Šodien vārdadienu svin Mirta, Ziedīte, rītdien - Marģers, Anastasija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medni

Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
19.03.2010. 09:03
Jāni vieniem dzīvības un nāves jautājums ir pašiem medņiem, bet no otras puses kas cer piepelnīties, tāpēc protestētāji būs, tikai cik, to laiks parādīs. Vēl vienalga būs tādi kaut arī aizliegs medības uz medņiem, vienalga tie izdarīs savu melno darbu un pieaicinās ārzemniekus.
Ja nešaubos medņu medības notiek lielākoties agri no rīta un domāju šāvienu kaut kur tālu mežā diez vai kāds dzirdēs, ja tikai nedežūrēsim paši un lai nepieļautu tādu bardaku!!!
Kā saka aizliegtais auglis kļūst vēl saldāks un par to ka vēlies nomedīt varēs pieprasīt lielāku summu.
Tas diemžēl parāda cilvēka alkatību uz naudu, un tas vēlreiz pierāda ka būs tādi kas māti par naudu pārdos lai tikai piķi nopelnīt varētu!!!!
Jānis Krams
Pēdējo reizi manīts 2023-12-08 15:13
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
18.03.2010. 20:08
Vajadzētu labprātīgi piekrist moratorijam uz vairākiem gadiem. Un doties palīgā ornitologiem apzināt visas riesta vietas, lai tās varētu atzīmēt un izdarīt visu nepieciešamo meža ciršanas aizliegumiem šajās teritorijās.
Nesaprotu iebildes tipa, tas tāpat neko nedos un tamlīdzīgi. Vai tiešām cilvēks tādā badā, ka trīs gadus nevarēs paciesties? Tas ir dzīvības un nāves jautājums medņiem nevis kādam citam.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
18.03.2010. 19:24
Lai arī cerības vājas, ka informācija tiks uztverta un apzināta, tomēr vēlreiz centīšos lēnām un pa punktam.
Pirmkārt, sāksim ar juridisko galu, populārzinātniski:
1)nav noslēpums, ka ornitologu organizācijas viedoklis ir galvenais, īpaši attiecībā uz sugām, kuras izzūd; tātad, ja LOB teiks, ka medības nav pieļaujamas, tās nebūs pieļaujamas.
2)LOB viedoklis, kuram es piekrītu, bet kuram var arī nepiekrist, taču tas nemaina lietas būtību ir: NAV pieļaujams radīt papildus medību slodzi sugām, kuras iznīkst, pat, ja medības nav galvenais sugas izzušanas iemesls. Vēlreiz un lēnām lasām: MEDĪBAS NAV PIEĻAUJAMAS ŠOBRĪD - TĀDS IR LOB VIEDOKLIS, KURU, SLIKTĀKAJĀ GADĪJUMĀ CAUR ES, MŪSU ELITEI NĀKSIES ŅEMT VĒRĀ.
3)Visu cieņu LOB, kurš šoreiz, nevis rīkojās "pa kaktiem" un kaut ko aizliedza, bet savu nostāju pauda atklātā diskusijā, proti - piedāvāja variantu kā de facto medību slodzes uz sugu nebūtu, bet de jure saglabātos iespēja kaut kad varbūt medni atkal medīt;
4)mūsu bāleliņi šito nespēj vai negrib apjēgt un tik maļ savu maļamo. iespējams - dēļ medņu medību cerību līgumiem ar ārvalstniekiem un naudas smakas.
Taču secinājums, kungi, ir sekojošs - pēc tam, ka mēs LOB ideju būsim pasūtījuši uz poda, viņi reportēs ES'am, ka viņuprāt situācija ir tāda un tāda. Un ES vienkārši piespiedīs mums mainīt normatīvos aktus - un tad vairs šādi "likuma apiešanas ar līkumu" varianti neies cauri, kā tiek piedāvāts, nosakot limitu 0.
Tātad, atļaušos apgalvot, ka, ja 2010./2011.gada medību sezonā, legāli tiks nomedīts kaut viens mednis, 2011./2012.gada medību sezonas sākumā mednis jau būs "izņemts" no medīt atļauto sugu skaita. Un tad, kungi, nebļausim, par to, cik ļauni ir ornitologi, jo šoreiz viņi ir izdarījuši to, ko varēja nedarīt, proti piedāvājuši visas intereses ievērojošu risinājumu.
Protams, nav garantijas, ka šobrīd nosakot limitu 0, sugas pozīcijas uzlabosies, taču - tā vismaz ir iespēja kaut ko vēl darīt.
Ja vēl kāds nesaprata šo vienkāršo shēmu - nu laikam jau visiem nav dots [tas nav personīgi nevienam adresēts]...tikai, redzot kāds ir mednieku izpratnes līmenis, ko var šeit palasīt - mandomāt ir maz cerību, ka nākotnē LOB līdzīgā situācijā rīkosies līdzīgi. Jo - ar daudziem no mums diskusija nav iespējama. Diemžēl. :(
Otrkārt, vai kādam ir šaubas par to, ka medņi izmirst? Laikam jau nav. Nākošais jautājums - vai nepiekritīsim apgalvojumam, ka izmirstošas sugas īpatņiem papildus medību slodze tikai paātrina sugas izmiršanu? Un vai tomēr nebūtu labāk dažus gadus pilnībā bez medību slodzes noskaidrot, kas īsti notiek ar populāciju un - varbūt tai var kā palīdzēt; varbūt šī palīdzība nozīmē papildus naudu pat konkrētajiem kolektīviem no ES? Varbūt, ka palīdzība ir tik efektīva, ka populācijas stāvoklis sāk uzlaboties un mēs varam tos atsākt medīt nu jau ar citu apziņas līmeni?
