Šodien vārdadienu svin Marianna, Ginters, Guntra, rītdien - Matīss, Modris, Mariss
toptitle

Lielais raksts

National Geographic: Kā nesāpīgi aizbaidīt meža zvērus?


2014-12-05 14:40

Kā aizbaidīt grizli lāci, kuram iegaršojies stropā savāktais medus? Kā palīdzēt dabas fotogrāfam iegūt unikālas milzu bizona fotogrāfijas? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem zina meklē TV kanāla „National Geographic” jaunajā raidījumu ciklā „Plēsoņu patruļa”.

Viņi sargā cilvēkus no briesmām, kuras var radīt saskare ar neskarto dabu, īpaši ar lieliem, neprognozējamiem dzīvniekiem un bīstamiem plēsoņām. Zivju audzētavas, rančo, arheologu un mežizstrādātāju apmetnes – tik dažādās vietās var būt nepieciešama pieredzējušu dzīvnieku pazinēju palīdzība.

Svarīgākais ekspertu ierocis ir plašas zināšanas par dzīvnieku uzvedību, tās „Plēsoņu patruļas” dalībniekiem ļauj veiksmīgi tikt galā ar grizli mežonīgajā Aļaskā, melno lāci Kolorado kalnos un polārlāci pie Boforta jūras.

Izrādās, lāči mēdz atgriezties vietās, kur reiz atrasta barība. Kaut arī Latvijā dzīvo vien pārdesmit ķepaiņu, pie mums tie mēdz iemaldīties no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Krievijas. Tādēļ arī Dabas aizsardzības pārvalde iedzīvotājiem, kuri mīt „lāču teritorijās”, iesaka paskatīties uz savu saimniecību izsalkuša meža dzīvnieka acīm un apsvērt, cik tā ir „pievilcīga” lāča degunam un vēderam.

Pilnas suņu un kaķu ēdienu bļodiņas pagalmā, nogatavojušies āboli, bumbieri un plūmes, nomaļā stūrī ierīkota atvērta komposta kaudze un pat aplamā vietā ierīkots auzu lauks – tas meža milzenim ir kā uzklāts mielasta galds.

TV kanāla „National Geographic” jaunajā šovā skaties, kādu papildu ekipējumu, proti, nenāvējošus sīkrīkus un šaujamieročus dzīvnieku aizbaidīšanai izmanto ASV mednieki. Tās ir, piemēram, svilpes, taures, signālraķetes, gaismas granātas, citi priekšmeti, kas spēj radīt pietiekami lielu troksni. Ja tikšanās ar meža zvēru kļūst bīstama, tad, ekspertiem, iespējams, nākas izmantot gumijas lodes vai piparu gāzi.

Neviens no vīriem nevēlas sodīt dzīvniekus, taču, ja izšķirtos jautājums par dzīvību vai nāvi, tad ir pašsaprotami, ka ne viņiem, ne viņu klientiem nav jāmirst. Tādēļ medniekiem vienmēr pa rokai ir pielādētas pistoles, šautenes un bises un viņi ir gatavi tās jebkurā brīdī izmantot.

Dabas pētniekiem vienmēr jābūt labā fiziskā un emocionālā formā, lai nevardarbīgi pārliecinātu dzīvnieku, kurš klejo cilvēku mītnes tuvumā, ka šī nav vislabākā vieta, kur tas vēlētos atrasties. Tas jādara pat tad, ja kādam no viņiem nav ne jausmas, kā aizbaidīt krokodilus no zivjaudzētavas dīķiem. Starp citu, līdz šim brīdim ekspertiem vienmēr ir izdevies izdomāt kādu asprātīgu veidu, kā aizbiedēt apmaldījušos lopiņu.

Skaties jauno šovu „Plēsoņu patruļa” kanālā „National Geographic” trešdienās, plkst. 20.00, sākot no 3.decembra.


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Laima slimība suņiem

Laima slimība suņiem

Pavasaris tuvojas straujiem soļiem un līdz ar to ir pamodies viens no lielākajiem draudiem mūsu mīluļiem- ērces. Vairāk par pašu ērces..

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.