais te: Leapers UTG Model 4/AR15 Ergonomic Pistol Griphttps://www.leapers.com/prod_detail.php?mitem=acces&level1=Model_4,_Model_15&level2=&itemno=RB-TPG269B&status=&mtrack=1m

Reinis Berzins: Un rokturis tūningā noteikti nav prioriāte.Vispār pirms kaut ko mainīt ir vismaz kādas 1000 patronas jēgpilni jāizšauj.

Pēteris Veidiņš: Kā reizi to ka rokturis jāmaina saproti pirms izšauj pirmo reizi.Vismaz pēc tam kad Schmeisser paturēts rokā un tad iedod šitādu... pē! Man tā bija ar DPMS.

Arnis Puksts: Jā, nu pirmās pārdomas jau ir radušās - ņemot vērā, ka cena ir kodīga jebkurā gadījumā, direct impegment būtu "must have". Ja jau, tad jau...

Pēteris Veidiņš: http://www.brownells.com/rifle-parts/stock-parts/stock-hardware/stock-adapters/ar-15-m16-gen3-m-folding-stock-adapter-prod71553.aspx?avs%7cSpecial-Filters_1=Salezz1zzClearance%7cRebate&utm_medium=email&utm_source=marketo&utm_campaign=2016_12_25_merrychristmas&utm_content=newsletter&mkt_tok=eyJpIjoiWW1JNE16VXdNemczTkROayIsInQiOiJhenNxZ2llUkVkcmJGb3hlaFRvV2JBME9SK2p3Q0NYUjlNWCticWZyNUpGZDM2cEZrZHVcL3ZqU1wvOWJxVXRpV3ZjR2VzUDhOZVAxN25BWU9xS2pHVHVhbEVoS1UySHpjeFJIWTA0UEtDdkFvQ2xNNEtGRXFHWE5nN2J5V0JZcW10In0%3dNebiju domājis ka kaut kas tāds arī dabūjams. Gribu!!! Pagaidām gan mazliet skopums.

Valerijs Bulavčiks: Un jēga, vienīgā priekšrocība īsāks čehols pārvadājot.

Pēteris Veidiņš: Oi, ja es darītu tikai to kam ir jēga tad uzreiz varētu teikt ka dzīve principā ir veltīga laika šķiešana.Ar-15 iegāde arī ir diezgan bezjēdzīga ja to vērtē tikai no tā cik jēdzīga būs patronu svilināšana vai medības ar tādu.

Reinis Berzins: Bezjēdzīgs gan, bet ne dēļ lietderības. Tieši tāds ir čomam - pēc neilgas lietošanas konstrukcija pazaudēja stingrību un sākās aiztures šaušanā.

Pēteris Veidiņš: Vairs negribu, visiem paldies par uzmanību!

Jānis Reblis: nu es neteiktu ka švaks medībām, paprasiet Ģirtam, vai kā viņu te sauc , Dzintars Gūtmanis laikam:)

Arnis Puksts: Ierocis, kura prototips ilgstoši tiek izmantots vietās, kur ir uz spēles likta cilvēka dzīvība, nevar būt slikts medībās. Tas nu ir skaidrs :)

Pēteris Veidiņš: Kalašmatus "vietās, kur ir uz spēles cilvēka dzīvība" izmanto ilgstošāk, vai tāpēc tas kļūst par labu medību ieroci?IMHO kalašmats = fū, pē, kaka!

Arnis Puksts: Kad kalasmata izcelsmes valstij ir rupejusi cilveka, taja skaita ari saveja, dziviba? Ta ari ir atbilde...

Reinis Berzins: Tipveida medībās, kuras raksturo nekustīgs un liels mērķis vidējā attālumā, pilnīgi jebkurš ierocis ir pietiekams, lai izdarītu nāvējošu šāvienu un medījums paliktu uz vietas.AR15 vs AK topiku šeit labāk nesākt, man ir abi to kloni un katram ir savas priekšrocības un trūkumi, kas uz medībām nav attiecināmi vispār.Sportā viennozīmīgi pārāks ir AR15, tāpēc īsti par ko diskutēt tur nav par ko.Kā arī gribētu norādīt, ka iepīt politiku tehniskos jautājumos vispār nav pārāk gudra lieta

Jānis Reblis: Vēl pasaki ka man ar kalašmatu neveiksmīgas medības? :) Ja rokas no dirsas aug i AW no šķūņa pļavā netrāpis

Arnis Puksts: Interesants verķis, runājot par AK:https://www.ss.lv/msg/lv/entertainment/hunting-fishing/weapon/hunting/bfmbh.htmlBet nu cena...kaut kā šķiet, ka drusku par daudz.

