Šodien vārdadienu svin Marianna, Ginters, Guntra, rītdien - Matīss, Modris, Mariss
toptitle

Lielais raksts

Noskaidro skaistākos Kurzemes medību suņus


2013-07-07 11:46

Aivars Tarvids

Karstā un saulainā Pēterdienā Latvijas Mintauta Kalniņa Mednieku kinoloģiskā asociācija (LMKMKA) Grobiņā rīkoja Kurzemes reģiona atklāto medību suņu izstādi.

Pilsētas stadionā bija pārstāvētas visas Kurzemes pusē populārākās šķirnes.  Zīmīgi — vairumā dažādi dzinējsuņi. Tas skaidrojams ar vietējām medību tradīcijām un medījamajiem dzīvniekiem — kurzemnieki izsenis slaveni ar staltbriežu medībām. Skatītāji un dalībnieki ringā varēja vērot arī Latvijā pagaidām eksotiskas šķirnes pārstāvi – japāņu akito suni Fumito (īpašniece Gražina Lesuna).

Suņus tiesāja žūrija autoritatīvā lietuviešu kinologa Alberta Dzjadas vadībā. Kā zināms, medību suņu izstādē kopējam vērtējumam  svarīgs gan suņa eksterjers, gan arī darba pārbaužu rezultāts. Par prieku saimniekiem labākajiem suņiem ringos stingrie tiesneši neskopojās ar atzīmi „teicami”.

Kā uzvarētājus  izstādē nosauca:

Dzinējsuņi. Bīgli Bella-Bella (īpašnieks Aivars Čače) un Bruno (īpašnieks Didzis Vilemsons). Bavārijas asinspēdu dzinējs Rino (īpašnieks Māris Rozentālbergs). Latvijas dzinējs Dora (Elvo Dobelis).

Terjeri un takši. Vācu medību terjeri Džūlija (īpašniece Jeļena Mihailova) un Robis (īpašnieks Māris Kampars).  Gludspalvainais taksis Rokijs (īpašnieks Ēriks Čems)

Laikas. Krievu Eiropas laikas Bairons , Šero (abu īpašnieks Vilnis Miklāvs) un Sāra (īpašnieks Haralds Šulcs).

LMKMKA runasvīrs Nikolajs Varganovs bija apmierināts ar izstādes rezultātiem. Vienlaikus viņaprāt lieku reizi apstiprinājās reālā situācija Latvijas medību kinoloģijā, proti, dažādu objektīvu un subjektīvu apstākļu summā suņkopība neattīstas plānveidīgi un pārdomāti, labu asiņu un labi apmācīts medību suns nav kļuvis par obligātu palīgu Latvijas medniekiem. Problēma arī vienīgās nacionālās šķirnes Latvijas dzinējsuņa tālākajā izkopšanā. Priecē gan fakts, ka starp izstādes uzvarētājiem bija teicams šīs šķirnes eksemplārs — Elvo Dobeļa izaudzētā Dora.

Par izstādes raitu un lietišķu norisi gādāja orgkomiteja Haralda Šulca vadībā. Īpašs LMKMKA paldies pasākuma sponsoriem un atbalstītājiem — firmām Royal Canin un AK Metall, kā arī Grobiņas pašvaldībai Aivara Priedola personā.


 
 
 
 
 
Japāņu akito šķirnes suns Fumito

Komentāri:

Aigars Remess 2013-07-07 19:20

/Suņus tiesāja žūrija autoritatīvā lietuviešu kinologa Alberta Dzjadas vadībā./ - kaut kā dīvaini - esmu ievērojis ka LMKMKA suņus vērtē A.Dzjadas t.i. GAN DARBU, GAN SKAISTUMU... viens pats Lietuvietis. Lietuvā viņš izveidojis TRĪS cilvēku kantori, kuri ar īpašu godīgumu neizceļas...arī M.Kalniņš, savas dzīves pēdējos gados, A.Dzjadas no LMKA, pasākumiem TRIECA PROM AR APĶĒZĪTU KOKU...bet tagad A.Dzjadas ???? galvenā autoritāte M.Kalniņa vārdā nosaukā kantora pasākumos ?????

Kārlis Liepnieks 2013-07-08 17:16

Man jāpiekrīt Remess kungam. Taču domāju, ka lielākā problēma ir nevis lietuvietī A. Dzjedas bet gan pašmāju pseidokinologā Nikolajā Varganovā! Šis cilvēks ir apbrīnojams savā nekaunībā!!! Jebkurā nozarē, kur iesaistās vai piedalās sākas kašķi, intrigas, naudas iztrūkumi utt. Tāpēc, neķengāsim suņus, dzīvnieki nav nekur vainīgi, taču es iesaku visiem no N. Varganova turēties pa gabalu un neiesaistīties nevienā viņa rīkotajā, organizētajā darbībā. Nav noslēpums, ka varganovs izmanto citu, nevainīgu cilvēku vārdus, lai slēptu savas netiklās un nelikumīgās darbības! Tāpēc, esiet modri!

Pēteris Ščerbiņins 2013-07-08 17:40

Interesanti, cik suņu piedalijās ?
Agrāk eksperti vairījās dot vērtējumu "teicami" ja ringā ( vienā vecuma grupā) bija mazāk kā 3. šķirnes pārstāvji....

Nikolajs Varganovs 2013-07-08 18:53

Kungi!Bija patīkami uzzināt Jūsu viedokli par savu personu un manu pārstāvēto mednieku kinoloģisko organizāciju - LMKMKA. Žēl, ka Jums nav vīru dūšas savu vērtējumu izteikt man "tieši sejā". Un dubultžēl, ka mēģinat runāt cilvēka vārdā, kurš vairs nevar izteikt savu viedokli - nelaiķi Mintautu Kalniņu.
Suņu patiešām nav vainīgi. Varbūt Jums jēga paskatīties uz saviem suņiem un pārliecināties, vai spēkā latviešu paruna "kāds suns, tāds saimnieks"...
Ar labākajiem vēlējumiem Jūsu kinoloģiskajās aktivitātēs - Nikolajs Varganovs (LMKMKA)

