Kas ir ar gulbjiem vinnus kaadaa valstii ir atllauts mediit!!Ko juus domaajat par ssiem putniem man jau liekas ka neko iipassi labu vinni nedara-iennem tik uudenstilpnes un izdzenaa visus paareejos uudensputnus!!!
Ja tik atļautu es klapētu abus divus nepatik man šie putni, dēļ gulbjiem daudzās ūdenstilpnēs kur agrāk bija pilns ar pīlēm tagad no vinjaam ne miņas, a stārķi apklapē visus mazos zaķēnus, kuru jau tā ir maz...
Edgar,Latgalē kraukļus šaut esot slikta zīme.Tas man tāds jaunums.Es jau domāju,ka santīmu ekonomēšanas labad var izdomāt vis-visādus pekstiņus.Ir jau arī tādi,kuri nešauj pa lapsu,jo tā ir naudas tērēsana.Ar lapsām un jenotiem var cīnīties un diezgan sekmīgi,ja tik grib.Par vanagiem,nezinu,nezinu.Tas,kurš sēž staba galā vai uz siena kudzes un īpaši nebaidās no cilvēka,kā arī nebaidoties no cilvēka tuvuma griež, spirāli,nav vanags un pa viņu šaut nedrīkst.Ja tu šausi uz šo putnu,tad visdrīzāk nošausi peļu klijānu.Vai peļu klijāns ķer arī mazos zaķīšus,nezinu,neesmu redzējis.Lielāku skaidrību droši vien,ja gribētu,varētu izklāstīt zinošs ornitologs.
Nezinu par to ka slikta vai laba zīme, bet kraukļu savairojās jau padaudz. Es vairāk domāju par vistu vanagu, jo viņš pēc auguma ir mazāks nekā peļu vanags. Par lapsām un jenotiem, ir tā ka es atvedu no medībām pāris maisu zarnu un ādu, pirmaā lapsas redzēju, un viss pazuda kaut ko neiet, jāgaida kad būs atkal labs laiks tas ir nesnigs tad var būt sanāks pamedīt tās, jo apnika jau. Bija divi irbju bari, palika tikai labi ka kāds desmits. Kaut arī intensīvi tiek apšautas lapsas, bet diemžēl atkal un atkal atnāk jaunas. Domāju ka tās nāk no kaimiņu kolektīva, jo tur lapsas ne visai šauj!!! :(
Tādā zinjā, mūsu kolektīvā lapsas un jenoti netiek saudzēti.... Un patronas uz vinjiem netaupam... kā arī pagājušo gad sākām praktizēties unj pavasarii rikot lasu medibas..
Pats labākais ir lapsas medīt uz gaidi ar kādu gaļas mānekli, vai nu februārī, saulainās dienās braukājot pa laukiem, viņiem tad riests un dažreiz pilnas malas to lapsu. Ja nav ne reizi šauta tad diezgan tuvu pielaiž auto. atliek tikai trāpīt :)
Par lapsām un jenotiem, ir tā ka es atvedu no medībām pāris maisu zarnu un ādu, pirmaā lapsas redzēju, un viss pazuda kaut ko neiet, jāgaida kad būs atkal labs laiks tas ir nesnigs tad var būt sanāks pamedīt tās, jo apnika jau. Bija divi irbju bari, palika tikai labi ka kāds desmits. Kaut arī intensīvi tiek apšautas lapsas, bet diemžēl atkal un atkal atnāk jaunas. Domāju ka tās nāk no kaimiņu kolektīva, jo tur lapsas ne visai šauj!!! :(