Jānis Vesets: Cena tāda tāpēc, ka nav piedāvājuma.Man būtu interese iegādāties 12" kloķi, kaut ko tādu:http://www.browning.com/products/firearms/shotguns/a-bolt/current-production.htmlBet Latvijā neviens nepiedāvā...

Vilis Ernstsons: ko braunigs ražo 12 collīgu?

Gatis Kaļva: «Man būtu interese iegādāties 12" kloķi, kaut ko tādu:http://www.browning.com/produc...Bet Latvijā neviens nepiedāvā...»Ja nekļūdos, tad zommerā vienu brīdi piedāvājumā bija 12cal kloķis...savage laikam.«ko braunigs ražo 12 collīgu?»Droši, ka domāts bija 12 kalibrs.

Gatis Kaļva: http://www.medniekiem.lv/article/savage-arms-ierocu-piedavajums/Bet tas ir 2013.gads...gada beigs un cenas vēl latos. Liekas, ka bija arī kaut kas svaigāks.

Valdis Burvis: Jāni Veset-LIEPāJĀ mednieku veikalā Diāna vēl pagaišo gad bija tavs sapņu verķis ,ar baigi garo stobru ,cena ar adekvāta.

Aivars Bundzens: ...ir savage 12 gauge ar lēzeno vītni, iespējams ,varu izdomāt pārdot.

Dainis Ručevskis: http://www.ipscstore.eu/en/molot-arms/1692-molot-vepr-12-vpo-205-01-cal1276-2000000016924.htmlDiez cik izmaksātu atvilkšana uz Latviju ?

Valerijs Bulavčiks: «Diez cik izmaksātu atvilkšana uz Latviju ?»Ir jau atvilkts.https://www.ss.lv/msg/lv/entertainment/hunting-fishing/weapon/hunting/bfmbh.html

Guntars Polis: Ir jau atvilkts un cena ar pie mums pieklājīga salīdzinājumā ar Daiņa adresē redzamo.

Gatis Kaļva: Tas ir Tallinā, pats var aizbraukt pakaļ...lv mednieki taču iepērkas arī lietuvā.http://www.vp.gov.lv/?id=722«Ja šaujamieroci vai lielas enerģijas pneimatisko ieroci paredzēts iegādāties citā Eiropas Savienības dalībvalstī vai Eiropas Ekonomikas zonas valstī, papildus iesniegumā jānorāda:1) valsti, kurā ieroci paredzēts iegādāties;2) ziņas par pārdevēju, ja ir zināmas:2.1) komersanta nosaukumu, reģistrācijas numuru, juridisko vai tirdzniecības vietas adresi, elektroniskā pasta adresi (ja ir) un tālruņa numuru, kā arī citu kontaktinformāciju un komersantam izsniegtās ieroču tirdzniecības atļaujas (licences) numuru;2.2) ārvalsts pilsoņa vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu un vietu, pases vai personas apliecības numuru, izdošanas datumu un izdevējiestādi;3) ieroča kategoriju, marku (sistēmu) un kalibru, šaujamieroča modeli, sēriju un numuru, ja šāda informācija ir zināma;4) patronu (ja tās paredzēts iegādāties kopā ar šaujamieroci) daudzumu un, ja zināms, kalibru.»

Gatis Kaļva: p.s. un nemaksās tas 900eur :D

Arnis Puksts: Kungi, domāju, ka tēma piemērotākā. Tātad, man ir vajadzība izgatavot precīzu tērauda detaļu pēc alumīnija detaļas parauga. īsumā - tas ir picatinny, bet īpašu izmēru un izmantojuma. Īsti nav uzticības Al, ka tas spēs turēt atsitiena slodzes.Variet ieteikt kādu labu speciālistu? Vēlams tādu, kas par pakalpojumu ņem taisnīgu atlīdzību un pie kā uz darbu izpildi nebūtu jāgaida mēnešiem. Iespējams, der arī CNC iekārtas īpašnieks..Paldies!

Gatis Kaļva: Savu laik šo to gribēju saķīmiķot, bet laika trūkuma dēļ nesanāca...pēc komunikācijas ar viņiem sapratu, ka izdarīt var principā visu. Ja ir rasējums tad savādāk...ja nav sērijas ražošana un viss jādomā uz vietas, tad par darbu pirms ~gada prasīja 20eur/h.

Gatis Kaļva: Firma: http://neoprofile.lv/lv/

Arnis Puksts: Laikam būs puslīdz atbilstošākā tēma. Vai kāds ir mēģinājis iegādāties vai iegādājies .22lr kitu priekš Glock (17 vai 19)? Ja jā, tad caur ko, kā ražojums, kā darbojas?