Kārlis Liepnieks 2013-07-08 19:43

Nožēlojami, ka cienījamam rakstniekam -žurnālistam A. God. Tarvida kungam ir jāslauka dupsis Varganova kungam, jo te jau nevienam nav noslēpums, ka tik daiļrunīgi Varganovs nekad latviski nespētu izteikties! :D Visu cieņu, Aivar, Tavam talantam, taču šoreiz Tu varētu paklusēt, jo kā zināms, LMKLMA priekšēdētājs ir cits cilvēks, kurš nekad nekur nav piedalījies un izteicis savu viedokli.. domāju, vairumam mednieku interesētu šī cilvēka viedoklis, kāpēc viņš kā priekšsēdiis atbalsa visu šo klaunu balagānu savā biedrībā ar Varganovu priekšplānā! :D

Kārlis Liepnieks 2013-07-08 19:43

Nožēlojami, ka cienījamam rakstniekam -žurnālistam A. God. Tarvida kungam ir jāslauka dupsis Varganova kungam, jo te jau nevienam nav noslēpums, ka tik daiļrunīgi Varganovs nekad latviski nespētu izteikties! :D Visu cieņu, Aivar, Tavam talantam, taču šoreiz Tu varētu paklusēt, jo kā zināms, LMKLMA priekšēdētājs ir cits cilvēks, kurš nekad nekur nav piedalījies un izteicis savu viedokli.. domāju, vairumam mednieku interesētu šī cilvēka viedoklis, kāpēc viņš kā priekšsēdis atbalsa visu šo klaunu balagānu savā biedrībā ar Varganovu priekšplānā! :D

Kārlis Liepnieks 2013-07-08 19:43

Nožēlojami, ka cienījamam rakstniekam -žurnālistam A. God. Tarvida kungam ir jāslauka dupsis Varganova kungam, jo te jau nevienam nav noslēpums, ka tik daiļrunīgi Varganovs nekad latviski nespētu izteikties! :D Visu cieņu, Aivar, Tavam talantam, taču šoreiz Tu varētu paklusēt, jo kā zināms, LMKLMA priekšēdētājs ir cits cilvēks, kurš nekad nekur nav piedalījies un izteicis savu viedokli.. domāju, vairumam mednieku interesētu šī cilvēka viedoklis, kāpēc viņš kā priekšsēdis atbalsa visu šo klaunu balagānu savā biedrībā ar Varganovu priekšplānā! :D

Aigars Remess 2013-07-08 19:53

.../mēģinat runāt cilvēka vārdā, kurš vairs nevar izteikt savu viedokli - nelaiķi Mintautu Kalniņu./ - Nikolai, varbūt tieši Tev, pietiks savus nedarbus medību suņu kinoloģijā maskēt ar M.Kalniņā vārdu, VIŅŠ TO NAV PELNĪJIS...

/Žēl, ka Jums nav vīru dūšas savu vērtējumu izteikt man "tieši sejā"/ - KAS TO SAKA - cilvēks , kurš visu mūžu pinis intrigas aiz citu mugurām. Vai tad ar Tevi, kā vīru var parunāt Tu takš uzreiz ar "zajavu" skrien uz policiju, redzi apbižojot Tevi, nošaut gribot, esmu redzējis tavus iesniegumus, pretīgi lasīt.

Jānis Ozlols 2013-07-08 21:11

Nikolaj, es, personīgi, ieteiktu jums apmeklēt un BEIDZOT iemācīties latviešu valodu, lai saprastu jums izteikto viedokli TIEŠI jums sejā! Te neviens no vīriem nav slēpies aiz pseidonīmiem, vai anonīmām persomām.. Jums ir zināms konkrētu cilvēku viedoklis un domas par jums personnīgi un jūsu darbību, precīzāk sakot - pašdarbību, precīzāk sakot, bezdarbību.
man uz visiem 100% ir jāpiekrīt Aigaram Remesam par jūsu mūžīgajām aizmugures intrigām, klačām, tenkām kuras jūs pinat un veidojiet,.. es jums, Nikolaj, ieteiktu beidzot pieaugt uj sākt dzīvot pieauguša cilvēka dzīvi civilizētā pasaulē! jūs, Nikolaj, esat atkosts rieksts un jūsu darbi, jūsu pseidobiedrība lmkmka nevienu nesaista un neinteresē! Rīt informēšu arī Ievu Ozolanti (Royal Canin) par jūsu falšajiem darbiem, kā ari ak metall, bet acīmredzot, pēdējo sponsoru nav vērs pieminēt, jo tā ir it kā jūsu nelikumīgā metāllūžņu firmiņa, kur jūs turpināt veikt savu nelkumīgo darbību! Taču te es iekšā nejaukšos, lai šo lietu skata jau citas instances!

Aigars Remess 2013-07-10 08:24

Vargānovs ar savu izpratni par medību suņu kinoloģiju, tāds puķes pumpuriņš vien ir...trīz jau uziedēs riktīgais rožu kronis - Salmiņš@Jēkabsons, kuri savu privāto suņu biznesu maskē zem LMKA logo....būs interesanti.

Jānis Salmiņš 2013-07-10 11:38

Viss kā jau latviešiem - skaudība, naids, varas kāre un, nerunājot nemaz par to, ka esam paši gudrākie. Vai no šitā balagāna ieguvēji ir mūsu mīluļi??????
Katrs, kurš iegādājās suni tūlīt kļūst par "kinologu" un, protams, par to "gudrāko". To, ka Aigars, kad mūlis aizliets, sāk gvelzt visādas jēlības, jau sen esam pieraduši, pēc tam, kad atžirgst no skurbuļa- visu dara otrādi, bet, ja nu cilvēciņam ir problēmas ar veselību, mēs tikai varam just līdzi. Tāpēc jau nevajag iedomāties, ka ir pats "gudrākais". Forumi ir daudzi, kuros tiek runāts par suņiem, tā nejauši uzdūros rakstiņam "kā mēs pie Aigara mazajā aplociņā, pa mazo cūciņu rīdījām vienlaikus trīs suņus", vai tas patiešām ir Normāli?????? Aigara vārdi: ka mums vajag suņus eksportēt, bet redzam- kā pats priekš sevis brauc izvēlēties uz Krieviju......... Var jau būt, ka Aigara "Vienpersonas kantoris" ir tas pats labākais,tikai rodas jautājums, kāda velna pēc 2013. gada Krievijas čempionātā viens no ringu ekspertiem bija tieši lietuvietis A. Dziadas????????????
Ar visu cieņu pret Pēteri, jau sen esmu pārliecinājies, ka ticēt vajag tam, ko pats esi redzējis,nevis- viena tante teica.
Cilvēki, esiet modri, uzmanieties no šiem diviem kungiem: Kārļa Liepnieka un Jāņa Ozola. Jāsaka- viņi ir nepārspējami- paši, paši gudrākie, redziet,un pat neslēpjas aiz pseidonīmiem, tikai atkal rodas jautājums- kāpēc abu viszinošo profils reģistrēts piecas minūtes pirms komentāra ielikšanas ????????????????
Mednieki, atcerieties, ka bez suņu palīdzības netiek atrasti 45% nomedīto putnu un bezsniega apstākļos līdz 20% pārnadžu!

