Šodien vārdadienu svin Romāns, Romualds, Romualda, rītdien - Osvalds, Arvils
toptitle

Lielais raksts

Šaušanas sporta vecmeistars par noteikumu izstrādi šaušanai ar gludstobru ieročiem


2013-02-18 17:31

Kā šaušanas sporta vecmeistars pa skrejošo cūku, gribu dalīties domās un pieredzē noteikumu izstrādē šaušanai ar gludstobru ieročiem, jo savulaik ap 1972.-1975.gadiem tiku piedalījies kopā ar Mežsaimniecības un mežrūpniecības ministrijas darbiniekiem Andri un Nikolaju Vulfiem, Leonu Vītolu u.c. sacensību Noteikumu izstrādē šaušanai pa skrejošo meža cūku.

Uzskatu, ka jebkuram šāvējam, lai sasniegtu augstus un stabilus rezultātus:

  • jābūt dabas dotam talantam, ja tā nav, tad jābūt gatavam strādāt rūpīgi un sistemātiski pie savas un ieroča pilnveidošanas,- jo augstāk, jo smagāk un rūpīgāk, tikai tad šaušanā var gūt regulārus panākumus. Ko es ar šo gribu teikt? Lai šis šaušanas sporta veids sākumā kļūtu pieejams jebkuram interesentam, būtu jāizdala:
  • tautas klase, kurā šauj visi šaut gribošie, kuriem ir par to interese, sākot ar medniekiem u.t.t. Pielietojamie ieroči tikai ar parastajiem tēmekļiem, svarus,- ja var noturēt, lai kar klāt kaut vai divpudenes! Ar šo es domāju to, ka šinī  klasē var startēt sportists ar sev "piedzītu" ieroci, kuru viņš lieto arī ikdienā medībās, kurš nav speciāli gatavots  mačiem;
  • meistaru klase, kurā šauj sākot no pirmās un augstākas klases šāvēji, kurā nav tēmekļu, kalibru u.c. ierobežojumu, pilnīga darba, izvēles un pielietojamo papildus līdzekļu brīvība! Jo augstāk, jo visam ir jābūt labākam un precīzākam! Sportistam ir jādod iespējas pilnveidot sevi un ieroci!!!

Sacensību noteikumos būtu jāparedz:

  • dalījums vecuma grupās, kaut vai juniori un seniori, jo 60mit gadīgs nevar sacensties ar spēku pilnbriedā esošu sportistu!
  • vērts padomāt par 2 distancēm,- 35 metri kā pieņemto oficiālo gludstobru ieročiem paredzēto un 50 metri, kā sportisko, vairāk sarežģīto, protams, nedaudz pamainot mērķa lielumu!

Ar cieņu,

pirmais meistars pa skrejošo meža cūku Latvijā,
Jānis Dūrītis

Komentāri:

Jānis Krams 2013-02-18 20:07

Labi priekšlikumi. Tikai uz 50 m diezin vai vajadzētu mainīt mērķa lielumu. Medībās tak lopiņš un ideālā trāpījuma vieta nemainīsies.

Uģis Gizmo 2013-02-20 09:47

Pārējos punktus nekomentēšu, bet punkts par parastajiem tēmekļiem (cik saprotu domāts, ne optika, ne sarkanais punkts un tamlīdzīgi) ir maigi sakot sviests. Kā ko šādu var pateikt šaušanas vecmeistars? Man nav skaidrs! Tieši šiem cilvēkiem vajadzēja būt progresīviem nevis otrādi!
Pasakiet man cienījamas vecmestar, kā ar graudu, lai šauj cilvēks kuram ir slikta redze? Vienīgā iespēja OPTIKA! Un vispār šaušana ar graudu ir VĒSTURE! Protams, ja kāds to grib darīt uz priekšu, bet kādēļ iesācējam neļaut startēt mačos ar optiku?
Es nesaprotu kāpēc jāšauj uz dullo, ja ar papildus tēmēšanas ierīci var šaut precīzāk un meistarīgāk!!!
Varbūt tā ir skaudība? Vai kas?

Jānis Krams 2013-02-23 12:03

Interesanti, kāpēc vairumā gadījumu optikas lietotāji tik ļoti iebilst pret šāvēju ar meh. tēmekli izdalīšanu atsevišķā grupā? Tas ir pat interesanti un viens dalībnieks var startēt abās grupās. Citreiz, ja nav papildus sacensību, aizbrauc, lai izšautu pāris reizes un viss.

Juris Ziemelnieks 2013-03-07 10:34

Nu tad man ir cits ieteikums par savādāku šaušanas veidu!!!
Tad jau arī sportingā vajadzētu iedalīt grupās, kas šauj ar dažādiem ieročiem. Citiem čoki maināmi, bet citiem nemaināmi, piemēram, pilnie čoki tranšeju plintēm. Viņiem arī šaujot tuvus mērķus ir lielākas grūtības trāpīt tam šķīvītim.


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Sekojot modes tendencēm datu aizsardzības jomā, kā arī respektējot Vislatvijas mednieku portālā reģistrēto lietotāju iespēju..