Šodien vārdadienu svin Jēkabs, Žaklīna, rītdien - Ance, Anna, Annija
toptitle

Žurnāls

Jauno mednieku un medību vadītāju eksāmenu kārtošana

Uldis Roze: Vēlos aktualizēt tēmu par jauno mednieku un medību vadītāju zināšanu pārbaudījuma kārtošanu. Zināšanu pārbaudījumu jautājumus ir papildinājuši ievērojams daudzums jaunu jautājumu uz kuriem nav viennozīmīgas atbildes arī pašiem pieredzējušākiem un zinošākiem šā aroda meistariem (mednieku skolu organizatoriem). Jautājumi ir bet pareizās atbildes tā kā iztrūkst (meklējiet paši, kā vecos laikos).Interneta vietnē elektroniski pieejamā testā šie jaunie jautājumi vēl nav iekļauti, taču eksāmenā gan tie ir labi klupšanas akmeņi gan jauniem kandidātiem, gan pieredzējušiem medniekiem.

Uldis Roze: Arī eksāmena nenokārtošanas gadījumā īsti apzināt kļūdaini aizpildītos jautājumus nav reāli, līdz ar to nekādus secinājumus izdarīt nevar un iespējams kļūdu pielaist tajā pašā jautājumā arī nākošajā reizē.Negribētos taču domāt, ka tas ir jaunais peļņas gūšanas veids!Ko šajā jautājumā varētu varētu likt priekšā mednieku intereses pārstāvošās organizācijas (LMA, LMS)?

Aigars Remess: «Ko šajā jautājumā varētu varētu likt priekšā mednieku intereses pārstāvošās organizācijas (LMA, LMS)?»Varbūt iesākumā "studijā" vajadzētu dabūt autorus???

Arnis Puksts: Dulkaina udeni labak zvejojas. Nekersies man, kersies brackam :)

Juris Maslenikovs: Klāt ir nākuši jautājumi par infrastruktūru,slimībām un šis tas par suņiem,arī daži kkādi tizli jautājumi,bet ir iespējams saņemt atbildes no VMD uz 10 jautājumiem. Pa lielam ilgi meklējot visu var atrast,izņemot tos dīvainos jautājumus,uz kuriem var izmantot VMD piedāvājumu par tām 10 atbildēm.

Arnis Puksts: Galvenais, manuprat, ir tas, lai smago meklesanas darbu izdara kursu pasniedzejs, jo pats tiesam var atrast visu, tikai, kada x pec tad vajag kursus? :)

Uldis Roze: Manuprāt pareizi būtu publiskot jaunos jautājumus ar visām iespējamām atbildēm un pareizajām atbildēm. Un tad tikai iekļaut šos jautājumus eksāmenu biļetēm, nevis tā kā tas tiek virzīts šobrīd. Tas būtu godīgi pret eksāmenu kārtotājiem. LMA vai LMS kā mednieku interešu pārstāvji varētu šos jautājumus inicēt augstākā līmenī, jo mēs esam viņu biedri un šī kārtība sarežģī mūsu dzīvi!!!

Kārlis Doze: Katrs pats par sevi! Lai cīnās kā māk! Gribi būt mednieks, tad iemācies un izproti tēmu, nevis sazubries un tad tāds tirliņš ar karabīni šaudās!

Arnis Puksts: A prieks kam tad ir *obligati* kursi, ja katram pasam jazubras? Pateretaju tiesibas ir tada lieta...var prasit naudu atpakal!

Valdis Jačmenkins: Pēc būtības, sanāk tā, lai nesanāk strīdi , jāieraksta kursi video, un pēc eksāmeniem jāparāda , ka strīdīgais jautājums nav apskaidrots vai mācīts vispār.

Ivars Ozoliņš: Arni!Medību vadītāju kursi NAV obligāti.Bet jautājumus gan derētu zināt. A kāds VMD mājas lapā ir skatījies, tur nav publicēti?

Gatis Gulbis: Ivar Jūs kārtējo reizi kaut ko muldat un dezinformējat izlasiet šos noteikumus un tad sākiet atkal gudrot kaut ko. https://m.likumi.lv/doc.php?id=269322

Gatis Gulbis: Ivar atvainojos neprecīzi izlasīju Jūsu postu. Vadītājam nav obligāti, medniekam ir obligāts kurss 40 stundas

Ivars Ozoliņš: «Uldis Roze 03.05.2017. 15:33Vēlos aktualizēt tēmu par jauno mednieku un medību vadītāju zināšanu pārbaudījuma kārtošanu. Zināšanu pārbaudījumu jautājumus ir papildinājuši ievērojams daudzums jaunu jautājumu uz kuriem nav viennozīmīgas atbildes arī pašiem pieredzējušākiem un zinošākiem šā aroda meistariem (mednieku skolu organizatoriem). Jautājumi ir bet pareizās atbildes tā kā iztrūkst (meklējiet paši, kā vecos laikos).Interneta vietnē elektroniski pieejamā testā šie jaunie jautājumi vēl nav iekļauti, taču eksāmenā gan tie ir labi klupšanas akmeņi gan jauniem kandidātiem, gan pieredzējušiem medniekiem.»Nu re- bija laiks pameklēju.VMD mājas lapā ir jautājumi AR VISĀM atbildēm!http://www.vmd.gov.lv/public/ck/files/Jautājumi%20mednieku%20un%20medību%20vadītāju%20eksāmenam.pdfTātad, ja kaut kas nav skaidrs- tad manuprāt būtu pareizi izkopēt jautājumu AR atbildēm un apspriest kaut vai šeit , kura atbilde ir pareizākā.manuprāt Katrā gadījumā teksts «bet pareizās atbildes tā kā iztrūkst (meklējiet paši, kā vecos laikos).»manuprāt ļoti nekorekts. Pašam ir jāartod, kura no DOTAJĀM atbildēm ir pareizākā.NEKAD VMD nav norādījis pareizo atbildi.LATMA mājas lapā bija tests un tur pareizās atbilde veidojās laika gaitā, lietotājiem komentējot, sastādītā testa atbilžu pareizību.

Renārs Kļaviņš: Labi ka es paspēju nolikt kad bija 600 jautājumu varianti. Tāpat eksāmenā bija tādi kuri nebija redzēti ne netā, ne kursos. Tā pa lielam tie kursi vajadzīgi līdzīgi, kā baltās tiesības autoskolā... Vienīgi tas ka kursos tomēr ir ok ka stāsta. Jo tīti lasto to čupu ar visiem jautājumiem un atbildēm ir traki iekalt... tagad ar tiem 1000 jautajumiem drošvien vēl trakāk iznāk. Gan jau līdz ar to kursu ilgums pieaugs un cipars par kursiem arī būs lielāks kā līdz šim...

Aigars Remess: «Vienīgi tas ka kursos tomēr ir ok ka stāsta. Jo tīti lasto to čupu ar visiem jautājumiem un atbildēm ir traki iekalt... tagad ar tiem 1000 jautajumiem drošvien vēl trakāk iz»Jautrākais ir tas - ka medīt... tāpat.... jāmācas vai nu pirms "kursiem" vai pēc.Gribētos jau dikti redzēt TOS autorus.

Uldis Roze: manuprāt ļoti nekorekts. Pašam ir jāartod, kura no DOTAJĀM atbildēm ir pareizākā.NEKAD VMD nav norādījis pareizo atbildi.LATMA mājas lapā bija tests un tur pareizās atbilde veidojās laika gaitā, lietotājiem komentējot, sastādītā testa atbilžu pareizību.Pašmācības ceļā no jautājumiem LATMA mājas lapā nav iespēja pārliecināties, ka tava izvēlētā atbilde ir pareiza, kā tas ir iespējams aizpildot testu datorā un uzreiz noskaidrojot pareizo atbildi kļūdas gadījumā.Par šo problēmu šobrīd liecina arī iespēja pieteikties uz eksāmenu kārtošanu mežniecībās vai akreditētās iestādēs jauniem medniekiem un medību vadītājiem. Uz 28.maiju pieteikties bija iespējams tikai tūlīt pēc 1.maija, šobrīd tādu iespēju vairs nav un liels daudzums vietu jau ir aizņemts uz eksāmeniem jūnija beigās (daļa no tiem ir mednieki kas nenokārtoja pārbaudījumu iepriekšējā pārbaudījumā, bet daļa kas uz iepriekšējo nemaz netika, jo savlaicīgi nebija tam pieteikušies). Veidojas reāla rinda!

Vladislavs Himins: Mēs aizmirsām vēl par tiem, kam dažādu iemeslu dēļ mednieka apliecību anulēja un tiem grēkāžiem ir jākārto eksāmenu pajaunām.

Ivars Ozoliņš: «Pašmācības ceļā no jautājumiem LATMA mājas lapā nav iespēja pārliecināties, ka tava izvēlētā atbilde ir pareiza, kā tas ir iespējams aizpildot testu datorā un uzreiz noskaidrojot pareizo atbildi kļūdas gadījumā.Par šo problēmu šobrīd liecina arī iespēja pieteikties uz eksāmenu kārtošanu mežniecībās vai akreditētās iestādēs jauniem medniekiem un medību vadītājiem. Uz 28.maiju pieteikties bija iespējams tikai tūlīt pēc 1.maija, šobrīd tādu iespēju vairs nav un liels daudzums vietu jau ir aizņemts uz eksāmeniem jūnija beigās (daļa no tiem ir mednieki kas nenokārtoja pārbaudījumu iepriekšējā pārbaudījumā, bet daļa kas uz iepriekšējo nemaz netika, jo savlaicīgi nebija tam pieteikušies). Veidojas reāla rinda!»Ja godīgi- es nesaprotu ši vēstījuma jēgu.Praktiski nomainījās testa jautājumi.Cik manīju- žurnālā medības par to ir skaidrojums.VMD lapā tie ir publicēti ar visiem atbilžu variantiem.Jebkuros kursos pasniedzējam jābūt KOMPETENTAM, kura atbilde ir pareiza- galu galā viņi par to naudu ņem.Blakus portāls "allforhunt" savā laikā izveidoja testu, ja tas nav iekļāvis jaunos jautājumus- tad par to ir jājautā tās lapas saimniekiem.To, ka šādam testam vajadzētu būt VMD mājas lapā- līdzīgi kā CSDD piedāvā- tas ir jautājums, ko jāuzdod VMD.Kas Tev - ULDI, liedz to izdarīt???izdari labu dabu sabiedrībai- tiksi pie publiska "Paldies!"

Kārlis Bērziņš: Atbilde ir tikai VIENA! Izvēlies labus kursu organizatorus! Šodien tam nebūtu jābūt sarežģīti, googles, FB, Draugi, atsauksmes, utt. Kamēr figurēs kantori, kas izsniedz papīrus par attiecīgu samaksu, būs tā, kā Jūs te spriedelējat. Tāda "sausa" runa, tad neturiet sveci zem pūra, dodiet zināt tās vietas, kur pēc apmācībām nevar nokārtot eksāmenu. Skaidrs, ka 40h ir 40h, bet vai kāds būtu gatavs finansiāli pavilkt tādus kursus, kā, piemēram, Šveicē (6mēneši teorija, eksāmens šaušanā, teorijas tests + reālas medības komisijas sastāvā)?

Aigars Remess: «Atbilde ir tikai VIENA! Izvēlies labus kursu organizatorus! Šodien tam nebūtu jābūt sarežģīti, googles, FB, Draugi, atsauksmes, utt.»39 gab. organizācijas - http://www.vmd.gov.lv/valsts-meza-dienests/statiskas-lapas/medibas/mednieku-eksaminacija-?nid=1699#jumpGribu nopietni nodarboties ar medībam, TĀPĒC KOPĀ AR PLINTI ESMU NOLĒMIS IEGĀDĀTIES SUNI MEDĪBAM , vēlos uzzināt , kuros, no šām 39 gab. organizācijām man iedos, VISMAZ ,pamatzināšanas medību suņu lietās????

Žanna Zariņa: Paklau, vīri, vai kāds šajos jautājumos sadaļu par medību suņiem ir lasījis??????????

Ivars Ozoliņš: Žanna, Jautājums tāds pats kā tēmas iesācējam- kas grūti ielikt kaut vienu jautājumu un visas atbildes? un tad apspriest to?tagad visiem jāskrien uz VMD mājas lapu un jāatrod jautājumi par suņiem??????nu kaut vai tā-«Medībās aizliegts izmantot šķirnes medību suni, kas nav»a«vakcinēti un apzīmēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu reģistrācijas un turēšanas kārtību»b«nav apzīmēti ar spilgtas krāsas elementu vismaz divu centimetru platumā, izņemot medības»c«abas iepriekšējās atbildes ir pareizas»

Aigars Remess: Nu nezinu , kurā mājas lapā Tu to atradi?????Šajā - http://www.vmd.gov.lv/valsts-meza-dienests/statiskas-lapas/medibas/mednieku-eksaminacija-?nid=1699#jumpMedībās atļauts izmantot tikai :«šķirnes medību suņus, kas ir vakcinēti un apzīmēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu reģistrācijas un turēšanas kārtību»«šķirnes suņus, kas ir vakcinēti un apzīmēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu reģistrācijas un turēšanas kārtību»«šķirnes medību suņus, kas ir vakcinēti»Tad ir vēl tāda versija.Medībās aizliegts izmantot šķirnes medību suni, kas nav :« vakcinēti un apzīmēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu reģistrācijas un turēšanas kārtību»«nav apzīmēti ar spilgtas krāsas elementu vismaz divu centimetru platumā, izņemot medības ar suņiem alās»«abas iepriekšējās atbildes ir pareizas»Unnn tad ir vel tāda.Persona, kas izmanto šķirnes medību suni medībās, var uzrādīt suņa ;«izcelsmi apliecinošus dokumentus»«vakcināciju apliecinošus dokumentus»«abas iepriekšējās atbildes ir pareizas»Unnn tad ir vēl tāda;Noteiktajā dzinējmedību periodā medību suni atļauts izmantot individuālajās (izņemot ievainotu dzīvnieku atrašanai) «aļņu, mežacūku un lūšu medībās »«aļņu, staltbriežu, mežacūku, stirnu, lūšu medībās »«aļņu, staltbriežu, mežacūku, stirnu medībās »Nūūūū autori - kādu, tad man, KĀ JAUNAM MEDNIEKAM izvēlēties suni un kā to apmācīt medībām LV ???

Ivars Ozoliņš: Kaut ko kopējot neieliku pareizi- te bilde no kurienes.un re kur atbildes- medību noteikumi«XIII. Šķirnes medību suņu apzīmēšanas kārtība un izmantošana medībās95. Medībās atļauts izmantot tikai šķirnes medību suņus, kas ir vakcinēti un apzīmēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu reģistrācijas un turēšanas kārtību.96. Atbilstoši medību veidam un apstākļiem lēmumu par šķirnes medību suņu izmantošanu pieņem medību vadītājs.97. Aizliegts izmantot medību suņus, kas medību laikā nav apzīmēti ar spilgtas krāsas elementu vismaz divu centimetru platumā, izņemot medības ar suņiem alās.98. Persona, kas izmanto šķirnes medību suni medībās, var uzrādīt suņa vakcināciju apliecinošus dokumentus.99. Aļņu, staltbriežu, mežacūku un stirnu individuālajās medībās šķirnes medību suni atļauts izmantot noteiktajā dzinējmedību periodā, bet ievainotu dzīvnieku atrašanai – arī pārējā attiecīgās sugas medību termiņa laikā.100. Medījot ar šķirnes medību suni alās, tās atļauts atrakt, tikai lai izceltu suņa noturēto dzīvnieku. Pēc medībām atrakumus aizrok un nolīdzina.»Jauno mednieku un medību vadītāju eksāmenu kārtošana

Didzis Karlovskis: Aigar, ne jau csdd tev pateiks ar kādu auto braukt, ej pie dīlera un noskaidro visas labās un sliktās īpašības.Kursos tu uzzini ka var un kā medīt ar suni. Tālāk ej uz jebkuru kinoloģisko klubu kur ir pārstāvētas praktizējošas medību šķirnes, runā ar saimniekiem, noskaidro kas un kā un darbojies

Ivars Ozoliņš: Un re kur ir manuprāt NEKOREKTS jautājums.«Noteiktajā dzinējmedību periodā medību suni atļauts izmantot individuālajās (izņemot ievainotu dzīvnieku atrašanai)»Medību noteikumos par to nekas nav teikts, kuras šķirnes var individuāli medīt ar suni.( kāpēc lūsi, bebru vai zaķi nevarētu medīt??)ir OTRĀDI, ir noteikts, ka konkrētas sugas individuālajās medībās ar suni drīkst medīt tikai dzinējmedību sezonas laikāatslēgvārds atbildēs ir LŪSIS- jo dzinējmedību sākumā (no 1.oktobra) tos nedrīkst medīt, tāpēc nonākam pie vienīgās atbildes .«Aļņu, staltbriežu, mežacūku un stirnu medībās.»

Aigars Remess: «Kursos tu uzzini ka var un kā medīt ar suni.»Labi - kuru kantori Tu man iesaki no šiem 39-ņiem ???? Ņemot vērā faktu - ZM un VMD nav vienotas izpratnes par suņu izmantošanu medībās. Tādas nav arī LATMA un LMS.Neticu, ka ir vienota izpratne 39 - mednieku mācību kantoriem.

Didzis Karlovskis: Neiesaku nevienu. Neviena no tevis nosauktajām nav saistīta ar kinoloģiju, tikai tik daudz, ka pasaka - jā - tu drīkti medīt ar suni. Viss. Sāc ar to, ka noskaidro, kas ir suns un tā apmācība, cik gadi ir jāpavada, lai tas strādātu atbilstoši prasībām. Info ir pieejama jebkurā kinoloģijas klubā.

Ivars Ozoliņš: Didzi K.tikai neņem nopietni Aigara R. teikto :):):)Viņš par medību suņiem zina vairāk kā visi kursi kopā:) Ak, jā un viņš nedaudz zina, kas notiekLatvijas dzinējsuņu klubā un KMC ”Dālderi”

Didzis Karlovskis: O. paldies. :D Izglābi!

Uldis Roze: Nu redziet, cik vienkārši un ātri visu to var noskaidrot un protams ar garantiju, ka izvēlētā atbilde ir pareiza!!! :)

Ivars Ozoliņš: Uldi, Manuprāt ironija nevietā.Agrāk visu mednieku portāla testā arī bija atbildes, kas pēc noteikumiem nebija korektas.Ja grib likt eksāmenu- ir jāmācās, lai publicētu biļetes un atbildes, tur vienkārši vajag naudu.Ja būs entuziasti- tad kāds arī ieliks.Ja pēc kursiem nevar nokārtot eksāmenu, tad vai nu kantoris vainīgs, vai arī varbūt to eksāmenu nevajag kārtot.

Uldis Roze: Es neesmu pret mācīšanos, bet manuprāt šī pieeja 21.gadsimtā nav adekvāta.Man visi šīs tēmas eksāmeni ir nokārtoti un nepieciešamās apliecības iegūtas jau sen, taču tad tas bija iespējams veikt vienkāršāk, kaut arī nebija nedz mobilo telefonu, nedz datoru, nedz interneta.Kur tā sāls? Jebkurā gadījumā nokārtotais pārbaudījums jauno mednieku par "viszinīti" neveidos, būs vajadzīga praktiskā pieredze vairāku gadu garumā brienot pa meža takām kopā ar "veciem bukiem".Katrā ziņā mans viedoklis ir tāds, ka ievērojama daļa jauno pievienoto jautājumu eksāmenu biļetēs ir pielikti tur skaita pēc bez kādas jēgas un pamatojuma. Protams tas ir mans subjektīvais viedoklis.

Ivars Ozoliņš: Par mācīšanos.Redzēju vienu klipu facebook, kur viens it kā tiesājās pret izglītības sistēmu, ka visa pasaule esot mainījusies, attīstījusies, bet vēl ar vien skolās sēžot skolas solā utt. un ka skolu sistēma ne esot mainījusies 100 gadu.It kā var piekrist- bet reāli visus šodienas labumus tomēr ir radījušie tieši tie, kas tādā veidā ir bijuši apmācīti.Un neviens nevar pateikt , vai būtu labāk, ja apmācības sistēma būtu savādāka.Nav māksla iemācīt lietot googles tanti, bet māksla ir iemācīt un pielietot zināšanas, lai balstoties uz tām, un personīgo ieredzi ( arī pētījumi ir kāda subjekta personīgā pieredze) būtu kāds jauns rezultāts, ko varētu publicēt un googles tante varētu atrast.ja visi tikai meklēs googlē- tad attīstības nebūs nekādas. Jau krievu laikos bija "biļetes" lai saņemtu autovadītāju tiesības, gan ar tikai 10 punktiem. Un zinu vairākus , kas pēc trafaretiem pēc redzes atmiņas nokārtoja tiesības.Vai tā ir labākā metode?

Žanna Zariņa: Ivar!Man, goda vārds, nav laika diskusijām - tūlīt braucu prom līdz 1-dienai, bet "uz sitiena"«Noteiktajā dzinējmedību periodā medību suni atļauts izmantot individuālajās (izņemot ievainotudzīvnieku atrašanai) medībās » un« Aļņu, staltbriežu, mežacūku un stirnu individuālajās medībās šķirnes medību suni atļauts izmantot noteiktajā dzinējmedību periodā, »pilnīgi un noteikti nav viens un tas pats! Neaizmirstam, ka noteiktais dzinējmedību periods ir jebkurš periods, kad atļautas dzinējmedības, ja neiet runa par kādu no dzinējmedību perioda posmiem atsevišķi. Neaizmirstam, ka daudzi citi medību veidi, kur tiek praktizētas individuālās medības ar suni, pēc laika sakrīt ar dzinējmedību periodu pilnībā vai daļēji. Jo, ja Tu uzskati, ka kāda no Tevis citētajām atbildēm ir pareiza un pilnīga, tad es Tev prasu- vai oktobrī Tu drīksti medīt pīles ar suni? Vai drīksti medīt bebrus, jenotus ar suni individuāli? Vai caunu ar laiku izsekot drīkst? Īstenībā, es šo jautājumu VMD mājaslapā nebiju piefiksējusi, paļaujos uz Tavu un Aigara citātu. Vēl jautājums ar atbildēm:«Kā rīkosieties situācijā, ja pa šāvienam būs stirna, kuru izseko dzinējsuns?a)veiksiet šāvienu ar pietiekamu apsteigumu, lai netiktu ievainots sunsb)stirnu nemedīsiet, lai nesabojātu suņa izpratni par darāmo darbu mežāc)nomedīsiet stirnu, lai taupītu suņa enerģiju nākamajiem mastiem»Kura atbilde ir pareiza? Vēl viena "pērle":« Cik bieži gada laikā attārposiet medību suni?suns nav jāattārpo, tas vajadzības gadījumā ēd zaļu zāli2 reizes 12 mēnešu laikā3 reizes 12 mēnešu laikā»Un kāda būtu pareizā atbilde uz šo jautājumu?« Kādu šķirņu suņi ietilpst laiku suņu grupā?a)Austrumeiropas, Rietumeiropas, Igauņu un Norvēģu laikasb)Krievu - Eiropas, Rietumsibīrijas, Karēļu - somu un Austrumsibīrijas laikasc)Krievu - Eiropas laikas»« Kādu šķirņu suņi ietilpst alu suņu grupā?foksterjers, jagterjers, taksis un bīglsasspalvainais un gludspalvainais foksterjers, velšterjers, vācu medību terjers, gludspalvainais, asspalvainais un garspalvainais taksistakši, terjeri, spanieli»???Nav tādas alu suņu grupas! Ir suņu šķirnes, kas ir izkoptas un izmantojamas medībām alās. Un takši ir 9 šķirnesUn tikko uzdūros no citas tēmas!« Kad stirnai notiek spalvas maiņa?martā, aprīlī-augustāaprīlī, maijā - septembrī, oktobrīmaijā, jūnijā - oktobrī, novembrī» :D :D :D Kaut kas laikam tai bioloģijā ir mainījies. Līdz šim es zināju, ka spalvas ir putniem, bet zīdītājiem ir mati.

Ivars Ozoliņš: Žanna,sen neesi eksāmenus likusi.Tāta tagad mode uzdot jautājumu, un sagaidīt loģisku atbildi.Par suņimedzinējmedību sezonā es jau izskaidroju- varu vēlreiz- dzinējmedību sezonas laikā var medīt pārnadžus un tos meža zvērus, kurus noteiktajā sezonā IR atļauts medīt.Atbildi uz jautājumu- vai LŪSI drīkst medīt oktobrī?Lūk pareizā atbilde. un tad sameklē kurš teksts tai atbilst.Par laikām - tāds jautājums jau iepriekš bija- , kā riezi kārtoju medību vadītāju eksāmenu- tāds tas ari bija.p.s ik pa laikam netā uzpeld uzdevumi matemātikā 1-3 klasei un bieži vien daudzi ir sašutuši, kaut gan bieži vien vienkārši ir jāmeklē LOĢISKA atbilde.p.p.s un par spalvu- varbūt TEV latviešu valoda nav dzimtā- tad zinātu , ka ir teiciens "suns spalvu met, bet tikumu nē"Domāju, ka tavi mīluļi nelido... vai arī jāsaka "foksis šobrīd ļoti matus met" :):):)p.p.p.s Goda vārds - nesaprotu par ko cepiens..

Ģirts Vārna: Tas jautājiens par to stirnu tiešām tads ir? Ar tādām atbildēm?Ja tā tad tas ļoti tieši norāda uz konkrēta "pareizā" viedokļa uzspiešanu :D

Mārtiņš Kuplais: Visticamāk,ja tas suns tiešam dzen stirnu-viņa nepieredzējušam mednieka vispār nav reāli iegūstama.

Ivars Ozoliņš: Vispār nerakstītā medību ētika, tāds dīvains jēdziens. Katrs domā pa savam un uzspiestais VMD viedoklis protams ir diskutējams.Kad es kārtoju, nu ļoti man atbildes nepatika par mežacūku medīšanu. Latvijā plosījās Āfrikas cūku mēris, bet eksāmenos jāatbild ar domu, kā palielināt ganāmpulku.Det , tā ir nolemts, un ja grib saņemt papīru, VMD nolēmis likt atbildēt uz hipotētiskiem jautājumiem, kuriem pēc būtības NAV likumos noteiktas atbildes.

Māris Mednieks: «Kad es kārtoju, nu ļoti man atbildes nepatika par mežacūku medīšanu. Latvijā plosījās Āfrikas cūku mēris, bet eksāmenos jāatbild ar domu, kā palielināt ganāmpulku.»Ja pasaki A, tad saki arī B. Turpat bija arī jautājums, kā samazināt mežacūku populācijas blīvumu. Tās ir lietas, kas katram medniekam būtu jāzina. Diemžēl tieši vecie mednieki par to zin ļoti maz.

Uldis Roze: Nu redzat, kolēģi, kādas diskusijas šeit attīstās starp jau pieredzējušiem un zijnošiem medniekiem, ko tad iesākt jaunajam mednieku kandidātam, kam ne zināšanu, ne pieredzes?Mednieku eksāmenu kārtošana ir palikusi būtiski sarežģītāka!

Māris Bērziņš: Vai tas ir slikti?

Ivars Ozoliņš: «Vai tas ir slikti?»Vispār jau Latvijas ierēdniecības izceļas ar to ka dzīvo vienam mērķim- sarežģīt dzīvi Latvijas iedzīvotājiem.Vai maz stāstu dzirdēts, ka mēs esam pirmie visādu Eiropas direktīvu ieviešanā?Vai tas ir slikti- no viena puses labi- varam lielīties, ka saražojam ļoti zaļu elektrību.Bet diemžēl visas šīs direktīvas un ierēdņu pārcenšanās ir ļoti dārga sistēmas lietotājam.Esam spiesti tērēt vairāk naudas, bet konkurenti Eiropā to nedara.Vai tas ir labi - vai slikti??Vai man tiešam būtu jāzin visas suņu šķirnes??Kad medībās drīkstēja izmantot tikai MEDĪBU suņus, tad jā, bet tagad drīkst izmantot suņus ar papīriem, es nezinu.Nu kāda atšķirība, vai medībās iet Bavārietis , vai Igauņu dzinējsuns?Bet ZM sēdošajiem jau sava alga jāatpelna...