Aigars Remess 2013-07-10 13:19

/To, ka Aigars, kad mūlis aizliets, sāk gvelzt visādas jēlības, jau sen esam pieraduši, pēc tam, kad atžirgst no skurbuļa- visu dara otrādi, bet, ja nu cilvēciņam ir problēmas ar veselību, mēs tikai varam just līdzi. Tāpēc jau nevajag iedomāties, ka ir pats "gudrākais". Forumi ir daudz.../ - ko tad J.SALmi mi ņ, nav drosmes komentārus rakstīt zem sava īstā ģīmja un vārda...nedomāju ka Tu esi starp tiem nedaudzajiem, ar kuriem pēdējos gados esmu pacēlis kādu glāzīti ekoprodukta, tākā beidz pļūtīt publiskā vidē.

Aigara vārdi: ka mums vajag suņus eksportēt, bet redzam- kā pats priekš sevis brauc izvēlēties uz Krieviju........./ - pirmo suni no krievijas atvedu 2008.g., kurš tika sarunāts 2007.g.arī viesojoties Krievijas Federācijā, jo ļoti labi zināju kāds tajā laikā bija Riet.Sib.Laiku stāvoklis Latvijā, otru atvedu 2012.g. TKAI PĒC NOPIETNA PIRMĀ SUŅA PĀRBAUDES no jau pārbaudītiem suņu audzētājiem, ar starptautiskiem izcelsmes dokumentiem, iespējams arī izmantošanai cilcdarbā....laiks rādīs.Līdz eksportam Ļ O O O T I tālu.

/ Var jau būt, ka Aigara "Vienpersonas kantoris" ir tas pats labākais,tikai rodas jautājums,.../ - VISMAZ, ES ,TO NEKAD NEESMU TEICIS !!! Tas nav pats labākais variants medību suņu cilcdarbā, bet tākā ĻOTI LABI pārzinu situāciju medību suņu lietās LV, uz doto brīdi uzskatu par vienīgo pareizo.

"DĀLDERI" - ir ģmenes uzņēmums, UN ŠAJĀ ĢIMENĒ IR VAIRĀK CILVĒKU NEKĀ, piemēram LMKA BASTIESĪGO BIEDRU....DOMĀJU, ka Tu zini ka Tavu uzvārda brāli N.Salmiņu ( vai īsto brāli vai tevi pašu) LMKA IEVĒLĒJA AR 12padsmit balsīm !!!!!! ...un tās pašas savācās, tāpēc ka nebija ko vēlēt, nevis par zināšanām kinoloģijā.

/kā mēs pie Aigara mazajā aplociņā, pa mazo cūciņu rīdījām vienlaikus trīs suņus", vai tas patiešām ir Normāli??????/ - lūdzu linku uz rakstu CITĀ FORUMĀ....līdz šim ir tikai viens (no Bauskas), kurš man neesot klāt, uzdrošinājās ielaist trīs kucēnus (vēl reiz atgādinu kucēnus) mazajā aplokā. Ar to viņam arī beidzas patstavīgā darbība KMC"Dālderi", bet to veiksmīgi turpina sava kūtiņā, kur tur meža ruksi...laikam jau likumīgi. VOT TAS IR NORMĀLI, vai ne Janka???

Aigars Remess 2013-07-10 14:06

Nu redzi, Jāni Salmiņ , Baukšķenieks jau zvanīja, bļāva nevarēju saprast skaidrā vai pillā...ja nav pillā tad pie vesala saprāta toč neizklausījās, izteica daudz draudus, kurus ņemšu nopietni vērā...laikam izčikoja Tevi, ne jau nu daudziem viņš būtu stāstījis par saviem nedarbiem.

Jānis Salmiņš 2013-07-10 19:30

Latviešu tautas paruna: Taisnība kož acīs,
Nevajag jau taisnoties un atkal kādu vainot, izskatās, ka ģimenes uzņēmums "Dālderi" tiek atstāts bez uzraudzības, ja jau mācību centrā var iekļūt uzņēmumam nepiederoša persona bez uzraudzības??? Neizdevās atrast informāciju par to kūtiņu, bet tajā mazajā aplociņā(nav runa par lielo 4ha) pie mazās cūciņas vienlaikus pabija Hektors, Smolija un Aiko,tad gan jau atcerēsies, ja vien nebūsi arī toreiz to EKO dzimtenīti par daudz iemalkojis..... protams kad meiģināsi atkal izlocīties, ka tā tas nav bijis utt.
Un uz to Krieviju, vai tikai nebrauci,pēc tā "pirmā" par LMKA līdzekļiem ??????? Jo tajā laikā tieši Tavās rokās bija nonācis LMKA!!!!!
Tas nu galīgi neko nenozīmē - kaut ar starptautiskiem izcelsmes dokumentiem, jo pats taču labi zini, ko tik neizdarīsi to dālderīšu dēļ.
Mēs visi cerēsim, kad TU beidzot atskurbsi no tās EKO dzimtenītes un nāksi pie prātiņa un liksies mierā, bet, ja nu mieru nevari atrast, tad labāk būtu- ka kāds no Tavs ģimenes locekļiem, kurš ir skolā mācījies nedaudz sekmīgāk par Tevi, izlabotu Tavu murgojumu, lai tas būtu saprotamāks arī vienkāršajai tautai. Citādāk var tomēr saprast, ka "Dālderi" ir vienpersonas kantorīts, kurš mēģina maldināt medniekus, ka ir VARENS un VIENĪGAIS kinoloģiskais mācību centrs medību suņiem Latvijā!!!!!!
Mednieki- nākamie suņu saimnieki, domajiet par savu mīluļu iegādi laicīgi, pārliecinieties par kucēnu vecāku darba spējām mežā!!!!!Aigars Remess 2013-07-10 21:58

