Šodien vārdadienu svin Mintauts, Alfs, Bernadeta, rītdien - Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - jauns nodoklis

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 19 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 01.06.2011. 08:18
Ar medībām saistītās tēmasMedību veikali

Slēpts
03.08.2011. 14:30
Sveiks, es par to Thernacell. Tu rakstīji ka LĀGĀ nepalīdz. Ja nav slinkums, atraksti kādā veidā nepalīdz, varbūt tu kaut ko dari nepareizi? Es labrāt tev palīszētu atrisināt šo problēmu. Varbūt vari atsūtīt savu Nr un es tev piezvanīšu!!
Vairis
Alvis Bronts
Alvis Bronts
Pēdējo reizi manīts 2015-07-29 11:48
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Limbaži
Medību trofejas: 6
01.06.2011. 08:18
sorry, kļūdu ielaidu 18 USD....
Alvis Bronts
Alvis Bronts
Pēdējo reizi manīts 2015-07-29 11:48
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Limbaži
Medību trofejas: 6
01.06.2011. 08:17
Lūk verķitis ar visu sūtīšanu 18 Ls.... + PVN 1,96 + pasta pakalpojumi 1 Ls.
Šeit veikalos tādu redzeju pa 15-17 Lsman sanāca 11,96 (ja pieskaita visus bankas komisijas % tad visi 12,5)
3 ls par divu nedēļu gaidīšanu, nu naxer... + garantija...
Alvis Bronts
Slēpts
05.01.2011. 14:32
tikai interesanti kurs noteiks cik jāmaksā nodoklis ja prece bus sūtīta kā dāvana,ja čoms no asv atsūtīs kādu medību pričendāli jau nopircis to un pārfasējis citā iesaiņojumā