Harijs Sūrais: Kuriozs- jautājums biļetē- kuru buku šausi: bija trīs varianti un viens no tiem- buks aplido stirnu- tātad nobriedis un šaujams. Man kā vīriešu kārtas pārstāvim šajā gadījumā roka neceltos, iedomājoties sevi- ballē noceļu dāmu, aptekalēju viņu ar domu par nakts priekiem, un pēkšņi blieziens no mugurpuses pa bieti, un atslēdzos. Šadi vienreiz rīkojos arī briežu gaidu medībās, jauns briedis aptekalēja govi, pienāca man klāt kādus 35 metrus un es neizšāvu tikai aiz vīriešu solidaritātes. Kad izstāstiju to citiem medniekiem- ui ku daudz dzirdēju par sevīm jaunu faktu galvenokārt mātes valodā :)))

Māris Millers: :DIzrādās, ka nemaz neesi tik sūrs.

Žanna Zariņa: Ivar!Ir man latviešu valoda dzimtā, un eksāmenus es kārtoju pašlaik, jo ceļu kvalifikāciju. ;)Ir viena lieta, ko pie veikala runā tantes, kam valoda dzimtā, un otra lieta, ko Tu atbildi eksāmenā, lai iegūtu kvalifikāciju. Tomēr, nokārtojot šos kursus cilvēks iegūst mednieka, nevis kinologa kvalifikāciju, nē? Es , kā kinologs zinu, bet neuzskatu, ka jaunajam medniekam, kuram medību suns vēl tikai plānos, būtu jāzin, ka nav tāda suņu šķirne- Karēļu -somu laika. Bija kādreiz, bet tagad nav. Un ka nav tādas laiku grupas un alu suņu grupas arī nav jāzin! Ir ļoti labi, ja zin, bet nav jāzin! Jā, un suns met vilnu, nevis spalvas. ;) Bet foksis neko nemet, tas ir jāplūc ;) ja runa ir par aso, nevis gludo variāciju. ;)

Uldis Spārns: Manuprāt, ar šiem eksāmenu jautājumiem, ir par daudz pārspīlēts. Jaunam medniekam jāzin gandrīz viss iespējamais par medību saimniecību, likumdošanu.Tas ir kā autoskolā, kur vēl būtu jāzin visi iespējamie ralliju nolikumi, jānoliek eksāmens sportiskā braukšanā, jānodriftē un jāapmet kāds kaskadiera cienīgs kūlenis.Visi skolā mācījāmies, piemēram, trigonometriju, likām eksāmenus, bet vai mēs dzīvē to reāli izmantojam?Ja kādam ir reāla nepieciešamība, tad to arī izmanto, bet ne jau visi!Ir jāzin pamati, jāorientējās lietās un vielās!Ja kaut ko specifisku vajadzēs, informācija ir pieejama!

Ivars Ozoliņš: Intersanti- kā ir ar rukšiem uz ŠODIENU. kura atbilde ir pareiza?piemetīšu citātu- «Likuma 14. punkts turpmāk dod tiesības (un uzliek pienākumu) medīt mežacūkas arī medību iecirkņos, kuru platība vienāda vai lielāka par 200h»Protams, šis punkts Saskaņā ar likuma 12. punktu, likuma darbība ir terminēta – tas būs spēkā līdz brīdim, kad Valsts meža dienests (VMD) konstatēs meža cūku blīvumu (vidēji Latvijā) mazāku vai vienādu ar vienu meža cūku uz 200 ha (jeb 5 meža cūkas uz 1000 ha), bet ne ilgāk par 2020. gada 31. martu, bet uz ŠODIENU tas ir spēkā..Jauno mednieku un medību vadītāju eksāmenu kārtošana

Ints Freibergs: Tāda sajūta, ka ĻOTI daudzās lietās vēl dzīvs nemirstīgais-h...ņa, saiģot!!!

Guntars Polis: Nu pa lielam ņemot - nav visiem kas grib, jaiegūst tā mednieku apliecība! Tāpat kā visi nevar būt lidotāji vai autovadītāji.Savādāk viena daļa dabū to apliecību bet saprašana no medībām knapa.

Ģirts Vārna: autovadītājiem ir jautājums pie kuras klases pieder getz? nav tur arī kāda viedokļa uzspiešana, bet tīri noteikumi un dažādas situācijas, kuras risinās pēc noteikumiem, nevis "ši ir pareizā atbilde" :D

Aigars Remess: Nu tad ir vai nav tiem eksāmena jautājumiem KĀDS autors ???

Harijs Sūrais: Ģirtam- ( pie kuras klases pieder getz?). Manā saprašanā ir trīs klases- autobusi, smagie un vieglie. Nahren vēl zināt kādu citu klasi.

Valerijs Bulavčiks: «Manā saprašanā ir trīs klases- autobusi, smagie un vieglie. Nahren vēl zināt kādu citu klasi.»Pēc tava domu gājiena ir ēdami un neēdami lopi. :D

Harijs Sūrais: Točno, ir ēdamie un neēdamie dzīvnieki, bet lopi mēdz būt ļoti dažādi:)))

Aigars Remess: «.... ir ēdami un neēdami lopi.»"Lopi" šoreiz ŅIpričom.... bet mednieks, medību vadītājs, medību iecirkņa vadītājs gan būtu pa" klasītēm" jāsaliek.....Mani NAV pārliecinajis NEVIENS, ka tagadējos kursos iemaca medīt. Šo kursu pamatuzdevums ir iemācīt nokārtot testu.Ja nu šis, testu nokārtojušas , nonāk sakarīgu mednieku vidū - viss ir OK, bet ziepes veidojas, nu jau acīm redzamas, kad šāds indivīds sāk veidot savu personīgo iecirkni.....

Ģirts Vārna: ja mācīs medīt, tad būs 100% "pareizā" viedokļa uzspiešana un katram pasniedzējam tas būs savs.

Māris Mednieks: Nevienu kursos "iemācīt medīt" nevar un arī nav vajadzīgs to darīt.

Aigars Remess: «ja mācīs medīt, tad būs 100% "pareizā" viedokļa uzspiešana un katram pasniedzējam tas būs savs.»Vai tad tagad, TĀ, nav ??? Tests ir izveidots, kā ļooti viegls ceļš mednieka apliecības iegūšanai..... un vairāk nekas ???Esmu aicinats lasīt lekciju šajos kursos par suņiem. Tāpēc zinu par ko runāju.Testam NAV nekāda sakara reālo suņu izmantošanu medībās.«Nevienu kursos "iemācīt medīt" nevar un arī nav vajadzīgs to darīt.»M.M. - Tu esi viens no testa autoriem (protams nejau zem šīs kļičkas). Varbūt paskaidro šī testa pamatjēgu???Nu tā kā līdzautors....

Ģirts Vārna: «Vai tad tagad, TĀ, nav ???»gan jau ka ir, bet Jums gribās tieši to pašu tikai pa savai modei ;)

Aigars Remess: «gan jau ka ir, bet Jums gribās tieši to pašu tikai pa savai modei ;)»Es, no savas puses , nediskutēju par to - vai alnim izdzēst dzīvību ar spico vai gludo...pieejot vai gaidīt kamēr šis pats pienaks.Mani uztrauc tas ka;Medniekam , LVM ancukā - ir viena izpratne par medībām...Medniekam , VMD ancukā - cita...Medniekam , no nopietnā medību iecirkņa (5000h - 10000h un vairak - cits...Medniekam , no mikroiecirkņa (līdz 1000h) - cits.... u.t.t. .....

Ivars Ozoliņš: «M.M. - Tu esi viens no testa autoriem (protams nejau zem šīs kļičkas). »Tas dažas lietas padara gaišākas:):)Aigar- neceri ka atbildēs pēc būtības :)

Gatis Briedis: Aigar - izpratne par medībām nav atkarīga no medību platības , bet gan no paša mednieka iekšējās būtības . To izpratni veido vide kādā Tu medī (kolektīvs) un paša prāta spējas . To ka VMD un LVM un medību kolektīviem un pārējiem mirstīgajiem un dzīvniekiem un DABAI kopumā ir dažādas izpratnes par medībām , to noliegt nevar , bet veči atcerieties , kā paši sākāt .Tas kad tagad Mēs redzam, kādas aplamības gadās jautājumos , nemaz tik stulbas neliktos sākumā . Uz kļūdām jānorāda , bet nevajag būt tik kritiskiem pret jauninājumiem .

Māris Mednieks: «M.M. - Tu esi viens no testa autoriem»«Tas dažas lietas padara gaišākas:):)»Šo divu zeļļu fantāzijai nav robežu. Tas jau balansē uz šizofrēnijas robežas. Tad nav jābrīnās par viņu spējām visur sakult netīrus duļķus, maldināt foruma lasītājus un nemitīgi kūdīt, radot neveselīgu atmosfēru mednieku vidū.

Ivars Ozoliņš: Māri M.Viegli būt anonīmam un runas pērles bārstīt.

Harijs Sūrais: Pēc manas saprašanas- medību vadītājiem tiešām būtu jāzina vairāk, gan par suņiem gan putniem un citas fīčas, bet ierindas medniekam priekkškam piebāst galvu ar lieku informāciju. Jauniņajam tikai putra galvā sanāks, medību procesā apgūs visu nepieciešamo.

Kārlis Bērziņš: Kas liedz, piemēram, Aigaram sagatavot savu redzējumu par jauno mednieku kandidātu suņu jautājumiem, ja jau ir tāds uztraukums un sāpe par mednieku kopienu? VMD bijis vienmēr atvērts jautājumu korekcijām, ja vien tie ir pamatoti. Sēdēt klabināt, ka viss visur ir slikti, ir diezgan tipiska diagnoze, diemžēl. Bet tici man, ka arī tevis sagatavotie jautājumi piedzīvotu asu kritiku no dažādām pusēm, ne tāpēc, ka būtu pareizi nepareizi, vienkārši vai sarežģīti, bet gan tāpēc, ka tāda ir cilvēka daba. Nesaku, ka esošajā sistēmā nav problēmu, bet rezultāts ir tikai tad, ja kaut ko dara un meklē risinājumu, nevis nodarbojas ar demagoģiju, kas, nu jau, ir tuva priekšvēlēšanu drudzim.

Aigars Remess: «Šo divu zeļļu fantāzijai nav robežu. Tas jau balansē uz šizofrēnijas robežas. Tad nav jābrīnās par viņu spējām visur sakult netīrus duļķus, maldināt foruma lasītājus un nemitīgi kūdīt, radot neveselīgu atmosfēru mednieku vidū.»Ka tik tavā galviņā nav ieperinājusies šizofrēnija ..... ja slēpies zem "kļičkas" M@M ???Ka tik Tu nedari nelietības PATS no kurām pašam kauns, ka jāslēpj sava seja.

Aigars Remess: «Kas liedz, piemēram, Aigaram sagatavot savu redzējumu par jauno mednieku kandidātu suņu jautājumiem, ja jau ir tāds uztraukums un sāpe par mednieku kopienu? VMD bijis vienmēr atvērts jautājumu korekcijām, ja vien tie ir pamatoti.»Redzi, nopietnais vērotāj Kārli Bērziņ, izskatās ka esi saistīts ar VMD. Varbūt Tev ir pieejams VMD skatījums uz suņu izmantošanu medībās un Tu vari ar to padalīties. Tad būtu iespejams izstrādāt mācību programmu UN TIKAI TAD EKSĀMENA JAUTĀJUMUS. Tagad suņu jautājumos viss ir otrādi jautājumi ir ,vienotas mācību programmas nav, jo nav VMD skatījuma šajā jautājumā.

Māris Mednieks: Aigar, Tev nav grūti dzīvot ar tik lielu negatīvisma bagāžu sevī?

Kārlis Bērziņš: Aigars dzīvo pēc principa "vislabākā aizsardzību uzbrukums":D Tiklīdz kaut kas: Saistīts ar VMD, saistīts ar LMS, LATMA, saistīts ar Obamu, slēpies zem kaut kā, utt. Iespējams esmu saistīts ar Diānu vai Meža māti, tāpēc tāds gudrs. Redz atkal, VMD nav skatījuma..., bet Tev ir! Tu tiešām savos gados ceri, ka ierēdņiem kādreiz būs uz kaut ko skatījums un iniciatīva, ja vien tas neskar "iekasēt", "uzrēķināt", "paaugstināt", utt. Piedod, bet Jums "suņiniekiem" vispār būtu jākaunas par savas nozares nesakārtotību, sava sfēra pilnīgā ... , bet Tu citus māci dzīvot.

Aigars Remess: «Piedod, bet Jums "suņiniekiem" vispār būtu jākaunas par savas nozares nesakārtotību, sava sfēra pilnīgā ... , bet Tu citus māci dzīvot.Patīk»K.B. - Suņu nozari medībās NEVAR sakārtot , bez visu mednieku līdzdarbošanās. Nu , bet kāda līdzdarbošanās ,šajā jomā, ir no ZM , VMD, LMS, LATMA var redzēt ,nu kaut vai, tajos pašos mednieku @ med.vadītaju eksamena jautājumos ..... Tāpēc jau gribas redzēt autorus. Nu neradās takš tas gara darbs no zila gaisa?

Aigars Remess: «Aigar, Tev nav grūti dzīvot ar tik lielu negatīvisma bagāžu sevī?»Neiepriecināšu Tevi Janka .... man iet labi esmu iemācījies pielāgoties, bet par "ģeržavu" mazliet ir "obidna"....

Juris Grigorenko: Sakiet lūdzu, vai ir iespējams kaut kur saņemt šos te jautājumus ar pareizām atbildēm, lai varētu salīdzināt ar to ko esmu patstāvīgi iemācījies un atradis atbildes. Negribu uz eksāmenu aizbraukt un saprast ka viss ir nepareiz!?

Jānis Andžans: «Aigar - izpratne par medībām nav atkarīga no medību platības , bet gan no paša mednieka iekšējās būtības . To izpratni veido vide kādā Tu medī (kolektīvs) un paša prāta spējas . To ka VMD un LVM un medību kolektīviem un pārējiem mirstīgajiem un dzīvniekiem un DABAI kopumā ir dažādas izpratnes par medībām , to noliegt nevar , bet veči atcerieties , kā paši sākāt .Tas kad tagad Mēs redzam, kādas aplamības gadās jautājumos , nemaz tik stulbas neliktos sākumā . Uz kļūdām jānorāda , bet nevajag būt tik kritiskiem pret jauninājumiem .» Diemzeel ar tiem jauninaajumiem ir kaa ir.Peec dazuu juninaajumu iistenosanu dziivee no valsts jau tresdala iedzivotaaju aizmuka prom. Medibas ir taada ka konservatiiva lieta.Un ar visiem tiem jauninaajumiem(gandriiz visiem) ,it seviski ja aiz tiem slepjas dazu personu naudas intereses,mees reaali riskejam pazaudeet to,kas mums ir.

Jānis Andžans: Luuk,tikai viens piemers iz dzives peec "glusaku" legalizacijas--по бобру и козлу идеально 17Hmr работает, лиса тоже, зато и заяц и всякая птица тоже падает целая. Пуля маленькая и лёгкая а скорость вылета большая. Козла на 250 клал. Патроны дешёвые. Один минус глушитель легально нельзя--.Cilveeks "medii" bez koleektiva (vismaz pirms diviem gadiem nebija biedrs kaadaa klubaa).Atgadinaasu,ka patronai 17 HMR lodes svars ir tikai 1.1 gr.Un nosplauties,ka kalibrs domaats papira caurumosanai.Bet ar klusinataju sanaak kluss saviens.Vina beeda, to legaali uzstaadit nevar.Un,domaajat,taadu ir maz,kam licenzes nekad "nebeidzas" ?

Ģirts Vārna: Tieši kas tur ir slikts, tas ko tu piefantazēji vai tas, ka ar 17hmr bukus medī?

Vilis Ernstsons: Pareizi jau ir,man ari likās ka jaunie medību noteikumi izdzina 1/3 no LV ,vēl nevaru saprasti-viņi bija vegāni vai mednieki.Par 17hmr ...nu lai tak lielums domā ka tas ir papīram un ka max svars 1.1 utt.Jurim atbildot, ja esi pārliecināts ka atbildes atradi un loģiski izspriedi pareizās tad brauc un mēģini vien likt,jo pat vecajos jautājumos bija putra.Parēķinot ka eksis maksa 25€ utt ,var ātri saprast cik reizes kļudoties pietuvosies kursu apmeklēšanas cenrādim.

ATN x Sight II hd

Kristiāns Grundstoks: Sveiki,Padalaties ar pieredzi, viedokli par ATN X sight II HD. esot baigais jaunums, labums un visādi citādi kruts verķis.

Nauris Tunens: Man ir pirmais modelis. Nav ne vainas,tik teikšu to ka visas tās ekstras nav vajadzīgas,bateriju patērē.

Āris Graudiņš: Bez piegaismotāja ne velnu nerāda.Komplektēs ar redzamo gaisu.Man binoklis nevis digitālais ,bet ar gaismas šūnām. Rāda daudz labāk:((Nu bet gan jau ar laiku piešaušos.

Nauris Tunens: Nu jā,piegaismotāju vajag. Bet ja negribi piegaismotāju,tad jāpērk dedal. Diez vai tas būs lētāk :D ar 915 līdz 150m nav problēmu,var pat tālāk

Oskars Baļčūns: Iegādājos beidzot arī to verķi. Pagaidām neko sliktu nevaru teikt, izņemot to, ka nav aktivizējams miega režīms, lai pietaupītu baterijas. Tur esot nepilnības programmā, bet dīleris dievojās, ka varēšot uzinstalēt. Aliexpresā iegādājos 20 lādējamās baterijas, nu jau ir labāk. Ir problēma oriģinālais kronšteins. Uzliku uz paša weaver gala, bet kakls par īsu. Tagad buros pa netu, meklējot pāreju, lai pabīdītu vismaz 5 cm atpakaļ. Viens no plusiem ir mobīlā aplikācija, atviegloja pat piešaušanu, kad ieroci pēc šāviena noliec kur tēmēji, bet ar telefonu piedzen krustu izšautajam caurumam mērķī. Patīkama ir krāsainā bilde dienā un arī nebremzē, pavelkot līdzi kustīgam mērķim.

Nauris Tunens: Ar baterijām ir problēma,tās viņam garšo :) es ar ārējo batariju to problēmu novērsu.

Ivars Ozoliņš: «Aliexpresā iegādājos 20 lādējamās baterijas, nu jau ir labāk»cik lasīju, šim aparātam vajag 4 AA type batteries, 1.5 V (Lithium recommended) PARASTĀM lādējamām baterijām ir 1.2 Volti.Ja jaunas un tikko uzlādētas būs tuvu 1.5 voltiem, bet ātri vien nokritīsies- līdz ar to iekārta izslēgsies.Man rīkojoties ar PHOTON, kam arī garšo baterijas, kopš nomainīju uz šādām 1.6V AA 2A NiZn Rechargeable Batterynav bijis ne reizi, ka baterijas izbeigtos... Brīdinājums- šim baterijām vajag specifisku lādētāju.

Martins Dadeiks: Ir man tāds. Der arī parastās lādējamās baterijas -nekas neizslēdzās. Ir USB vidējā izmēra izeja pie kuras (krīzes gadījumā) var pielikt ārējo bateriju (akumulatoru). Cik ilgi iet baterijas galvenokārt nosaka displeja spožuma uzstādījumi.Par izgaismotāju izmantoju lukturi no e-bay ( UniqueFire 1508 ) ar 940 nm diodi un Li-On lādējamo bateriju. Skapītī stāv arī pulsāra un oriģinālais piegaismotājs, kuri ir daudz vājāki.Kronšteinu paņēmu no Pulsāra. Ja nepieciešams varu nosūtīt bildes.

Martins Dadeiks: Ak jā. Kādas baterijas Ķinā nopirki ? Lūk mana pieredze ? ATN x Sight II hd

Nauris Tunens: Tās baterijas laikam kaut kāds jauns modelis :D Par ārējo bateriju,tik viens knifs,jābūt obligāti iekšā patastajām. Ja nē,nedarbojas. Vienreiz aizmirsu mājās plauktā,un ar akumulatoru vien nevarēju ieslēgt :( sanāca tik vērot dabu :)

Ints Freibergs: A ko par šo tēmekli saka mūsu Temīdas burta kalpi? Noguldīšu brieža teļu vai buku oficiālos termiņos, legāli pēc visiem priekšrakstiem- a uz stobra it kā dienas, it kā nakts optika? Kādi būs pārbaudītāju komentāri? Oficiālajos likuma ruļļos par tādu variantu nav ne zilbes...

Antons Vuclavs: Temīdas kalpi neatbalsta šādu rīcību un tu tiec sodīts.

Emīls Pudāns: Medību likuma 4. nodaļas 24. pantā ir skaidri uzrakstīts.

Valerijs Bulavčiks: «Medību likuma 4. nodaļas 24. pantā ir skaidri uzrakstīts.»d) nakts redzamības tēmēkļus ar elektronisko palielinājumu vai attēla pārveidošanu, izņemot meža cūku, lapsu un jenotsuņu medības,Ja domā šo tad ne tik viennozīmīgi, ir teikts NAKTS, bet tie digitālie verķi bez piegaismotājiem tumsā nerāda vispār. Ar Yukon skaidrs, tur piegaismotājs ir ja no dzimšanas tātad naktinieks, bet ATN tāda nav. Teorētiski ATN ir digitālais tēmeklis kam ar naktinieku nav nekāda sakara līdz kamēr tiek uzlikts papildu pribambas. Kāds jurists varētu apgaismot sīkāk kā tur īsti ir?

Ģirts Vārna: ja ražotājs nebūt pierakstījis, ka šis ir NAKTS tēmeklis, tad varbūt varētu arī locīties, bet tur jau viss pateikts.

Ivars Ozoliņš: «ATN ir digitālais tēmeklis kam ar naktinieku nav nekāda sakara »Ar naktinieku var būt bet vai tiešam nav nekāda sakara ar «tēmēkļus ar elektronisko palielinājumu vai attēla pārveidošanu»vārdu "Nakts" apzināti izmetu laukā, jo ja inspektors piesiesies , tad būs jāpierāda ka tas ir DIENAS tēmēklis ar elektronisko palielinājumu vai attēla pārveidošanu un ka ierobežojums neattiecas.Es neriskētu, lai gan RUKSI, no paaugstinājuma DIENĀ it kā var arī šaut«82. Mākslīgās gaismas avotu vai nakts redzamības tēmēkli drīkst izmantot, atrodoties uz dabiska vai mākslīga paaugstinājuma, kura stāvēšanas vai sēdēšanas platforma nav zemāka par 2,5 metriem un dod iespēju veikt šāvienu uz leju.»

Oskars Baļčūns: Man atnāca tādas baterijas. Pieci šādi komplekti pakā.ATN x Sight II hd

Oskars Baļčūns: Un tāds tagad ir kronšteins. Nu jau ir labi.ATN x Sight II hd

Ivars Ozoliņš: Es gan Photonam, gan Fotoaparātam lietoju šādas, bet tām ir nepieciešams speciāls lādētājs!!, jo ir 1.6 volti!!ATN x Sight II hd

Oskars Baļčūns: Nu un kā tura Photonam? Pietiek kādām četrām stundām? Tam laikam nāk divas tikai iekšā.

Ivars Ozoliņš: Jā photonam ir tikai 2 un par stundām nezinu- jo nepārtraukti ieslēgtu neturu.Bet kopš šis ieliku NEVIENU reizi medībās nav bijis jāmaina.Un nelādēju es katru reizi, pēc kādām 4 naktīm ( ja sēžu- tad no vakara līdz rītam- baudu klusumu).Iepriekšējās parastās lādējamās, bija jāmaina bieži, lai gan pat nebija izlādējušās- lukturītī vēl strādāja.

Nauris Tunens: Es Lv veikala nopirku pašas labākās baterijas,tā teica pārdevēja. Bet izrādījās diezgan sūdīgas priekš mana brīnuma. Bet pēc cenas bij jātur vismaz nedēļa neizslēdzot :D

Ivars Ozoliņš: Labākās no parastajām pieejamajām Latvijā ir R6 (AA) 1.5V Duracell Industrialar tām arī ieskaties.lv pārdevēji demonstrē:)Bilde te- bet kur pirkt pašiem jādomā- kādreiz atradu labu cenu eiropā- vai tagad izdevīgi nezinu. https://www.lemona.lv/?page=item&i_id=197431

Nauris Tunens: Man ir lādējamās sony

Oskars Baļčūns: Un kur to spec lādētāju iegādājies? Arī manām lādējamajām, izsaiņojot visām bija 1.6v. Parastajām baterijām (kam jābūt 1.5) jaunām arī ir 1.6v, daudzreiz esmu ar testeri mērījis. Man ar ATN kopā piešķīra tagad populāro everActive, tikai tas uzlādē līdz 1.5 voltiem, bet reāli vēl mazāk.

Ints Freibergs: Industriālās Duracell var dabūt tepat Latvijā, adresi uz sitiena neatceros, ieej salidzini.lv, ieraksti meklētājā, tad jau būs. Kastīte (10gab.) maksā 6.5 EUR, sūta ar Omnivu. Ar testeri nevienai jaunai baterijai, vai lādējamai, vai parastai, neredzēsi 1,5V, visām ir vairāk, beidzot lādēšanu ir ap 1,66V, vienīgi lādējamās nevajag spīdzināt līdz sprāgšanai, ātri vien būs kirdik, neesi slinks, uzlādē pēc katras lietošanas, ies ilgi un dikti...

Ivars Ozoliņš: Int,Viss ok, kamēr jauni akumulatori, tomēr nevajag aizmirst, ka lādējamām baterijām darba spriegums ir 1.2 nevis 1.5 volti.Es savas NiMH lādēju aŗ šo 4 vietīgo, bet ir aŗi 8 vietīgie, un kas pozitīvi var lādēt vienalga cik vienlaicīgi- gan vienu , gan divus via trīs. Lādētājs universāls , der arī parastajiem "pirkstiņiem"http://www.ebay.com/itm/AAA-AA-2A-NiZn-NiMH-1-6V-Battery-Rechargeable-Quick-Charger-HyperPS-w-EU-Cable-/361443011335?hash=item5427aeab07ATN x Sight II hd

Nauris Tunens: Lētāk un izdevīgāk ir ārējā baterija 10000 mAh ilgu laiku nav jāsatraucās par lādēšanu,pat šādā aukstumā. 2 sundas no vietas bij ieslēgts,bišku tik noēda. Bet viss atkarīgs no brenda. Iepriekšējā tik labi neturēja,pati par sevi sēdās,lēnām. Un vēl nobruka garantijas laikā. Ar šo esmu pagaidām apmierināts. Tik nav vēl dabujis orģinālo vadu ar aizsarga korķīti.

Ivars Ozoliņš: «Lētāk un izdevīgāk ir ārējā baterija 10000 mAh »Ja tornī sēd- tad varbūt- ja luktā, tad es personīgi negribu nekādus vadus, kas kaut kur var un noteikti arī aizķersies pašā nepiemērotākajā brīdī..Bet katram savs- arī tas ir viens no iespējamajiem variantiem.

Nauris Tunens: Es vadu pietinu ar izoleni,tā lai nekam netraucē. Pat caur krūmiem var izlīst,un neko nenoraus. Tas tā,gaumes lieta.

Māris Mednieks: «lādējamās nevajag spīdzināt līdz sprāgšanai, ātri vien būs kirdik»Tieši pretēji - nimh akumulatorus ir vēlams izlādēt tukšus, lai kalpošanas mūžs būtu ilgāks.«beidzot lādēšanu ir ap 1,66V»Varbūt lētie lādētāji grūž iekšā , kamēr aķis kūp. "Gudriem" lādētājiem, kuriem var sekot līdz lādēšanas gaitai, lādētājs pārtrauc lādēšanu, kad ir sasniegti 1,49 -1,50v.Tā kā nodarbojos ar fotografēšanu, tad esmu testējis dažādus AA akukumulatorus. Ilgi ticēju, ka vislabākie ir Sony, bet tad parādījās Sanyo hibrīdakumulatori + La Crosse lādētājs. Problēmu vairs nav.