/Neizdevās atrast informāciju par to kūtiņu, bet tajā mazajā aplociņā(nav runa par lielo 4ha) pie mazās cūciņas vienlaikus pabija Hektors, Smolija un Aiko,..../ - Jāni Salmiņ, nesmīdini "vienkāršo tautu", tie tak Bavārieši (Bavārijas sviedru un asinspēdu dzinējsuņi)... noteikti, kāda meitene ļoti gudri un saprotami "vienkāršajai tautai" uzrakstījusi savus iespaidus, get "vienkāršās tautas " pārstāvis Jānis Salmiņš neko nav sapratis... .Cik nu esmu ievērojis, no to trīs suņu saimniekiem, Smolijas saimniece, kaut ko raksta.Izskatās, ka arī viņa, Salmiņ prāt,nav skolā gājusi.

/Un uz to Krieviju, vai tikai nebrauci,pēc tā "pirmā" par LMKA līdzekļiem ??????? Jo tajā laikā tieši Tavās rokās bija nonācis LMKA!!!!!/ - papēti, kad mūžībā aizgāja M.Kalniņš. LMKA NEKAD NAV BIJIS MANĀS ROKĀS, UN LMKA NEKAD NAV BIJUŠI "SAVI" LĪDZEKĻI.tO NAV ARĪ TAGAD. LMKA NODARBOJĀS UN NODARBOJAS AR MAKSAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANU INTERESENTIEM proti, kas sniedz pakalpojumu tam arī iegūtā nauda ,tā tas ir bijis kopš LMKA DIBINĀŠANAS BRĪŽA 2000.g.5.janvāra, un izskatās ka tā arī paliks. LMKMKA dibinātā tādiem pašiem mērķiem.

/Citādāk var tomēr saprast, ka "Dālderi" ir vienpersonas kantorīts, kurš mēģina maldināt medniekus, ka ir VARENS un VIENĪGAIS kinoloģiskais mācību centrs medību suņiem Latvijā!!!!!!/ - ja runa par KMC"Dālderi" tas ir mans veidojums un man nav kauns par tā darbību. Pakalpojumus izmanto daudzi medību suņu klubi, ja vien atļauj laika apstākļi, nesaprotu kur problēma. Vai tad Es vainīgs, ka citi periodiski nestrādā??? Tāda info no apmeklētājiem.

Aigars Remess 2013-07-10 22:45

Vēl, Jāni Salmiņ (vai kā Tevi tur sauc), nav labi bāzst degunu lietās, no kurām , maz ko saproti vai par kurām, esi maz informēts...sarīdīsi tikai cilvēkus.

Mans komentārs, šā raksta, sakarā, bija par Albertas Dzjadas,ar kuru personīgi esmu pazīstams, esmu kopā strādājis vērtējot suņu darbus. Daudz ko zinu par viņu un viņa darbību, tieši tāpēc man nav saprotams, viņa status medību suņu izstādēs LV. Var būt kāds var, kaut ko paskaidrot, par Albertas Dzjadas tagadējo statusu ?

Žanna Zariņa 2013-07-11 00:17

Nu, veči, jūs gan laižat... :(

Aigars Remess 2013-07-11 09:16

Žanna - būtu jau smielīgi, ja nebūtu tik skumīgi....

Varētu jau nepievērst uzmanību tādiem darboņiem kā Vargānovs, Salmiņš, Bondars, ja vien viņi vienpersoniski neuzmestos par lATVIJAS MEDNIEKU MEDĪBU SUŅU AUDZĒTĀJU UN IZMANTOTĀJU pārstāvjiem LV un ārzemēs kā arī neizmantotu LV budžeta līdzekļus savas demagoģiskās darbības finansēšanai.

Охотникам соседних стран ведь делить нечего - разве что шкуру еще неубитого медведя…
Справки по любим вопросам для лаечников России и стран СНГ - varganovs42@inbox.lv"
info.www.dogexpert.ru

http://www.zm.gov.lv/doc_upl/2...

Jānis Salmiņš 2013-07-11 10:26

Aigar, cilvēki nav suņi, kurus var sarīdīt, bet TU te kā vecs šakālis, kurš padzīts no bara visulaiku mēģini uzriet, ja ne uz vienu, tad uz otru. Skaidri sāk izkristalizēties Tavs patiesais riešanas iemesls- LMKA apsteidz visvareno vienas personas izveidoto kantorīti "Dālderus". Par ko šeit tāds satraukums? Pats sacīji, ka visi Tevis aizskartie cilvēki nodarbojas ar maksas pakalpojumu sniegšanu, bet Tevi jau naudiņa nemaz neinteresē, vai tad LMSK arī sāk pagriezt muguru, jo saprot, ka ir lētākas iespējas..... Un kur tad palika tie Tavi uzņēmuma ģimenes locekļi, kad jau pārgāji uz ES????? To, ka proti ļoti daiļrunīgi izlocīties - visiem jau sen ir zināms, un savu demagoģiju centies uzspiest istabas suņu mīļiem, jo tie par medībām var stundām klausīties tavos sacerējumos.
Ja jau esi tik zinošs cilvēciņš kinoloģijā un ekspertu eksperts, ka tad Tavai modrajai acij aizslīdēja garām klipiņš par LDz (A.Zariņš), noskaties, pārdomā un varbūt beidzot paklusē......................
citādāk - vai tikai pats nebāz savu degunu tur, kur Tev neviens neprasa!

Aigars Remess 2013-07-11 12:46

J.S. - NEKAD neesmu bijis bara sastāvdaļa,ir normālas attiecības ar cilvēkiem, kuri sevi uzskata par LMKA sastāvdaļu, protams izņemot tādus, kā Salmiņš, Bondars, kuri apkaunojušā veidā turpina glābt savas pēcpuses. LMKMKA - biedriem neko nevaru teikt, jo nezinu , kas tie ir, ar Vargānovu nekad nav bijusi sapratne, jo žulījās ar vērtējumiem suņiem LMKA un žulījās arī tagad, tas nav noslēpums nevienam.