Armands Apinis: http://ruger.com/products/precisionRifle/models.htmlšo sirdij varētu...

Valerijs Bulavčiks: «http://ruger.com/products/prec...šo sirdij varētu...»Tur no ARkas tik skats, iekšā prasta ruger karabīnīte. Ja velk uz kloķējamo tādā paskatā tad jau ņem pārbaudītas vērtības, kur tok nebūs jāzīlē par kvalitāti. Vienīgi ja grib saprātīgos termiņos būs jābrauc tirgoņu lielvalsti Lietuvu. http://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3x/t3x-tac-a1AR-15/derivāti

Uldis Spārns: Skaistuļa, būtu tik ar taisno aizslēgu...

Mārtiņš Zeps: http://lynxrifles.fi/download-brochure-please-click-link/models-2016/lynx-presence15/Ar šo var ar biatlonistiem sacensties :)

Gatis Bināts: «Ja velk uz kloķējamo tādā paskatā tad jau ņem pārbaudītas vērtības, kur tok nebūs jāzīlē par kvalitāti.»Un ar ko ta šis atšķiras no parastas Tikkas??? Ne ar ko, tāpat kā Ruger!!!Par Ruger kvalitāti būtu muļķīgi šaubīties, to labāk atstāsim pasaules ieroču guru ziņā!

Valerijs Bulavčiks: Zinu zinu Gati, bet pieturēšos pie savas pārliecības ,ka lētie amerikosu brendi ir plaša patēriņa prece, kur galvenais uzražot max lēti un vēl uz to nokāst kāpostu. Par precizitāti nestrīdēšos , tagad drīzāk jāmeklē ierocis kurš nesavāks grupu vienā MOA nekā kurš to nevar izdarīt. Par ARkām neko nesaku,ne man tāda ir ne man interese par viņām.

Armands Apinis: «Citāta teksts»Atšķiras ar to, kad visi raxta, bet reti kurš piedāvā... Ja es maldos, tad labbrāt aizbrauktu apskatīties un uzzinātu cenas kaut vai tai pašai Tikai un Rugeram...

Emīls Pudāns: «Atšķiras ar to, kad visi raxta, bet reti kurš piedāvā... Ja es maldos, tad labbrāt aizbrauktu apskatīties un uzzinātu cenas kaut vai tai pašai Tikai un Rugeram»Tikkas cenu var redzēt Vollit mājaslapā, Lijas telefons gan jau arī kaut kur ir pieejams, tikai Vollit cenas parasti ir pievilcīgākas (ierēķinot visus papildus izdevumus un neērtības), kā Lijā.

Armands Apinis: Paldies par info - nezināju to kantori :( baigi ar nebiju ierocus arpus LV meklājis - laikam nāksies...

Emīls Pudāns: «Paldies par info - nezināju to kantori :( baigi ar nebiju ierocus arpus LV meklājis - laikam nāksies...»Pieskaiti ~50 eur par importa atļauju, ~70 eur par kontrolšāvienu (uz Rīgu jāved pašām) un protams ceļš un laiks čakarējoties.

Jānis Reblis: uk pa normālam cenām ir, šāds ruger ap 1000€ nevaru uz sitiena darba datorā atrast adresi

Valerijs Bulavčiks: Tik vai tas Ruger ir klasifikatora, ja nav vari pat nesapņot par viņu.


Verney Impact LA 7x64

Jānis Živa: Ir domas par iegādi. Kādas ir šī ieroča lietotāju atsauksmes.

Valdis Burvis: Latvijas reljefam kā arī pie mums medijamo dzivnieku un zvēru gaides medībām pēc manas pieredzes vis labākais!!!

Valdis Burvis: Tas gan par vislabākais , ir vērtejums kalibram ,bet par pašu ieroci ..... nav kom!

Gatis Bināts: Šaubos vai šis Franču pumpis kādam ir lietošanā iekš LV!?

Jānis Živa: Itkā jau vajadzētu būt, ja jau viņus šeit tirgo. Viens pat tika vinnēts MMD kausos.

Gatis Bināts: «Itkā jau vajadzētu būt, ja jau viņus šeit tirgo. Viens pat tika vinnēts MMD kausos.»:) :) :) !!!