Ģirts Vārna: ni zn akisiem pec ladesanas ir nomali 1,8v

Ints Freibergs: Lādētājs- gudrs vai muļķis, grūdīs iekšā visu laiku neatkarīgi no sava intelekta, viss atkarīgs no baterijas/akumulatora, kura paņem tik, cik tai paredzēts, paēdusi- atslēdzas, t.i., lādētājā indikators zaļš, tātad pilns. Galu galā notiek taču tehnikas progress visās jomās, kas vakar likās OK, šodien par to ir jau kas labāks...

Ģirts Vārna: nu nu, lādētājs ir tieši tas, kas atslēdz lādēšānu, kad ir sasniegts attiecīgās baterijas līmenis, tapēc iebāžot NiZN bateriju Nimh lādētājā nekas tur nesanāks

Māris Mednieks: «Lādētājs- gudrs vai muļķis, grūdīs iekšā visu laiku neatkarīgi no sava intelekta»Vienmēr saku savam dēlam - mācies fiziku!!!!

Āris Graudiņš: Kā ATV regulē displeja spilgtumu?Un vispār kur lai dabū instrukciju.

Jānis Melbiksis: Internetā.

Āris Graudiņš: Neko tur saprotamā valodā nevar dabūt.

Vilis Ernstsons: Tad prasi tirgotājam.

Jānis Melbiksis: Angļu valodā atn mājaslapā pieejama ar krāsainām bildēm.

Nauris Tunens: Ja nemaldos bij uzstādījumos,vismaz manējam. Bet precīzi nezinu tad jāskatās. Es vienu vakaru sēdēju un spaidīju pogas lai saprastu kas ir kas

Aivars Uzulnīks: Jautājums, kā ir ar redzamību naktī sniega vai lietus laikā? Nav tā ka nekas izņemot sniegu nav redzams?

Nauris Tunens: Baidi intensīvā lietū,sniegā,būs grūtāk. Piegaismotāju sit atpalaļ. Sliktos laikapstākļos jau ar visu ir apgrūtināta redzamība.

Ainārs Peļovins: Kāds ieteicamais kalibrs šim verķim ir domāts?

Vilis Ernstsons: Mājas lapā ir attālums līdz acij, domā pats ko varēsi turēt.

Viesturs Grigulis: Kāds būtu viedoklis - izvēlēties ATN X-SIGHT HD 5-18x vai Yukon Photon? Kāds ir testējis abus? Kurš uz cūkām labāk?

Ints Freibergs: Nu nevajag salīdzināt Zapiņu ar Ferrari! Bet ir otra lieta- KAS tēmē caur vienu vai otru optiku! Neizplūdīšu gari- man ir Yukons un krīt, pie tam labi...

Artūrs Priedenfelds: Sorry, bet īsti nesapratu, kurš ir zapiņš un kurš ir ferari?Pats tagad skatos nakts optiku un esmu izvēles priekšā starp atn x-sight ii hd 5-20x un yukon photon xt vai ari dienas optikas uzliku pulsar forward f155.It kā forši, kad var savienot ar telefonu/ierakstīt un bildēt...Kurš no šiem ir labākais tumsā?

Ints Freibergs: Redz, tas ir salīdzinājums vienīgi naudas ziņā, neko lielāku pacelt nevarēju, un tagad arī nenožēloju, ar Jukonu var šaut ar vaļā vāciņu pat saulainā dienā, protams, ne pret sauli, tātad ciparnieks (jebkurš) vismaz manā skatījumā ir drošāks, vismaz. Tas ATN izklausās jau baigi labs. tikai tie papildus pričendāļi nav par daudz? Nu nezinu, varbūt, ka strādā tikpat labi, kā reklāmas slavē... Nu ja, ja šodien kaut kas neiet kopā ar telefonu, tad jau ir skumji, man ne.

Artūrs Priedenfelds: Biju paskatīties to atn naktī gan 3-14 gan 5 -20 , bet nekādu pārākumu neredzeju tam 5-20 pret 3-14... ar abiem varēja metrus 200-300 redzēt diezgan skaidri...3-14 pat patika labāk, jo pie palielinājuma 3x bija daudz lielāks redzes leņkis un līdz ar to bija daudz pārskatamāks lauks... Mulsināja tas, ka abiem nāca lidz 870 infrasarkanais izgaismotajs un pēc pārdevēja teiktā - cūkas no šī nebaidās, lai gan visur citur ir info, ka vajag vismaz 915...Kā tur īsti ir?

Ģirts Vārna: Cūkas nebaidās arī no baltās gaismas luktura ;) - viss atkarīgs no dresūras pakāpes :)

ligumuparaugi.lv
Visu veidu dokumentu paraugi tikai par €1.39. Apmaksa ar SMS

Medību likuma "grozīšana" 2017

Aigars Remess: Pāris dienas atpakaļ "pasta balodis" atnesa ziņu - LV ... atkal atvērts Medību likums.Šī brīža noslogotības dēļ, nav laika rakņaties interneta vidē ,lai saprastu - kas notiek???Varbūt kadam ir info par šo tēmu???

Ģirts Vārna: varbūt dēļ šī: https://goo.gl/Sq7HYK

Viktors Kuruss: Apakšā ir publicēts 2015 gads :)

Ģirts Vārna: publicēts tad jā, bet izdarīts tak vēl nav. Neredzu izmaiņas.

Andris Zariņš: Drīz būs otrais lasījums. Var iesniegt ierosinājumus!

Ģirts Vārna: Andri, tad ko tur groza?

Andris Zariņš: Iemesls atvēršanai bija kkas ar administratīvo kodeksu saistīts. Nu un izmantojot to protams tiek iesniegti visādi ierosinājumi. Medības ar loku (izturos neitrāli), medības apdzīvotās vietās (atbalstu), obligātā šaušana pirms sezonas (neatbalstu (protams biznesu atbalstoš un naudu nesošs , fondus apgūstoš pasākums), jo tehniski praktiski nerealizējams. Instruktoru skaits, sertifikācijas prasības un šautuvju pieejamība liecina par to, ka ierosinājuma iesniedzējiem nav kkas kārtībā ar veselo saprātu!

Aivars Bundzens: ...kaut kkā aizķērās par šautuvēm un saprātu. !,Latvijā šautuvju skaits ir pietiekošs ar rezervi. ,bet mednieku šaut prasmes ir ļooti pieticīgas, un drosme to prasmi/neprasmi atzīt bieži tiecās uz nulli.,:)(. Tajā pašā Vāczemē noteikumi par obligāto ieskaiti šaušanā pirms lielo zvēru medībām ir pieņemti . Šautuves instruktors pieņem šaušanu un izniedz sertifikātu uz tāda kalibra ieroci ar kādu šauj . Demokrātiski , 10€ samaksā un šauj . Pats Vāczemē kārtoju un nokārtoju sertifikātu pagajšruden ar otro piegājienu.,:).jātrennējās

Andris Zariņš: «,Latvijā šautuvju skaits ir pietiekošs ar rezervi. ,bet mednieku šaut prasmes ir ļooti pieticīgas, un drosme to prasmi/neprasmi atzīt bieži tiecās uz nulli.,:»Cik Latvijā ir sertificētu šautuvju? Cik aktīvu mednieku? Lūdzu veic matemātiskas darbības ar šim skaitļiem , un parādi cik tūkstošus katra šautuve taisās apkalpot...

Vilis Ernstsons: Tad jau iespējams būs izmaiņas arī medību suņu definīcijā?

Uģis Gizmo: «...kaut kkā aizķērās par šautuvēm un saprātu. !,Latvijā šautuvju skaits ir pietiekošs ar rezervi. ,bet mednieku šaut prasmes ir ļooti pieticīgas, un drosme to prasmi/neprasmi atzīt bieži tiecās uz nulli.,:)(. Tajā pašā Vāczemē noteikumi par obligāto ieskaiti šaušanā pirms lielo zvēru medībām ir pieņemti . Šautuves instruktors pieņem šaušanu un izniedz sertifikātu uz tāda kalibra ieroci ar kādu šauj . Demokrātiski , 10€ samaksā un šauj . Pats Vāczemē kārtoju un nokārtoju sertifikātu pagajšruden ar otro piegājienu.,:).jātrennējās»šim protams Aivar visam var piekrist par visiem 100%, bet ir viens bet - es šaubos, ka indivīds varēs kārtot šaušanu tieši tad kad viņš grib un var. Tā ir galvenā problēma. Jebkas, kas medniekam tiek uzlikts kā papildus slogs IR NEATBALSTĀMS, šeit es nedomāju pašu šaušanas prasmju pārbaudi, bet gan to, ka visticamāk šī šaušanas organizēšana būs maigi sakot bardaks - līdzīgi kā mednieku eksāmens (par šo nav jāiedziļinās) - būs noteikti laiki, pieteikšanās, ja neizšauj tad brauc pēc mēneša utt. + vēl samaksa, kas diez vai būs 5 EUR par sēriju, bet 10/15 EUR vai tamlīdzīgi. Šim pasākumam ir jābūt brīvi pieejamam, jebkurā laikā, jebkurā šautuvē un par saprātīgu samaksu - tad tas ir atbalstāms.

Viesturs Krūmiņš: Es domāju, ka amatpersonu skaits, kuras ir tiesīgas par kaut ko sodīt tiecas uz 100% Tad nu aiz gara laika kā ezīši- nezināsim no kuras puses viens otram pieiet... Līdz beigās atnāks VID un teiks:"Kā? P***ies gribās, bet naudiņas nav!"

Viesturs Krūmiņš: Tēlaini izsakoties- celiņš ir jātaisa tur, kur cilvēki staigā, nevis, tur, kur man gribētos, lai viņi staigā.

Gints Mālkalnietis: Ideja par šautuvēm jauka, bet realitātē būs kā ar eksāmenu - vismaz pusi darbadienas jāņem brīva, lai tiktu uz "pareizo" šaušanu. Atkārtot to katru gadu? Jau tagad ir brīži kad tikt uz vēlamo šautuvi, laikā kas TEV der, nesanāk. Ja ir brīvāks darba režīms - OK. Bet ne visiem tāds ir, ne visiem tās šautuves ir pie deguna, vai vismaz 20km attālumā.

Ilvars Liepiņš: Brīvā formā izsniedzot papīru - kuru iegūstot vari medīt. Kārtot brīvi izvēlētā laikā un vietā. Tikai atbalstāmi. Pašiem ir kolektīvā cilvēki kuru gadiem nav šāvuši - un kad tas ir jāizdara tad sākas brīnumi. Ātri ieejot Sasa.lv un visu apskatot kartē http://www.balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=cifpyv¢erx=538044¢ery=6319479&zoom=10&layer=map nav nekādu problēmu atrast kādu šautuvi. 10 patronām arī naudai ir jābūt tā pat kā šautuves apmeklējumam ~10Euro. Zviedrijā, kā jau minēja arī Vācijā ir eksāmeni un Padomju laikos arī visiem bija un visi brauca.

Māris Markss: Latvijā ir vismaz kādas 25 šautuves, kurās var šaut skrejošo mērķi vai šķīvjus un sasa lapā ir 290 sertificēti instruktori. Kā raksta Ivars, padomju laikā bija obligātā šaušana un bagātāki arī nebijām........

Edgars Frišfelds: ko darīt tiem medniekiem,kuri medījuši 50 gadus un vairāk?Medības visus šos gadus ir viņu sirdslieta, un nāk uz medībām šie cilvēki ne jau dēļ šaušanas.Katrā mednieku kolektīvā ir tādi mednieki.Nestādos priekšā,kā lai pasaka-dzinējmedībās nenāksi,jo nevari sašaut normu.

Andris Zariņš: «Latvijā ir vismaz kādas 25 šautuves, kurās var šaut skrejošo mērķi vai šķīvjus un sasa lapā ir 290 sertificēti instruktori. Kā raksta Ivars, padomju laikā bija obligātā šaušana un bagātāki arī nebijām........»Nesmīdiniet! Es jau tagad varu pateikt par ko izvērtīsies šī lieta, ja to mēģinās realizēt!Pirmkārt, tas būs jauns epohāls dažādu projektu un finansējumu vilnis, ko varēs ātri apgūt!Otrkārt, papīriņu, par eksāmena sekmīgu nokārtošanu tirdzniecība! Masveidā !!! Un ziniet, es būšu šo papīriņu pircēju pirmajās rindās! Kāpēc? VNK mans laiks pilnīgi noteikti būs daŗgāks nekā tas papīrelis... :D

Ģirts Vārna: mērķis, tad kāds tiem obligātajām šaušanas pārbaudēm? ko iespējams labāka šaušanas prasme sasniegs un uzlabos?

Viesturs Krūmiņš: Vajadzēja ierosināt OBLIGĀTO mednieku brīdināšanu (ar sms vai tamlīdzīgi. 21.gs. galu galā) par termiņu beigšanos visiem tiem n dokumentiem un izziņām. Vai tas nebūtu jauki? Vai nevajadzēja pateikt okulistam un LORam, ka mednieks, elektriķis un amatpersona var arī nebūt 3 personas, bet viena un tā pati?Vai nebūtu jauki vismaz tēmekli piešaut nejūtoties kā noziedzniekam vai nekratoties uz citu novadu? Kad glušaki ir atļauti un speciālās tiesības it kā apstiprina to, ka tas cilvēks zina, ko dara.Uzraudzīt un sodīt- tas nav demokrātiski.

Andris Zariņš: «Latvijā ir vismaz kādas 25 šautuves, kurās var šaut skrejošo mērķi vai šķīvjus un sasa lapā ir 290 sertificēti instruktori. Kā raksta Ivars, padomju laikā bija obligātā šaušana un bagātāki arī nebijām........»Tātad veicam aprēķinu 25 šautuves , ja izdalam mednieku skaitu 21000 ar 25 būs 840 uz šautuvi , vai pa 7,1 uz instruktoru. Izklausās labi? Īstenībā ne sūda, jo jautājums par pieejamību un mākslīgām pīķa stundām pirms sezonas? Kur nu vēl atkārtotu eksāmenu un regulāriem trenniņiem??? UTOPIJA!!!

Uģis Gizmo: «padomju laikā bija obligātā šaušana»Nu kur tā var d..st...

Ivars Ozoliņš: Nu jau 5 sezonas esmu bijis MMD kausos.gan sev - gan kolēģim ar ko braucu uz šo pasākumu, sašautie punkti "peld"Man var būt nedaudz mazāk- bet kolēģim no 17 līdz 65 punktiem.izšāvis viņš savā mūžā ir vairākus tūkstošus patronu.Un ko konstatēs šautuvē?- tikai šī brīža rezultātu.Un par 100% esmu vienis prātis ar Andri Z.,šo papīriņu tirdzniecība BŪS. un varen plaša.Ja kāds mazāk zināms būs spiests kārtot, tad paziņas un to paziņas, gan jau tiks pie kārotā papīra..p.s kā gribētos redzēt, kā Saeimas deputāti , mednieki , šo pārbaudījumu kārtotu.Ja viņi publicētu SAVU pārbaudījumu datumus- domāju varētu biļetes tirgot- interesentu to redzēt dabā būtu daudz.

Gatis Briedis: Kartējā naudas slaukšana . Mūsu " policistiskajā " valstī - kur lielu daļu budžeta sastāda sodu naudu iekasēšana . Tu cilvēks esi jau nolicis eksāmenu un ieguvis mednieku apliecību un tajā nekas nebīja teikts , ka būs jāliek katru gadu šaušana pa jaunam . Lai tad arī tas kas izdomāja šo likumu kompensē Man radītos zaudējumus . Ja baigi grib tad lai iestrādā likumos , ka jaunajiem medniekiem tā būs obligāta prasība ( lai rēķinās ) .Salīdzināšana ar Vācīju - vispār mūsu lielākā bēda . Ar likumiem Mēs skrienam Eiropas vilcienam pa priekšu , bet ar finansēm , pat nē esam to vilcienu pat redzējuši .Ja jau likums ir atvērts varētu sakārtot dienas - nakts optikas lietošanu . Medīšanu medību objektu robežjoslās .Medījamo dzīvnieku medību termiņi un dzimumi .Savilcēju lietošana .Licenzēto medījamo dzīvnieku licenšu aprēķināšana un izsniegšana .

Vilis Ernstsons: Nevaig tā iekarst,paskat kāda "atsaucība" bija no mednieku puses aizpildot aptauju par lielajiem plēsējiem.Visdrīzāk arī par šiem grozijumiem bija pieejama info agrāk.... tikai attieksme " kā būs tā būs" ņēma virsroku.

Māris Mednieks: Cilvēki, kas iet uz medībām, bet paniski baidās no šautuves, baidās iemacīties šaut.... Tas vien liecina, ka kaut kas medību lietās nav kārtībā.

Viesturs Krūmiņš: Nebaidās no šautuves...Baidās pa betona bluķi iešaut un konjaka tērcītēs savu pienesumu dot, kuru tagad par upēm taisīs.Iemācīties šaut var šaujot, nevis kādam maksājot obligāti un katru gadu.

Gatis Briedis: Piemēram Es nemaz nebaidos no šautuves un to eksāmenu nokārtotu bez mazākā stresa , bet riebās tā kārtējā aitu cirpšana .Tā taču ir katra kolektīva iekšējā lieta .Es apgrozos vairākos kolektīvos un ne ēsmu nekur redzējis ka kolektīvam ir baigi " pofig " ka kāds tur baigi māzē vai kropļo .Tā kā tā šaušanas lieta jāatstāj kolektīva iekšējā lietā , ne viss naudas pelnīšanai .

Ivars Ozoliņš: «Cilvēki, kas iet uz medībām, bet paniski baidās no šautuves, baidās iemacīties šaut.... Tas vien liecina, ka kaut kas medību lietās nav kārtībā»Māri M., Tu to par sevi??Man, piemēram, absolūti nav bail no šautuves, bet es esmu pret , kaut kādiem mistiskiem obligātajiem pasākumiem, ar kuriem man jāfinansē privātās struktūras.Ja šo ieviestu un administrētu VMD, tad droši vien par... Bet VMD jau cilvēku trūkst... Samariešu biedrība arī ļoti vēlas panākt, lai CSDD veiktu uzskaiti par viņu izdotajām apliecībām , un mēs ir 5 gadi būtu spiesti tās atjaunināt...Atkal- filozofiski droši vien , ka noder tās zināšanas, bet cik gadījumos no 1000, kāds tās pielieto?

Pēteris Siksna: «Cilvēki, kas iet uz medībām, bet paniski baidās no šautuves, baidās iemacīties šaut.... Tas vien liecina, ka kaut kas medību lietās nav kārtībā.» Neviens neko nebaidās , vienkārši besī tas bizness . Atkal izlobēs jaunu nišu kā noslaukt naudu . Godīgi sakot māk , vai nemāk šaut , tiem kas to lobēs ,( tas ir šautuvju īpašnieki un citi ) IR NOSPĻAUTIES ,ka tikai nauda . To mēs ļoti labi redzam , kādi frukti pēdējā laikā dabuj mednieka apliecību .Lielākai daļai par medību ētiku un morāles normām nav pat nojausmas . Daudziem pat neinteresē medības kā tādas , dabūt gaļu , tas gan . Padomju laikos pirms dzinējmedībām, vajadzēja sašaut attiecīgos punktus , ja nē gāji dzinējos un par to neviens naudu nekāsa , tik vien kā patronas bija jāpērk . Un vēl instruktors vajadzīgs , tad man jautājums ; " Kā, nafig ,šis ir dabūjis mednieka apliecību , jau šautuvē bez instruktora nemāk šaut ? Kā tad šis šaus medībās ? Arī ar instruktoru ?

Kaspars Kusiņš: «Cilvēki, kas iet uz medībām, bet paniski baidās no šautuves, baidās iemacīties šaut.... Tas vien liecina, ka kaut kas medību lietās nav kārtībā.»Nezinu vai mednieki baidās no šautuves, ir vecie mednieki, kuri visu māk jo tak mednieka stāžš esot n-tie gadi un h.j pierunāsi aizbraukt kolektīvi uz šautuvi pašaut un otrkārt man piemēram tuvumā esošās šautuves ir "Daugava", 80 km vienā virzienā, kautkā padārgi gan degvielā gan arī cenu ziņā kopš īpašnieki pamainījās, Steķi itkā nav tālu bet brauc vai nu ar pārceltuvi caur Līvāniem un bleķo 4,50 eiro vienā virzienā, turp-atpakaļ jau gandrīz vienas sērijas vērtība izdota, vai arī brauc caur Jēkabpili un kopā tas pats kas uz Sēreni aizbraukt. Skrejošo pļavā varbūt nenoorganizēsi bet optiku piešaut un kautvai pa stāvošu pašaut jau nu gan var bet tas tak bīstami un vēl nezin kas, tā patrenējoties vismaz stāvošos guldīs bez problēmām, un kāpēc neļauj būvēt šautuves kur var uz kilometru šaut?

Viesturs Krūmiņš: Plus vēl viens papīrs. Plus vēl viena lieta, par ko tevi var izčakarēt. Plus vēl viena iestāde, kur jātērē laiks un līdzekļi. Viss. Kurš gribēs, tas iemācīsies arī brīvprātìgi.Zin, ka beigās nesanāk tā, ka nav laika medīt...

Agris Čibulis: Tas nav reāli izpildāms pasākums, jo mums šad tad atbrauc kāds kolektīvs " atšauties " pirms sezonas un zinu cik tas ir laikietilpīgs pasākums pieņemt ap 20 medniekiem - visa diena. Tad parēķiniet cik dienās visi mednieki var iziet tam cauri. Protams par šaušanas rezultātiem labāk nerunāt - kauns.

Viesturs Krūmiņš: «Drīz būs otrais lasījums. Var iesniegt ierosinājumus!»Sakiet, lūdzu, kur un kā tas notiek?

Gatis Gulbis: Te var iepazīties ar likumprojektu un priekšlikumiem.http://titania.saeima.lv/LIVS12/SaeimaLIVS12.nsf/webAll?SearchView&Query=([Title]=*med%C4%ABbu+likum%C4%81*)&SearchMax=0&SearchOrder=4Pēc pirmā lasījuma, komisija sniedza šādus priekšlikumus likumprojektam.Priekšlikumi likumprojektam “Grozījums Medību likumā” (Nr.511/Lp12) 2.lasījumam.Iesniedzu izskatīšanai priekšlikumus likumprojektam “Grozījums Medību likumā” (Nr.511/Lp12) 2.lasījumam.1. Svītrot 3. panta 3. daļas 1. apakšpunktu:3. pants. (3) Medīt aizliegts:1) pilsētu teritorijā 2. Papildināt 14. panta 2. daļu un 21. pantu:14.pants. (1) Mednieka vai medību vadītāja apliecību Valsts meža dienests izsniedz personām, kas nokārtojušas attiecīgu eksāmenu mednieku eksaminācijas komisijā.(2) Mednieku un medību vadītāju apmācības kārtību, teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu pārbaudes programmu un eksaminācijas kārtību, kārtību, kādā tiek kārtots regulārais šaušanas prasmju pārbaudījums, kā arī kārtību, kādā izsniedz, apmaina un anulē mednieka apliecības, medību vadītāja apliecības un atļauju ārzemniekam medīt Latvijas teritorijā, un kārtību, kādā atjauno un izsniedz jaunus vai atsakās atjaunot medību dokumentus, nosaka Ministru kabinets.21.pants. Limitēto medījamo dzīvnieku medīšanai nepieciešama medību atļauja, mednieka sezonas karte un apliecinājums par regulārā šaušanas prasmju pārbaudījuma nokārtošanu, bet nelimitēto medījamo dzīvnieku medīšanai - mednieka sezonas karte. 3. Papildināt 24. panta 9) i) apakšpunktu:24. pants. Par nelikumīgām medībām atzīst:9) medīšanu, izmantojot šādus aizliegtus medību līdzekļus, rīkus, metodes un paņēmienus: i) arbaletus, lokus, izņemot nelimitēti medījamo dzīvnieku un meža cūku medības ar loku.Vienīgi man lieka, ka skatīs šo tikai rudenī!

Harijs Sūrais: Ja šautuves darbotos 2 reizes nedēļā, un līdz krēslai, tad jau jarētu mēģināt tikt klāt šaušanai, bet pēc rūgtās pieredzes - 20-30 cilvēki un visssssss! Tas reizi mēnesī, labākā gadījumā 2 reizes mēnesī

Ģirts Vārna: nu bļa tas pārbaudījumu pamatojums vienkārši nogalina :D vienkārši aiz matiem pievilkts, lai tikai dabūtu iekšā likumā, gluži tāpat kā autiņiem nodeva +300eur tikai tapēc, ka tev liels motors un es tā gribu :D - pamatojums NULLE

Māris Markss: Cik es zinu, lielākajā daļā šautuvju par skrejošā sēriju prasa 3 eirus, varbūt kaut kur ir arī dārgāk. Normālā šautuvē izšaut 50-60 sērijas dienā nav problēmu. Tātad, Andra Zariņa aprēķins uz šautuvi vidēji 840 šāvēji nozīmē ap 15 šautuves darba dienām......turklāt nav jau nekas zināms-ja vispār to ieviesīs, tad cik bieži? Varbūt, piemēram reizi divos vai trīs gados....

Vilis Ernstsons: 3€ prasa tagad,kad būs pieprasijums tad būs cits tarifs visdrizāk, jo nedomāju ka pietiks ar šautuves instruktora zieģeli uz sezonas kartes stūra.

Māris Mednieks: Padomju laikā jāpāršauj bija pa 5 gadiem. Nekas - neviens nenomira. Tagad aizvilkt večus uz šautuvi ir problēma. Bet pie gaļas bļodas visi ir klāt. Labi, ja lops tiek līdz gaļas bļodai - liela daļa nonāk kraukļu "bļodās". Tādēļ tikai atbalstu likuma grozījumus.

Ģirts Vārna: tikai nevajag dirst, ka tas pārbaudījums kaut ko mainīs attiecībā uz kraukļu ēdienkarti.

Vilis Ernstsons: tas ka atšaušana nenāk pa ļaunu-piekrītu, bet likumprojektu attaisit un iebāzt lokus nelimitetajiem un cūkām bet atstāt aiz borta arbaletu arī ir smieklīgi.

Ģirts Vārna: cik zinu tad daudzu kolektīvi rīko paši pirmssezonas šaušanu un tā tam ir jābūt, ka pašā kolektīvā izlemj un kārto attiecības ar labo/slikto šaušanu. Kāda kādam prātvēdaram daļa par to kas notiek kaimiņu sētā? tas ir tikai un vienīgi "es tā gribu un viss", jo ciparu ta nav nekādu ;)

Guntis Ostelis: Māris MednieksŠodien, 12:51"Padomju laikā jāpāršauj bija pa 5 gadiem." Kas tās par muļķībām!!! Medīju no 1985 gada un nereizi nebija nekas jāšauj!

Ivars Ozoliņš: «Kas tās par muļķībām!!! Medīju no 1985 gada un nereizi nebija nekas jāšauj!»Tu jau esi jauns- īstie veči medīja no 1945. gada :)

Gatis Gulbis: Vēl jau visiem jāsaprot, ka pēc šī brīža scenārija nav noteikta ikgadēja šaušanas pārbaude, bet gan regulāra.Deleģējums to paredz noteikt MK, līdz ar to, ja priekšlikumu akceptēs visi strīdi būs MK noteikumos. Pastāv scenāriji noteikt šaušanu reizi 2, 3, 4 vai 5 piecos gados un nav jau noteikts pa ko šaut alnis, cūka šķīvji. Līdz ar to, ja priekšlikumu akceptēs, tad visi strīdi būs MK noteikumos.

Agris Čibulis: Māris Markss Šodien, 11:14Cik es zinu, lielākajā daļā šautuvju par skrejošā sēriju prasa 3 eirus, varbūt kaut kur ir arī dārgāk. Normālā šautuvē izšaut 50-60 sērijas dienā nav problēmu. Tātad, Andra Zariņa aprēķins uz šautuvi vidēji 840 šāvēji nozīmē ap 15 šautuves darba dienām......turklāt nav jau nekas zināms-ja vispār to ieviesīs, tad cik bieži? Varbūt, piemēram reizi divos vai trīs gados....50-60 var izšaut mačos, kad visi visu zina un saprot, bet tā tik daudz nesavilks. Pamēğini palaist šiem cūku, redzēsi visādus brīnumus, man pat dienu negribētos čakarēt.