Ar ko tad LMKA ir apsteidzis "Dālderus"???? Vai LMKA ir vismaz pildspalva pamatlīdzekļos????Varbūt LMKA ir, VISMAZ, kantoris ar adresi un darba laikiem????

Tavi komentāri sāk izskatīties pēc zirņu zupas, kurai piešauti klāt kāposti....bet par pašu tēmu nav ko teikt.

Jānis Cimmers 2013-07-11 13:07

"JĀŅA SALMIŅA" PROFILS JAU AR NAV NEKO VECĀKS....

Par Varganovu no dažādiem avotiem par suņu lietām un ne tikai ir dzirdētas ne tās labākās lietas, ja tikai daļa no tā ir taisnība - jau nav labi....

Jānis Salmiņš 2013-07-12 16:31

Aigar, par tēmu bija pašā sākumā, kad Tavā galviņā vēl riņķoja dzimtenīte! Iesaku arī iegriezties pie psihiologa, un tā klusām pajautā, lai Tev izskaidro, kas sagaidāms no cilvēka, kurš visos dzīves gadījumos lieto ES. Nožēlojami ir arī tas, ka noliedz to, ka neesi ne santīma labāks par tiem pašiem kungiem, kurus Tu visu laiku te mēģini ķengāt. Vienreiz nāc pie PRĀTA un liec mierā, tos kuri TEVI padzina no LMKA, jo citādāk tomēr izskātās, ka vēl nevari pārdzīvot zaudēto krēslu,( kaut gan to noliedz)Grūti ir, bet mēģini tomēr to "krupi" norīt.
Varbūt, reiz, kad pie Tevis būs atgriezies saprāts un piedomāsi pie tā par ko tu raksti publiskajā telpā, varēsim arī parunāt par suņu lietām, bet pagaidām tas vēl nav iespējams, jo visulaiku figurē ES,

Jāni C.,man nav vajadzīga pašreklāma, tāpec tieši ir tā, kā ir, un palaid tenku sava ciema vienā pusē un aizej uz ciema otru pusi, saņemt to un tad salīdzini, noteikti būs interesanti dzirdēt pašam savu teikto.

Aigars Remess 2013-07-12 21:15

J.sALMIŅ - neizskatās , ka Pats esi pie vesela saprāta, ka jāslēpjas zem svešas identitātes.Pakonsultējies vien pats pie joku dakteriem vai tā ir normāla cilvēka uzvedība.

Es tā īsti nevaru saprast, KO TU LATVIJAS TAUTAI GRIBI PAR MANI PAVĒSTĪT??? Man ir savs viedoklis medību suņu kinoloģijā. Pēc tā arī strādāju, cik nu tas iespējams Latvijā.

Gadā izdzeru 500litru alu, 10litrus 40grādīgā, 20litru vīna.....labā kompānijā pievelku arī mūli, reti iedzeru otrā dienā, NEKAD TREŠĀ.....Es domāju, tas ir normāls vidusmēra Latvieša alkoholisko dzērienu un alus patēriņs.

/liec mierā, tos kuri TEVI padzina no LMKA, jo citādāk tomēr izskātās, ka vēl nevari pārdzīvot zaudēto krēslu/ - LMKA nav neviena krēsla. (tākā nesaprotu par kādu krēslu tu runā)Mani neviens nepadzina no LMKA. Pirms kaut ko murgo, pacenties iegūt patiesu info. Jau 2008.g.paziņoju - ka mani neinteresē M.Kalnīņa "īsto medību suņu dokumentu " biznes, bet tākā neesmu radis pamest iesāktos darbus pusratā, centos LMKA ielikt, LMKA STATŪTU UN NOLIKUMU RĀMJOS, kurus ilgus neviens neievēroja un neievēro arī tagad.

Man nav nekāds krupis jārij, tiku smagi apmelots vienkārši tāpēc, ka veicu man uzticētos pienākumus iekš LMKA..... Taisnību man vajag, nevis tevis pieminēto LMKA krēslu.

Jānis Salmiņš 2013-07-13 09:46

Diezgan normāls latvietis esi,- katru trešo dienu 3.litri alus, sotaks dzimtenītes un visam pa virsu vīna glāze, tāpēc laikam jau arī teksts sāk izplūst. Kad gāji pagarināt ieroča atļauju arī teici, ka lieto.. kā vidusmēra latvietis ?

Nekā personīga- šajā forumā LMKA un LMMKKA, otrā pie vainas LKF , bet pats "ticu suņu saimniekiem, kurus pazīstu", "katrs dara kā viņš to saprot, arī ES zem KMC "Dālderi" karoga",- kaut gan tajā pašā laikā vismaz labi, ka esi spējīgs atzīt, ka pats sevi neuzskati par kinologu un mēģini pašmācības ceļā kaut ko apgūt, prieks par tavu centību!

Derētu tomēr padomāt, vismaz kaut kādā veidā to Dālderu saimi palielināt, lai galu galā kādreiz
varētu mēģināt pārstāvēt kaut ko vairāk kā vienas personas viedokli !
Vairāk gan izskatās, ka Tevi tik daudz neuztrauc taisnība, kā pašreklāma un dālderīši, kas aiz tās ripo!

Aigars Remess 2013-07-13 11:06

/Nekā personīga- šajā forumā LMKA un LMMKKA, otrā pie vainas LKF , bet pats "ticu suņu saimniekiem, kurus pazīstu",.../ - redzi J.sALMIŅ, es takš nerunāju par tādiem klubiem kā Baltais ilknis, Akko , Favorīts. Ja jau interesējies par medību suņu kinoloģiju LV, TAD BŪSI arī par tādiem dzirdējis, jo....nav ko teikt. Ne tur skaidrības dokumentos,ne suņos, iespējams ka klubu pārstāvji uzreiz pasaka , ka nejēdz medību suņos....

Cits skats ir uz LMKA,LMMKKA,LKF.
Cilvēkiem tiek borēts ka šie ir tie īstie un pareizākie medību suņu jautājumos....bet parokoties, dziļāk smird tā, ka acis sprāgst arā....

