Redzams,šī tēma medniekiem nav aktuāla.Tāpēc arī izdaru,šādus ,tādus secinājumus?Kas attiecās uz austrum vidzemi,tad gaiļi dzied ,neskatoties pat uz drēgno laiku.Viss notiek.
Pie mums medņi jau sāka dziedāt aprīļa sākumā.Sākumā riestā bija tikai gaiļi, dziedāja kokos.Uz kādu 12.aprīli jau manīju pirmo vistu.Vienā riestā sakaitīju 4 gaiļus.Vakar viens gailis jau sēdēja uz zemākā zara un vistas ir klāt.Rīt iešu skatīties - droši vien, ka ies vaļā kautiņi.Ļoti skaists putns!Vēl joprojām Ziemeļvidzemē no rītiem auksts kā ziemas rītos.
piektdienas vakarā iegājām riestā lai varētu gedzēt cik medņi ielaižas - saskaitījām četrus, bet protams ilgi tur neuzturējāmies tā, ka varētu būt arī vairāk. Jāizmanto vēl iespēja lai redzētu pašu riestu un, ja būs iespēja uztaisītu kādu bildi!
Bet tradiciju ieverosana gan seit skaisti nodemonstreta....
vispar skaisti....
[youtube::B9Sh1QHbblo&feature=related]