Viesturs Krūmiņš: A ja nu es nešauju pa skrienošu cūku ar gludo nekad? Un arī pa skrienošu alni nešauju, bet pagaidu, kamēr viņš nostāsies ar sāniņu? Un pīlēs neeju.Oj, kā to naudiņu vajag!Oj kā sēž un vienkārši nevar pārvārīt, ka kādā Latvijas nostūrī varētu dzīvot un nevienam virsū neskriet kāds mednieks ar ieroci (tā starp citu) seifā. Mašīna taču man var pie sētas stāvēt un neviens neuztraucās, ka es varētu būt aizmirsis kā braukt.

Kaspars Kusiņš: Lai sākumā novācas no šautuvēm ar savu sertificēšanu (naudas iekasēšanu), izdomās veči drošā vietā ierīkot šautuvi ar skrejošo ruksi vai alni bet kamēr nav atnācis ierēdnis pēc naudas tikmēr tajā vietā fizikas likumi darbojas savādāk, lodes lido pa augšupejošu trajektoriju, jo tur zeme nevis pievelk bet gan atgrūž:D, kad nauda samaksāta tad atkal gravitācija ieslēdzas un lodes apstājas zemes valnī.

Ģirts Vārna: nevis ieslēdzas gravitācija, bet šautuvei jābūt atbilstoši noteikumiem un lai nebūtu fantāzijas par tēmu, tad arī atnāk ierēdnis, pasaka, ka viss OK.

Māris Mednieks: «Medīju no 1985 gada un nereizi nebija nekas jāšauj!»Nezinu kāds ir iemesls Taviem meliem - atmiņas zudums vai tas, ka medīji kā dzinējs, bet padomju laikā šaušana "pa skrejošu mežacūku " bija obligāta. Eksāmens bija ik pēc 5 gadiem.Pievienoju 1984. gada noteikumu tekstu:Medību likuma "grozīšana" 2017

Kaspars Kusiņš: Kam ir nauda tie ir šautuves ierīkojuši un apkārtnes mednieki kolektīvi nepiespiesti var trenēties, kam naudas nav tie ar varu tiks aiztriekti bagātajiem vēl bagātību vairot. Lai kolektīvi nosaka to ka pie viņiem medīt var ar nokārtotu regulāro šaušanas eksāmenu, gribēšu aizbraukt viesmedībās tad nokārtošu bet līdz tam sēdēšu savā kolektīvā.

Viesturs Krūmiņš: Vo bija laiki! Etalons.Paņemam Vācijas pieredzi, samiksējam ar šitām nodzeltējušajām lapām Latvijas PSR nomainot uz Latvijas republika un gerai!Tas neapšaubāmi ir arguments, ja padumju laikos tā bija!Ceru, ka blatus arī iestrādās jau datubāzēs. Un tuvākajā piecgadē mednieku sportiskie sasniegumi uzšausies nebijušos augstumos, veicinās sacensību garu un tētiņam un māmiņai un Staļinam būs prieks!Un brīvdomājošie, parazitējošie elementi tiks nepielaisti pie lielā gardā gaļas katla.

Viesturs Krūmiņš: Atvainojiet par manu izrunāšanos (lasīt d***anu), bet es uzskatu, ka tas ir stulbi un tam nav pamata.

Guntars Polis: Ta varētu beidzot kolektīvu ārējo robežu apstiprināt lai nav jaskraida ar tiem stulbiem līgumiem pa pasauli un jameklē vel īpašnieks.Šaušana šautuvēs? Nu pieļauju ka ne visi var atļauties skraidīt pa šautuvēm attāluma un finanses dēļ.Piesaukt te kautkādus ārzemju murgojumus-kretīnisms,jo vienmēr aizmirst pielīdzināt algu ārvalstīm ar mūsējo.Vienmēr tik redz vidējo slaucamo skaitli no parastā mirstīgā. Tam kam rūpēs savi šaušanas panākumi gan jau aizbrauks sev brīvā laikā uz šautuvi pašaut.Arī par suņiem varētu skaidri un gaiši uzrakstīt ar kādiem drīgst piedalīties medībās un ar kādiem nē.Lai fantāzija nenomāc veselo saprātu. Tik pat labi varētu to ārstu barošanu izņemt ārā,lai nav ik pēc 5.g. jabaro neparko, vai vismaz apvienot ka tā saucamā ''ārsta komisija"der gan medībām gan CSDD.Pa lielam ja ir konflikts ar likumisko pusi - policija tāpat Tevi atradīs un izdarīs kas darāms.Uzskatu to pa tīru ārstu nobarošanu ar regulāriem ienākumiem.Loku varētu ielikt kā medību veidu,bet ne arbaletu.Lai ir iespēja izvēlēties.Pieļauju ka uz bebriem būtu ļoti laba iespēja.Tas mans skatījums uz to medību padarīšanu pa lielam.Varētu jau te rakt un rakt bet neviens parasto mirstīgo nesadzirdēs lēmejvaras gaiteņos.

Arnis Puksts: Interesanti. Ja "eksāmens" būs bez komisijas - skaidrs, ka par mazu, bet taisnīgu atlīdzību papīrīti varēs nopirkt. Savukārt, ja būs komisija - būs lieka birokrātija, neērtības - no tā it kā grib tikt vaļā kopumā valsts. Lobiji, protams, gribēs bez komisijas. Lielā cauruma* turētāji - iespējams, ar komisiju. Redzēsim, kas uzvarēs, lobiji vs lielā cauruma turētāji vs veselais saprāts :D*lielais caurums ir šīs lieliskās valsts budžets :D

Viesturs Krūmiņš: Tad tas jau ir nolemts, ka būs? Tad jau labi.

Vilis Ernstsons: Protams nolemts-izmaiņas būs.Cik labi būs to jau tik pēc 9 mēneßiem saprot.

Jānis Vesets: Ja dzīvojam (vai vismaz uzskatām, ka dzīvojam) demokrātiskā sabiedrībā, jebkuram papildus ierobežojumam ir jābūt objektīvi pamatotam, nevis tādēļ, ka kādam ierēdnim tā gribās; savas eksistences attaisnošanai.Ja ir pietiekami objektīva un pamatota statistika par ievainotiem zvēriem un nelaimes gadījumiem medībās, kuru pamatā ir vājas mednieku šaušanas prasmes, var runāt par obligātiem pārbaudījumiem (nākamais jautājums ir šī visa pasākuma administrēšana, bet jaunas darba vietas pirms vēlēšanām katra partija sola). Bet pamatā šos jautājumus jau pašos kolektīvos atrisina, pie mums, piemēram, pūdeļa nauda ir 30 EUR, komplektā ar zobgalīgām piezīmēm.Protams, ir dzirdēts par kolektīviem, kur, jo vairāk zvaigznes (vai rombiņi, uz pagoniem), jo lielāks bezpredels, bet to nevar atrisināt ar VISU mednieku drāšanu (un tiem pirmajiem jau vismazāk trāpīs)...

Oskars Šulcs: Pudelu nauda - 30 eur?!Kads medibas vispar pa dzivniekiem sauj?;)

Aivars Bundzens: ...prasmes šaut un pareizi un droši apieties ar ieročiem ir vajadzīgas medniekam ,un tikai .katram ,pašam ,individuāli , intīmi,privāti. Kad notiks šis ğeniālais atklāsmes brīdis daudzu ,jo daudzu mednieku "bēniņos" ?, :). ...kraukļu barības daudzums noteikti samazinās pieaugot šaut prasmēm . , un būtiski samazinās zinoši izmantojot šautpasmes....bet , vislielākais ieguvums no obligātās šausanas ir pakārtoti izrietošs trenniņš droši un pareizi apieties ar ieroci. es personīgi , un,domāju,ka neviens negrib stāvēt uz masta blakus pašapzinīgam nejēgam ar ieroci rokās. un caur demokrātiski pieńemtu obligātumu es redzu iespēju situāciju maksimāli uzlabot.

Aigars Remess: Aivar. Visu cieņu ,TEV , kā sporta šāvējam. Tu esi viens no tiem sportistiem@šāvējiem , kara rezultātiem sekoju līdz.Bet, Es NEKO.......nezinu par Aivaru Bunzenu@mednieku ....Nu ņemsim salīdzināšanai manus šaušanas rezultātus.Šautuvēvē (ja labi koncentrējos) varu sašaut 60-80 puntus.Medībās sezonā nomedīju 20-25 pārnadžus. 90% ar pirmo šāvienu un dzīvnieks paliek +- uz vietas. 10% gadījumos ir kaut kāda šaizīte, kurai iemesls NAV MANA ŠAUTPRASME. ŠAUTUVĒ ES NEKO NEUZLABOŠU.Šādā formātā ,obligātās šaušanas pārbaudes iekļaušana medību likumā , ir PRIVĀTA BIZNESA LOBĒŠANA.Būtu interesanti uzzināt - kurš (vai kuri) ir iesnieguši šos grozījuma priekšlikumus???

Harijs Sūrais: Aigar Remes- maķenīt oponēšu Tev. Vakār aizgāju uz šautuvi sava prieka pēc un joka pēc pašaudījos uz 100, 60 un 25 metriem. Tīri savai zināšanai , kā lodes guļas uz dažādiem attālumiem.Piekrītu ka vajadzētu reizi 5 gados pāršaut, jo daudzi ieroci paņem rokās tikai medībās un tad arī pa retam.Ja māki un vari šaut, tad no pāršaušanas nevajadzētu baidīties.

Kaspars Kusiņš: Ja grib drošību uzlabot tad eksāmenam jāskaitās nenokārtotam, ja ierauj sienā, tas nozīmē ka neievēro šaušanas sektora robežas, ne jau tikai grozīšanās ap savu asi ar ieroci rokās uzskatāma par bīstamu darbību.

Māris Mednieks: «šaizīte, kurai iemesls NAV MANA ŠAUTPRASME. ŠAUTUVĒ ES NEKO NEUZLABOŠU.»Varbūt Tu neuzlabosi, varbūt Tu spēj trāpīt, bet lielākā daļa mednieku gadā izšauj pāris patronas, cits nevienu. Par kādām šautprasmēm te var spriest?dažu cilvēku dēl, kas ir spējīgi rīkoties ar ieroci, nedrīkst dot atlaides tiem, kas nav uz to spējīgi.«Ja ir pietiekami objektīva un pamatota statistika par ievainotiem zvēriem ...., kuru pamatā ir vājas mednieku šaušanas prasmes»Šo statistiku vislabāk izskaidros kombainieri, kas rudenī kuļ labību..... :)))

Aivars Bundzens: ...tikko sākam runāt par šaušanas parasmju uzlabošanu,par to lai regulāri atjaunotu prasmi pareizi un droši apieties ar plinti., tā ļar,ļar,ļar- sarunas fināls -pretīgā,nejaukā naudas kāsēja šautuve.,:)). ...manuprāt saruna jādala vismaz divās daļās : 1. vai mednieku demokrātiskais vairākums atzīst,ka regulāri atjaunot prasmes droši un pareizi apieties ar ieroci un uzlabot şaušanas iemaņas ir laba un atbalstāma lieta. 2. izdiskutēt demokrātiskajam vairākumam pieņemamu,vienkāršu juridisko un praktisko modeli ,kā šo procesu realizēt.

Oskars Šulcs: man jau liekas ka brauksanas eksamenu vajadzetu ieviest ka obligati parliekamu pec x perioda....ja gribam uzlabot sausanas prasmes un apiesanos ar ieroci videjam statistiskajam medniekam tad varbut vajag iestradat tadu punktu ja mednieks ir bijis noteikta perioda uz noteiktu sacensibu skaitu un vienalga ka tur ir gajis nevajag nekadu sausanaa eksamenu! mana skatijuma divi zaki ar vienu savienu - popularizesim sausanas sportu un uzlabosies sausanaa prasmes un maka apieties ar ierociem... zinot latviesa dabu ka pastav iespeja tikai par piedalisanos sanemt kadu balvu - karabini vai ko tamlidzigu tad dalibnieku skaits augs sacensibas, ar balvu fonds un eksamenu vel nevajadzes kartot... kaut ka ..

Aigars Remess: «...tikko sākam runāt par šaušanas parasmju uzlabošanu,par to lai regulāri atjaunotu prasmi pareizi un droši apieties ar plinti., tā ļar,ļar,ļar- »Tā nu gluži nav. Ne jau pret šaušanas parasmju uzlabošanu, mednieku demokrātiskais vairākums ir, BET GAN PRET REGULĀRU, OBLIGĀTU ŠAUDĪŠANOS.....«izdiskutēt demokrātiskajam vairākumam pieņemamu,vienkāršu juridisko un praktisko modeli ,kā šo procesu realizēt.»Nopietni mednieku formējumi ,vienkārši un praktiski, to šaušanuJAU veic. Nu nejutīšos Es medībās drošāk, ja kolektīva "šautnemācējs" atnāks uz medībam ar kaut kur, LV otrā galā, nokārtotu šaušanas pārbaudi.....Šitā štelle IR MEDNIEKU FORMĒJUMA IEKŠĒJĀ LIETA.To ka laicīgā valsts pārvaldes sistēma rada pie mednieku formējumiem nepiederošus indivīdus, kuri šurī pa komercmedībām un dažādu dzīvnieku atšaušanas pasākumiem iežogotajās teritorijās, JAU IR CITS STĀSTS.....

Jānis Brolišs: Nu te gan cepiens iestājies par eksāmeniem kas varētu rasties papildus... Es laikam būšu tas kurams būs vienalga ja jākārto tad jākārto un ja šāvi pa dzīvnieku tad pārbaudi savu šāvienu kā minimums rūpīgi un ideālā variantā ar suni nevis pat neatrodot šāviena vietu ar lukturīti paspīdini 15 m un nosaki grudri "Laikam atkal aizšāvu garām" bet beigās lopiņš guļ 150 m pretējā virzienā kā tu domāji, ka tas ir aizskrējis. Mani atkal satrauc nafig tas Loks atkal ir uzradies grozījumos ja jau cūku ar iesmiem šausim tad, lai uz cūkām atgriež renkas un vītni zem 3000 džouliem. nafig tad tos džoulus taisija???

Jānis Brolišs: ps. Tad jau labāk par obligātu katra šāviena rezultātu pārbaudīt ar apmācītu medību suni, kurš ir nokārtojis darba pārbaudi.

Vilis Ernstsons: Šitās gudrības kāds salasīsies un pēc kāda laiciņa atkal sagatavos interesantos grozijumus un papildinājumus. :D

Jānis Brolišs: Jā kā tad un pēc tam kā pamatojums īsti nenoteiktu foruma dalībnieku dialogs... Tad vēl grozījumos varētu interresantas idejas saskatīties man jau nepatika arī tas ka piebarošanas noteikumus uztaisīja. lai tādā gadījumā atver meža likumu un ieliek ka cisrst jaunu kailcirti blakus vecai cismai nevis pēc meža atjaunošanas, bet pēc tam kad kociņi sanieguši 5 m augstumu un ka kailcirtes nedrīkst būt tuvāk par 200 m viena no otras, lai tiem klubiem. kuri ir tikai meža platībās būtu, kur tās barotavas nolikt nevis uztaisa šaha dēli ka ik pēc 100 m ir kailcirte vai 3 gadīga cirsma kurās tiko iebakstīām priedītēm blakus jau zīmē jaunu cirsmu robežas.

Viesturs Krūmiņš: Oskaram Šulcam ļoti prātīgs ierosinājums. Pie tāda varianta būtu bišķi mazāk "oi da es, oi da ja!" Zēni saņemtos savus iž 27 izvilkt. Kāds varbūt pat dabūtu diplomu un piemiņas medāli. Varbūt atklātos kāds talants.Kas zin, varbūt vienā sarakstā ieraudzītu Edgaru un Intaru :)

Viesturs Krūmiņš: Ātrāk pieņemam! Un liekam visiem šaut pa alni.Citādi man baigi labais 243 krāj putekļus. Tikai, lūdzu, nevajag ierakstīt, ka pa papīra alnis ir tik pat cienījams kā īstais un ir pelnījis 3000j. Mazums...

Harijs Sūrais: Jāni Brolišs- 16:50 - pilnīgi piekrītu.Par maksāšanu- ja varēji iegādāties ieroci un munīciju, varēsi atrast arī tos 10 Eirīšus eksāmenam. Pirms ekša patrenēties ir dabīstiski, nav jau jābrauc uz sertificētu šautuvi, pārliecinies vai optika skatās tur kur trāpiji. Nav naudas patronām - sēdi mājās un adi zeķes. Kā rieb tie čīkstētāji par naudas trūkumu, stroķim, optikai, apģērbam, polšam un degvielai uz medībām atradās piķis, bļin, pārdod stroķi un skaties teļuku.Zemgalē ir pietiekoši daudz savainoti - kropli dzīvnieki, diez no kā gan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jānis Klāvs: Ok ja jau tas nav šautuvju bizness, tad lai tā atšaušanas ir bezmaksas, vai sliktakaja gadijumā par simbolisku samaksu

Māris Mednieks: «vai sliktakaja gadijumā par simbolisku samaksu»Par pašizmaksu - 3-5 EUR par sēriju... :)

Aivars Bundzens: ...ja runā par prasmēm tēmīgi šaut un pareizi,droši lietot ieroci, tad mēs stingri savā domāšanā cenšamies atpalikt pat no Melnā kontinenta. Ja baltais mednieks aizbrauc medībās uz Āfriku ,tad viñam, pirmais ,dod plinti un liek rādīt ko māk ,tikai pēc tam laiž medīt. No dabas maksimāli korekti ir jāpaņem tas ,kas ir nolemts, nevis jātrennējās pa dzīviem mērķìem . Un ,man uz masta stāvēt ir stingri omulīgāk un drošāk ,ja blakus ir ieroču un medību lietās zinoši un prasmīgi kolēği.

Aigars Remess: «Ja baltais mednieks aizbrauc medībās uz Āfriku ,tad viñam, pirmais ,dod plinti un liek rādīt ko māk ,tikai pēc tam laiž medīt.»Aivar nu bet tas takš ir tikai loģiski. Raidi vienu šāvienu pa mērķi, pa kādiem, metriem 50-desmit.Ja iet.Otru parliecībai. Un viss!!!!Kam vajag ŠOOO;«Par pašizmaksu - 3-5 EUR par sēriju... :)»Kādam mērķim vajag sēriju ar 10-mit šāvieniem???Man 695 TKKAI, kuru iegādājos 1998.g. kā 0-līti, vēl nav 1000 šāvienu .... izskatās ka kādam tas baigi nepatīk. Pamaz patronas tēŗē.....

Pēteris Siksna: Daži vienkārši izliekas , ka nesaprot . Neviens neiebilst pret labām šaušanas prasmēm . Iebilst pret biznesu , kas aiz tā visa seko . Kā tas viss tiek pasniegts ?! 1) paaugstināt šaušanas prasmes - skan labi . 2) Kur šaus ?- licencētā šautuvē protams 3) Vai kāds atļaus tur šaut par velti ?- protams nē . Te arī sākas jautrākais . kolīdz tiks iekustināts likums , cenas celsies astronomiski . Vai esam aizmirsuši , kā tas notika ar ceļa nodokļiem , csdd , ar mednieku vītnes eksāmenu šaušanu un ļoti daudz piemēru . Vienkārši ir piegriezies , ka visur sūc un sūc to naudu . Ja šutuvju īpašnieki paši nejēdz sev organizēt biznesu , tad protams jāpiesaista okuļi , kursa biedri ,vai sievas radinieki un "likumīgā" ceļā to visu var noorganizēt . Kāpēc nevarētu būt tā- šautuves izmantošana un visas ar to saistītās formalitātes par velti ! Domāju pēkšņi, visiem pazudīs interese par medniekiem , kas slikti šauj ! :)))

Māris Bērziņš: Nu tad Siksna būvē tik šautuvi, braukšu šaut pie Tevis par velti. Nesaprotu kā tā var gvelzt - par velti!

Pēteris Siksna: Tieši tādēļ, nevajag būvēt uz citiem savu biznesu . Pats riebīgākais , to nabaga cilvēku iedzen stūrī . Protams viņam nav kur likties - ja gribēs medīt ,maksās jums pēdējo kapeiciņu !

Māris Millers: «Tieši tādēļ, nevajag būvēt uz citiem savu biznesu . !»Nu es nezinu kāds dižais bizness sanāks ja reizi 3 gados mednieks samaksās tos 10 eiro. Protams no kā jāatņem izmaksas par pašu mērķi, tā palaišanu, un samaksa instruktoram/tiesnesim. Nav jau teikts, ka tai šaušanai jābūt 3 reiz gadā.Cik tagad ir jāmaksā jaunajiem mednieku eksāmenu kārtotājiem par šaušanu, bez patronām?

Ēriks Bergs: Te(un citur) vairums bļāvēju pret obligāto šaušanas prasmju pārbaudi min, ka pašiem kolektīvos jau sen tāda esot. Ko tad jūs protestējat - jums tak nekas īpaši nemainīsies...jūsu kolektīvs tak arī apmaksā šautuves pakalpojumus, vai ne...?

Jānis Brolišs: Nē mežā katru gadu kopīgiem spēkiem nopļauj vienu egli vai priedi un visi māk šaut...

Ģirts Vārna: Drošība apejoties ar ieroci notiek galvā un eksis reizi gadā tur neko nemaina.Un kombainieru nostāsti ir varens arguments :D - kā jau vienmēr visu balsta uz viena tante teica. Bet ja spiežam uz kolektīvu likvidāciju un komercmedībām, tad jā, bez papīra neiztikt, jo kā gan man zinā vai attiecīgais kadrs maz zin kurš gals pie pleca jāliek :D

Jānis Klāvs: Ērik, neprotestē jau pret šaušanu, bet pret to ka tas tagad parvertisies par biznesu. Mans kolektivs jau to dara gadus piecus un kādēļ tas tagad obligati jauzspiež man personīgi?

Harijs Sūrais: 24. pants. Par nelikumīgām medībām atzīst:9) medīšanu, izmantojot šādus aizliegtus medību līdzekļus, rīkus, metodes un paņēmienus:i) arbaletus, lokus, izņemot nelimitēti medījamo dzīvnieku un meža cūku medības ar loku. Nu super!! Ja šo pieņems, tad stirnas un buki pazudīs kā šķira. Neticu ka ar loku sēdēs pie bebru aizsprosta, un kāds kolektīvs dos cūkas atļauju medīt ar bultām.

Āris Graudiņš: Mūsu kolektīvā obligātā normatīvu atšaušana ir jau labu laiku,un šaušanas prasmes medībās stipri uzlabojušās.Pat tie kas visu mūžu pūdelējuši sākuši trāpīt:))

Ivars Ozoliņš: Kā man šis patīk..«man jau liekas ka brauksanas eksamenu vajadzetu ieviest ka obligati parliekamu pec x perioda....ja gribam uzlabot sausanas prasmes un apiesanos ar ieroci videjam statistiskajam medniekam tad varbut vajag iestradat tadu punktu ja mednieks ir bijis noteikta perioda uz noteiktu sacensibu skaitu un vienalga ka tur ir gajis nevajag nekadu sausanaa eksamenu! mana skatijuma divi zaki ar vienu savienu - popularizesim sausanas sportu un uzlabosies sausanaa prasmes un maka apieties ar ierociem... zinot latviesa dabu ka pastav iespeja tikai par piedalisanos sanemt kadu balvu - karabini vai ko tamlidzigu tad dalibnieku skaits augs sacensibas, ar balvu fonds un eksamenu vel nevajadzes kartot... kaut ka ..»Nu re- ierosinājums no tautas- ieskaitīt šaušanas sacensību rezultātus.Cik lasīju MMD tad pusi no punktiem sašauj lielākā daļa. Un ja šādā pasākumā rezultēts tiktu kvalificēts kā obligātuma rezultātam atbilstošs- tad es ar abām rokām būtu par.Un lai arī mēs paši biedrībā šaujam pirms sezonas- un mēs paši nosakām cik punktus vajag un paši vienojamies, ko šausim.- tad kā obligātu to pasākumu es šodien NEATBALSTU.Krievu laiku noteikumi- ok- bet krievu laikos šautuves bija praktiski KATRĀ rajonā- un pat vairākas.Un salīdzināt ar Vāciju- nu sapņot jau ir labi- saprotu, ka kādas ar šo pasākumu cer sākt saņemt Vācijas algu, bet vajag pamosties- te nav Vācija, vismaz bež sava bankas konta apgrozījuma , es to nejūtu.

Kaspars Kusiņš: «Mūsu kolektīvā obligātā normatīvu atšaušana ir jau labu laiku,un šaušanas prasmes medībās stipri uzlabojušās.Pat tie kas visu mūžu pūdelējuši sākuši trāpīt:))»Sanāk tā ka valstij pie d..sas, ko Jūs tur pašdarbnieki darāt un kā šaujat, nepietiek ar to ka jūsu labo šaušanu redz tikai kolektīva veči un tās šautuves instruktors, tā Jūsu labā šaušana jāredz speciālai komisijai, kura apskatīsies Jūsu labo šaušanu tad kad viņi gribēs.

Māris Mednieks: Lasu , domāju un nāku pie secinājuma - diemžēl mednieki ir sabiedrības stulbākā daļa. Ja cilvēks grib iet mežā , medīt, bet uzskata, ka šaut viņam nav jāmāk, tad komentāru nav....

Arnis Puksts: Mandomāt racionāls priekšlikums izskatās šādi - reizi 3(5) gados, obligāti vismaz kaut kādi punkti jāsašauj, ko var izdarīt vai nu jebkurās oficiālajā kalendārā esošajās šaušanas sacensībās vai arī īpašā komisijā, kas vismaz reizi trīs mēnešos notiek ikvienā reģionā. Kaut kā tā - tas izslēgtu iespēju kaut ko nopirkt, veicinātu dalību sacensībās un, lai arī pasākums obligāts, tomēr neviens neko diži ar to nenopelnītu. Jebkurš cits lēmums, izņemot to, ka obligātuma nav vispār, šo algoritmu sačakarē un te nu jābūt galvu durvīs iespiedušam, lai oponētu.Tātad, vai nu ir racionāls regulējums un tad, lai iet obligātums, vai arī - nekāda obligātuma. Papildus - vēl viena lieta: legāla individuāla treniņšaušana medību iecirknī. Ja jau es esmu atbildīgs par katru šāvienu, tad kāda Velna pēc es nevaru legāli veikt kaut vai optikas pārbaudi pēc tam, kad, piemēram, verķis atsitās ar optiku pret mašīnas durvīm? Nu tā taču reāli notiek! Iespējams, saņemšos un aizsūtīšu kaut kādus ierosinājumus. Bet no otras puses - lai taču "lielākie un krutākie" parāda, vai viņi ko racionālu arī var izdzīt cauri :D

Ivars Ozoliņš: «Papildus - vēl viena lieta: legāla individuāla treniņšaušana medību iecirknī. Ja jau es esmu atbildīgs par katru šāvienu, tad kāda Velna pēc es nevaru legāli veikt kaut vai optikas pārbaudi pēc tam, kad, piemēram, verķis atsitās ar optiku pret mašīnas durvīm? Nu tā taču reāli notiek! Iespējams, saņemšos un aizsūtīšu kaut kādus ierosinājumus.»Saņemies Arni un izdari !Par to daudzi teiktu paldies.Citādi mistiskās lapsu medības, brīžiem liekas pilnīgi nenopietni.

Pēteris Siksna: «Lasu , domāju un nāku pie secinājuma - diemžēl mednieki ir sabiedrības stulbākā daļa. Ja cilvēks grib iet mežā , medīt, bet uzskata, ka šaut viņam nav jāmāk, tad komentāru nav....» Cien . Māri ja Tavā kolektīvā mednieki ir gatavie nejēgas , kuri , pēc Tava rakstītā neprot šaut , nevajag to attiecināt uz citiem kolektīviem . Mūsu kolektīvā pūdeļi ir ļoti reti. Interesanti, kas ir aptaujājis kolektīvus , kas zina cik pūdeļu , cik trāpījumu ? Skaidri redzams ka te notiek likuma rupja bīdīšana .