SEŠUS gadus nostrādāju ar M.Kalniņu plecu pie pleca. Pa lielam "Dalderi" sponsorēja šajos gados LMKA pasākumus. Pasākumu rezultāti t.i.suņu vērtējumi sagūla M.Kalniņa suņu reģistrā (var saukt arī par ciltsgrāmatu). Pēc M.Kalniņa nāves tieši šo cilstsgrāmatu ES administrēju un tā bija LMKA VIENĪGĀ VĒRTĪBA. Lai šo VĒRTĪBU varētu uzturēt un papildināt ir vajadzīgi cilvēki-godīgi eksperti, lai ieraksti ciltsgrāmatā būtu ticami un atzīstami. Labi zinu, kā M.K. veidoja LMKA kinologus (pats tāds esmu) nebija tur viss pareizi, tāpēc nopietni ķēros klāt LMKA kinologu kvalifikācijas komisijas izveidošanai, kas no tā sanāca pats redzi, pat TU, šā jautājuma sakarā, man nezināmais "draugs "smirdini ēteri, iespējams, pats to neapzinoties..... Tieši N.Salmiņam,N.Vargānovam,A.Bondaram,R.Kalniņam pirmajā LMKA KVALIFIKĀCIJAS KOMISIJAS SĒDĒ BŪTU JĀATŅEM EKSPERTA NOSAUKUMS, N.Salmiņam tiesības iegūt.

Tas viss nenotika un sekas ir smagas LMKA CILTSGRĀMATA sapurgāta līdz nepazīšanai,LMMKKA tādas nav vispār, kaut kādi dokumenti tiek izdoti, ticamība tiem nekāda.

LKF - LKF vadība privātās sarunās neslēpj, ka neko nejēdz medību suņu kinoloģijāš, bet publiskajos tēlo lielākos spečukus, neslēpjot faktu ,ka ir pret medībām vispār. Nu kā Jāni ar tādiem sadarboties???

"Dalderi" paplašināsies.Ir sapāroti suņi, ja būs kucēni, būs arī kucēniem saimnieki, kuri tad varētu paplašināt "Dālderus", laiks rādīs.....

Kārlis Liepnieks 2013-07-14 13:39

Aigar, par LMKMKA biedriem nav ko teikt jo biedru šajā apvienībā nav :D Ir tikai priekšsēdis A. Vaičuks, kuru Vargānovs palūdza uzņemties līdzdalību, jo redz, vārds - VARGĀNOVS nekur nedrīksot figurēt kā barvedim, lai gan Vaičukam ne mazākās sajēgas un intereses par suņiem, kā arī pats mājās netur nevienu medību suni. Un šajā apvienībā ir vēl divi dibinātāji - vagānovs un tagad uz sitiena piemirsu šo krievu izcelsmes uzvārdu. Citu biedru šajā apvienībā nav. Apvienībā nav reģistrēts - vismaz ne oficiāli nav reģistrēts neviens suns, pat ne Vargānova suņi, neviens nekādas biedru naudas nav maksājis. Tā kā ir labs jautājums - par kādiem līdzekļiem vispār tiek organizētas izstādes?! Pats priekšsēdis Vaičuks nav piedalījies nevienā izstādē. Tā kā patiesais biedrības vadītājs ir vargānovs, kurš kā vienmēr - agri vai vēlu savārīs sūdus, bet strebt laukā nāksies kādam citam. Apbrīnoju tos cilvēkus, kuri šeit kaut kādā veidā cenšas aizstāvēt šo negodīgo cilvēku, bet acīmredzot, tie ir tādi paši nelikumīgo medību piekopēji, kāds ir vargānovs. Tautā jau ir labs teiciens - roka roku mazgā!

Žanna Zariņa 2013-07-21 09:03

Aigars raksta:
"LKF - LKF vadība privātās sarunās neslēpj, ka neko nejēdz medību suņu kinoloģijāš, bet publiskajos tēlo lielākos spečukus, neslēpjot faktu ,ka ir pret medībām vispār. Nu kā Jāni ar tādiem sadarboties???"
Paklau, vai tas ir LKF Padomes vai Prezidija oficiāls viedoklis? :O
Cik noprotu, Tu runā par LKF Prezidentes PERSONĪGO viedokli. Viņai drīkst būt savs viedoklis, kā cilvēkam. Tas, ka viņa nav medniece un neiedziļinās medību suņu apmācībā un citās specifiskās medīblietās vēl nenozīmē, ka ar viņu nav iespējams strādāt, tieši otrādi, manā klātbūtnē viņa teica kādai medību šķirnes suņa saimniecei, kura nav medniece, ka suni vajag vest uz apmācībām, un, starp citu, ieteica tieši DĀLDERUS! Man personīgi viņa teica, ka jāatbalsta medību suņu saimnieki, kuri strādā ar saviem suņiem.
Aigar, Tu esi foršs čalis, bet nevajag pārspīlēt, šādi Tu (ceru, ka neviļus) maldini cilvēkus.

Aigars Remess 2013-07-21 10:26

/Cik noprotu, Tu runā par LKF Prezidentes PERSONĪGO viedokli. Viņai drīkst būt savs viedoklis, kā cilvēkam. Tas, ka viņa nav medniece un neiedziļinās medību suņu apmācībā un citās specifiskās medīblietās vēl nenozīmē, ka ar viņu nav iespējams strādāt..../ - Žanna,man ir trīs bērni....tā kā vismaz trīs reizes ir bijis seks...piekritīsi, ka ir man kaut kādas zināšanas GINEKOLOĢIJĀ, bet es takš neizsaku viedokli un nesniedzu padomus par to....... .

Toties diez vai, kāds no LKF vadības ir bijis medībās... kaut reizi, bet viedoklis par medību suņu kinoloģiju ir.... un kāds vēl...