Arnis Bērziņš: Verney-Carron pati par sevi ir labi zināma franču ieroču ražotāju kompānija ar garu un bagātīgu vēsturi. Impact LA modelis ir radīts, lai izvairītos no vārda "Pusautomāts", faktiski tas pats Impact NT, tikai gāzu vietā pārlādēšanu veic pats šāvējs. Kā zināms, tad pusautomātiem pamazām mācas virsū dažādi ierobežojumi...Tie mednieki, kuri ir iegādājušies Impact NT vai Impact LA, liekas, ka ir gana apmierināti, ierocis ir viegls, kompakts, pārlādes mehānisms darbojas bez kļūmēm, šauj precīzi, ko vairāk var vēlēties?...:)))

Gatis Bināts: «Kā zināms, tad pusautomātiem pamazām mācas virsū dažādi ierobežojumi...»Ne jau medību, bet gan tiem, kas izskatās pēc militārajiem! :)

Agris Granapskis: Es vinnēju MMD kausos šo ieroci, man patīk.Priekš medībām gan gaides, gan dzinējmedībām ļoti labs ar plastmasas laidi,jo viegli kopt ,plus svars viegls.Pārlādēt var ļoti ātri.Vaļējais tēmeklis der gan tikai vienīgi tuvām distancēm , tāpēc uzliku optiku.Bet tā patiesi labs un kvalitatīvs ierocis ar labu precizitāti,lai arī stobrs ir paīss ,vienīgi šaujot šautuvē obligāti lietot dzirdes aizsarglīdzekļus, jo šāviena troksnis sit ciet ausis.

Uģis Gizmo: «ko vairāk var vēlēties?...:)))» Kaut ko normālu - Mannlicher, Sauer, Blaser... Neko daudz!!!

Jānis Živa: Paldies Agri, nomierināji jo esmu nosolījis jāizņem atļauja un jābrauc uz veikalu. Esmu zaudējis īsto pirkstu un arī nākamais ir pastīvs. Tāpēc tāda izvēle. Problēmas ar pārlādēšanu, bet pusautomātu cenas kož.

Ivars Ozoliņš: «Kaut ko normālu - Mannlicher, Sauer, Blaser... Neko daudz!!!»Uģi!Mannlicher taču KRIEVU stobrus lietoja, vai tad TU tādu vari ieteikt?, neesi kļūdījies ar ieteikumu?

Valerijs Bulavčiks: Tas bija sen un krieviem arī notirgoja gatavas pagales

Ivars Ozoliņš: « Tas bija sen un krieviem arī notirgoja gatavas pagales»Sen tas bija, bet pagales tirgoja arī te pat Latvijā.Dažs labs sirmus matus dabūja, uzzinot, ka krutais MADE IN GERMANY ir ar austrumzemē ražotu stobru:)

Viesturs Šķibelis: Vai nebija otrādi? Mannlichers piegādāja krieviem stobrus un iekārtas.

Gatis Bināts: «Sen tas bija, bet pagales tirgoja arī te pat Latvijā.Dažs labs sirmus matus dabūja, uzzinot, ka krutais MADE IN GERMANY ir ar austrumzemē ražotu stobru:)»Sen tas bija, bet uz Latviju tādi pat neatnāca, tie visi tur Krievzemē tā arī palika! Cilvēkiem bieži vien patīk gudroties, palaist pīli un musināt tautu!!! :)Precīzāk būtu MADE in AUSTRIA! Ivar netici visam ko viena tante teica!!!

Gatis Bināts: «Vai nebija otrādi? Mannlichers piegādāja krieviem stobrus un iekārtas.»Precīzāk teikt piegādāja iekārtas, bet stobru metāls Krievu un arī darbiņš!

Ivars Ozoliņš: «Precīzāk teikt piegādāja iekārtas, bet stobru metāls Krievu un arī darbiņš!»Tieši tā - krievu metāls un krievu darbs, un kā reizi klida runas, ka krievi par iekārtām norēķinājušies graudā- ar stobriem.kad meklēju pirmo plinti( kaut kur pirms desmit gadiem), viens labs paziņa par visu vari vēlējās man pārdot savu Manlicher, bet man bija nedaudz savādākas vēlmes.Tikai pēc pusgada uzzināju patieso iemeslu- kā reizi šī informācija, ka Manlichers ir izmantojis KRIEVIJĀ izgatavotu stobru.Un tā kā UĢIS G, ir absolūtākais krievu ražojumu noliedzējs, tad uzskatu, ka ielikt sarakstā pie ideālās plintes VIŅŠ stila dēļ nedrīkstēja :)

Ģirts Vārna: teišām iedomājies, ka ierocī ir iebazts pokuj kāds stobrs uzm*** uz savu prestižu?

Jānis Reblis: visi skatās dārgos stobrus, es šogad pie Gata paņēmu a-bolt gads nav cauri 6 aļņi krituši, hz cik cūkas un buki, ntie bebri. nu ka grib ar pirkstiem mākoņus stumdīt tad cita lieta.