Māris Bērziņš: Vidējā statistika ir briesmīga. Dzīvnieks tiek nomedīts ar katru septīto šāvienu. Šie dati ir ņemti aptaujājot šautuvju instruktorus, kuri savukārt šo informāciju ieguvuši no medniekiem šautuvēs ( Porciks, Jaunzems, Bundzēns un citi). Mūsu klubā dzinējmedībās tiek uzskaitīts katrs šāviens, rezultāti ir daudz labāki par vidējiem Latvijā, taču mums klubā jau 10 gadus ir obligātā šaušana. Ja sērijā pa cūku nav 50 punkti, tad var piedalīties medībās tikai par dzinēju.

Uģis Gizmo: «Vidējā statistika ir briesmīga. Dzīvnieks tiek nomedīts ar katru septīto šāvienu. Šie dati ir ņemti aptaujājot šautuvju instruktorus, kuri savukārt šo informāciju ieguvuši no medniekiem šautuvēs ( Porciks, Jaunzems, Bundzēns un citi). Mūsu klubā dzinējmedībās tiek uzskaitīts katrs šāviens, rezultāti ir daudz labāki par vidējiem Latvijā, taču mums klubā jau 10 gadus ir obligātā šaušana. Ja sērijā pa cūku nav 50 punkti, tad var piedalīties medībās tikai par dzinēju.»Tas, ka jums tur viss labāk tas jau tāpat bija skaidrs :DVidējā statistika vari labāk nepiesaukt, jo Tava statistika ir 3 tantes teica - tikai nevajag pārprast un visu cieņu gan Bundzenam, gan Jaunzemam un Porcikam, bet stāsts ir par to, ka ne viņi ir piedalījušies ne piedalās to stāstītāju organizētajās medībās - parasti jau stāsta tie, kas šaušanā ir meistari - visi citi nemāk un nekad viņu acīs arī nemācēs šaut. Tātad skaidrs, ka Tev statistikas kā tādas nemaz nav.VMD gan ir statistika par dzīvnieku aiziešanu ar asinspēdu - lūdzu izejas dati - šie vismaz ir oficiāli, bet ak vai - situācija nav tik traka vai ne.Un kāpēc Tu Māri domā, ka tas, kurš sašauj 50 ir baigais "ass", bet tas, kurš 49 - pilnīgs nemākulis? Vai attiecībā uz šaušanu medībās galvenais nav drošība nevis iegūtais punktu skaits?

Aigars Remess: «Vidējā statistika ir briesmīga. Dzīvnieks tiek nomedīts ar katru septīto šāvienu. Šie dati ir ņemti aptaujājot šautuvju instruktorus, kuri savukārt šo informāciju ieguvuši no medniekiem šautuvēs»Māri - Tavā komentārā ir saskatāmi cēļoņi šādai situācijai un tā ir - šāvienu raidīšana pa kustībā esošu dzīvnieku !!!Bet ko Tu piedāvā situācijas risināšanai - tā turpināt.......:«mums klubā jau 10 gadus ir obligātā šaušana. Ja sērijā pa cūku nav 50 punkti, tad var piedalīties medībās tikai par dzinēju.Patīk»Ko priekš medībām nozīmē šie 50 punkti ??? NO PIEREDZES-PILNĪGI NEKO.

Ivars Ozoliņš: SUPER!Izmaiņas likumā tiek veidotas uz BAUMU pamata....trīs šautuvju īpašnieki, dzirdējuši stāstus par pūdelētājiem un to steidzami vajag labot! Gods un slava LMS, un tās atbalstītājiem- , licencētajām šautuvēm!.p.svai tad šautuvju izbūvē kredīti ņemti un nav ko atdot??

Valdis Burvis: Cepiens te ir sanācis labais -šautuves , biznesa bedre , puse no medniekiem pūdelmaņi , nav piecdesmit punktu šaušanas prasmju pārbaudē -dzinējos, ta smiekli sanāk kur būtu jābrēc , vēl nav dzirdēts vai piedzīvots ka pūdelmaņi kautkur dzinējos būtu norakstīti , par biznesa bedrēm- kāpēc ta apkartesošo kaimiņu kolektīvi nemetas uz vienu roku neuzcep eu projektu šautvei un nebūs jāķer kreņķi ka kāds bīda likumu kā nopelnīt , Māris Mednieks jebkā tur izsaka savu viedokli ,bet viņam ir taču taisnība..........

Aigars Remess: « Māris Mednieks jebkā tur izsaka savu viedokli ,bet viņam ir taču taisnība..........»Ja tas kurš slēpjas zem "kļičkas" Māris Mednieks runātu savā radītāju dotajā vārdā,diskusijai būtu pavisam cits smeķis .... bet tā kā šamais izsakās zem M.M. tad viss šeit nav tīrs un daudz kas tiek izzīsts no pirksta.Interesanta ir arī grozījumu iesniedzeju buķete.

Agris Čibulis: Ne jau šautuvē iegūtajos p-tos radīsies precizitāte, bet pa priekšu jāsakārto galva, kad un kurā brīdī raidīt to šāvienu pa dzīvnieku un vai vispār raidīt konkrētajā situācijā. Es zinu džekus, kas maćos šauj 90 un, bet mežā no 10 šautiem dzīvniekiem trāpa tik trijiem, četriem. Tad ko dos tie p-ti šautuvē, ja galvu nevar sakārtot. Un ir otrādāk, ka šautuvē vidēji, bet mežā 80%. Tas no maniem novērojumiem jau laba laika periodā, tā ka nav no pirksta izzīsts. Arī statistika kolektīvo medību ir vesta vairāku gadu garumā un neskatoties uz to ka paši regulāri šaujam rīkotajos mačos gan skrejošo, gan šķīvjus - statistika mainās minimāli, pārsvarā uz tā reķina, kuriem sezonas garumā uznāk vairāk zvēru - regulārajiem mēzējiem vai tiem kas var trāpīt. Individuālā meisterība paliek nemainīga. Tāpēc es viesiem iesaku vispirms sakārtot galvas. Vienīgais kas mainās, uzlabojas prasmes apieties ar ieroci. Ja kādam ir cita statistika no personīgās pieredzes lūdzu, bet ne jau viena tante teica.

Māris Markovs: Jau kādreiz rakstīju,ka mūsu kolektīva mednieki,pirms katras sezonas sākuma,rīko šaušanas sacensības.Piedalamies ar visām ģimenēm.Visi ir apmierināti un neesmu dzirdējis,ka kāds kurnētu par šo brīnišķīgo pasākumu. Šaujam pa cūku,šķīvīšus,šūpojošo bluķi,oda aci utt. Atsevišķas sacenes ir ģimenes locekļiem un bērniem.Metam zābaku,spēlējam dažādas citas spēles.

Ivars Ozoliņš: p.s Kā tagad atceros, ka aprīlī spiningoju Salacas krastā- ar telefonu visu dienu klausījos LR1.Viens vīrs no platā gala stāstīja, cik labu šautuvi esot uzbūvējis - Eiropas naudu piesaistījis, bet esot tik viena bēda- nepateicīgie mednieki nemaz negribot šaut. Vot būtu kā agrāk, kā padomju laikos, kad pāršaušana esot bijusi obligāta, tad gan būtu labi...Tā vien izskatās , ka atkal kādi vīri ir pasēdējuši RĪDZENĒ un sabīdījuši kaut ko PRIEKŠSEVIS labu..Un šautuvju pārstāvji- nesāciet nu taisnoties, ka šāds lēmums Jums ļoti noderētu..Tā vara mums ir dikti dīvaina- to lai mazinātu administratīvo slogu, to ik pa laikam izdara- piemēram beztermiņa ieroču atļaujas, elektroniskāsiespe'ja saņemt sezonas karti. Un tajā paša laikā cenšas uzlikt kaut ko jaunu, un tur parasti vēl klāt privātais bizness...

Arnis Puksts: Bet vispār - negrib tie lielie likuma bīdītāji pamēģināt dabūt cauri daudz nopietnāku lietu? Proti, regulāri eksāmeni auto vadītājiem? Ar tādiem pašiem argumentiem, kā M.M. :D Statistika arī pieejama, turklāt tā tiešām ir briesmīga. Bet tur iekša pa tievu - neviens Saeimā pārstāvētais taču neizdarīs politisko hari-kiri pirmsvēlēšanu gadā, vai ne? A ko ta mednieki, štrunta % sabiedrības, pārējai sabiedrība pilnīgi vienalga. Palasot - nu jau ir panesusies aiz matiem pievilkta demagoģija! Kur vēl tālāk? Un tieši šo iemeslu dēļ, ka tā ir šautuvju lobēšana, pie kam ar šķidru demagoģiju - būšu tomēr opozīcijā šiem grozījumiem. Šaut ir jāmāk. Ar auto braukt arī ir jāmāk. Iegūstot mednieka un autovadītāja apliecības, šaušanas prasme vai autovadīšanas prasme tiek demonstrēta. Ar ieročiem negadījumu notiek salīdzinoši maz, ar auto - katru dienu, cietušie, katru nedēļu - līķi. Tātad.

Ēriks Bergs: «Ar ieročiem negadījumu notiek salīdzinoši maz»Šoreiz Tev pie negadījumiem arī būtu jāpieskaita visi pūdeļi... Un arī tad neesmu drošs, ka situācija būtu par labu medniekiem, ja ņemtu vērā proporcijas, auto(ieroča) pielietošanas biežumu utt...

Arnis Puksts: «Šoreiz Tev pie negadījumiem arī būtu jāpieskaita visi pūdeļi» Kā kaut ko tik stulbu var uzrakstīt?

Aivars Bundzens: «Pēteris Siksna Vakardien, 23:09Tieši tādēļ, nevajag būvēt uz citiem savu biznesu . Pats riebīgākais , to nabaga cilvēku iedzen stūrī . Protams viņam nav kur likties - ja gribēs medīt ,maksās jums pēdējo kapeiciņu]...kolorīti teikts ,Pēter!,:). protams ,plintes vīru starpā netrūkst šautuves biznesa(kā to te pagodinoši sauc)adresēto visziņu žultaini žēlabaino komentāru. ,bet , nevienam nav liegts šajā "biznesā" iestartēt un izpausties. vajag uzbūvēt šautuvi ,varēs šaut pa lēto .,:) .neviens nav stūrī iedzīts, Brīva zeme , brīvas darbības ., vienīgi "bēniņos" sociālistiskās vienlīdzības zīme ļoti lēnām dziest.

Arnis Puksts: Aivars B., tad tomēr atzīsti, ka šie grozījumi ir šautuvju īpašnieku lobijs? :)

Arnis Puksts: Starp citu, lielie likuma bīdītāji - Jūs tā kārtīgi izdomājiet, ko darīsiet ar ārvalstu medniekiem :) Nu, ka kādam lielam valsts kantorim vai kādiem nopietniem onkuļiem :) nesabojājat komerciālo medību štelli :D

Gatis Briedis: Bišķi atslodzei - par ko kļūtu medības , ja visi šautu ka Vilhelms Tells ?

Aivars Bundzens: ... ,ja nopietnāk ,par praktisko situācijas risinājumu . Izklāstīšu dažas idejas : 1.regulāras ( obligātas) praktiskās šaušanas nodarbības atbalsta saprātīgais ,demokrātiskais , mednieku vairākums.galvenais mērķis drošība medībās- sava un līdzcilvēku. kas balstās uz drošu un zinošu apiešanos ar ieroci,pareizu praktisko medību šaušanu.humānu un saimniecisku attieksmi pret medību faunu.2.ņemot vērā iespējamo negatīvo nostāju pret šautuvēm, šautuves personālu ierosinu, ka regulārās praktiskās šaušanas ieskaiti var pieņemt un reğistrēt attiecīgā medību kolektīva medību vadītājs ,jebkurš ,kurus apstiprina kolektīva valde. galu galā ja valsts caur normatīvajiem aktiem uzticās medību vadītājiem medībās,limitēto dzīvnieku medībās, tad ir tikai loğiskas šādas medību vadītāja pilnvaras.3.regulāro praktiskās šaušanas ieskaiti var nokārtot jebkurā šautuvē pie sertificēta instruktora.4. Izziņa par praktiskās šaušanas ieskaiti derīga (1....3.diskutējams) gadi un iesniedzama meža dienestam ,un kalpo par pamatu sezonas kartes izsniegšanai.5.ārzemju viesmedniekiem pirms medību kartes saņemśanas jānokārto praktiskās šaušanas ieskaite ,ko viesmedību organizators iesniedz meźa dienestam.6. praktiskās šaušanas ieskaite jākārto ar tāda kalibra ieroci ar kādu tiks medīts .(Vācijas pieredze),šķiet ļoti loğiska.7.praktiskās medību un sporta šaušanas veicināšanai un popularizēšanai ierosinu atjaunot vienreizējās šautuves (līdz trīs diennaktīm) reğistrēšanas iespēju. zemes īpašnieks ,pašvaldība,valsts policija, vietējais medību kolektīvs saskańojumi. loğiski drošibas kritēriji(karjers,grava,purvs,u.t.t.), un uz priekšu.8. Lūdzu pozitīvus priekšlikumus studijā.,:)

Oskars Šulcs: Pie 6 punkta varbut nevis kalibrs bet tips - gludstobra vai vitne... kada pa lielam atskiriba- eksamenu noliek ar 308 un tad medit nemaces ar 3006 piemeram? Drizak ja plano medit ar ieroci kuram lodei stobra gala ir 3000j tad ar tadu ari karto eksamenu nevis ar 22lr un ja karto ar gludo tad medi ari tikai ar gludo...

Pēteris Siksna: « Brīva zeme , brīvas darbības .» Protams , brīvi varam uzspiest savu gribu . Tas man mazliet atgādina Orvela "Dzīvnieku fermu " . kurā visi vienlīdzīgi , bet daži vienlīdzīgāki.«vienīgi "bēniņos" sociālistiskās vienlīdzības zīme ļoti lēnām dziest.»Es nekaunos cilvēkus vērtēt kā līdzīgus , un uzskatu , ka nevienam nav tiesības sevi celt kā pārāku par citiem .Jo īpaši, iegūt sev labumu uz citu rēķina . Vienalga , tas ir kapitālisms , vai sociālisms , vai kāda utopija ir jārēķinās ar citiem .

Viesturs Krūmiņš: Es tos 3000j, labprāt vairs neredzētu nekur.

Harijs Sūrais: Es tos 3000j, labprāt vairs neredzētu nekur.Vot nesapratu , virs 3000j vai zem 3000j vairs negribi redzēt???????????????????????

Harijs Sūrais: Arnis PukstsBiedriba Medniekiem.lvArnis Puksts Vakardien, 17:32Bet likuma bīdītāji pamēģināt dabūt cauri ? Proti, regulāri eksāmeni auto vadītājiem? Kur vēl tālāk? Šaut ir jāmāk. Ar auto braukt arī ir jāmāk. Suepr MURGS!!!Ar auto braucam katru dienu un daudz, ieroci paņemam rokās labi ja reizi nedēļā IDEĀLĀKĀ gadījumā.

Agris Čibulis: Harij! Tad jau Tevi grūti nosaukt par mednieku ja Tev IDEĀLAKAIS gadījums ir ieroci reizi nedēļā paņemt rokās. Normāls mednieks to dara vismaz trīs, četras reizes nedēļā, bet kārtīgs mednieks vēl biežāk un vēl papildus liek lamatas un veic pārējos pasākumus, kas saistīti ar medību saimniecību.

Aigars Remess: «2.ņemot vērā iespējamo negatīvo nostāju pret šautuvēm, šautuves personālu ierosinu, ka regulārās praktiskās šaušanas ieskaiti var pieņemt un reğistrēt attiecīgā medību kolektīva medību vadītājs ,jebkurš ,kurus apstiprina kolektīva valde. galu galā ja valsts caur normatīvajiem aktiem uzticās medību vadītājiem medībās,limitēto dzīvnieku medībās, tad ir tikai loğiskas šādas medību vadītāja pilnvaras.»Aivar - pačukstēšu Tev vienu noslēpumu - reālajā dzīvē tā arī notiek.«7.praktiskās medību un sporta šaušanas veicināšanai un popularizēšanai ierosinu atjaunot vienreizējās šautuves (līdz trīs diennaktīm) reğistrēšanas iespēju. zemes īpašnieks ,pašvaldība,valsts policija, vietējais medību kolektīvs saskańojumi. loğiski drošibas kritēriji(karjers,grava,purvs,u.t.t.), un uz priekšu.»Šitas jau kādreiz bija. Tikai loģiski būtu ja atjaunotos.Savādāk situācija ir gandrīz komiska.Par piemēru ņemot mani.Proti;Savos 50h zemes ,cauru gadu un cauru diennakti, varu medīt lapsu .... bet pa papīru raidīt šāvienu NEDRĪKSTU.P

Uģis Gizmo: Piedod Aivar, bet 6 punkts ir visneloģiskākais no visiem! Nu kāds kalibrs? Tu gribi teikt, ka tas kurš ar 223 māk šaut, bet ar 308 vairs nemāk??? Tiešām Tu to domā nopietni? Vai arī vienkārši parrakstījies - labāk saki ka biji domājis gludais vai vītne, jo savādāk sanāk, ka daži kārto nevis vienu bet 10 eksāmenus un tikai tapec, ka katram medījumam izmanto atbilstošu kalibru. Un tie kas piemin joulus vienkārši vispār no šaušanas neko nesajēdz!!!

Ivars Ozoliņš: «Harijs Sūrais"Arnis Puksts Vakardien, 17:32Bet likuma bīdītāji pamēģināt dabūt cauri ? Proti, regulāri eksāmeni auto vadītājiem? Kur vēl tālāk? Šaut ir jāmāk. Ar auto braukt arī ir jāmāk. "Suepr MURGS!!!Ar auto braucam katru dienu un daudz, ieroci paņemam rokās labi ja reizi nedēļā IDEĀLĀKĀ gadījumā.»Es gan būtu par regulāru noteikumu eksāmenu- bet nevar skaļi bļaut- toč pieņems.Reāli, katru dienu brauc no Jelgavas uz Rīgu. Olaines krustā, ja sāk mirgot papildsekcija sāku skatities spoguļos un ļoti bieži esmu SPIESTS pārkāpt CSN un iebraukt krustojumā gan pie dzeltanā, gan pie SARKANĀ, jo aizmugurē brauc tik tuvu un pat NETAISĀS bremzēt.Darbā jaunie kolēģi pilnā pārliecībā strīdējās, ka pie DZELTANĀ drīkst iebraukt krustojumā, un pie sarkanā, ja nevarot paspēt nobremzēt arī....Mani citu personu BRAUKŠANA AR AUTO noteikti apdraud vairāk kā MEDĪBAS.

Harijs Sūrais: Ivar- zinu to krustojumu:)), bet man ar ašdesmit gadu stāžu nu točno negribētos pārlikt braukšanas eksi.

Ģirts Vārna: Kapēc gan? Nemāki? Varbūt tad nevajag braukt, ja nesanāk, nu gluži tāpat kā medniekam :D

Harijs Sūrais: Pofig, ja vajadzētu arī pārliktu.Kālab nav komenti par loku- arbaletu, vai tiešām to priekšlikumu atbalstāt??????????

Ivars Ozoliņš: 1. Kur ir pamatojums šim apgalvojumam?Neesmu piedalījies kompetentas iestādes aptaujā, un pat dzirdējis par tādu. Un tikai tāpēc , ka esmu pret- tad pēc Jūsu rakstītā, es esmu- "nedemokrātisks, nesaprātīgs, mednieku mazākuma pārstāvis???"Ar kādām tiesībām, Bundzena k-gs Jūs mani apvainojat????? Vai demokrtātija Jūsu izpratnē ir pa kluso "izbīdīt" likuma izmaiņas, kas atbalsta Jšu privāto biznesu?uzziņai SIA "Zvārdes šautuve" dalībnieku sastāvs- Rubulis Jānis, pk: xxx 33.33%Rubulis Jānis, pk: xxx 33.33%Bundzens Aivars, pk: xxx 33.33%Un finanšu dati 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011,2010 gadā.101. Neto apgrozījums, EUR5.53 t.4.67 t.4.55 t.3.75 t.3.86 t.3.23 t.5.46 t.018019. Pārskata gada peļņa vai zaudējumi, EUR1.51 t.0.61 t.-0.59 t.0.52 t.0.04 t.-2.02 t.-2.35 t.Ja mums ir 30 000 mednieku- tad no katra pa 10 EUR- gadā 300 000 . Var sadalīt uz šautuvēm kaut vai 20 -- 15 t.EUR tad no ši pasākuma var vairākkārtīgi palielināt apgrozījumu...2. Ja nav prasība pēc 3. punkta ir ok.3. Par sertificētiem instuktoriem. Ja Latvijā vienu no mednieku pārstāvošo biedrību vada cilvēks, kas pameta Valsts ierēdņa amatu, tāpēc ka sanāca šmuce ar nelikumīgi izniegtām mednieku apliecībām,tad par ko iet runa? Parasts, kaut kur sertificēts- privātstruktūras darbinieks kaut ko apliecinās?Un ko šis privātstruktūras algots darbinieks darīs ar to sarakstu , ko viņam atnesīs šautuves īpašnieks ar tekstu "šie mums izbīdīja likumu, vjag parakstīt!"Neparakstīs?? un pazaudēs darbu?? un kam sūdzēsies?? NEVIENAM- jo tās jau ir tikai tirgus attiecības..Ja vajag ciešu apstiprinājumu- tad tas ir jādara VALSTS algotam darbiniekam, kas gan, kā pierāda gadījumi ar nelikumīgajām mednieku apliecībām,negarantē, ka reāli dabā viss ir bijis likuma noteiktajā kārtībā.4. Ja būtu šāda pārbaudījums- tad noteikti vismaz 5 gadi.- vai arī pieskaņot medīcīnas komisijas termiņam.UN KATEGORISKI nevajag saistīt ar sezonas karti- jo nesakrīt termiņi. Praktiski taču nav iespējams visiem Latvijas medniekiem- februārī martā kau tkur izšaut- šautuvju sezona tomēr ir vasara.. 5. Nu te jau ir tuvāk patiesība- komercmedības ir daudzu kolektīvu sapnis- un būtu reāls pamats papildus nopelnīt.6. PATI PILNĪBA, domāju ka daudzi sāk skaitīt cik naudas nopelnīs..( un dažs labs , saskaitot,ka seifā 8 ieroči , domā kā šo kolekciju aiztransportēt uz šautuvi un cik tas izmaksās)Interesanti, man prasīs ko es medīšu ar konkrēto kalibru un tādu pārbaudījumu arī piemeklēs?Interesanti , kura šautuve piedāvā pārbaudījumu pa peldošu bebru??7. Šis pnkts noderētu jebkurā gadījumā, kaut vai lai pārbaudītu , vai optika nav izsista, vai iegādājot jaunu patronu paciņu paŗbaudīt , kur tā lode lido.8.1 Pavisam nopietni- vabūt labāk atjaunot Obligāto militāro dienestu, kā arī militāro apmācību skolā, lai ar ieročiem iemācītos apieties arī neatkarīgi no mednieka statusa.8.2 Pielīdzināt SASA šaušanas sacensību kalendārā iekļautos pasākumos sasniegtos rezultātus, šai praktiskai pārbaudei. Vimaz tad ir ticība, ka rezultātus nenopirks par naudu.

Andris Zariņš: «5.ārzemju viesmedniekiem pirms medību kartes saņemśanas jānokārto praktiskās šaušanas ieskaite ,ko viesmedību organizators iesniedz meźa dienestam.»Šo punktu vismazāk ticams ka pieņems!!! Jo dažam likuma bīdītājam viesmednieku uzņemšana ir maizes darbs, neies tak to sarežģīt! :D Un ja pieņems, tad papīriņa nopirkšanu iekļaus cenā. Otrkārt viesmednieka papīrus kārto vēl pirms viņš ir ieradies Latvijā, tā ka šaušanas papirčiku Latvijā pirms kartes izsniekšanas nokārtot nebūs tehniski iespējams!!!! Veči nevajag sapņot par nerealizējamām lietām. Pirms mēs kko ierosinam ir lūgums pašiem noskaitīt līdz desmit un padomāt cik tehniski realizējams ir priekšlikums, un vai viņa realizācija neapdraud kādu biznesa nozari!

Viesturs Krūmiņš: Kāpēc nevarētu pa mērķi šaut ar 223???????????Jebšu jānokārto ar katru šauteni, kura ir? Ja pareizi atceros, tad es eksāmenu kārtoju ar kaut kādu 223? Tad mani nedrīkstētu pielaist pie limitētajiem????????Sašaus te ar švako pulveri pa mērķi un medībās būs vēkšpēdus... Kāda tur vairs drošība!

Ivars Ozoliņš: «Harijs Sūrais Šodien, 08:48Ivar- zinu to krustojumu:)), bet man ar ašdesmit gadu stāžu nu točno negribētos pārlikt braukšanas eksi.»Un kāda atšķirība- ja paņemam skaistos saukļus un paši sev pajautajam vai mēs zinām ŠODIENAS ceļu satiksmes noteikumus???Jā mēs iztiekams ar PIEREDZI un kāpēc šī PIEREDZE neder medību jomā???

Viesturs Krūmiņš: Moška arī šaut nemāku... Paņemšu lielāku kalibru, mācēšu? Mērķi kraukļi neēdīs!Un ar asinspēdu viņš neaizies tālāk par sliežu galu.

Pēteris Siksna: Vai nevajadzētu visu secīgi ? No sākuma apspriest, vai esam par vai pret šādu likumu . Ja esam par, tikai tad ķerties klāt un ķidāt Aivara jaunizcepto likuma projektu .

Viesturs Krūmiņš: Esmu kļuvis par loku un arbaletu atbalstītāju medībās. Ārzemēs taču medī...

Viesturs Krūmiņš: Velns, baigie sūdi! Man liekas, ka tai bultai pamaz enerğijas...

Harijs Sūrais: Interesanti, kā locinieki kārtos šaušanas eksi ar loku????????

Viesturs Krūmiņš: Un uz šautuvi pie instruktora pēc padoma un patrenēties arī neaiziesi... Vai tagad būs arī tas jāievieš?

Andris Zariņš: «Esmu kļuvis par loku un arbaletu atbalstītāju medībās. Ārzemēs taču medī...»Cik reizes var atkārtot - ES Direktīva aizliedz medības ar arbaletu Eiropas Savienībā!«Interesanti, kā locinieki kārtos šaušanas eksi ar loku????????»Domāju, ka likuma bīdītāji ir jau vienojušies kura būs vienīgā un īstā biedrība Latvijā kas ar to nodarbosies! Es pat zinu kura.... :D P.S. Bet man patiešām nav žēl ka viņiem tiks!

Aigars Remess: «Domāju, ka likuma bīdītāji ir jau vienojušies kura būs vienīgā un īstā biedrība Latvijā kas ar to nodarbosies! Es pat zinu kura.... :D P.S. Bet man patiešām nav žēl ka viņiem tiks!Patīk»Bet tākā "šī vienīgā un īstā" ir saistīta ar šo murgu, ko te apspriežam ,tad IR viela pārdomām par atbalstu.....

Vilis Ernstsons: Par cik nezināju par arbaleta liegumu,radās jautājums, kurā valstī ar likumu ir noteikta atkārtota šautuves apmeklēšana.Vācija tika piesaukta,Zviedrijā itkā ir nedaudz savadāk.Kā ir citur?

Kaspars Kusiņš: Visus, kam ir ieroči, vieno viena lieta-patīk šaut. Caur medniekiem vieglāk pie ieroča tikt nekā attiecīgo sporta klasi sasniedzot, pēctam medības lielākajai daļai ir pieejamākas kā šautuve, neticu ka tiekot pie ieroča mednieki apsolās šautuvē vairs savu kāju nespert. Problēma ir šautuvju trūkums un tas ka no šaušanas baidās kā no uguns, ja izdzird šāvienu tad jau nu noteikti kādu galē nost. Ierocis ir paskaļš mednieka darbarīks, tāpat kā vijolniekam vijole un lai labi pārvaldītu ar abiem ir jātrenējas. Ierocis redz esot radīts nogalināšanai bet ja necenšas nevienu nogalināt tad ierocis pats par sevi to nedara, ja nepareizajās rokās nonāk vijole ar to arī var cilvēku nosist bet tam viņa nav radīta. Karabīne un bise ar lodi piekrītu ir ļoti bīstami, bet šķīvjus jau nu gan jebkur var klapēt.

