Šodien vārdadienu svin Margots, Igors, Ingvars, rītdien - Ingrīda, Ardis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Nesaprotu tos medniekus,kuri šēž tagat uz gaidi,un medī Mežacūkas.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 21 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 18.05.2009. 14:29
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Ivars Vizners
Ivars Vizners
Pēdējo reizi manīts 2019-05-06 10:05
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: savā ind.,iecirknī
Medību stāžs: no 1991.g.
Aprīkojums: mp 153 ,IJ-27e,MOSBERG 4*4 ,TOZ 99-04 LUX
Suņi: Foksterjers
Medību trofejas: 11
16.05.2009. 22:38
kas te nortiek? ja mednieki tā blieztu ,kas stobra galā tad tagad cūku nemaz nebūtu, Juri Es tevi mazliet nesaprotu ,izskatās ka tevi ir kāds apdalijis vai arī Tu gadījumā neesi ''zaļais''?
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2020-05-07 18:27
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
17.05.2009. 10:53
Vakar nomedījām kuili 4-5g vecu un ja kādam interesē un ir tik svarīgi, tad nemaz tik liess nava es pat teiktu ideāls cauraudzītis. Protams, ka cūkas ir jāmedī un labāk to darīt tagad nekā uz sezonas beigām, kad uzkrājušās medību atļaujas un sāk dzenāt mežus lai "atsistu" limitu. Pareizi saka Agris Č., ka pašlaik cūku mātēm ir vajadzīga barība vairāk kā jebkad un tieši spēkbarība ti. "maizīte", bet kuiļi jau arī apmeklē šīs barotavas! Ja par cūku medībām, tad pašlaik liekas, ka cūkas sāk pamazām līst ārā uz zālienu un sējumiem, kur lasa neizdīgušos graudus. Mammas gan vēl ar mazajiem tikai pa mežu. Sezona ir sākusies un vajaga medīt, bet vienmēr atceroties par samērību un galvenajiem faktoriem - ŪDENS, BARĪBA, MIERS. Ne spalvas un šaujiet garām!
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-04-16 18:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
17.05.2009. 14:03
Mēs takš visi no matemātikas kursa zinam vecumveco patiesību: saskaitāmo kārtība summu nemaina. Tātad, no matemātiskā viedokļa ir pilnīgi pie kājas, kad medī: limits ir tāds, kāds tas ir. Savukārt, tā kā runa ir par dzīvām radībām un populāro jēdzienu ilgtspējīga medību saimniecība, tad medīt tagad ir pat ļoti labi:
1)pērnos - kāda atšķirība kad tos nogāž? Tagad vai pēc mēneša, 2? Pareizi, faktiski nekāda, a praktiski - mazāk mutes, kas postīs laukus vēlāk!
2)kuiļi - ja reiz gribas trofeju, tad tieši tagad, nevis kaut kad ir labākais brīdis, lai iegūtu izcilu trofeju: veģetācija vēl ir maza, naktis [nebūsim sīkumaini] ir ļoti gaišas, dzīvniekus var ideāli novērot.
3)cūkas - pieaugušas mātītes - ar ko tagad nošauta māte, kuras sivēni aizies bojā, atšķiras no janvārī nomedītas grūsnas cūkas? Pareizi, principā ne ar ko. Ja nedomā pa ko šauj, tad to nedarīs nedz tagad, nedz kaut kad. Savukārt, ja tagad liela cūka ir bez nozīstiem pupiem un tai nav līdzi sivēni [kurus mazās veģetācijas dēļ var ieraudzīt, ja tādi būtu], iespējams no populācijas izņemt ālavas/neaplektas cūkas, kas atkal nozīmē mazāk lieku mušu uz laukiem vēlāk un mazāku barības konkurenci pie spēkbarības pašreiz, kad tā visvairāk vajadzīga cūkām ar sīkajiem.
4)lielāks ļaunums par medīšanu pašreiz ir trenkāt dzīvniekus [pie kam - iztrenkā ne jau tikai cūkas - cūkām tas vairāk kaitē aiz tā, ka tām + visam tad ir arī riests] ziemas vidū, kad tāda iztrenkāšana var nozīmēt vairāku indivīdu nāvi, jo smagos apstākļos aizdzenot dzīvniekus no viņu "infrastruktūras" [iestaigātas taciņas, izkašātas guļvietas], jaunā vietā tiem var nepietikt spēka iekārtoties. Bez tam kas pat nelielas sērsnas apstākļos notiek ar ātri skrejošu dzīvnieku [jo īpaši stirnu] kājām, laikam jau nav jāskaidro...
Tātad, tēmas autora dziļā doma nav saprotama...ir kaut viens reāls nevis demagoģisks arguments, kas atsvērtu pozitīvos vai neitrālos, daļu no kuriem centos uzskaitīt? Demagoģiju par to, ka tagad nu izšaus visu, kas stobra galā, pie argumentiem neskaitīsim. Kā pareizi kolēģis augstāk minējis - ja tā darītu, tad pie atļaujas medīt cūkas visu gadu mēs nebūtu tikuši...