Diskusijās ar pret medībām noskaņotiem ļaudīm, bieži izmantots arguments - mednieks ir dabas draugs, dabas sargs...bet pēc attieksmes, diemžēl, jāsecina, ka tā vis gluži nav taisnība. Diemžēl. :(
Treškārt - vai kaut viens no "medņu pazinējiem" un aktīvajiem riesta viesiem, ir papūlējies sazināties ar LOB, ir piedāvājis kaut vienu priekšlikumu sugas stāvokļa uzlabošanai, u.tml.? Ir? Jeb - kārtējais: diemžēl?...
Tā var turpināt bezgalīgi. Taču - vai nu tā sapratne par mūsu atbildību šajā jautājumā ir, vai nu nav...ja nav - tad diemžēl, bet šīgada medņu medības būs pēdējās Latvijas Republikas teritorijā. Kā sekas, protams, būs mednieku absolūta neieinteresētība kaut ko medņa labā darīt un fināls: mednis kā suga beigs pastāvēt vietā, kur tas mitis kopš pēcleduslaikmetā šeit uzplauka meži...
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
18.03.2010. 16:43
Šoreiz nestrīdēšos, jo tas bija ļoti sen kā arī ja atmiņa nepieviļ un salīdzinu cik liels rubenis un mednis, tad vienalga man vairāk tiecas ka tie bija medņi. Kāpēc medņi jo tie bija lieli, kā arī tajā rajonā ir palieli mežu masīvi ,kāreiz ar labām mellneņu plantācijām :)
Bet šoreiz tiešām nestrīdēšos, un lai paliek atmiņas, jo vairs tādu ainu pagaidām neizdodas ieraudzīt :(
Slēpts
18.03.2010. 16:40
Tas gan - Edgar būs tev misējies ar rubeņu noturēšanu par medņiem..:) Gadās..Tu jau pareizi teici, ka
es gan nēesmu nekad piedalījies ne medņu novērošānā, kur nu vēl medņu medībās.
neesi sastapies ar viņiem.:))
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
18.03.2010. 16:34
Edgar! Tie pie Daugavas vairāk liekās pēc rubeņiem!

Man jau ari ta likas :)))
Bet par medniem seit vel noderigas saites:
http://www.lob.lv/lv/projekti/...
http://www.daba.gov.lv/upload/...
http://www.lob.lv/lv/aktualita...
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-06-30 11:07
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 32
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
18.03.2010. 16:28
Edgar! Tie pie Daugavas vairāk liekās pēc rubeņiem!
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
18.03.2010. 16:25
Edgar, apskati so :))) http://www.medniekiem.lv/?m=tr...
Man kaut ka vairak ar to mednu redzesanu ir veicies... Pedejo reizi sogad dzinejmedibu laika Zlekas viens div metri pari galvai parmauca!!!!
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
18.03.2010. 16:22
Es pēc dabas esmu tāds ka vienkārši dzīvē gribētos nogaršot katru medījamo indivīdu un viss, tas ir kā katrs dzīvnieks garšo. Bet medīt pagaidām nē, fotomedības jā :) Ja tikai kādu kaut kad izbāzeni iztaisīt tad nākotnē var būt, bet pie noteikumiem ka medņu blīvums ir pietiekami liels. Labākais veids tad ir medības kaut kur Norvēģijā, Zviedrijā, kur to pagaidām ir.
Es tikai vienreiz dzīvē esmu redzējis kādus 5-6 medņus, tas bija agrs pavasaris, sēžu pie Daugavas, copēju ar vasaras mašķeri aizslīcinātos grāvjos, ķerās neliela raudiņa, rudulītis, kaze un toreiz noķēru uz mašķeres pirmo daugavas līni. Ar ezera nesalīdzināt :)
Un tad skatos pretējā daugavas krastā kaut kādi dīvaini putni kaut ko darās, protams toreiz vēl nezināju ka tie ir medņi :) Bet protams ļoti skaisti sēdēja bērzu galotnēs un izdeva toreiz man nepazīstamas skaņas. Tā skaņa un pievērsa man uzmanību. Nezinu kas notika, bet vairs tur es nekad viņus nēesmu redzējis. Jā mežsargi un viens vietējais saka ka ir arī redzēti medņi pēdejos gadus, bet pats konkrēti gan nē.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
18.03.2010. 16:11
Edgar! Man roka pacelas... Bet es uzskatu ka tadu lietu var izdarit tikai reizi dzive!!! Dabu savu vienigo trofeju un miers... Es savejo dabuju tikai tresajas mednu medibas kuras piedalijos, bet ja butu iespeja tad noteikti piedalitos vel kadas, bet jau ar fotoaparatu :)))))
P.S. Tad kad pec veiksmigajam medibam gaju ara no riesta vietas vareju dabut ari otru, jo vins ielaidas priede tiesi man virs galvas :))) bet nebiju badigs un paris minutes paveroju vinu optika...