Ēriks Bergs: «Kā kaut ko tik stulbu var uzrakstīt?»Līdz šim esmu atturējies citu komentārus raksturot ar atbilstošiem epitetiem, arī šoreiz atturēšos... Bet, ja Tev tiešām šāds viedoklis ir, tad varēji jau nu papūlēties pamatot.Ja nesaprati manu domu, tad obligātā šaušana plānojas šaut nemācētāju dēļ, nevis negadījumu. Par auto ir cits stāsts - tur noteikumus pārkāpj pārsvarā apzināti, nevis nemācēšanas dēļ...

Arnis Puksts: Aivaram B. daži sakarīgi ierosinājumi. Vienīgi par tiem ieročiem - tur gan ir mazliet auzās iebraukts. Ko ta es tagad ar visiem 4 stroķiem kārtošu eksi, jo pamazām tjūnēju ekipējumu tā, ka katram medību veidam būs savs verķis. Tāda prasība būtu ne tikai nesamērīga, gribētu teikt, ka pat antikonstitucionāla. Analoģijā no auto vadīšanas - eksis būtu jāpārliek ar katru jaunu auto :)Offtopic - Ērik, izlasi, ko uzrakstīji, un padomā, cik tas bija gudri - katrs pūdelis esot nelaimes gadījums. Par šaut nemācētājiem - nez, kā viņi nolika eksāmenu, ko? Par auto cits stāsts? Noskaties un padomā par kontekstu, vai tiešām auto braucējiem regulārs eksāmens nebūtu vajadzīgs kā ēst?:1. http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/novados/lasitajs-iemuzina-parkosanas-paraugstundu-daugavpili.d?id=490509272. http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/novados/video-autovaditajs-salaspili-pamatigi-parkapj-celu-satiksmes-noteikumus.d?id=490337333. http://www.delfi.lv/news/national/criminal/video-avarija-pie-rigas-apvedcela-viens-cietusais.d?id=49049221

Āris Graudiņš: Viss elementāri.Gribi medīt dižmedījumu,kārto eksi ar normālu ieroci,gribi šaut lapsas un vārnas,kārto ar 223.Tāds maseņu šāvējs pēc šāviena ar normālu kalibru sēž sniegā un bola acis.Par trāpīšanu varat pat neieminēties!!

Ēriks Bergs: Arni - nevienā brīdī nerakstīju, ka pūdelis= medību negadījums. Ja saproti, kāpēc top grozījumi, tad tak mēs runājam par nemācēšanu šaut, vai ne? Un garām neviens apzināti nešauj, atšķirībā no Taviem video, kur iemesli ir apzināta noteikumu pārkāpšana.

Ivars Ozoliņš: «Ēriks Bergs Šodien, 13:59Arni - nevienā brīdī nerakstīju, ka pūdelis= medību negadījums. Ja saproti, kāpēc top grozījumi, tad tak mēs runājam par nemācēšanu šaut, vai ne?»Ērik- ar ko ir pamatots viedoklis, ka mednieki nemāk šaut?? Uz šautuvju instruktora baumu līmeni??

Viesturs Krūmiņš: «Citāta kārto eksi ar normālu ieroci»Ja vēl paši gudrākie sāks spriest, kas ir normāls ierocis, tad būs pavisam auzas.Slinkums meklēt, bet vai tik šajā pašā forumā nelasīju, ka rem mag un win mag jaudīgākā gala īpašnieki neesot tie naskākie šautuves apmeklētāji.Diez kāpēc? Vai tad tiešām ir tik grūti sajēgt, ka tas puskalibrs priekš tam arī ne vienam vien ir domāts- lai uzlabotu savas šaušanas prasmes? Nē, nebūs tev šaut lēti! Medības nav nabago sports.Nu bet tad lūdzu- visus jaunos medniekus, kuri kārto uz vītni sadalam divās vai vairāk grupās un nodrošinam ar tādu ieroci, tādā kalibrā, kādu viņš plāno iegādāties...Var jau izteikt spriedumus, bez kāda pamata... Un var būt vecis ar vislielāko. Man nav žēl, ja kāds trenējās ar lielgabalu. Bet vienkārši tas nav vajadzīgs.

Viesturs Krūmiņš: « Par trāpīšanu varat pat neieminēties »Es ieminēšos gan.MMD "alternatīvie maziņie" nejēdz šaut! Siluetisti nejēdz šaut!Labi, šaut varbūt jēdz, bet trāpīt ne, tikai acis bolīt.Varētu tā būt?

Arnis Puksts: Ja pie likumprojekta kaut tuvumā stāv tādi, kuri sāk spriest par šaušanas prasmes korelāciju ar ieroča kalibru...nu vai ziniet, tad tālāk jau vairs nav kur. :) Cerams, ka neviens no šiem ģēnijiem nav ar šautuves instruktora sertifikātu? Jo, ja ir - tad tur ir darbs KNAB. :DBraukšana ar mazlitrāžas auto atšķiras no braukšanas ar 3.5 čiptjūnoto mēbēvē, bet nez kādēļ eksi neviens neprasa pārlikt? Un tagad salīdzinām, kas atšķiras vairāk praksē - braukšana vai šaušana?

Ģirts Vārna: Nu jopt var kāds iedot vienreiz tos ciparus vai nevar? Pietiek fantazēt par nemācēšanu un pūdeļiem, dodiet reālus skaitļus. "Daudz" nav skaitlis :D

Aivars Bundzens: ...privātā un šautuvju biznesa viszińiem atjautības uzdevums ko uzrakstijis Ivars. ,es nedaudz papildināšu . Reālie ieguldijumi izbūvē un iekārtās kādi 30 tūkst .Ls privātā nauda, apm .4 tūkst. MSF atbalsta nauda , tad vēl kādi 25 -30tūkst .euro privātā nauda uz šo brīdi . plus nesaskaitāmais darbs,darbs darbs infrastruktūras uzturēšanā. ,:). tā ka es priecājos par katru jaunu šautuvi un medību un šaušanas sporta mecenātiem . lasi-dullajiem ,kam patīk naudu izšaut gaisā.,:)))

Ēriks Bergs: Ivar - baumas rodas no patiesas informācijas trūkuma, vai ne? Tāpēc atbalstu obligāto "atšaušanu" - tad arī būs reālie cipari kurš ko var. Un, ja par biznesiem runā, tad novēlu visiem šautuvju īpašniekiem, lai likumu pieņem - tad, iespējams, uzlabosies gan šautuvju pieejamība, tehniskais aprīkojums utt... ieguvēji būs arī mednieki.

Ivars Ozoliņš: Bundzena k-gs- Paldies-par atšīfrējumu atjautības uzdevumam- tad ir pavisam skaidrs ,ka ar esošo peļņu 1.5 tūkstoši gadā, un pamatā apkalpojot tikai sportistus, savu ieguldīto naudu varat nesagaidīt atpakaļ.Un tieši tāpēc es nebrīnos- par ierosinājumiem kārtot obligāto šaušanas pārbaudi..Bet ziniet- arī mēs ieguldam savu naudu savos ieročos , arī pērkam un šaujam munīciju gaisā- bet tik cik katrs varam atļauties.Un neredzu pamatojumu tam, ka ja Jūs esat ļoti daudz ieguldījis- tad man ir PIENĀKUMS Jums šo naudu atdot...

Viesturs Krūmiņš: Es arī priecājos.Un ikvienam gribētos, lai viņa izdevumi būtu mazāki, savukārt ieņēmumi-lielāki pie kaut kādas mērķa sasniegšanas un darbībām.Visi skaita kapeiku.Domāju, ka kas līdzīgs "patronai ar centra kapsuli" skanētu gana labi.Neveicina šaušanas sportu...Veicina 308- visam.

Ivars Ozoliņš: «Ēriks Bergs Šodien, 16:23Ivar - baumas rodas no patiesas informācijas trūkuma, vai ne? Tāpēc atbalstu obligāto "atšaušanu" - tad arī būs reālie cipari kurš ko var»Ērik- vai nevēlies katru gadu satiksmes noteikumus un braukšanu pārlikt?Arī tad redzēsim cik var nokārtot ar pirmo reizi, un nebūs baumu, ka katrs trešais noteikumus nezin un braukt nemāk.Bet cik tas MAKSĀS un vai to Latvijas iedzīvotājiem vajag??

Ēriks Bergs: Man nav saprotama šī salīdzināšana ar auto vadīšanas prasmēm. Tad, drīzāk, varētu salīdzināt ar auto TA iziešanu. Bet, ja nopietni, tad gan Eiropā, gan Latvijā ir gana daudz specialitāšu, kur ik pa laikam ir jāatjauno prasmju sertifikāts.

Ģirts Vārna: Kur vēl Eiropā notiek mednieku šaušanas pārbaudes? Konkretas valstis lūdzu un pārbaudes formātu tajās.

Ivars Ozoliņš: «Ēriks Bergs Šodien, 16:46Man nav saprotama šī salīdzināšana ar auto vadīšanas prasmēm.»Gan auto, gan ierocis ir paugstinātas bīstamības avots. Un no auto avārijām Latvijā noteikti cieš vairāk cilvēku kā no ieročiem.Tāpēc arī salīdzinām..

Pēteris Pētersons: Ģirts, Igaunijaa ir ikgadeejie eksameni....smalki nezinu, bet sisteema ir taada, ka viss daras pakaapes uz kaadu noliec praktisko eksaamenu, taadu medibu atlauju iedo, tb, vai var medit tikai uz gaidi, vai iet dzneejmediibaas, vai vispaar tik pa dzineeju bez ierocha...tas taa apmeeram...

Pēteris Pētersons: Domaajams, ka likumu groziit grib ruupeejoties par dziivnieku fixaaku bezmoku izbeigshanos...lai preciizaak un aatraak izbeigtu medijamo dziivnieku, ir jaamak preciizi shaut...taapec ari grib ieviest shādas praktiskās parbaudes...jo reizeem dzineejmediibaas shaavienu ir vairaak nekaa atziistas shaavienu autori...kautreejas par puudeljiem utt...parasti visi zin par preciiziem veiksmiigiem shaavieniem...taapat ari individuaali medijot...Ja Ivars Ozoliņš runaa par naudas lietaam, tad pastaav tachu ari sporta muniicija, kas ir daudz leetaaka, kaa ari pneimatiskie ierochi, masenes, ar ko treneeties, lai uzlabotu shaaviena izpildijumu...ir viiri, kuri uzskata, kas tie par kraamiem- gaisenes un masenes, jaashauj tachu visur ar mediibu muniiciju, bet lai iemaaciitos, tas nav vajadzigs.bet viss atkariigs no taa kaadus noteikumus ieviestu shaadu eksaamenu-paarbauzhu gadijumaa...

Gatis Briedis: Vai Jūs nopietni domājat , ka tagad veči šauj sūdīgāk kā agrāk ? Tam visam ir vienkāršs risinājums - palieliniet eksāmena nolikšanas latiņu .Ko Jūs gribat slaukt vīrus , kas atdevuši medībām pusmūžu .Nekādas cieņas ! Man kauns te dažu vietā .

Ivars Ozoliņš: «Pēteris Pētersons Šodien, 19:31Ja Ivars Ozoliņš runaa par naudas lietaam, tad pastaav tachu ari sporta muniicija, kas ir daudz leetaaka, kaa ari pneimatiskie ierochi, masenes, ar ko treneeties, lai uzlabotu shaaviena izpildijumu...»Pēteri Pēterson.Es par savu šaušanas prasmi nekaunos un no pārbaudījumiem kā tādiem nebaidos. Arī mūsu kolektīvā jau vairākus gadus notiek kolektīvais pasākums, kurā šaujam gan ar gludo , gan ar spico. Un tie kas nesašauj nolemto- tie paši brauc pēc tam individuāli.Un lai sarunātu šautuvi augusta beigās /septembra sākumā mēs to rezervējam jau martā.Un nezinu, kā tā viena šautuve tiktu galā, ja VISI mūsu novada kolektīvi izlemtu rīkot šādu pasākumu. Neiespējamā misija brīvdienās- jo šautuvē norisinās aŗi sporta pasākumi..Es esmu kategoriski pret PIESPIEDU pasākumu, jo šobrīd pakapojuma cena ir atkarīga no pieprasījuma, un ņemot vērā, ka VISIEM nav jāšauj- šautuves izmaksas ir adekvātas.Bet ja šautuves īpašnieks sāk stāstīt par to ka jāšauj ar visiem 'īpašumā esošajiem ieročiem- nu tas vienkārši norāda, ka neiet runa par pieredzi , bet tikai par naudas iekasēšanu.

Pēteris Siksna: «Domaajams, ka likumu groziit grib ruupeejoties par dziivnieku fixaaku bezmoku izbeigshanos...lai preciizaak un aatraak izbeigtu medijamo dziivnieku, ir jaamak preciizi shaut...taapec ari grib ieviest shādas praktiskās parbaudes...»Šito lasu un no smiekliem var kājas notirināt ! Pēteri Pērterson ,Tu no Marsa ? Pa Zemes dzīvniekiem esi šāvis ? Atceros , kā stundas divas lencām kuili , kuram 12 kal. lode bija izgājusi cauri sirdij . Līdzīga situācija bija arī ar alni . Visi trāpījumi desmitniekā ! Tās ir tikai atrunas , līdzīgi bija ar cirka dzīvniekiem un vienmēr kad kāds projekts jādabuj cauri , visu ko izdomā . Ja šitā turpināsies , tad pirms šaut pa kuili būs jāraida brīdinājuma šāviens gaisā ! :)

Harijs Sūrais: Pēteri Siksna- Atceros , kā stundas divas lencām kuili , kuram 12 kal. lode bija izgājusi cauri SIRDIJ . Līdzīga situācija bija arī ar alni . Visi trāpījumi desmitniekā ! - Tu savām pasakām tici:))??????????

Pēteris Siksna: Var redzēt ,Tev tā medību pieredze tāda paknapāka . Pienāks laiks , ka arī Tev nāksies kādai "pasakai" noticēt .

Pēteris Siksna: Vispār jau no deviņdesmitajiem - ja var ticēt . Tas , ka stāžs salīdzinoši liels, nenozīmē ka esi aktīvs mednieks .

Harijs Sūrais: Ar cauršautu sirdi- divas stundas- nu moins:)), to nu gan es gribētu redzēt!!!

Gatis Briedis: Kāda nahren tur dalīšana aktīvais vai pasīvais .Kādi ieroči un optikas bija tad un ir tagad .Šaušana medībās un šaušana šautuvē ir divas dažādas lietas - to iegaumējiet . Šautuvē Tu iepazīsti savu ieroci , sarodi ar to , iemācies nenoraut šāvienu un viss . Visas tās teorijas par apsteidzēm medībās nedarbojas tā kā šautuvē , tur jau jāstrādā iekšējam kompim (čujai) .Visvairāk mednieki grēko ar pareiza attāluma noteikšanu līdz zvēram . Pēc manām domām tā pāršaušana neko kardināli medību procesā neuzlabos . Lai cik tas stulbi izliksies , bet te Man gribētos teikt vai tas Tev ir dots vai nav un šautuve Tev iemācīs tikai autumātiski darboties pieskaņojoties tikai šautuves apstākļiem un nevis reālajām medībām .Tā arī ir viena no medību aksiomām .

Māris Mednieks: Tie, kas uzskata, ka par labu šāvēju piedzimst, nevis iemācās šautuvē šaut, pastāstiet, lai piedzimtu puika izcils šāvējs, jūsu vecāki veica kaut kādus rituālus, gāja pie vārdotājas, aizlūdza baznīcā????? :)))Lai iemācītos spēlēt klavieres vai vijoli ir ilgus gadus jāmācās, tikai šāvēji piedzimst... :)))Lasot šo foruma sadaļu ātri vien viss paliek skaidrs.... Par šaušanas eksāmenu ir cilvēki, kas paši daudz laika pavada šautuvēs - Ēriks B, Aivars B, Māris B. u.c.... Savukārt šaušanas eksāmena noliedzēji ir virtuālie pogu klabinātāji. Vēl kas mani izbrīna - tā bija frāze par vīriem , kas mūžu pavadījuši mežā.... :))))) Nu jā , viņi ir nopelnījuši iespēju šaut zvēriem kuņģī un kājās.... Izcila doma.Ceru, ka šo foruma sadaļu lasa tie, kas gatavo izmaiņas likumā - viņiem ir jāredz - eksāmens ir vajadzīgs un jo ātrāk, jo labāk.P.S. Padomju laikā pāris gadus noteikumi paredzēja, ka gaides medībās licence bija jānoraksta pēc šāviena. Ja negrib kārtot eksāmenu, tad varētu iet šādu ceļu...

Aigars Remess: «Visas tās teorijas par apsteidzēm medībās nedarbojas tā kā šautuvē , tur jau jāstrādā iekšējam kompim (čujai) .Visvairāk mednieki grēko ar pareiza attāluma noteikšanu līdz zvēram . Pēc manām domām tā pāršaušana neko kardināli medību procesā neuzlabos .»Pilnīgi piekrītu Gatim.Nevar sunim, aplokā kur iežogots meža ruksis, iemācīt medību zinības .... tieši tāpat, homosapienam, nevar šautuvē iemācīt medīt.Medībās dzīvniekus, NEAPZINĀTI, saskādē VISĀDA LĪMEŅA ŠAUTPRATĒJI.....un ja kāds saka pretējo, tad viņš melo. Vienīgais veids, kā nepieļaut, lai pēc medībam medību platībās nelāgi neostu - ir medību procesā (jebkurā) izmantot medību suņus.

Pēteris Siksna: Harijam . Sirds ir liels muskulis un ja trāpa pa apakšas daļu , kur nav tieši kambarī , tad toč uz vietas nekrīt un pat var izdzīvot. Vēl bija , ar pilnīgi atšautu sirdi, kura bija atrauta no asinsvadiem , divgadnieks aizskrēja krūmos 250-300 m un bija apgriezies uzbrukumam .

Ivars Ozoliņš: «Māris Mednieks Šodien, 22:43Lasot šo foruma sadaļu ātri vien viss paliek skaidrs.... Par šaušanas eksāmenu ir cilvēki, kas paši daudz laika pavada šautuvēs - Ēriks B, Aivars B, Māris B. u.c.... Savukārt šaušanas eksāmena noliedzēji ir virtuālie pogu klabinātāji. »Nu Māri M. piesakos uz dueli Paleju šautuvē pēdējā Jūlija sestdienā- disciplīnā "universālais mednieks"Novērtēsim- ko katrs var izdarīt.

Aigars Remess: «Ceru, ka šo foruma sadaļu lasa tie, kas gatavo izmaiņas likumā - viņiem ir jāredz - eksāmens ir vajadzīgs un jo ātrāk, jo labāk.»Nevis eksāmens" jāuzspiež " esošiem medniekiem , bet kaut kas jāmaina sākum apmācībā. Jo no kurienes rodas tie , kas" nemāk" apieties ar ieroci ????Kads takš viņus ir atestejis ???? Var būt jāskatās, kura kantora medniekkursus ,konkretais indivīds ir apmeklejis ???? Kurā sertificētajā šautuvē ir ieguvis zināšanas par apiešanos ar ieroci ???

Pēteris Siksna: «Vēl kas mani izbrīna - tā bija frāze par vīriem , kas mūžu pavadījuši mežā.... :))))) Nu jā , viņi ir nopelnījuši iespēju šaut zvēriem kuņģī un kājās.... Izcila doma.»Nu , mīļais cilvēk , no kurienes Tu šitādu izrāvi . Un vēlreiz, visu laiku Tev un līdzīgajiem skaidro , ka neviens nav pret šaušanas treniņiem ( pats ļoti daudz trenējos un man nav vajadzīgi ne jūsu instruktori , ne šautuves ), bet ir kategoriski pret šo biznesa projektu , kuru kāds , vai kādi grib ieviest kā obligāto .

Arnis Puksts: Māris Mednieks - analogi ir ar autobraucējiem! Tātad, grozījumi jātaisa vienotā paketē ar grozījumiem Ceļu satiksmes likumā! Un ne savādāk.Katram medniekam, kurš medī, noteikti ir gadījies netrāpīt 100% situācijā. Tas pats par savainojumiem. Smilga, zariņš, dzīvnieks vienkārši pakustējās vai tieši pretēji apstājās brīdī, kad tika spiests sprūds, munīcija vecāka (noliktavā, veikalā xviņzin cik ilgi stāvējusi, cik ilgi pie mednieka)...kā to uzlabos šautuve? Nekā. Pilnīgi nekā, reālā dzīve nav pat simulators, tā ir reālā dzīve. Tie ir murgi, ka to kaut kādā veidā uzlabos šautuve.Vienlaicīgi, ir skaidrs, ka kaut kādu pārbaudi vajadzētu - un ne tikai šaušanu, bet arī teoriju. Lai, piemēram, nebūtu stāstu par "lodi, kas ieskrienas" :D (ar to domājot, ka lode pie stobra gala ir mazāk jaudīga nekā tad, kad tā ir kādu gabalu lidojusi), vai stāsti, ka "pirmie bauro jaunie buļļi", vai vēl dažādi brīnumi. Bet šobrīd tas viss izskatās pēc - "sanāca paziņas uz kopīgu tusiņu, paņēma sociālo lubrakantu, daži sāka žēloties, ka bizīts nerullē - izlēma, vajag no tiem draņķa medniekiem nokāst vēl!"Pret esošo veidu, kādā tiek virzīti grozījumi man ir iebildumi:1.Pilnīgi infantili argumenti (tos var palasīt šeit pat, jo īpaši man patīk "viena tante teica" par diži objektīvo statistiku);2.Pagaidām izskatās, ka brutālā veidā tiks atstātas iespējas "par mazu, bet taisnīgu atlīdzību" papīru vienkārši nopirkt;3.Lielā mērā tas patiešām var no medību procesa noņemt vēl kādu mednieku, bet mūsu jau tāpat ir maz un būs vēl mazāk - paaudžu nomaiņa nenotiek vai notiek nekvalitatīvi - uz pamatā pilsētas mednieku rēķina. Sekas? Nākošie grozījumi cīņai ar sekām (postījumi), kas turpinās ārdīt medību saimniecību. Atgādināšu, iecirknis, kas ir zem tūkstoša hektāriem vai daži tūkstoši hektāru ir medību saimniecībai kaitīga parādība. Vai tiešām šodien, 2017.gada vidū LIELĀKĀ MEDĪBU SAIMNIECĪBAS PROBLĒMA(!!!) IR FAKTS, KA MEDNIEKI PAR MAZ IET UZ ŠAUTUVĒM?

Māris Mednieks: Armi, autobraucējus kontrolē un soda CP. Tos, kas sakrāj soda punktus, tos sūta uz "svētdienas skolu".

Arnis Puksts: Māri, medniekus kontrolē un soda VMD un arī Valsts policija, saitībā ar ieroču apriti. Tos, kas pārkāpj - tie parasti uz laiku vai pavisam paliek bez rīkiem un bez tiesībām medīt. Tiešām to nezini? :)

Aigars Remess: «Armi, autobraucējus kontrolē un soda CP. Tos, kas sakrāj soda punktus, tos sūta uz "svētdienas skolu".»Nu tik nestāsti, ka mednieki netiek sūtīti uz "svētdienas" skolām...., ka nav kontroles. Tā pati CP diezgan stingri uzrauga.

Arnis Puksts: Vispār man tāds filozofiskas dabas jautājums - vai tiešām vairums tās vienas organizācijas biedru biedri (jo pamatā mednieks par biedru kļūst caur būšanu citā biedrībā) atbalsta šo ierosinājumu? Tie, kas neatbalsta, vai esat caur saviem pārstāvjiem uzdevuši jautājumu, par tik būtiska jautājuma virzības tiesiski ētisko pusi? Galu galā, tā taču nevar būt, ka valde vai kādi pietuvināti čaļi šaurā lokā vienkārši kaut ko izdomāja :)

Viesturs Krūmiņš: «Par šaušanas eksāmenu ir cilvēki, kas paši daudz laika pavada šautuvēs - /quotes]Labrīt! Es arī būtu par! Ticiet man! Tas ir tik pat loğiski kā nepirkt pienu, ja esi govju ganāmpulka galvenais slaucējs. Vai neliet benzīnu statoilā, ja esi zemnieks.Šautu uz urrā un nokārtotu aiz gara laika, kad sanāk.Sev jau nemaksāsi par katru sēriju... Es točna nemaksātu.

Ģirts Vārna: Māris Mednieks tik dod ar savu fantāziju, sāc vienreiz likr galdā reālus faktus un skaitļus, nevis "viena tante teica". Varu tev pateikt, ka varu mierigi sašaut cūkā 80-90 punktus, bet dzinējos ibom pēdējā sezonā dakuja sanāca pašaut garām. Tad ko man mainīs eksāmens?

Ivars Ozoliņš: Un ja skatās par medībām ar loku- LMS vadība jau 4. jūlījā priecājās par Somiju- "Cerams, ka Latvijas deputāti sekos šim un daudzu citu Eiropas valstu piemēram "Un tā ir organizācija, kas cīnījās pret nakts redzamību medībās uz lapsām un jenotiem- pamatojot, ka būs malu medības.Tagad bez problēmām, pa kluso varēs medīt gan nelimitētos , gan rukšus... Droši vien atkal atestāciju gribēs uzticēt PRIVĀTAM kantorim, un gan jau biznesa plāns ir- lai pie mums var medīt komercmednieki no Eiropas..Bet M.M varēs bļaut , ka tagad vēl vairāk esot ķraukļu barības un pi evainas ir mednieks parastais, kas nav bijis šautuvē..

Uģis Gizmo: «CSavukārt šaušanas eksāmena noliedzēji ir virtuālie pogu klabinātāji »Tiešām esi tik drošs? Un kāpēc Tu iedomājies, ka jādara tieši tā kā daži sporta šāvēji saka? Visiem pajautāt? Tu esi tik pārņemts, ka pat nespēj izlasīt ka šeit īsti neviens nav pret šaušanu kā tādu - problēma ir tajā, ka cilvēki tiks čakarēti un pēc fona izskatās ka pamatīgi!!!

Pēteris Pētersons: Ivar, kāpēc nešauj skrejošos???Māris MednieksŠodien, 22:43Lasot šo foruma sadaļu ātri vien viss paliek skaidrs.... Par šaušanas eksāmenu ir cilvēki, kas paši daudz laika pavada šautuvēs - Ēriks B, Aivars B, Māris B. u.c.... Savukārt šaušanas eksāmena noliedzēji ir virtuālie pogu klabinātāji.Nu Māri M. piesakos uz dueli Paleju šautuvē pēdējā Jūlija sestdienā- disciplīnā "universālais mednieks"Novērtēsim- ko katrs var izdarīt.

Jānis Vesets: Jā, 700 verdzības gadi latviešos ir iedzinuši kalpa sindromu: lasu šo diskusiju un brīnos par to, ka mednieki PAŠI grib, lai VALSTS (kungs) tos uzrauga un kontrolē vairāk, ņem par to naudu un paši mēģina sevi un citus pārliecināt, ka tā būšot labāk... Gribam sev jaunus obligātumus un ierobežojumus? Likums aizies uz urrā - mednieki sev pieprasa, sabiedrība atbalsta, valstij papildus ienākumi!Tiešām, veči, kas par problēmu, jūs sievas nedrāž, ja tā gribat, lai valsts jūs drāž?!

Ivars Linde: Tāpat , ja gribēs pieņems likumu šauŗā ieinteresētu personu lokā, un uzliks visiem par pienākumu....

Viesturs Krūmiņš: Boikots...