Jānis Vilsons
Pēdējo reizi manīts 2012-09-07 17:50
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Aizputes novads
Medību stāžs: 3 gadi vau vau un plinte no 1989g
Aprīkojums: šis tas ir sakrāts pa šo laiku :D
Suņi: nav
17.05.2009. 20:43
Izlasot komentārus priecīgi secinu,ka pārsvarā ir reāli domājoši un izglītoti MEDNIEKI. Tas iepriecina un ļauj cerēt ,ka medniecība nedegradēsies un neizmirs.
Uldis Ķirsis
Pēdējo reizi manīts 2009-05-17 20:51
Lietotāja statuss: Vērotājs
17.05.2009. 20:48
1)Visas mežacūkas šajā laikā ir vājas, it sevišķi pērnie,kuri fundamentāli nevar būt labā kondīcijā, jo tiem vēl notiek intensīva skeleta un muskuļu augšana,kā arī kuiļi, kuri kondīciju pēc riesta varētu sasniegt vien tad, ja tos piesietu pie barotavas.Teorētiski, normālā stāvoklī varētu būt ālavās cūkas, pie nosacījuma, ja tās tikušas intensīvi piebarotas. 2) Par trofejām. Vai jums sagādā pilnīgu estētisko baudījumu, vāja, izbadējušās medījuma nošaušana pie barotavas, vai arī jūs labprāt nomedītu to tad, kad tas ir labā miesas stāvoklī un līdz ar to daudz piesardzīgāks? 3)Par postījumiem. Pats esmu lauksaimnieks, tādēļ varu ieteikt citiem. Pavasarī pret cūkām ļoti labi palīdz GUARDIAN, kas darbināms ar propānu, tiesa, pret briežiem būs mazāk efektīvs.4)Kāds kaimiņu kolektīva mednieks teica, ka nemedīšot vairs cūkas maijā ,jo šogad maija sākumā nošautam pērnajam iekšā bijuši 4 sivēni.Tikai nevajag sākt demagoģiju, ka tie jau tāpat nebūtu dzīvotāji, vai tos tāpat apēstu vilki vai lapsas.Pie mūsu apstākļos novērojamā, samērā garā cūku riesta, tas, ka sivēni dimst no marta beigām, līdz maija beigām un pat jūnija sākumam,ir tikai normāli.4)Nu bet ja jums mežacūka ir kļuvusi par tikpat nicināmu medījumu,kā bebrs, kuru parasti apēd kraukļi vai lapsas,tad šaujiet tos droši maijā,pie reizes iemācīsieties spēlēt arfu uz ribām, un atkārtosiet aritmētiku pārskaitot embrijus.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-04-16 18:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
17.05.2009. 21:07
Uldi - te takš veseli divi mednieki melns uz balta uzrakstīja, ka tiko nomedījuši cūkas un tās nebija vājas. Vēlams pārlasīt, pirms kaut ko sākt rakstīt, lai nesanāk mazliet tomēr "loxanutsa" :)
Bez tam, ja uzskati, ka cūkas tagad nav piesardzīgas...nav komentāru :)
Embriji iekšā, kā mēs to jau zinām mēdz būt arī jūlijā. Mēs kolektīvajās medībās decembrī tikām pie kaķa izmēra sivēniem :( - tad nu padomā, kad tie dzimuši bija. Bet vai tas ir normāli? Vai no populācijas viedokļa nav tieši jāpriecājas, ka dzīvnieki ar faktiski novirzēm tiek izņemti no populācijas? Daba to visu vienā mierā noregulēs sekojoši: novārgušie indivīdi [tādi "sivēnkaķi" ziemā] būs uzņēmīgi pret slimībām. Tie aplaidīs veselos. Un tad vairs nebūs nedz postījumu, nedz cūku medības.
Tam kaimiņu kolektīva medniekam tā arī pasaki, ka viņš ir izdarījis labu darbu, un iespējams paglābis Latvijas cūku populāciju nākotnē. Un tas ir nopietni, bez ironijas. Kas zina, kas otrajā un trešajā paaudzē notiek ar "vēlo sivēnu" pēctečiem?
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 19
17.05.2009. 23:59
Paldies par labajiem komplimentiem un,padomiem.Novēlu šaujat garām.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2018-09-17 23:10
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
18.05.2009. 08:29
Eh nebiju slinks, izlasiju visu šo sadāļu, un tā arī netiku gudrs, kam te tas visss... Kaut kur izlasiju, ka mammas nenak pļavās, nu gan muļķības, sestdien i mammas pļavā bija, i siventiņi, un pērnuļi, no kuriem iznāca vienu paņemt - zin normālas miesas bija! Te tāds rezumē, ka visi gudri, tikai katram sava taisnība un pie tās arī paliksim, kas negrib tagad šaut, lai nešauj, kas grib, lai šauj! Šaujat garām!!!
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2020-05-07 18:27
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
18.05.2009. 09:01
100% Pareizi Raimond!! :))
Raivis Dālbergs
Raivis Dālbergs
Pēdējo reizi manīts 2019-07-05 16:30
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Naukšēni
Medību stāžs: samērīgi
Aprīkojums: Remington700 un citi
Suņi: Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 9
18.05.2009. 09:02
es te uzmetu aci un redzu ka dažam ir nopietni kompleksi par medībām.(man kolektīvā ir 15 vīri,mums ir 60 cūk jāšauj,pa vasaru nav neviena sivēnmāte nogāzta ,ziemā kādas 2-3')jāšauj tak par skaidri saskatāmu mērķi un jātur takš ausis vaļā.