Šodien vārdadienu svin Ineta, Inta, Intra, rītdien - Sindija, Sintija, Elfrīda
toptitle

Lielais raksts

Kantrimūzikas zvaigzne Kristija Lī Kuka par medībām, ieročiem un dzīvi


2012-11-20 13:17

Ilgvars Zihmanis,
Biedrības Medniekiem.lv valdes loceklis

Amerikāņu kantrimūzikas un TV zvaigzne Kristija Lī Kuka (Kristy Lee Cook) ir sportiste, ne komjauniete un vienkārši skaista sieviete, kuras vadītais TV raidījums Goin’ Country ir veltīts medībām un iešanai dabā (sveicieni Jānim Kļaviņam ar komandu!) un Amerikā guvis plašu atzinību.

Kristija (28) dzimusi Sietlā, Vašingtonas štatā, ASV. Pēc iekļūšanas 2008. gada talantu konkursa American Idol finālā pārcēlusies uz Nešvilu Tenesijas štatā, lai nodotos kantrimūzikas karjerai. Kristija ir liela Browning fane un pēdējā laikā sadarbojas ar šo firmu arī reklāmas jomā. Ar saviem izteikumiem par medībām un iešanu dabā Kristija pratusi aizbāzt muti gan radikālajai dzīvnieku aizstāvības organizācijai PETA, gan savām kolēģēm veģetārietēm. Vēl viena Kristijas kaislība ir zirgi – viņa ir pieredzējusi jāšanas sporta meistare un pat nodibinājusi īpašu fondu, kas uzpērk vecus, nodzītus un pamestus zirgus, lai uzturētu tos līdz mūža galam.

Tavs pirmais ierocis?

.270WSM kalibra Browning White Gold Medallion.

 

Kur Tu to dabūji?

Vienkāršs jautājums. To man uzdāvināja Browning, kad es sāku savu medību TV raidījumu Goin’ Country. Līdz tam es lietoju sava drauga karabīni, taču Browning dāvana man nozīmēja ļoti daudz. Tas bija ne tikai mans pirmais ierocis – uz tā aizslēga kārbas bija iegravēts arī mans vārds.

 

Tev joprojām tas ir?

Protams. Taisnību sakot, es ar to nekad neesmu šāvusi. Šī karabīne vienkārši ir pārāk skaista – ar iegravētu manu vārdu un tā joprojām. Tāpēc es dabūju no Browning vēl vienu karabīni, .270WSM kalibra A-Bolt Stainless Stalker. Tas kļuvis par manu mīļāko ieroci, kuru lietoju it visur.

 

Tavs skolotājs?

Godīgi sakot, šaut man iemācīja mans bijušais draugs. Viņš mani arī ievilka visās šajās medību lietās. Tas bija abpusēji – es aizrāvos ar zirgiem, viņš bija mednieks, tāpēc mēs abi nolēmām, ka katrs iemācīsimies darīt abas lietas. Savu pirmo briedi es nošāvu ar .30-06 karabīni, gandrīz vai tumsā, un tas palika tieši uz vietas. Ar to pašu man arī bija „āķis lūpā”.

 

Ko esi iemācījusies?

Medības – tas ir kaut kas vienreizējs! Medniekiem dzīvā daba rūp daudz vairāk nekā jebkuram citam. Kaut arī mēs medījam, mums joprojām ļoti patīk redzēt savvaļas dzīvniekus un izbaudīt iešanu brīvā dabā. Kļūstot par mednieci, esmu ļoti daudz ko iemācījusies, un man ir paveicies, ka varu to pašu iemācīt arī citiem. Tas man ir liels pagodinājums.

 

Medības, kas visvairāk palikušas atmiņā?

Reiz es paņēmu savu draugu viņa pirmajās melnastes briežu medībās ar loku. (Melnastes briedis (Odocoileus hemionus) ir krietni mazāks par mūsu staltbriedi un sver vidēji 100-150 kg – piez.) Gribēju, lai viņš dabū tikpat skaistu briedi, kāds man ir mājās pie sienas. Mums abiem bija loki. Apsēžamies luktā. Pēc dažām stundām parādās briežu govs. Pēc tam no sāniem parādās bullis, īsts milzenis, un nāk pa kalnu uz augšu. Viņš pienāk ap 30 jardu attālumā un nostājas ar krūtīm man tieši pretī, tā ka es nevaru izšaut. Pēc tam šis aiziet prom. Uzreiz pēc tam iznāk vēl viens bullis, vēl lielāks milzenis – patiešām milzenis, es nejokoju. Tāds būdīgs, ar lieliem, tumšiem ragiem. Draugs mēģina apgriezties apkārt, lai to ieraudzītu, taču viņa jaka mazliet nošvīkst, un briedis zūd krūmos. Ar to pašu medības tajā luktā bija beigušās. Ejam atpakaļ pie kvadracikla, un te pēkšņi parādās vēl lielāks briedis. Viņi taču tīšām auga arvien lielāki! Man likās, ka es sajukšu prātā. Es gribēju, lai man rokās būtu mana karabīne, nevis tas sasodītais loks!