Ilvars Liepiņš: Nu izlasīju 19 lpp un sapratu to, ka visi ir par šaušanu, bet negrib lobēt šautuves. Ok sērija 10 Euro, patronas 20 Euro, degviela ~100km/7L=0,95*7=7Euro kopā ~27 Euro izmaksātu šāds eksāmens. Tikai neviens nebļauj par Alkohola lobiju pēc katra nomedīta brieža, aļņa utt., kas redz ir jāapmazgā/jānosvin un tur ~30 Euro sākas tikai laba pudele. Mēs arī protestējām par tehnisko apskati 1x gadā, jo redz citur esot 1x 2 gados. Tikai, kad nosauca, cik auto iziet tehnisko ar pirmo reizi - visi apklusa. Šautuves apmeklēšana un šaušana neko neatrisinās, ja mednieks šaus 1x gadā, tikai šautuvē, obligātajā ieskaitē. Ir mums kolektīvā bijuši gadījums, kad šāva pa briežu bulli ar 12 kal un lode IZRIPOJA no strobra.. Vecas patronas.. Ir arī biedrs kurš nav šāvis gadus 3..4 jo nāk tikai uz dzinējmedībām - t.i. pēc gaļas. Tad vot visi šie reizi gadā 2x gadā arī vismaz izšaus vecās patronas.. un Zinās vai ierocis vispār vēl strādā. Pārējiem protestētājiem domāju ka vienkārši patīk iestāties tādā pozā, ka viss ko liek mums darīt ir slikti. Cilvēks, kurš grib labi trāpīt, zināt ,kur lode lido utt. jau apmeklē šautuves un viņam arī nebūtu problēma to eksāmenu nokārtot. Lielākie bļāvēji man liekas ir retākie šautuvju apmeklētāji. Varu arī kļūdīties, bet nu tad viņi iegulda ieročos tūkstošus, bet negrib iztērēt 30euro reizi n-gados.. Smieklīgi..

Martins Kaparsmits: Sveiki!Sākumā- es esmu pret obligāto šaušanu.1.Tas neatrisinās problēmu(īstenībā tā nav problēma, bet gan medibu situācija)ar "pūdeļiem" jo šautuve un mežs nav salīdzināmi, šautuvē nav stresa, adrenalīna pieplūduma zvēram tuvojoties, nav koku, krūmu, blakus mednieku u.c., blakus faktoru kas ietekmē mednieku uz medību līnijas. Kā piemēru varu minēt pats sevi-šautuvē es izpildu "sporta meistara"kritērijus, bet mežā man gadās arī netrāpit un ne jau tāpēc ka es nemācētu šaut.2. Obligātas šaušanas vietā labāk būtu jāmāca/jāatprasa drošibas prasības, elementāra rīkošanās ar ieroci. Un atkārtoti jāmaca princips "NEESI PĀRLIECINĀTS, NEŠAUJ"3. Daudzi vecāka gada gājuma mednieki(pensionāri) nāk uz dzinējmedībām, nevis lai šautu, bet lai būtu kopā ar domubiedriem, 90% gadijumu viņi tā pat nešauj pa dzīvnieku. Un tagad prasīt šiem kungiem no savas pensijas vēl maksāt par kaut kādu eksāmenu, kura kritēriji ir pievilkti līdz ar nagiem. Ko viņiem darīt, ja nenoliek? Iet dzinējos?Es šo visu "obligāto "pasākumu atstātu uz kolektīvu atbildību,lai organizē/neorganizē pirmsdzinēju sezonas šaušanas-paši lemj kuru pielaist, kuru nē. Ja dodas viesmedības, tad kolektīvs var pārbaudīt mednieka iemanās pirms laist savas medību platības.

Uģis Gizmo: Ivar L. Nu bet 10+20+7=37 Varbūt Tev vajag vēl vienu reizi likt vidusskolu pabeigt?

Pēteris Siksna: Izlasīt 19 lpp. un neko īsti nesaprast ! Es saprotu, apjoms liels ,nav nekāds romāns un daļa rakstītāju arī tā īsti nemāk noformulēt savu domu . Ja Tu, Ivar, to lasītu kā neitrāls novērotājs , tad varbūt te daudz ko saskatītu savādāku . Tu to lasi kā ieinteresētā persona , kā vienas no pusēm aizstāvis , izskatās lobētājs . Tādēļ uz objektīvu vērtējumu neceram . Domāju šī tēma būtu jāliek balsošanai . Citādi sanāks kā ar to tehnisko skati , kuru pieminēji . Ideja bija laba , bet lielais instanču buldozers to visu nolīdzināja neļaujot tautai pat kārtīgi izteikties . Runājot par tiem pierādījumiem . Tos var cik uziet aiz matiem pievilkt , īpaši ja tāda nauda slīd no rokām ārā . Vēlreiz esmu par to , ka tā ir katra kolektīva iekšējā lieta . Esmu pret piespiedu biznesa lobēšanu . Parasti, ar pūdelētājiem ,vai vecu patronu lietotājiem, vismaz mūsu kolektīvs cīnās ļoti veiksmīgi .

Ģirts Vārna: Auto apskatēm bija reāli cipari, nevis nostāsti ;)

Jānis Vesets: Ja runājam ar medību drošību un cieņpilnu attieksmi pret dzīvniekiem, tur ir tikai viens likums: NEESI PĀRLIECINĀTS - NEŠAUJ! Tā ir katra indivīda iekšējā lieta, to neviens eksāmens, normatīvais akts, vai ierēdnies tev galvā neiedzīs - vai nu tev tas ir, vai nav. Viss pārējais: šautuves, pārbaudes, eksāmeni, utt., nekā personīga, tīri bizness.P.S. Par kaut kādiem $ūda 30 EUR mani varde nežņaudz - pat uzskatu ka sezonas karte pie mums ir neadekvāti lēta, būtu gatavs arī 100 gadā samaksāt.

Viesturs Krūmiņš: Man personīgi nepatīk, ja skaita svešu naudu un izdomā cik kuram par ko jāgrib un jāvar nolikt. Ja māca dzīvot vispār. Izdomā, kas man ir jāgrib. Rada jaunu birokrātiju un augsni korupcijai. Un man patīk, ja mani neaiztiek. Patīk nevienam nemaksāt. Patīk "bļaut" internetā. Tas tiešām ir smieklīgi, ja nevar tikt galā ar pāris cilvēkiem un panākt kaut kādu disciplīnu. Vajag padomāt divreiz vai pietiks resursu ķerties klāt visiem.Vajag saprast, ka cilvēki ir dažādi. Aizvāc visus vecos (padomājot kā pašam ies) ar bisēm. Aizvāc tos ar tām tūkstošu plintēm, kuri visam liek mīksto (slabo?) Un atstāj tos, kuri skrien maratonu, un nelieto alkoholu. Uztaisi šautuvi, kur gribas atgriezties.Visa problēma.

Ivars Ozoliņš: «Pēteris Pētersons Šodien, 10:33Ivar, kāpēc nešauj skrejošos???»Es taču vienreiz to skaidroju.Netaisos cīnīties ar sportistiem.Katram savs hobijs- vienam patīk sāut pa papīru- tas iet uz šautuvi, otram patīk daba, klusums un citas lietas. Man labāk patīk medību process..

Gatis Gulbis: Joprojām nevaru saprast mērķi grozījumu mērķi regulārai šaušanai!Ja mērķis ir uzlabot drošību, tad regulāra šaušana nav panaceja!Tas var būt tikai viens no solīšiem lai to uzlabotu, bet tam jautājumam ir jāpieiet kompleksi (apmācība, izglītošana, principu ieviešana utt.)Bet svarīgākais jautājums, ja šādu soli sper vai ir pārdomāti un zināmi visi nākamie soļi (šautuvju pieejamība - attālumi, darba, laiki, izmaksas utt.). Ja jā tad lūdzu tos publiskot.Personīgi esmu par šaušanu, bet ne tik zaļu, nepārdomātu un uzspiestu versiju, pa kluso uz otro lasījumu iebīdītu. Šim jautājumam vajadzēja būt vismaz apspriestam starp medniekiem, šautuvēm. Kaut vai aptauja tiktu veikta (sabiedriskā apspriešana).Pagaidām izskatās viena cilvēka ideja!Labāk būtu domājuši par svarīgākiem jautājumiem:1) Ārējās robežas, vai principi, ka nav jāskrien katram līgumam pakaļ;2) Atvieglota atskaišu iesniegšana medniekiem un medību olektīviem (aplikācija, reģistrēšanas sistēmā bez epakastiem utt).3) Iespēja licenci norakstīt telefonā izmantojot aplikāciju.4) Vienota dokumenta izveide, bez atļaujām, sezonas kartēm, apliecībām un sazin vēl ko tagad.Bet nu skaidrs ir arī viens, ja turpinās pļurināt šeit un nesekos pašu rīcība, tad nekas arī nemainīsies. Mainīt kaut ko var darot, nevis tikai runājot!

Viesturs Krūmiņš: A ko darīt?

Māris Bērziņš: Lai reizi pa visām reizēm būtu skaidrs Ozoliņam, Pukstam un vēl dažiem. LMS nekādā ziņā nav iniciējusi ML grozījumu iesniegšanu Saeimā. Arī mums tas bija pārsteigums. Tos ir iesniedzis kāds deputāts no LZS.Jā, mēs savā organizācijā par šo jautājumu debatējam jau pusotru gadu, bijām Igaunijā, kur tas darbojas jau 10 gadus. Pārstāvju sanāksmē pat bija balsojums, ja pareizi atceros, apmēram 40:60 par labu nešāvējiem.Situācija patreiz ir tāda, ka šie grozījumi ir nonākuši Saeimā un tiks izskatīti. Tad arī mums tiks jautāts atbalstam tos vai nē. Ja teiksim nē, tad tie tiks skatīti šā kā tā, bet bez mums un tad gan gala rezultāts nav prognozējams, kādi tie būs. Protams,lai mednieki tos atbalstītu, ir jāzina spēles noteikumi par kuriem patreiz vēl neviens nav lēmis vai runājis. Taču tas nav Medību likuma, bet pakārtotu normatīvo aktu - (MK Noteikumu) ziņā. Par to tad arī būs lielākie strīdi un diskusijas un medniekiem ir svarīgi būt tur klāt ar savu viedokli. P.S. Es personīgi atbalstu periodisku mednieka šaušanas prasmju pārbaudi

Viesturs Krūmiņš: Kurš deputāts?Tautai jāzin savi varoņi.

Māris Bērziņš: Domāju, ka ne jau deputāts to izgudroja, pieļauju, ka viņš ir tikai pastnieks.

Aigars Remess: «Lai reizi pa visām reizēm būtu skaidrs Ozoliņam, Pukstam un vēl dažiem. LMS nekādā ziņā nav iniciējusi ML grozījumu iesniegšanu Saeimā. Arī mums tas bija pārsteigums. »Jānim Baumanim arī tas bija pārsteigums ???

Viesturs Krūmiņš: Ja LZS, nu tad jau vairāk jautājumu nav...Nebūtu aizdomas par Lapsas ekoširminieciskumu, ieteiktu uzcept kaut ko rubrikā "pietiek kampt"

Ivars Ozoliņš: «Māris Bērziņš Šodien, 17:01Lai reizi pa visām reizēm būtu skaidrs Ozoliņam, Pukstam un vēl dažiem. LMS nekādā ziņā nav iniciējusi ML grozījumu iesniegšanu Saeimā. Arī mums tas bija pārsteigums. Tos ir iesniedzis kāds deputāts no LZS.»Cik mēs balti un pūkaini visi esam.Vienkārši atvēra likumu, lai pieliktu klāt sadaļu par sodiem no APK, un tā netīšām pielika klāt loku medības, ŗegulāro šaušanas paŗbaudi utt.Un neviens neko nezin, neviens neko nav darījis.Tad jau liela jēga LMS, ka tiek labots galvenais medību likumdošanas akts un par to nevienam neko neprasa.Ko tad neceļat troksni?, ka bez LMS, kas it kā pārstāv xxxx medniekus tādas lietas notiek.Un tas nekas, ka jau 04.07 kāds no LMS jūsmo par to ka deputāti varēs legalizēt loku medības..Cik balti un pūkaini, jāpaskatās, vai aiz loga nav Ziemassvētku laiks..

Uldis Spārns: Hi, hi!"Balti un pūkaini"Tiko uz ielas redzēju "Zaķi" - baltu un pūkainu, - balta, nenosauļojusies un ar neskūtām kājām.;D

Māris Mednieks: «Ārējās robežas, vai principi, ka nav jāskrien katram līgumam pakaļ»Lai arī dažs labs raud pēc "sociālisma priekšrocībām", tomēr būtu laiks saprast, ka vecie laiki ir pagājuši. Vismaz es ceru - uz neatgriešanos. Zeme, mežs ir privātīpašums un neviens nevar zemes īpašniekus piespiest slēgt līgumus pret viņu gribu.Vispār jau rodas sajūta, ka mednieki ir sociālisma palieka, kas ienīst privātīpašumu (citu personu, protams, ne jau savu) un to vien gaida , kad atkal varēs baudīt "sociālisma priekšrocības". Sev tīkamās, protams.... Palasot šo sadaļu to vien jūt - naids pret šautuvju īpašniekiem, kaut kādi murgi par viņu peļņu... Bet neviens nerunā par to, cik lielu darbu un savus līdzekļus šie cilvēki iegulda šajā "biznesā". Par peļņu neviens no viņiem nerunā, atliek vien cerēt, ka atgūs daļu no izlietotajiem līdzekļiem un iespēju uzturēt infrastruktūru.Bet, te - forumā jau visi visu zin labāk. Naudu skaitīt svešā kabatā jau ir viegli, bet nevajag aizmirst par utīm savā kažokā....

Gatis Briedis: Es arī esmu privātīpašnieks , bet tādu patvaļu ko piekopj viena daļa tagadējo privātīpašnieki - " mednieki " Es noteikti neatbalstu .Saceļ torņus ap citu medību kolektīvu mežiem un bliež visu kas nāk ārā bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem .Ja kolektīvs vismaz saudzīgi apietas ar zvēriem tad šie jaunizceptie privātīpašnieki klapē visu pēc kārtas .Mans ieteikums būtu noteikt liegumu 150 m joslā ap mežu masīviem , kas lielāki par 10 ha ,medīt privātīpašniekiem , bez blakus kolektīva rakstiskas piekrišanas .Ja grib novērst zaudējumus , lai slēdz līgumus ar kolektīvu .Starp citu - daudz kur Eiropā privātīpāšniekiem obligāti pašiem jāslēdz līgumi ar medniekiem , nevis kā Mums jālūdzas .

Pēteris Siksna: «Palasot šo sadaļu to vien jūt - naids pret šautuvju īpašniekiem, kaut kādi murgi par viņu peļņu... Bet neviens nerunā par to, cik lielu darbu un savus līdzekļus šie cilvēki iegulda šajā "biznesā". Par peļņu neviens no viņiem nerunā, atliek vien cerēt, ka atgūs daļu no izlietotajiem līdzekļiem un iespēju uzturēt infrastruktūru.» Es pat nezinu ko lai saka , šķiet ka Tev nekas nepielec . Šo argumentu varētu pārfrāzēt arī tā . Es uzcēlu viesnīcu un lai segtu zaudējumus visiem obligāti reizi mēnesī jādzīvo nevis mājās , bet šajā viesnīcā . Kad kāds taisīja šautuvi , vai viņš ar medniekiem konsultējās , veica aptauju , cik šaus ,par kādām cenām. Nesaprotu kāpēc pārējiem jājūtas vainīgiem , ja kādam bizness neveicas .

Viesturs Krūmiņš: « kad atkal varēs baudīt "sociālisma priekšrocības"«Tjipa komandekonomiku? Vecie laiki taču ir pagājuši...

Viesturs Krūmiņš: Zin, kas man visā šitajā pietrūkst? Medniecībā n' shit.Autoritātes...Cilvēki, kurus ciena.

Harijs Sūrais: Pēteris Siksna Vakardien, 22:59Nesaprotu kāpēc pārējiem jājūtas vainīgiem , ja kādam bizness neveicas .Šitas ir LABAIS!!!Izskatās ka tie grozījumi ir vairāk vērstu uz loku šāvējiem, bet mēs te cepamies par pāršaušanu. Izskatās ka kādam bija izdevīgi uzkurināt mūs, lai loki paliek ēnā.

Vilis Ernstsons: Sīkums par lokiem,ēnā var palikt pavisam kas cits.

Viktors Dimpers: Pēteris SiksnaVakardien, 22:59Nesaprotu kāpēc pārējiem jājūtas vainīgiem , ja kādam bizness neveicas .+100 pilnīgi piekrītu. Un šaušanas pārbaudes ir kolektīvu iekšējā lieta, normālos kolektīvos tas sistēmatiski notiek.

Aigars Remess: Man te rodas jautājums LMS radītājiem - kāda velna pēc vajadzēja tērēt laiku, enerģiju (savu un citu) un radīt otru LATMA .... LMS izskatā???

Gatis Gulbis: Nu lūk tagad ir saprotams skaidrs mērķis regulārai šaušanai - atbalstīt šautuves :)«Viesturs Krūmiņš Vakardien, 16:33A ko darīt?»Darīt var sekojošo mednieku pārstāvošās organizācijas (LMS, LATMA), jebkurš kolektīvs (biedrība vai indivīds) var nosūtīt n-tās vēstules vai iesniegumus katram Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas loceklim ar viedokli par priekšlikumiem. Tā būs medus maize opozīcijas deputātiem un dažiem pozīcijas deputātiem paspīdēt.Komisijas locekļu e-pasti:Romans.Naudins@saeima.lvIngmars.Lidaka@saeima.lvEdvards.Smiltens@saeima.lvInesis.Bokis@saeima.lvJanis.Klauzs@saeima.lvArmands.Krauze@saeima.lvIlmars.Latkovskis@saeima.lvAnrijs.Matiss@saeima.lvAivars.Meija@saeima.lvRihards.Melgailis@saeima.lvArturs.Rubiks@saeima.lvJanis.Urbanovics@saeima.lvIvars.Zarins@saeima.lvp.s. Starp citu ir arī citi iespējas uzlabot drošības pasākumus medībās:1)dzinējmedības var notikt tikai no stāvtornīšiem.2) dzinēj medībās pie katra stāvvietas (numuriņa) ar spilgtu krāsu jābūt iezīmētiem šaušanas sektoriem. ir arī drastiski pasākumi :)):1)šaut tikai pa stāvošu mērķi2)reizi desmit gados iziet drošības instruktāžu ( VMD kursus)Bet skaidrs ir viens šo grozījumu mērķis ir saistīts ar dažu labu paputējušu biznesu atblstīšanu uz ierindas mednieku rēķina.

Ivars Ozoliņš: Nu re, Gatis jau pasteidzās.Labi pievienošu es arī ar ieteikumiem, ko varētu ielikt Medību likumā.Lietas, ko varētu ielikt likumos iekšā, kā obligātas:1. Ieroča ikgadējā apkope pie sertificēta ieročmeistara.2. Optiskās ierīces drīkst uzmontēt un ieroci piešaut tikai sertificēti piešāvēji.3. Medību kolektīvā ir jābūt vismaz 2 pick-up tipa automašīnām ar vismaz 3.0 litru dzinēju un ne vecāku par 10 gadiem.4. Medību kolektīva jāslēdz līgums ar uzņēmumu , kas veiks medījuma atkaulošanu un safasēšanu vakumiepakojumā.5. Medību mājai jābūt vismaz 150 k.m. lielai, jābūt pieejamai saunai 24/7 un jābūt vismaz 3 divvietīgajiem nr.6. Medību kolektīva biedriem īpašumā jābūt vismaz 2 Blazer firmas ieročiem.7. Latgalē medību kolektīva biedriem īpašumā jābūt vismaz vienai SAIGA , 223 kalibrā.8. Žurnāla Medības abonēšana katram medniekam9. Medniekam obligāti jābūt biedrības biedram, tādā biedrībā kurā biedru skaits ir lielākas par xxxx10. Par "zelta" buļļiem ( dzīviem) sniegt zinas VMD 24 stundu laikā. 11. Medību kolektīvam jārezervē 1 staltbrieža buļļa, vai Alņa licence Saiemas, vai Ministru kabineta darbiniekiem, kas izniedzama pēc pirmā Saimas , MK pārstāvja pieprasījuma , neatkarīgi no sezonas.

Harijs Sūrais: Izskatās drakoniski, labi ka joks:))

Pēteris Siksna: Diemžēl, daudz kas no šī joka ar laiku var kļūt par realitāti . Ja tā paskatās , tad visās jomās pamazām tiek piegrieztas skrūves . Likumi tiek pakārtoti nevis lai atvieglotu dzīvi , bet lai visus un visās jomās varētu kontrolēt . Starp citu , ja uzmanīgi palasa ieroču aprites likumu , tad tevi var sodīt par vecu kara laika patronu , kura mētājas bēniņos un ne tikai . Tas sāk atgādināt veco , pad. laiku teicienu ; "Būtu tikai cilvēks , pantu atradīsim ".

Ivars Ozoliņš: «Pēteris Siksna Šodien, 10:54Diemžēl, daudz kas no šī joka ar laiku var kļūt par realitāti . Ja tā paskatās , tad visās jomās pamazām tiek piegrieztas skrūves . Likumi tiek pakārtoti nevis lai atvieglotu dzīvi , bet lai visus un visās jomās varētu kontrolēt »Nu nav tik slikti , kā izskatās. ir taču aŗi labas lietas- ierocī viaŗak nav jāatšauj, ieroču atļauja uz neierobežotu laiku, jaunā mednieku apliecība maksāja 1.42.. utt.Bet , kas man nepatīk, ka parādās likumos normas, kas balstās uz PRIVĀTO biznesu- un tas NAV normāli!!!No vienas puses deputāti samazina administratīvo slogu 9reāli tas tiešam arī notiek), bet no otras puses dzen privāt kompāniju valgos..Piemēram OIK - super maksājums bijušajiem politiķiem un tiem pietuvinātajām personām.To pašu loku šāvēju sertifikācija, kā jau minēja atkal ož pēc privātā biznesa..Ja godīgi- tad ieroča apkope pie sertificēta ieroču meistara, varētu būt noderīgāka kā obligātais šautuves apmeklējums.

Arnis Puksts: Tātad, šautuves, kas bieži uzceltas par mūsu visu līdzekļiem (ES fondi=visu nodokļu maksātāju līdzekļi) vēl par maz pelna? Mandomāt, jālūdz iestādei Talejas ielā veikt padziļinātus auditus visās šautuvēs. Man ir aizdomas, ka tur būs interesanti rezultāti. Kaut kā tā.

Arnis Puksts: «Pārstāvju sanāksmē pat bija balsojums, ja pareizi atceros, apmēram 40:60 par labu nešāvējiem.Situācija patreiz ir tāda, ka šie grozījumi ir nonākuši Saeimā un tiks izskatīti. Tad arī mums tiks jautāts atbalstam tos vai nē. Ja teiksim nē, tad tie tiks skatīti šā kā tā, bet bez mums un tad gan gala rezultāts nav prognozējams, kādi tie būs.»M.Bērziņ Tu tiešām tam tici, ko pats uzrakstīji jeb uzskati lasītājus par muļķiem? Pēdējais teikums Tevis paustajā citātā ir pilnīgs bullshits! Jūs (LMS) nemaz nedrīkstat teikt Jā, ņemot vērā balsojumu, vai arī LMS biedriem vajadzētu būt skaidram, kāda ir viņu vieta. :) Un otrais punkts - tātad, pie lemšanas tiek tikai tie, kas vienmēr saka jā? Kas tas par sviestu? Vienmēr jā saka tikai skuķi ap Daugavpils šoseju pie Rumbulas un arī tikai par naudu.

Harijs Sūrais: Šodien, 15:07Tātad, šautuves, vēl par maz pelna? Man domāt, jālūdz iestādei Talejas ielā veikt padziļinātus auditus visās šautuvēs. Man ir aizdomas, ka tur būs interesanti rezultāti.Neapskaužu šautuves. Esmu bijis 4 , un nevienā neredzēju kvīti par manis samaksāto naudiņu:))))))

Andris Zariņš: «Tātad, šautuves, vēl par maz pelna? Man domāt, jālūdz iestādei Talejas ielā veikt padziļinātus auditus visās šautuvēs. Man ir aizdomas, ka tur būs interesanti rezultāti.»Nedomāju ka tur būs kkādi rezultāti. MAX veiks kontrolpirkumu un sastādīs protokolu par soda naudu. Dažādu pakalpojuma sniedzēju, kas darbojas bez kvītīm ir pilna pakaļa un jēgas viņus kontrolēt ir ZERO. Citur Eiropā ir mazo uzņēmumu kategorija kur ir fiksēts maksājums gadā un nevienu neinteresē cik viņš beigās ir iekasējis!

Aivars Bundzens: ...,ja situācijas nopietnība nav saprotama ,varētu sākt rosinăt no šautuvju puses kādu manāmāku demokrātisku argumentu, piem. šautuvju streiku sākot ar augusta mēnesi. Ja tā padomâ, kāpēc gan nē !?

Aivars Bundzens: ...,Visas Latvijas šautuvju streiku.

Pēteris Siksna: Nu un, kas tad ? Visi streiko ,mediķi streiko , skolotāji streiko . Domā , tagad nobīsies un lūgsies ?

Emīls Pudāns: Ivars OzoliņšŠodien, 11:22Ja godīgi- tad ieroča apkope pie sertificēta ieroču meistara, varētu būt noderīgāka kā obligātais šautuves apmeklējums.Šito gan nevajag, var gadīties, ka savu ieroci no sertificētas darbnīcas dabūsi sūdīgākā paskatā, kā nodevi... :) Nesen internetā īsu brīdi klejoja viena vietējā korifeja/džedaja meistardarbi. :)

Ivars Ozoliņš: Bundzena kgs,Par ko tad streikosiet?Par to ka mednieki negrib pie Jums braukt?Jums taču ir sportisti- ar tiem nepietiek???Var būt vajag kaut ko izdomāt , lai mednieks " parastais" pats, bez piespiešanas brauktu?Rs, piemēram uz Zvārdi aizbraucu izšaut Eiropas zvērus, tie man patīk. Lai gan vairāk diez vai braukšu, jo gaidīt vairāk kā piecas stundas bezdarbībā, kamēr visi sportisti izšauj, nē man tik daudz brīva laika nav.Līdz ar to, mani personīgi Jūsu streiks neietekmēs????

Viesturs Krūmiņš: Tas būtu labi! Iedomājieties- šautuvju nav. Jaunos medniekus sagatavot nevar. Vairāk gaļas! Mazāk problēmu. Vēl jau tas likums nav!

Kaspars Kusiņš: Cik tad daudz ir tik slinku mednieku, kuri nedotos uz šautuvi pat ja viņa būtu 10-15 km tālu, tad manuprāt pašam galvā būtu doma ka "obligāti" uz šautuvi kaut reizi mēnesī jāaizbrauc un tad obligāts vairs nav obligāts bet gan pašsaprotama lieta. Tagad, kad uz tuvāko šautuvi jābrauc ap 80 km, ir tā ka tas obligātais biedē, trenēties bieži neaizbrauks, ja nenokārtos, tad brauks atkal vai vispār metīs mieru, bez papīra pat "sūdīgo" treniņu mežā var aizmirst, jo uz masta stāvēt vairs ar ieroci nevarēs un beigās vispār aizmirsīs kā ieroci pielādēt.

Agris Čibulis: Kaspar, Tev mūsu šautuve ir labi ja 30-40km, mači mums ir 5 reizes gadā, kaut kā nēsu Tevi manījis.

Aivars Bundzens: ...,mmjā, ja kāds šautuves pastāvēšanu šobrīd " godā" ar biznesu , tad ,pieļauju , ir notikusi pārdzimšana no proletāriešiem ,kas 1917tajā gadā pie Ziemas pils sāka tirgus ekonomiku graut.,:). ... Ivar , man vienkārši ir paveicies,ka varēju savā vaļaspriekâ- medībās un šautuvē , šausanas sportā kādu lielāku kapeiku ieguldīt.tā ir kopējā mednieku lieta, neviens cits neko mednieku labā nedarīs,ja ne paši. ja esi mednieks ,tad , palīdzi kopējai lietai , liec savu gudrību un enerğiju pozitīvā virzienā.