Žanna Zariņa 2013-07-21 13:41

:D :D :D
Aigar, Tu jau te visiem esi pastāstījis, cik šņabja un alus izdzer un cik reizes dzīvē tev bijis sekss :D Vai turpinājums sekos?
Īstenībā te visi ciklējas uz vārdu "medību", bet nav nekādas atšķirības veicot ciltsdarbu, vai tie ir medību, dienesta vai kādi citi suņi, pateikšu kaut ko tādu, kas Tevi nošausminās- nav svarīgi, vai tie ir suņi, zirgi, cūkas, truši vai kaķi. Vai briežu selektīvās medības tas pats ciltsdarbs vien ir, kur ir savas prasības un standarti un visiem tie ir vienāda principa- izbrāķēt sliktākos un vaislai atstāt labākos. Galvenais ir šīs prasības ievērot. Arī ģenētikas likumi darbojas pēc viena principa, vienalga, zirņiem, drozofilām, suņiem vai cilvēkiem. BLAP sistēma darbojas gan uz piena lopiem, gan uz suņiem, galvenais ievadīt pareizos parametrus pareizās ailītēs un nospiest pareizo podziņu ;)

Aigars Remess 2013-07-21 20:44

/Īstenībā te visi ciklējas uz vārdu "medību", bet nav nekādas atšķirības veicot ciltsdarbu, vai tie ir medību, dienesta vai kādi citi suņi, pateikšu kaut ko tādu, kas Tevi nošausminās- nav svarīgi, vai tie ir suņi, zirgi, cūkas, truši vai kaķi. Vai.../ - Žanna, mani grūti nošausmināt....protams, nav svarīgi, par kādu mājlopu ciltsdarbu iet runa. Svarīga ir info mājlopu cilcgrāmatā...info LKF medību šķirņu suņu ciltcgrāmatā ir neobjektīva.... jo NAV JAU KADRU, KAS TO VEIDOTU....LKF nav apmācības sistēmas, lai kadrus izveidotu. To takš Tu NENOLIEGSI. Medību suņu ekspertiem jāveidojas iekš Valsts medību sistēmas...diemžēl LKF šajā sistēmā NAV IEKŠĀ... un tā ir problēma.

Žanna Zariņa 2013-07-25 02:18

Nespēju , Aigar, saprast, kur mūsu muļķu zemē tu viens tāds zinošs esi radies? ;)

Aigars Remess 2013-07-25 10:35

/Nespēju , Aigar, saprast, kur mūsu muļķu zemē tu viens tāds zinošs esi radies? ;)/ -

KAS, ARĪ TEV, LIEK PIEVĒRSTIES MANAI NECILAJAI PERSONAI...? Mans jautājums, šo diskusiju uzsākot, ir par Albertas Dzjadas eksperta statusu ??? FCI eksperts Viņš nav. Lietuvas Mednieku un Makšķernieku biedrības kinoļoģiskās sekcijas eksperts, Viņš nav. Kas Viņš TAGAD IR PAR EKSPERTU???

Žanna - vai tad Tu apmeklējot kādu suņu izstādi, nenoskaidro eksperta statusu???

Haralds Sulcs 2013-07-25 20:12

Godātie kolēģi,
Es gribētu lūgt Jūs beigt šīs bezjēdzīgās diskusijas par neko. Zem Grobiņas izstādes, kuru rīkoju jau 4. gadu notiek diskusijas par alkoholu, seksu... Par ko vispār ir runa??
Jūsu diskusija jau nav par kinoloģiju, bet gan par privātām ambīcijām. Tā ir necieņa pret manu ieguldīto darbu, manu ģimeni; necieņa pret ļoti inteliģentiem cilvēkiem, kuri man ir palīdzējuši pilnveidoties kinoloģijā.
Liekam jaunu bildi iekšā - Jānis Salmiņš, Kārlis Liepnieks, Jānis Ozols, Aigars Remess, Žanna Zariņa - pietiek! Šo portālu lasa arī ne-ar-suņiem saistīti cilvēki un man ir kauns par saviem kolēģiem.

Ar cieņu, Haralds Šulcs

Aigars Remess 2013-07-25 21:44

/Liekam jaunu bildi iekšā - Jānis Salmiņš, Kārlis Liepnieks, Jānis Ozols, Aigars Remess, Žanna Zariņa..../ - Hari - takš uzreiz vajadzēja likt zem Grobiņas izstādes savu bildi.Visu cieņu Tev par uzņēbību, tomēr man (un netikai man) līdz šim nav saprotama Tava vārda saistība ar Vargānovu un Dzjadas. Nu nav tie godīgākie cilvēki.Tieši šo divu "ekspertu" dēļ arī atteicos vērtēt Baltiju 2008.g. , jo iepriekšējās divas Baltijas šie abi vienkārši sačakarēja....tai pašā laikā nenoliedzu, ka zināšanas Laiku šķirnes medību suņu vērtēšanā viņiem ir, broblēma ar goda prātu.

Kur problēma tagad.
Ja jau LMKMKA vērtētu sava kluba diedru suņus, viss kārtībā, bet takš vēretējumu iegūt tiek piedāvāts jebkuram sunim, starp tiem arī trāpās KMC"Dālderi" interesējošie suņi. Tavam vērtējumam ticu un arī atzīstu, ar Vargānova uzmanīgs, bet ko darīt ar A.DZJADAS vērtējumu??? Kādas institūcijas eksperts viņš ir ???

Žanna Zariņa 2013-07-26 08:04

AIGAR, neņem ļaunā!
Es biju domājusi tikai un vienīgi to, ka Tu tiešām esi zinošs suņu apmācībā un darba vērtēšanā! Un, ja mēs piekrītam, ka mums ir viens tāds zinošs Aigars, kāpēc negribam pieļaut, ka varētu būt vēl kāds zinošs? Un kāpēc Tu, Aigar, kad biji LKF, nevēlējies kļūt par tiesnesi? Kāpēc negribēji strādāt Darba komisijā?
Man tā liekas, ka mēs te maļam vienu un to pašu jau n-to reizi :(
Par ekspertu no Lietuvas es arī iegūgloju, informācijas par viņu internetā ir mazāk, nekā par jebkuru Tavu vai manu suni :( un tā pati ir 90% par tēmu, ka viņš tiesā pasākumus LV.Nevienā Lietuvas suņu klubā ekspertu sarakstos viņš nav.
Es, protams (kā jau Tu to saki) apmeklējot jebkuru kinoloģisko pasākumu, noskaidroju visu par tiesnešiem un arī tad neesmu pasargāta saņemt cirku par savu naudu! Bet visi jau ir pieauguši cilvēki un paši var izlemt, piedalīties pasākumā, kuru tiesā tiesnesis, par kuru neviens neko nezin, vai nē, nav jau spiesta lieta!