Nākamajā dienā apmēram pusstundu pirms tumsas mēs ieraugām bulli, kas dzenā divas govis. Draugs nokāpj no kvadracikla un aizlien pa zāli dažus jardus tālāk. Bullis turpina dzenāt govis un neceļ ne ausu. Draugs izšauj. Pēc tam sekojam asinspēdām augstāk kalnā un atrodam drauga pirmo briežu bulli guļam sausā strauta gultnē.

 

Mīļākās medības?

Aļņu medības. Nekas nelīdzinās ilgām, nogurdinošām medībām, kad tu ar izkārtu mēli beidzot dabū notēmēt uz kārtīgu bulli!

 

Kā medības ietekmē Tavu ikdienas dzīvi?

Medības iemāca pilnā mērā novērtēt kā dzīvo dabu, tā arī iespēju to izbaudīt. Tāpat arī godam novērtēt to brīvību, kas tev dota, jo tu spēj medīt un vari būt ieroča īpašnieks. Medības iemāca būt pacietīgam, smagi strādāt un zināmā mērā izjust to, kā ļaudis dzīvoja senos laikos.

 

Tavs labākais šāviens?

Nu, ja ne mans pats tālākais šāviens, tad noteikti vislabākais! Tas bija Aidaho štatā, Boulderkrīkā, kad es šāvu pāri kanjonam 309 jardu (280 m – piez.) attālumā, no atbalsta, protams, un nogāzu lāci. Tas bija skaists lācis un lieliskas medības.

 

Ja Tev būtu tikai viens ierocis…

…tad es vislabāk paliktu pie savas .270WSM kalibra A-Bolt Stainless Stalker. Ar to es ar vienu šāvienu esmu nogāzusi alni, tāpat arī lāci un briedi. Tā ir lieliska karabīne, sevišķi ar manām mīļākajām Winchester XP3 lodēm.

 

Ja Tev būtu jādod padoms kādreizējai sev…

…es teiktu tā: „Neļauj sevi ietekmēt cilvēkiem, kuru ietekme nav tā labākā. Tas, kas ir pareizi, ne vienmēr ir populāri, un tas, kas ir populāri, ne vienmēr ir pareizi.”

 

Ja Tu nebūtu mūzikas zvaigzne un TV raidījuma vadītāja, kas tad?

Vienkāršs jautājums. Es būtu profesionāla jāšanas sportiste un zirgu trenere. Zirgi ir viena no manām lielākajām kaislībām.

 

Notikums, kas visvairāk mainījis Tavu dzīvi?

Es teiktu, ka tas bija talantu šovs American Idol. Tas bija īsts pagrieziena punkts manā karjerā. 17 gadu vecumā man jau bija viens līgums ar mūzikas ierakstu kompāniju, bet 23 gadu vecumā pēc American Idol – vēl viens. Tāds pasākums ir labs atspēriens ikvienam, vienalga, TV personībai, dziedātājai, aktrisei, modelei vai tamlīdzīgi. Tā bija lieliska pieredze, kas atvēra ļoti daudzas durvis.

 

Ar Ko Tu gribētu kopā sēdēt ierakumos?

Es tad gribētu būt kopā ar Dievu to Kungu. Vai man būtu jāatbild, kāpēc?

 

Avots: www.tactical-life.com

 


 

Komentāri:

Andris Zariņš 2012-11-21 00:16

Nu patīk man skaistas sievietes! :) Patīkami ka Amerikā vēl tādas ir saglabājušās, ne tikai Hamburgeru kapsētas!! :D:D :D

Oskars Šulcs 2012-11-21 18:26

ar šādu pavadoni pavasarī uz bebriem ... :D :D :D

Edgars Kecs 2012-11-22 16:18

Tad nafig vajadzīgi bebri ja uz medībām kopā ar tevi dodas tāda skaista dāma :)

Oskars Šulcs 2012-11-22 20:13

a kurs teica ka tie bebri tada gadijuma butu vajadzigi? :D :D :D

tad jau tiktu mocits cits BEBRS :D :D :D


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Laima slimība suņiem

Laima slimība suņiem

Pavasaris tuvojas straujiem soļiem un līdz ar to ir pamodies viens no lielākajiem draudiem mūsu mīluļiem- ērces. Vairāk par pašu ērces..

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.