Aigars Remess: «...neviens cits neko mednieku labā nedarīs,ja ne paši. ja esi mednieks ,tad , palīdzi kopējai lietai , liec savu gudrību un enerğiju pozitīvā virzienā.»Aivar - ES ĻOTI LABI TEVI SAPROTU.Pats Esmu izveidojis objektu med.suņu apmacībai, darba pārbaudem un suņu izstāžu organizēšanai. It kā jau mednieku kopēja lieta, bet ir viena problēma medniekos - negrib līdzdarboties ..... grib lēti nopirkt pakalpojumu...... nu tā I .... 14-GADIŅUS DARBOJOS TIRGUS APSTAKĻOS. Man prātā nav ienācis (cietiem gan ir kadus gadus 6-šus atpakaļ) iepīt Medību likumā normu - kautko OBLIGATU pārbaudīt medību suņiem.Nu neticu ,Aivar, (pagaidām) ka Tu nezināji par šiem ,divu vai trīs , Jānīšu izperinātiem Medību likuma grozījuma priekslikumiem ???Igauniju nevag pieminēt. Tur tos kāš par pilnu programmu.....katrs, kam nav slinkums. Un tā kāšana N E K O neuzlabo.Klāt pievienoju foto no med.suņu izstādes Igaunijā. Arī šajā jomā, šamiem,ir obligāti ,ar suni, jāiziet FCI suņu izstāde. Zinot FCI sistēmu, tas suņa saimniekam papildus izmaksa +- 100-tiņu eiriku......bet M E D Ī B U procesam nedod apsalūti N E K O !!!!Medību likuma "grozīšana" 2017

Andris Zariņš: «.. Ivar , man vienkārši ir paveicies,ka varēju savā vaļaspriekâ- medībās un šautuvē , šausanas sportā kādu lielāku kapeiku ieguldīt.tā ir kopējā mednieku lieta, neviens cits neko mednieku labā nedarīs,ja ne paši. ja esi mednieks ,tad , palīdzi kopējai lietai , liec savu gudrību un enerğiju pozitīvā virzienā.»Aizkustinoši.... Un bez ironijas!Es patiešām tam ticu. Bet mani aizkustina naivums, ka kāds to novērtēs. mana pieredze tērējot savu laiku visādās darba grupēs un citos procesos (arī portāla veidošanā) ir sekojoša- neviens tev nekad paldies nepateiks! Drīzāk uzdirsīs , ka tas nav labi un šo atkal varēja izdarīt profesionālāk,,,Tāpēc ar to streiku un un labajiem nodomiem....."ņesmešiķe naši tapočki..."!Labāk labdarības vietā uzliec visu uz stingriem biznesa pamatiem! Un ja izdosies ar likuma spēku atbalstīt šautuvju biznesu, tad labāk, nevis stāstīt par mistiskiem ieguvumiem un kopējo lietu, bet vnk ciniski slaukt pelēko masu! P.S. Un neaizmirsti ka es piesakos uz ]cāderīša pirkšanu! man jau tagad lliekas, ka ejoša cena būs 20 eiriki.... :D

Ivars Ozoliņš: «Aivars Bundzens... Ivar , man vienkārši ir paveicies,ka varēju savā vaļaspriekâ- medībās un šautuvē , šausanas sportā kādu lielāku kapeiku ieguldīt.tā ir kopējā mednieku lieta, neviens cits neko mednieku labā nedarīs,ja ne paši. ja esi mednieks ,tad , palīdzi kopējai lietai , liec savu gudrību un enerğiju pozitīvā virzienā.»Par to ka ir šautuve-PALDIES, it sevišķi agrāk, kad bija lielāka birokrātija- to katrs nevarēja izdarīt.Ja par sevi- es uzskatu, ka arī ši diskusija ir PALĪDZĪBA medniekiem, jo ir jārunā skaļi par to kas medniekiem dzīvi padara nevis vieglāku bet sarežģītāku.Kad dibinājām biedrību , daudzi gribēja statūtos ielikt dažādus ierobežojumus utt, bet izdevās tos novērst, jo nevajag īstenot PERSONĪGAS intereses drukātā dokumentā.Dzīve var mainīties un tad tas var atspēlēties pašam.Ja mūsu kolektīvā ir biedrs, kas dzīvo strādā Anglijā un var atbraukt ap jauno gadu uz dzinējmedībās- mēs visi labi zinām kā viņš šauj- kāpec viņš nevar piedalīties medībās? Jo kur var atrast šautuvi decembrī???,Es ieteiktu drīzāk padomāt- kā jauniešus uz šo šautuvi atvilināt, jo man šaušana sākās skola - ar mazkalibra šauteni, Lunaparkā ar gaiseni.Skolā nopelnīju nozīmi "Metkij Strelok", un man iepatikās šaut.Pilsētā kādreiz kādu kapeiku patērēju arī šautuvē ar gaiseni- un tas viss man dzīvē noderējis.Kad darba kolēģi kārtoja mednieka eksāmenu 1997 gadā, pie reizes nokārtoju eksāmenu bez kādiem trenniņiem , ko prasīja- to sašāvu.Pirms 5 gadiem mani aizvilka uz MMD. Šāvu tikai karabīni- sašāvu 7 punktus, izdarīju secinājumus un sapratu, kas ir nepareizi ..Un MMD sapratu , kādu ļaunumu masveidībai šautuvēs nodara sportisti- skatoties uz kilo atsvariem, pufaikām 28 grādu karstumā, ziemas zābaki- nu goda vārds- man iekšā bija jautājums- ko es te ar savu pusautomātu daru?, vai tad ar šo aprīkojumu viņi iet arī mežā? Lai gan sašaujot ar pusautomātu nākamajā gadā 79 punktus sapratu, ka var arī ar parastu ieroci izbaudīt šo pasākumu.Un savā personā esmu konstatējis arī šautuvju ĻAUNUMU. Kad no atbalsta saproti, ka vari trāpīt, tur kur tēmē, tad medībās sāc šaut ar lielāku pārliecību. Un, kad gadījās pāris neveiksmīgi šāvieni ruksim galvā, tad saproti, ka šautuve un medības NAV viens un tas pats.Un viss šis cepiens ir par to, ka manuprāt mēs ar visu valsti esam tur kur esam, tieši viena apstākļa pēc- mūsu valstī likumus taisa , lai atbalstītu kāda personīgo biznesu.Un man tas NEPATĪK, un tāpēc es eju uz vēlēšanām, un savu iespēju robežās arī pret to cīnos.Man ir pārliecība , ka valsts un privātie biznesmeņi iegūtu, ja vairāk ATĻAUTU.Par tām pašām šautuvēm- ja atļautu šaut jebkurā karjerā, tad pirmkārt vīri ātrāk sapratīs, kāpēc aizšāva garām , un daudz lielāka iespējamība , ka savu reizi aizbrauks arī uz tuvējiem mačiem. Labāk būtu izcīnījuši , ka arī NEPILGADĪGIE OFFICIĀLI drīkstētu medīt ar gludo- kaut vai pīļu medībās pieaugušo klātbūtnē.Un nevajag rakstīt likumus ar domu- man ir blats, es varēšu likumu pārkāpt, bet kaimiņu gan par to izdrāz.s...

Māris Mednieks: «ES ĻOTI LABI TEVI SAPROTU»Tāpat es saprotu Aigaru, jo pats medīju ar suņiem. Tas ir milzīgs darbs izaudzināt un darboties ar medību suni. Darbs, kas man dod tikai gandarījumu. Savukārt , es neizslēdzu iespēju, citi suņu audzētāji ar to var "piepelnīties". Sakropļoti - ar nošautām kājām, sašautiem kuņģiem un zarnām lopiņi - tā ir šo suņu audzētāju "maizīte". Tādēļ man šķiet ciniski apgalvojumi, ka medniekiem nav jāmācās šaut , ka visas problēmas atrisinās suns. Aigars saprot Aivaru, bet es saprotu Aigaru.... :))) Visvairāk mani mani izbrīna fakts, ka 23 lpp garā sadaļā liela daļa mednieku nav sapratuši, ka noteikumu izmaiņas nav domātas šautuvju biznesa attīstībai, bet gan mednieku pašu drošībai un un medību ētikas saglabāšanai, jo dzīvnieks jānomedī ir ētiski - ar precīzu šāvienu, ar atbilstošu munīciju, lai maksimāli samazinātu dzīvnieka ciešanas.Bet..... laikam tomēr jāsāk ticēt Darvina teorijai - evolūcija, kā jau tas viss dzīvē notiek, ir viļņveidīga.... Ne visi to vēl spēj saprast...Vēl vakar man nācās redzēt kādu biznesu taisa mednieki - gaļas konservus tirgo līdzīgi kā 90tajos spirtiku... Tā kā par šautuvju "biznesu" labāk paklusēt...

Pēteris Siksna: Aivar , tas viss ir labi un apsveicami . Tikai mēģini kaut kā savādāk , popularizēt un aicināt , vārdu sakot pa labam . Neko nevajag uzspiest , tas tikai satracina tautu . Tevis pieminētā 17 . gada revolūcija tieši tādēļ arī notika , ka tauta tika vienkārši tika iedzīta nabadzībā , badā , divos karos un uzlikti neskaitāmi jūgi , ko vairāk nespēja izturēt ( papēti vēsturi ) , kas notika pēc tam , tas ir cits stāsts . Nekādas tirgus ekonomikas tur nebija , tikai monarhija . Kad tauta labi dzīvo , tad nekādu revolūciju nevar uztaisīt .

Ivars Ozoliņš: Kaut kas norāvās...,«liela daļa mednieku nav sapratuši, ka noteikumu izmaiņas nav domātas šautuvju biznesa attīstībai, bet gan mednieku pašu drošībai un un medību ētikas saglabāšanai, jo dzīvnieks jānomedī ir ētiski - ar precīzu šāvienu, ar atbilstošu munīciju,»Atkal pa riņķi- par kādu drošibu runājam un vai medības ir nedrošas?? Ja mednieks medību apstākļos dara nepareizas lietas, tad tās ir pārsvarā NEVAR saustīt ar šautuves apmeklēšanu/ neapmeklēšanu. pamatā problēmas ir GALVĀ.Un šaudīt pa papīru ar medību munīciju dārgs prieks- šaut ar sporta- lētāk, bet lodes lidos CITUR, nekā ar medību munīciju un gala rezultāts būs tāds pats-"ar nošautām kājām, sašautiem kuņģiem un zarnām lopiņi "

Ivars Ozoliņš: «". Sakropļoti - ar nošautām kājām, sašautiem kuņģiem un zarnām lopiņi - tā ir šo suņu audzētāju "maizīte". Tādēļ man šķiet ciniski apgalvojumi, ka medniekiem nav jāmācās šaut , ka visas problēmas atrisinās suns. Aigars saprot Aivaru, bet es saprotu Aigaru.... :))) »Bet atšķirībā no šautuvēm , Aigas nav NOLOBĒJIS Medību likuma izmaiņas, ka medību kolektīvā ir OBLIGĀTI jābūt pieejamam pa asinspēdu sertificētam sunim. ( un pieminēt tos pašus pamatojumus, par ētiku un to ka daudzās valstīs tā esot)Bet šādas izmaiņas daudzi suņu audzētāji vēlētos..

Pēteris Siksna: «Par tām pašām šautuvēm- ja atļautu šaut jebkurā karjerā, tad pirmkārt vīri ātrāk sapratīs, kāpēc aizšāva garām , un daudz lielāka iespējamība , ka savu reizi aizbrauks arī uz tuvējiem mačiem. » Šim es piekrītu par visi 100 . Katru reizi , kad vajag optiku piešaut , pamēģināt citu munīcijas partiju , vai vienkārši tāpat pa papīru izšaut kādas desmit , braukt 50-70 km , ar visiem ar to saistītajiem sarežģījumiem nav reāli .

Pēteris Siksna: Tāda sajūta , ka M . M . ir interneta trollis , vai arī šī likuma tētis . :)

Gatis Briedis: Visi palika tik sentimentāli un pieklājīgi un saprotoši , ka Man pat asariņa nobira :) . Kaut tik īstajā dzīvē tā notiktu .

Kaspars Kusiņš: «Un šaudīt pa papīru ar medību munīciju dārgs prieks- šaut ar sporta- lētāk, bet lodes lidos CITUR, nekā ar medību munīciju»Tā nu gan nav problēma, kamēr nav sacensības uz punktu skaitu tikmēr lai lido kaut nullē, galvenais lai veidojas smuka grupa, tad kad brauks uz sacensībām tad to grupu aizbīdīs uz centru, toties medību lodi vienmēr uzpasē lai iet pa centru.

Uģis Gizmo: «Visvairāk mani mani izbrīna fakts, ka 23 lpp garā sadaļā liela daļa mednieku nav sapratuši, ka noteikumu izmaiņas nav domātas šautuvju biznesa attīstībai, bet gan mednieku pašu drošībai un un medību ētikas saglabāšanai, jo dzīvnieks jānomedī ir ētiski - ar precīzu šāvienu, ar atbilstošu munīciju, lai maksimāli samazinātu dzīvnieka ciešanas.»Tātad sausais atlikums pēc Tavām domām ir tāds! Mednieks aizbrauc uz šautuvi 1x gadā, samaksā 20 Eur par eksāmenu, uz "Dieva vārdiem" nokārto to un viņš tagad zinās kāda ir pareizā munīcija? Kāds ir vajadzīgs apsteigums pie dažādiem mērķa kustības ātrumiem, dažādiem lodes ātrumiem, dažādiem mērķa attālumiem? Šapratīs šaušanas sektorus? Utt. Njā - drošība pirmajā vietā, ko lai saka!!!Ir tāds teiciens - Stulbums no ļaunprātības ne ar ko neatšķiras - izpausmes veidi vienādi! Es izlasot tomēr līdz galam nesaprotu vai šis priekšlikums ir stulbums vai ļaunprātība! Kas zin varbūt pat stulba ļaunprātība :)

Ģirts Vārna: Es ar izlasot visas 24 lapas, vēljoprojām, neesmu ieraudzījis reālus faktus tām sliktajām šaušanas iemaņām, ir tikai "viena tante teica". Var izlasīt, ka neviens nav pret šaušanas prasmju uzlabošanu, bet ir pret obligātu pārbaudi, kura pamatota ar baumām ;)

Harijs Sūrais: Vai nebūtu jauki- aizbraucu uz šautuvi, samaksāju 10 Eiro un kādu pusstundu - stundu klapēju ar visādām munīcijām un attālumiem, instruktor paskatās un saka OK, Tev iet!!!Kam valadzīgs atļaut medības apdzīvotās vietās- nesparatu- paskaidrojiet.

Ivars Ozoliņš: «Kam valadzīgs atļaut medības apdzīvotās vietās- nesparatu- paskaidrojiet.»Esi lūdzu precīzāks- jo jau ŠODIEN drīkst medīt apdzīvotās vietās.Šodien nedrīkst medīt PILSĒTĀS, kapsētās.Iespējams ir pie vainas Rīga, un citas lielās pilsētas, kur pat ar klusinātāju tā īsti šaut nedrīkst, bet varbūt vajadzētu.Tās pašas lapsas , lai gan nav trakas, tomēr daudz vazājas..

Ģirts Vārna: Nu, nu pilsētā un vītne? Kas galīgi aptracis? :D

Harijs Sūrais: Medību likums::(3) Medīt aizliegts:1) pilsētu teritorijā;2) kapsētās;

Jānis Šmits: «Atkal pa riņķi- par kādu drošibu runājam un vai medības ir nedrošas?? Ja mednieks medību apstākļos dara nepareizas lietas, tad tās ir pārsvarā NEVAR saustīt ar šautuves apmeklēšanu/ neapmeklēšanu. pamatā problēmas ir GALVĀ.» Protams ka GALVĀ! Bet GALVU jau vislabāk ir sakārtot šautuvē, uzklausot medību (kolektīva vadītāju), pieredzējušu sportistu vai instruktora klātbūtnē nevis māja pie TV vai datora sēžot. Kad pats kādu laiku nedaudz piedalies sacensībās un pēc tam aizbrauc uz mednieku kolektīva pasākumu šautuvē, tad ļoti durās acīs starpība kā ar ieroci apietas cilvēks kurš vairāk vai mazāk apmeklē šautuvi (sacensības) un kā tā saucamais mednieks parastais vicinās ar ieroci īsti nekontrolējot virzienu uz kuru pavērsts stobrs, kaut arī ar tukšu bet aizvērtu plinti.

Ēriks Bergs: Es tik brīnos par visa veida militāristiem, specvienībām, snaiperiem utt... Vot idioti - pa šautuvēm dzīvojas, trenējas... Būtu palasījuši šo forumu, ātri saprastu, ka pilnīgi bezjēgā patronas tērē...

Viesturs Krūmiņš: Ne cik sen mežacūkas staigāja pa Rīgas ielām un rakņājās arī kapsētās.Īsa atmiņa?Tad viņas deportēja.Jēga maza, bet ņemšanās liela.Līdz tai vietai, kur ir pārstrīpots apdzīvotas vietas nosaukums mēdz būt labs gabals. Ne jau deviņstāveņu pagalmā...

Ģirts Vārna: Ērik, laikam nespēj uztvert, ka negrib tieši to obligāto pārbaudījumu, kurš pamatots uz baumām par slikto šaušanu. Būtu labāk specvienību piesaukšanas vietā iedevis kādu reālu ciparu, kurš attaino mednieku īpaši sliktās prasmes.

Viesturs Krūmiņš: Vajag šaut. Tikai tā to var iemācīties. Bet kurš specvienības karavīrs nopirka savu šauteni par savu naudu? Un kurš no viņiem patronas pērk par savu naudu? Savu karavīta algu. Un kurš no sportistiem savu tezultātu sasniedza izšaujot vienu sēriju? Vienkārši pareiziniet sevis izšauto sēriju skaitu ar 5eur un pastāstiet tām savām sievām. Tas ir zajebis, ka ir tik daudz turīgu un pirktspējīgu cilvēku. Bet nolaidieties uz zemes... Un tad vēl pasaka- nebūs tev šaut ar 223. Nu ja Jūs tiešām gribiet zaudēt tos cilvēkus, kuriem nav baigo ambīciju... Galu galā, vienkārši dzīvojiet savā iecirknī, lai viņu daudz maz uzraudzītu- nu baigi forši. Sēdi Rīgā. Maksā sargam. Vai braukā pats. No uzrauga algas 10eur atradīsies. Un neviens maliķis ar loku neapšaus visus buļļus.Un es ne***u kapeiku. Man vienalga, kas būs- to kristīs...

Ivars Ozoliņš: «Bet kurš specvienības karavīrs nopirka savu šauteni par savu naudu? Un kurš no viņiem patronas pērk par savu naudu? Savu karavīta algu. Un kurš no sportistiem savu tezultātu sasniedza izšaujot vienu sēriju?»ŠAUTUVE NAV PANACEJA!Vai maz gadījumu, kad augstas klases sportisti aizšauj "pēc piena?"Jā viņiem šis procents ir zemāks, ka ierindas cilvēkam , bet tik un tā ir. Tāpēc jau arī trenējas un sacenšas ar domu, ka tieši šajās, konkrētās sacensībās kļūdas nebūs.Un ši viena kļūda medībās, ari var dot MM pieminētos sašautos, neatrastos medījumus.Kaut kur jau liekas, ir daļa "BIDĪTĀJU", kas cer, ka pateicoties stingrākiem ierobežojumiem samazināsies aktīvo mednieku skaits- un līdz ar to būs lielāka rīcības brīvība, nevajadzēs dalīties ar trofeju licencēm, visu varēs savākt sev, vai pārdot ārzemniekiem.

Agris Čibulis: Ēriks Bergs Šodien, 11:51Es tik brīnos par visa veida militāristiem, specvienībām, snaiperiem utt... Vot idioti - pa šautuvēm dzīvojas, trenējas... Būtu palasījuši šo forumu, ātri saprastu, ka pilnīgi bezjēgā patronas tērē...Ērik! Piefiksē vārdus "pa šautuvēm dzīvojas, trenējas". Protams tad viss ir kārtībā, bet vienreiz gadā vai trijos neko nedod.

Gatis Briedis: ... vai pārdot ārzemniekam - zelta atklāsme, Tev Ivar ir nākusi apskaidrība ! Jo vairāk bizness ienāk medniecībā , jo ātrāk atstums malā gan maksāt nespējīgos , gan citādi domājošos .Un tālāk kā pēc te piesauktās Darvina teorijas .

Žanna Zariņa: Harijs Sūrais raksta:"Visi trāpījumi desmitniekā ! - Tu savām pasakām tici:))??????????"Suns atrada. Pēc 900 mMedību likuma "grozīšana" 2017

Žanna Zariņa: Aigars Remess raksta:"Igauniju nevag pieminēt. Tur tos kāš par pilnu programmu.....katrs, kam nav slinkums. Un tā kāšana N E K O neuzlabo.Klāt pievienoju foto no med.suņu izstādes Igaunijā. Arī šajā jomā, šamiem,ir obligāti ,ar suni, jāiziet FCI suņu izstāde. Zinot FCI sistēmu, tas suņa saimniekam papildus izmaksa +- 100-tiņu eiriku......bet M E D Ī B U procesam nedod apsalūti N E K O !!!!"Nu nav gluži 100 eiro, ir kādi 20-30, un ir diezgan strīdīgi, vai tas ko dod vai nē. Parasti tieši šajās izstādēs notiek ekspertīze, no kuras speciālistiem mati kā atsperes saceļas.Igauniju pilnīgi noteikti nevajadzētu ņemt par piemēru- tur daudz kas ir vēl interesantāks, kā Latvijā.

Harijs Sūrais: Žanna Zariņa - spēcīgs cūcinieks gadījies!!Man pa sirsniņas augšgalu trāpījums + plaušas - 200 metri

Harijs Sūrais: Viesturs Krūmiņš - Un neviens maliķis ar loku neapšaus visus buļļus.Jauki, lai pieņem likumu, bet kad mednieki nomedīs buku, brieža teļu vai bulli ar bultu pakaļciskā tad tik sāksies jampadracis:(((

Ēriks Bergs: Ģirt, Agri! Es to komentāru veltīju tiem, kas apgalvo, ka papīra caurumošana neko nedod - mežā viss ir savādāk. Protams, ka savādāk, bet uzskatu, ka dod gan.

Viesturs Krūmiņš: Es p*s.. Es jau nemīžu... Man neviens kumosu no mutes neizraus. Ja arï izraus, tad cepumiņš viņam par

Viesturs Krūmiņš: To, ka viņš to var.

Aigars Remess: «Nu nav gluži 100 eiro, ir kādi 20-30, un ir diezgan strīdīgi, vai tas ko dod vai nē. Parasti tieši šajās izstādēs notiek ekspertīze, no kuras speciālistiem mati kā atsperes saceļas.Igauniju pilnīgi noteikti nevajadzētu ņemt par piemēru- tur daudz kas ir vēl interesantāks, kā Latvijā.» 20-30 eiriki, ir pašas suņu izstādes cena, FCI sistēma. Vēl jau ir izmaksas lai tiktu līdz izstādei t.i. FCI sistēmā nevar atnākt uz izstādi "no ielas". Suņa īpašniekam jāiestājas klubā. Tas apmēram sastāda 40-50 eirikus (iestāšnās maksa + gada biedru nauda) tad vēl ir individuālā gada biedru nauda pašā FCI nu kadi 5-10eiriki..... un tad vēl individuālais komandējums uz izstādi .... + medību suņu apliecība , lai suns varetu piedalīties medības kādi 10eiriki .... tākā sanāks vairāk par 100-tiņu eiriku. Ja suņa īpašnieks plāno piedalīties ar suni ciltsdarbā, nu tāda tā sistēma ir. Neko labāks, lai komunicētu startautiski, nav radīts, bet nafig to vajag LAI VIENKARŠI PIEDALĪTOS MEDĪBĀS????

Žanna Zariņa: Aigar!Tu esi bijis FCI sistēmā, nesaprotu, kāpēc Tu tagad šitā runā! Lai aizvestu suni uz kādu pasākumu, vienalga, vai izstādi, vai darba pārbaudi, ir jārēķinās ar transporta izmaksām, kas nav atkarīgas no sistēmas, kas šo pasākumu rīko. Kad Tu brauc uz šaušanas sacensībā, Tev taču arī ceļa izdevumus neviens neapmaksā! ;) Es nezinu, cik izmaksā suņa novērtēšana, lai piedalītos medībās Igaunijā un cik viņiem izmaksā medību suņa apliecība, tāpat nezinu, vai priekš tam ir jāstājas klubā, jo klubs ir sabiedriska organizācija un diez vai prasība noteikti tajā iestāties ir likumīga. Ja pašus igauņus viss apmierina, tad jau viss ir OKUn kas ir ikgadējā biedra maksa pašā FCI, es nezinu, nekad neesmu tādu maksājusi, var jau būt, ka FCI man drīz tiesas izpildītājus uzsūtīs! :D :D :D Tai sistēmai, ka medību sunim, lai piedalītos medībās, ir jāiziet viena izstāde ir tikai viens + : kinologiem ir iespēja izvērtēt suņus. Nav noslēpums, ka 90% kucēnu pazūd un neviens par viņiem neko nezin, mēs vispār nevaram izvērtēt, kādus pēcnācējus ir devis kāds suns/kuce, tur vismaz tāda iespēja ir. Cita iemesla, lai šādu prasību ieviestu, es neredzu.

Ģirts Vārna: Tātad bezjēdzīgs pasākums. Un vispār Jūs abi varētu pārcelties uz spec tēmu, lai neaizdiršas tēma ar Jūsu kašķi ;)

Aivis Strads: Mazliet par citu "operu", bet arī saistībā ar atvērtajiem noteikumiem. Mazliet nejēdzīgi ir ar termo tēmekļiem, svaigākie modeļi praksē redz ar kārtu labāk par atļauto 1.paaudzes zaļo trubu tajā skaitā ragus un arī lodes ceļā esošos šķēršļus - lapas, zāli u.t.t. Būtu tikai loģiski tos iekļaut medībās atļauto sarakstā. Tad arī būtu vērts izskatīt tā iegādi, savādāk tagad ir, ka nopirkt drīkst, bet uz ieroča izmantot nē...

Aigars Remess: « Un vispār Jūs abi varētu pārcelties uz spec tēmu, lai neaizdiršas tēma ar Jūsu kašķi ;)»Kļūdies Ģirt.Šitas pieder pie tēmas, jo LV bāleliņi, kuri tagad rosina grozīt Medību likumu, Igauniju piemin kā paraugu uz ko tiekties. Es pat brīnos, ka nav iepinuši priekslikumos FCI, lai suns varetu iet medībās.Kad parunājos ar kādu no ZM ieredņiem par atbalstu medību suņu lietām, tad saņemu atbildi - kamēr suņkopība nebūs FCI ,atbalsta nebūs, tāds esot LATMA un LMS kopējs uzstādījums .... kaut gan ,šogad atbalstu saņēma LAVIJAS DZINĒJSUŅU klubs.... var būt tapēc ka Latvijas dzinējs nav FCI atzīta šķirne ....Žanna - tieši tāpēc arī runāju par finansēm iekš FCI ,ka esmu tur bijis. Arī ESmaksāju iestāšanās naudu klubā + gada maksu + vel kaut kādu gada maksu 3ls (domāju ka tagad tas maksājums noapļots uz 5eur) apmērā.

Žanna Zariņa: Ģirt, nu 1-kārt, mēs ar Aigaru vēl nemaz neesam sākuši kašķēties ;) Notiek konstruktīva diskusija :)2- kārt, šīs lietas arī attiecas uz medībām un Medību likumu un ne man, ne Tev, ne Aigaram prātā nemaz nevar ienākt, ko tie "gudrie" vienu brīdi tur var iebīdīt! Ir bijuši jau visādi murgaini priekšlikumi! Ir dzirdēts no ārzemniekiem par likumu normām tajās suņu lietās- tādi brīnumi, ko ne es pīpēdama nespētu izdomāt, ne Aigars dzerdams. Vienu dienu gribi pamosties ar kaut kādu debīlu aizliegumu? Aigar, pieļauju, ka tajos sensenos laikos bija kaut kāda maksa par preses izdevumu "LKF Vēstnesis". Nu jau daudzus gadus šis preses izdevums netiek izdots, visus jaunumus var izlasīt LKF mājas lapā. Ar FCI tiem Ls 3 nav nekāda sakara. Jebkurā gadījumā, katrai organizācijai (LKF, LMKA, LMS utt.) ir vajadzīgi kaut kādi līdzekļi, lai pastāvētu, biedru maksas ir visur. Cits jautājums, vai katram medniekam - suņa īpašniekam ir jābūt suņu kluba biedram? Es domāju, ka nē. Tur es piekrītu Aigaram. Pie tam, ja pie mums pieņems tādu normu, kā Igaunijā, personīgi mani tas neskars- es vienalga esmu suņu kluba biedrs un izstāžu vērtējumi maniem suņiem jau ir, bet daudziem tas būs papildus slogs.