Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ar klusinatāju uz gaidi.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 48 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 19.02.2015. 20:57
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 19
19.03.2009. 21:41
Saprotams ka nav atļauts pie mums,Latvijā,bet no otras puses būtu labi vismaz nošautais zvērs paliek,bet citi zvēri nemuktu projām tik tālu ka menesi neradītos tajā vietā.Ko jūs domājat pa šo tēmu.
Ēriks Mākonis
Pēdējo reizi manīts 2021-12-25 19:36
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 1
19.03.2009. 21:53
Es uzskatu, ka katram medniekam vajag pa trīs - viens pašam, otru, lai ir ko kolēģim aizdot, trešais rezervē.
Juris Gailums
Juris Gailums
Pēdējo reizi manīts 2013-03-26 20:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile
Medību stāžs: 16
Aprīkojums: Sabatti 12kal.,TIKKA T3 308win.,Savage 22WMR
Medību trofejas: 7
19.03.2009. 21:58
Ieroča klusinātājs normāli darbojas ar zemskaņas ātruma munīciju. Loku, arbaletu, ierocis ar klusinātāju iedot maliķiem. Es vienā šautuvē jau redzēju nolauztu medību uzgali. Interesanti- priekškam sporta šaušanai medību uzgaļi:)))
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
19.03.2009. 22:03
Somija bez klusinataja sautuves nelaiz. Cik zinu Jaunzelande pilnigi legals, spriezot pec interneta veikalu piedavajuma ari UK un vismaz dala U.S.A
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 19
19.03.2009. 22:07
Nevajaga jau maliķiem nemaz,cietumos taisa ne tovien.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
19.03.2009. 22:15
Nu nekā sarežģīta pa lielam. Nopērc Browning BAR BOSS 308 win kalibrā - būs vītne stobra galā, netā sameklē detalizētus rasējumus, uztaisi glušaku+atrod zemskaņas patronas [ja ir gali - tā nav problēma]. Pašam uzlādēt zemskaņas patronas ir sarežģīti un bīstami, tādēļ vienkāršāk ir paņemt militāro kalibru un nopirkt gatavas :)
Bet zemskaņas munīcijai 100m pa lielajiem dzīvniekiem jau ir galējā robeža.
Un nevajag uzreiz lamāt par maliķiem. Lielākie maliķi ir cilplicēji. Lai ar loku, arbaletu vai glušaku kaut ko nomedītu, vajag būt labam medniekam. Glušaks ļoti noderētu, piemēram, baurā, lai lieki nesatrauktu pārējos zvērus...
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 19
19.03.2009. 22:23
Piekritīšu Arnim,klik un zvēri ēd netraucēti,nevis bum un aizjoš trīskolektīvus tālāk.It īpaši brieži,cūkas.
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
19.03.2009. 23:36
Man patīk Ērika komentārs,nu tā kā kulaks uz acss,še pieci.Es esmu likumīgs mednieks,man ne no viena nav jāslēpjas bet es esmu ar abām rokām par nakts optikām,klusinātājiem un visādiem citiem anķiniem,kuri man atvieglo medību procesu.Kas attiecas par klusinātājiem.Manās rokās kādu brīdi(ar atļauju ielīst viņam"vēderā")bija masenes klusinātājs.Mēs viņu izjaucām un salikām atpakaļ,jo vismaz piltuvjveida sietiņus uzdrāzt es neņemos.Tā nebija parastā gredzenveda haļava.Karabīnes klusinātāju rokās neesmu turējis.Ar masenes klusinātāju es esmu šāvis daudz un varu pateikt vienu:"Kolīdz virsū klusinātājs,ir jāpāršauj plinte vai jātaisa korekcija." ...vai,.,.nu jūs sapratāt-ar klusinātāju nešauj.Tākā labs klusinātājs ir manta.
Juris Koks
Juris Koks
Pēdējo reizi manīts 2020-07-13 20:35
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
20.03.2009. 00:44
Ar klusinātājiem viss štokos, tikai ar zemskaņas munīciju, valstīs kur klusinātāji ir legāli, neviens medībās neiet. Protams lodes skaņa paliek, tomēr šāviena troksnis tiek noslāpēts par 40-70% atkarībā no klusinātāja kvalitātes, un ar to pietiek lai lieki nesaspringtu meža dzīvnieki.
Zemskaņas munīcija ir tikai militāristu un specdienestu darīšana, ja nerunājam par maseni, un domāta vārgam bet gudram un viltīgam divkājainam medijumam. :)
Tas ka klusinātājs samazina precizitāti ir tikai mīts kas radies no OMONa rezervju vai citu širpotreba klusinātāju lietošanas. Kvalitatīvs un ar stobru salāgots klusinātājs precizitāti neietekmē. Klusinātājus pat izmanto šaušanas sacensībās, jaudīgiem (un arī ne tik jaudīgiem) kalibriem stobra bremzes vietā.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
20.03.2009. 06:14
Lai redzetu patieso ainu ieliksu linku http://www.worldwidefirearms.c... , seit variet novertet cik daudz maksa tadas mantinas rupnieciska limena, nevis kaktu makslinieku izpildijuma.
Andris Zariņš