Žanna Zariņa 2013-07-26 08:10

God. H.Šulcam.
Nezinu, kādā veidā es Jūs esmu apvainojusi...
Grobiņas izstādi apmeklēju kā skatītājs pirms 2 gadiem un pasākums man patika, laba organizācija, jauka atmosfēra. Nevajag meklēt utis tur, kur to nav. ;)

Aigars Remess 2013-07-26 08:43

/Un kāpēc Tu, Aigar, kad biji LKF, nevēlējies kļūt par tiesnesi? Kāpēc negribēji strādāt Darba komisijā?/ - Žanna - sakostiem zobiem varētu, jau tajā laikā(2010.g.), kļūt par to LKF tiesnesi, bet tajā gadījumā Es varētu vērtēt tikai FCI sistēmā esošos suņus, bet kā tu zini vismaz 80% medību suņu LV nav šajā sistēmā.

Varbūt kļūdos, bet tieši mana izstāšanās no LKF, mainīja LKF nostāju šajā jautājumā, un tagad LKF EKSPERTI DRĪKST VĒRTĒT VISUS MEDĪBU SUŅUS.

Haralds Sulcs 2013-07-26 20:32

Žanna,
Nevienu nebiju domājis apvainot - paldies par labiem vārdiem no jūsu puses. Vienkārši pieminēju visus, kas šeit diskutēja. Vēlreiz atvainojos, lai veicas suņu lietās un medībās!

Žanna Zariņa 2013-07-27 08:01

Aigar, es nezinu, vai Tava izstāšanās ietekmēja šo lēmumu, domāju, ka tas bija viens no... Ne jau Tu vienīgais tā domā, bet citi iesniedz priekšlikumus utt., daudz kas mainīts pēdējā laikā un briest jauni lēmumi, kas šobrīd ir apspriešanas stadijā. Muļķīgi bija, ka Tu aizgāji, Tu pat necenties kaut ko ietekmēt, daudz ko VARĒJI, ir jārunā un jāargumentē savs viedoklis, aizcirst durvis ir visvieglāk. Tagad top izmaiņas Nolikumā par audzētavām, ko daudzi audzētāji, arī es tai skaitā, bīdījām pāris gadus! Vieglāk ir aiziet, bet tas ne vienmēr ir pareizi.
Harald, es labprāt apmeklētu Jūsu rīkoto izstādi arī turpmāk, diemžēl, šogad tā sakrita ar mūsu kluba pasākumu Dālderos. Noteikti būtu labi klubiem saskaņot savus pasākumus iepriekš, lai nedublējas.

Kārlis Liepnieks 2013-07-28 15:19

God. H.Šulcam.
Atsaucoties uz Jūsu visnotaļ izsmeļošo komentāru, man radās daži jautājumi attiecībā uz rakstu, kā arī uz Jūsu darbību.
1. Kura no organizācijām tad īsti rīkoja izstādi Grobiņā? LMKA vai LMKMKA?? Spriežot pēc šī raksta, tomēr izskatās, ka izstādi rīkoja LMKMKA. Jūs komentārā rakstāt, ka rīkojiet šo izstāji jau ceturto gadu. Cik man zināms, LMKMKA nemaz četrus gadus nepastāv. Tai pat laikā, man ir zināms, ka ne Jums, personīgi, ne arī LMKA ar LMKMKA nav noslēgti nekādi sadarbības līgumi.
2. Kādas Jums ir intereses rīkot savu izstādi, kuru sakat rīkojam jau ceturto gadu, zem LMKMKA, precīzāk zem vargānova apakšbiksēm?
3. Kā zināms, pārstāvniecība Royal Canin, kā arī AK METALL nav piedalījušās kā sponsori šajā, Grobiņas, izstādē. Lūk, skaidrojums no RK - Atsaucoties uz Jūsu vēstuli, vēlamies vērts Jūsu uzmanību uz to, ka "Royal Canin" nav piedalījusies un nav sponsorējusi Grobiņā notiekošo LMKMKA suņu izstādi un reklāmas materiāli tika izvietoti patvaļīgi, bez „Royal Canin Latvia” pārstāvja piekrišanas. Tāpat, sazinoties ar SIA AK METALL vienīgo valdes locekli un uzņēmuma direkoru, Aivaru Vaičuku, noskaidroju, ka Godātais Vaičuka kungs nav informēts ne par līdzalību, sponsorēšanu, ne arī par datumiem, kad vispār šāds pasākums ir noticis.
4. Pārbaudot LMKMKA VID, secināts, ka ir nodotas atskaites par izlietotajām kvīšu grāmatiņām jūnija mēnesī, tai pat laikā, izlietotās kvīšu grāmatiņaas čeki neatbilst tam , Grobiņas izstādes, apmeklētāju skaitam, kāds tika norādīts.

Nākas secināt, ja Jūs, A.god. Šulca kungs, vai nu esat neviļus iekritis vargānova nelikumīgajās afērās, vai arī apzināti tās atbalstāt un forumā tēlojiet nevainīgu muļķi! Ja jūs, krāpnieku vargānovu saucat par savu ģimeni, vai par ļoti inteliģento cilvēku, kurš Jums ir palīdzējis pilnveidoties kinoloģijā, tad Jūs ļoti maldāties. Varganovs ir zemisks cilvēks, liels melis un krāpnieks, kā arī milzīgs kauna traips visai Latvijas kinoloģijas sabiedrībai. par v iņa pārējiem darbības lauciņiem šoreiz nerunāsim, jo tur arī būtu daudz ko pielist!
Jauku dienu Jms vēlot,
Kārlis Liepnieks (vargānova novadnieks un kaimiņš)

Aigars Remess 2013-07-30 09:21

.... Tu pat necenties kaut ko ietekmēt, daudz ko VARĒJI, ir jārunā un jāargumentē savs viedoklis, aizcirst durvis ir visvieglāk..../ - Kāpēc Tu uzskati, ka Es esmu kaut kur aizgājis???...un vēl cirtis durvis ciet??? Tiklīdz LKF mainīs attieksmi pret medībām, mainīsies arī LKF ATTIEKSME pret medību suņiem, tad arī būs jēga tērēt laiku un enerģiju darbībai LKF sistēmā....pagaidām, ja nepieciešams, kaut kas no FCI, darbībā ar Laiku šķirnes suņiem, tad to var darīt caur Baltkrieviju.


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Laima slimība suņiem

Laima slimība suņiem

Pavasaris tuvojas straujiem soļiem un līdz ar to ir pamodies viens no lielākajiem draudiem mūsu mīluļiem- ērces. Vairāk par pašu ērces..

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.