Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Iesakiet municiju


Slēpts
08.06.2016. 17:18
man nav argo, bet man 30-06 kalibrā 100m saiet kopā Barnes TSX 165 un S&B FMJ 147
Slēpts
08.06.2016. 19:04
Pilnapvalka lodi? Tiešām?
Ints Pelnis
Pēdējo reizi manīts 2023-01-05 15:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
17.06.2016. 10:35
Pastāstiet vīri kam lielāka pieredze šaušanā labībā.
Patreiz medīju ar Howa 30-06 izmantojot Norma Oryx 10,7g. Paciņa beidzās jāpērk jauna tā kā tulīt sāksies medības labībā japadomā par lodes apvalka cietību un spēju momentā nedeformēties. Ja Oryx nedeformējās pie pirmās vārpas tad iespējams nekas nav jaimaina, bet ja tās ir par mīkstām tad ir jāpadomā par maiņu. Ar karabīni medīju tikai uz gaidi stirnas, cūkas un iespējams šogad arī briedi baurā. Parunājot ar apkārtējiem medniekiem ir labas atsauksmes par Norma Vulkan un Geco Express, viens pieredzējis mednieks ieteica Geko Softpoint vispār kā vienu no labākajām munīcijām. Ja kādam ir kādas atziņas variet padalīties ar pieredzi
Slēpts
17.06.2016. 12:23
Oryx ir tā saucamā bonded lode, ja arī atrausies vaļā pret labību, tad vienkārši būs neglīts ieejošais caurums un daudzvairāk bojāta gaļa :)
man drīzāk domāt, ka labība lodi nostums no trajektorijas, nevis lode pārvērtīsies putekļos pirms medījuma.
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
17.06.2016. 12:53
Oryx ir labs. Labi sabalansēta lode visām dzīves situācijām. Ir, protams, arī citiem (visiem?) ražotājiem analogi.. Norma vienkārši ir biku vairāk ieguldījusi produkta promoutēšanā:) Tagad plūc augļus.
Vulkāns būs mazliet cietāks...
Ģirt - ir lodes, kuras arī pārvēršas putekļos... Piemēram, visādi citādi izcilā RWS KS - pietiek smilgas..:)
Vis vis stabilākās šajā gadījumā (šķēršļi) būs kaparenes.. tipa RWS Bionic, Lapua Naturalis, Hornady GMX, Nosler E-tip, Barnes Vor-TX utt.
Bet tām ir arī savi mīnusi - tik labi nelido; dārgas; ja šaujot lielā attālumā (pazeminās ātrums) trāp pa mīkstumiem - pastāv iespēja, ka neatvērsies.
Slēpts
17.06.2016. 14:01
kas tad notiek medījumā ķermenī pēc RWS KS trāpījuma? tur tad viss kā pēc granātas un pilns ar svinu no līdz :)
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
17.06.2016. 14:19
kas tad notiek medījumā ķermenī pēc RWS KS trāpījuma? tur tad viss kā pēc granātas un pilns ar svinu no līdz :)

Pats interesantākais ir tas - ja šī lode tiek līdz dzīvnieka miesai bez šķēršļiem - tā nostrādā ļooti labi. Jā ekspanīvi, jā - izšķīst, bet efekts ir labs. Līdzīgi kā Nosler BTS.
Turpretī, ir bijuši pāris gadījumi, kad "palaidu pa avenājiem"... vairāk neko par putekļiem neredzēju. Zvērs tika dabūts, bet šo šāvienu caurumus (cita puse) tā arī nesazīmējām. Nu, arī pilns DE internets par šo tēmu...:)
BET - man šī lode tāpat patīk. Uz gaidi ideāli. No medību lodēm - viena no precīzkajām (veikala). Dzinējos - cits stāsts.
p.s.
Dzinējos mans (personīgais:) favorīts ir nesmukā, ķieģelim līdzīgā Lapua Mega :)
Slēpts
17.06.2016. 14:32
netīri avenāji būs bijuši :D
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
17.06.2016. 15:21
Ne-irs :) es saprotu, ka Tev patīk šaut galvā, kaklā utt... bet zinot to, ka 500 m es varu trāpīt čaiņikā pat jenotam- es nekad dzinējmedībās ( pat ja dzīvnieks uz to brīdi ir piestājis) neesmu mēģinājis un nemēģināšu tēlot SWAT snaiperi :) Man nav saprotams jēdziens - nepaveicās..nomāzēju. Ja spied gaili - tad jābūt 100 %... pat, ja jāpiešauj pēc tam.
Tas tā pat kā - militāristu snaiperiem: galvā šāvēji ātri beidz karjeru... vai pat netiek līdz snaiperpļintovkas piešķiršanai :)
Reinis Pirvics
Reinis Pirvics
Pēdējo reizi manīts 2016-11-23 10:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme - Sabile
Medību stāžs: Pietiekams
Aprīkojums: CZ550 Exclusive Ebony Edition .30-06; Ruger American Rifle .30-06; Toz 34E, IŽ 58
Suņi: Poļu dzinējsuns.
Medību trofejas: 2
17.06.2016. 16:05
mednieks ieteica Geko Softpoint vispār kā vienu no labākajām munīcijām.

Pats kādus gadus 2 medīju ar geco soft point gaidei der, bet dzinējmedībām ne visai, tas protams atkarīgs kur un kā šausi, lode arī ne visai draudzējas ar labību un smilgām pie mazākas pretestības sadalās. Kalibrs 308Win.
Vienu brīdi medīju arī ar Hornady BTSP 10,7g viens liels mīnuss bija ka Hornady lietotais pulveris ļoti piecūkoja stobru un nācās diezgan ilgi tīrīt īpaši pēc dzinējmedībām ja daudz nācās šaut, bet pa lielam tās lodes kuras atradu ķermenī medījumam bija saglabājušās diezgan daudz no sava sākotnējā svara, parasti robežas no 7.5 līdz 9 g. kalibrs 308Win.
Tagad jau gandrīz sezonu medīju ar Sako Super hammerhead 9,7 g jāsaka ka esmu ļoti apmierināts ar munīciju. esmu atradis kādas 5 lodes un visas ir saglabājušas aptuveni 9 g svaru no sākotnējā, arī stobrs nav jāberž stundu kamēr tīrs, bojājumi medījumam manuprāt arī nav lieli, kas protams atkarīgs kur trāpīts, taču tas pats geco soft point nodarīja lielāku skādi medījumam. Labībā protams gluži caur 2m nevar izšaut, taču no pāris smilgām nav jābaidās jo svina gals ir salīdzinoši mazs. 2 lieliem kuiļiem tika šauts priekšējā plecā un lode cauršaujot kaulu saglabāja tos pašus 9 g svara veidojot sēni, abi kuiļi palika uz vietas. Ir izšautas kādas 60 patronas nav arī bijis neviena nesprāgusi patrona. Kalibrs .30-06