Var jau būt,ka kasos,bet aļņi nebauro,būtu pareizāk -tie kunkst,vai īd.Bet kad tas notiek,viss atkarīgs no laika apstākļiem.Parasti pašas augusta beigas,septembra sākums un tad jau aiziet,viss atkarīgs no aļņu daudzuma.
Vai kāds neizstāstītu k-ko sīkāk par aļņa riesta vietām, kur kā meklēt viņu riesta vietas, cikos vakarā jābūt vietā un cik ilgi parasti sēžat? Paši sākat īdēt tikai kad sadzirdat bulli meģinot viņu pievilināt vai ja neko nedzirdat paši ik pa laikam uzīdat? Cik intensīvi var īdēt, lai neaizbaidīti bulli? Interesē jo mūsu teritorijās viņu ir, bet nekad tā īsti uz gaidi neviens viņus nav medījis!
Jābūt daudzmaz muzikālai dzirdei un arī dotībām uz atdarināšanu. Nekādas ārijas dziedāt nevajag. Vajadzīgā skaņa rodas apmēram tāda, kā tev būtu pilna mute ar rosoli un kāds pakaļā iegrūž lodāmuru, bet ar nosacijumu, ka bļaut nedrīgst (un izspļaut rosoli arī ne) ... Aizrauties nevajag. Rezultatīva ir arī sausu zaru laušana. Ja sēž luktā, var paņemt līdzi kādu bunti. Sausos zarus tālāk dzird. Nu un gaida, lai kāds losis ar lielāku pušķi uz galvas ņem nopietni to visu teātri...
Par rosolu skaidrs, taču kāds risinājums būtu vispiemērotākais lodāmura barošanai, sēžot luktā? Varbūt der luktura akumulators ar strāvas pārveidotāju? Tik komisks temats, ka nespēju atturēties no dumjiem komentāriem, neņemiet ļaunā un šaujiet aļņiem garām!
Jā Pēteri un to akumulatoru ar strāvās pārveidotāju pievienot tām divām bumbiņām, rezultātā pats brīnīsies kādas skaņas vari izdot :) Tur ne tikai alni pievilināsi bet arī stalto un lapsas pie reizes, tikai skaties lai zaķim no visa šī te teātra lūpa nepārplīstu :)
balvu pusē.