viss ir elementāri - priekš tam muitniekiem ir bieza bībele ar jebkuras preces vidējo cenu par kilogramu ... :))) ... nopietni - savā laikā (pirms ES) nodarbojos ar kravu atmuitošanu .... tur deklarēšanas programmā katra prece ir ''jāpabāž'' zem kautkāda preces koda, un ja preces cena PAR KILOGRAMU (pofigs vai prece ir kartupeļi, vai mobilie telefoni vai vilnas zeķes - cena ir Ls/kg !!!) uzrādijās zemāka nekā viņu rokasgrāmatā, tad programma sāk histēriski bļaut, un neļauj neko darīt kamēr neesi ielicis atbisltošu cenu no rokasgrāmatas!!!
uldis donins
uldis donins
Pēdējo reizi manīts 2011-08-19 16:33
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: dzīvoju liepājā mediju kuldīgas raj
Medību stāžs: 6gadi oficiāli mednieks ,pa dzineju kādi4 gadi
Aprīkojums: nāvējoš
Suņi: -ir
05.01.2011. 11:23
tikai interesanti kurs noteiks cik jāmaksā nodoklis ja prece bus sūtīta kā dāvana,ja čoms no asv atsūtīs kādu medību pričendāli jau nopircis to un pārfasējis citā iesaiņojumā
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
05.01.2011. 09:44
pastāstīja, ka turpmāk, tāpat kā līdz šim, pievienotās vērtības nodoklis (PVN) arī Latvijā jāmaksā par katru preci, kas pasūtīta no valsts, kura neatrodas Eiropas Savienībā (ES), piemēram, ASV, Kanādas, Ķīnas..
Pirkumiem no Vācijas nekas nemainās .
PVN jāmaksā tikai, preci pirmo reizi ievedot ES. Ja pirkums veikts ES valstī, tad Latvijā šis nodoklis otrreiz nav jāmaksā, jo ES iekšienē PVN nav jāmaksā vairākkārt..
Piemēram, par precēm, kuras iegādātas Spānijas vai Vācijas internetveikalos, PVN Latvijā otrreiz nav jāmaksā..
Būtiski mainās preces vērtība .
Taču līdz ar jauno gadu ievērojami mainīta no ārpus ES (piemēram, ASV) ievesto preču vērtība, no kuras jāsāk maksāt PVN. Līdz šim nodoklis Latvijā bija jāmaksā par pirkumu, kura vērtība pārsniedz 150 eiro (105 latus). .
Tagad PVN jāmaksā, ja preces cena pārsniedz 10 eiro (7 latus)..
..Pēc Melnaces teiktā, nodoklis Latvijā būs jāsamaksā pasta nodaļā, uz kuru pasūtītājs dodas pēc internetā iegādātās preces. Kamēr netiks samaksāts nodoklis, prece netiks izsniegta.
.
Sadārdzinās maksa.
Vairāki lasītāji pauda sašutumu, ka līdz ar jaunajām likuma izmaiņām par ārzemju internetveikalā iegādātajām precēm, kuras bieži vien ir daudz lētākas nekā Latvijā, tagad būs jāmaksā vairāk..
Turklāt kopš jaunā gada pamata PVN likme Latvijā palielināta līdz 22%. Iepriekš tā bija 21%..
Maigonis Lapsa
Maigonis Lapsa
Pēdējo reizi manīts 2023-10-25 09:25
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību trofejas: 12
Kārlis Ozols
Kārlis Ozols
Pēdējo reizi manīts 2014-12-07 23:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Browning Gold Fusion
14.12.2010. 10:18
Ej nu pierādi muitai, ka čoms tev sūta no USA 2000 USD vērtu optiku kā dāvanu :)
Slēpts
14.12.2010. 09:21
pašlaik kļuva aktuāli un atradu info:
http://lv.lv/index.php?menu=do...
obrīd gan no PVN, gan no muitas nodokļa atbrīvo nelielas vērtības preču sūtījumu, kas no trešās valsts par atlīdzību tiek sūtīts saņēmējam Latvijā, ja sūtījuma vērtība nepārsniedz 150 eiro. Savukārt ar 2011.gada 1.janvāri nelielas vērtības preču sūtījumam piemēros atbrīvojumu:
1. no muitas nodokļa - ja sūtījuma vērtība nepārsniedz 150 eiro;
2. no PVN - ja sūtījuma vērtība nepārsniedz 10 eiro.
Piemēram, ja pēc 2011.gada 1.janvāra saņēmējs Latvijā saņems nelielas vērtības komerciālu preču sūtījumu - vienu preci no Krievijas 60 eiro vērtībā, muitas nodoklis par šo sūtījumu nebūs jāmaksā, bet būs jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis.
Minētās izmaiņas attiecas arī uz preču iegādi interneta veikalos valstīs, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis. Ar PVN neapliks arī komerciālā nolūkā importētās preces, ja to kopējā vērtība nepārsniedz 10 eiro vai ekvivalentu summu latos. Atbrīvojumu no nodokļiem arī turpmāk neattiecinās uz tabaku, tabakas un alkohola izstrādājumiem, kā arī uz smaržām un tualetes ūdeņiem.
Preču sūtījumiem, ko privātpersona no trešās valsts sūta citai privātpersonai Latvijā ar nosacījumu, ka šāda nosūtīšana nav komerciāla, tas ir, kā dāvanu, arī turpmāk tiks saglabāts līdzšinējais atbrīvojums no muitas nodokļa un PVN - ne muitas nodoklis, ne PVN nebūs jāmaksā, ja preces vērtība sūtījumā nepārsniegs 45 eiro.
VID atgādina, ka sūtījumi netiek uzskatīti par komerciāliem, ja tie nav regulāri; tajos ir tikai preces saņēmēja un viņa ģimenes locekļu vajadzībām; to īpašības un daudzums neliecina par komerciāliem nodomiem un nosūtītājs tos sūta saņēmējam bez jebkādas samaksas.
VID Komunikācijas daļa
Kārlis Ozols
Kārlis Ozols
Pēdējo reizi manīts 2014-12-07 23:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Browning Gold Fusion
05.12.2010. 13:29
Līdzīgs info no mēdijiem: http://rus.delfi.lv/news/daily...