Pēc divām šitādām ziemām stirnām vispār vajadzētu noteikt moratoriju uz pāris gadiem (vismaz kazām un kazlēniem),kā tas tika izdarīts 90-os gados.Precīzi neatceros kurā gadā tas bija,bet pēc uzskaites (lai cik arī nopietna tā būtu)pēc diviem gadiem populācija bija štokos.
Šite iskatās ka varētu būt darbiņš medniekiem.lv biedrībai! Tātad, diskusijas veidā nepieciešams noskaidrot mednieku nostājas, ko darīt ar stirnām, vilkiem u.t.t. Divi domu graudi jau ir :par vilkiem, ka karodziņos šos varētu medīt un par bukiem ka vajadzētu 2 gadus likt viņiem mieru lai atkopjas... medniekiem.lv izveido biedriem balsojumu ar šiem diviem un vēl citiem priekšlikumiem, biedri nobalso un medniekiem.lv cep augšā vēstuli VMD ar oficiālu biedrības nostāju! Kautkā tā.... paldies!
Man jau liekas, ka pilnībā aizliegt dz.medības jau nevajadzēja, piemēram, varēja atļaut medīt lūšus (šos uz ēsmu nenomedīt) ar dzinējiem, bet bez suņiem! Un varbūt pat nevis ar dzinējiem, bet ar vienu dzinēju! Lūsis tagad buutu intensīvi jāmedī, jo viņš , manuprāt,izdara ortu lielāko postu stirnām uzreiz pēc suņa!
Publicēta: 14:01 28.12.2010.
Rīga, 28.dec., NOZARE.LV. Ņemot vērā gandrīz visā Latvijas teritorijā izveidojušos apledojuša sniega kārtu, Valsts meža dienests (VMD) izdevis rīkojumu par dzinējmedību aizliegumu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja dienesta pārstāvji.
Mežziņiem ir uzdots uz laiku, atbilstoši vietējai meteoroloģiskajai situācijai, kontrolējamās medību platībās nekavējoties aizliegt dzinējmedību rīkošanu, par to informējot medniekus un virsmežniecību. Ja meteoroloģiskajā situācijā ir izmaiņas, tad šo aizliegumu mežzinis var atcelt, par aizliegumu atcelšanu informējot VMD Medību daļu.
VMD norāda, ka patlaban izveidojušies kritiski nelabvēlīgi sniega apstākļi un medību rīkošana ir pretrunā ar Medību likumu, kurā noteikti medību resursu izmantošanas pamatprincipi un atzīts par nelikumīgu medīt apstākļos, kad dzīvnieki glābjas no dabas katastrofām. Lēmums par dzinējmedību aizliegumu tika pieņemts tāpēc, lai tiktu ievērotas sabiedrības intereses par medījamo dzīvnieku aizsardzības un labturības prasību nodrošināšanu, kas īpaši attiecas uz tām sugām, kurām 2010./2011.gada medību sezonā jau beidzies medību termiņš.
"Iedzīvotājiem vajadzētu atturēties no pārvietošanās pa mežu, lai lieki netraucētu un netramdītu meža dzīvniekus, jo bēgot dzīvnieki ielūzt apledojušajā sniegā, kas ar asajām malām traumē dzīvniekiem kājas. Īpašs lūgums ir suņu īpašniekiem laukos - neļaut suņiem pat ar uzpurņiem brīvi skraidīt pa mežu, lai netiktu dzenāti dzīvnieki, tādā veidā pasargājot tos no liekām traumām," norādīja VMD Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš.
Iepriekš Ozoliņš "Nozare.lv" norādīja, ka, saglabājoties tādiem laika apstākļiem kā patlaban, pārnadžu skaits Latvijas mežos varot būtiski samazināties.
Pirms 2009.gada bargās ziemas Latvijā bija uzskaitītas 240 000 stirnu, bet pēdējā stirnu uzskaite, kas tika veikta 2010.gada aprīlī, liecināja, ka to skaits bija samazinājies līdz 186 000. "Domāju, ka šis vērtējums bija vēl pārāk optimistisks un samazinājums bija vēl lielāks. Šī ziema varētu radīt vēl lielāku pārnadžu skaita samazinājumu, jo pērn sērsna izveidojās janvāra beigās un februārī, bet tagad tā jau ir izveidojusies decembrī," sacīja Ozoliņš.
Sērsna no lielajiem meža dzīvniekiem mazāk ietekmē aļņus, taču, turpinoties šādiem laika apstākļiem, šoziem problēmas varētu rasties arī aļņiem, piebilda Ozoliņš.
Ingrīda Mičāne Nozare.lv
28.12.2010
Copyright © LETA
Tātad, diskusijas veidā nepieciešams noskaidrot mednieku nostājas, ko darīt ar stirnām, vilkiem u.t.t.
Divi domu graudi jau ir :par vilkiem, ka karodziņos šos varētu medīt un par bukiem ka vajadzētu 2 gadus likt viņiem mieru lai atkopjas...
medniekiem.lv izveido biedriem balsojumu ar šiem diviem un vēl citiem priekšlikumiem, biedri nobalso un medniekiem.lv cep augšā vēstuli VMD ar oficiālu biedrības nostāju! Kautkā tā.... paldies!