Šodien vārdadienu svin Vanda, Veneranda, Venija, rītdien - Agris, Agrita
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Latvijas Valsts Mežu dāsnums !!!!

Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Normunds Puzuks
Normunds Puzuks
Pēdējo reizi manīts 2011-04-25 15:47
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Mārupe
Medību stāžs: 5 gadi
Aprīkojums: Pieticīgs
Suņi: Kaimiņa
10.01.2011. 09:04
Interesanti cik viņi ir ziedojuši piemēram MSAF ? Naudu no medniekiem iekasē, bet atpakaļ medību saimniecībā neinvestē, jo kāposts jādala savējiem!!!
Latvijas Valsts meži ziedo ZZS deputāta biedrībai
Diena.lv
Latvijas Valsts Meži (LVM), kuru politiski pārrauga Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), no aizvadītā gada peļņas pamatīgu summu ziedojusi biedrībai, kuru pārstāv no ZZS saraksta ievēlētais 10.Saeimas deputāts Jānis Klaužs, svētdien ziņo Latvijas televīzijas raidījums De facto.
Pērnajā vasarā bijušie Tautas partijas Līvānu nodaļas biedri radīja sociāli politisko biedrību Līvāni, atklāj Klaužs. Tagad viņa pārstāvētā biedrība saņēmusi LVM ziedojumu – 60 tūkstošus latu, kas ir visai prāva summa, salīdzinot ar ziedojumiem citām organizācijām.
Uz De facto jautājumu, vai ziedošana politiskās partijas alternatīvai ir labs veids, kā sadalīt peļņu, Klaužs atbild: „Es vispirms gribētu pateikt paldies LVM un viņu vadībai, kas ir ieklausījušies mūsu lūgumā. Otrkārt - mēs jau neiedibinājām šādu praksi, tā ir darbojusies daudzu gadu garumā”.
Sociālpolitiskās biedrības Līvāni iesniegtajā tāmē LVM norādīts, ka pusi no ziedojuma – 30 000 latu, izlietos sporta aktivitātēm, tostarp starptautiskas sadarbības veicināšanai un dažādu sporta veidu atbalstam Līvānos, no basketbola līdz sporta dejām un galda spēlēm. Ar pārējo LVM ziedojuma daļu biedrība atbalstīs pašdarbības kolektīvus un rīkos labdarības pasākumus un sociāla rakstura pasākumus līvāniešu izolētības mazināšanai.
Vai notikušajā nav saskatāma ētiska rakstura problēma, Klaužs izvairās vērtēt, sakot: „Es patiesībā esmu tautsaimnieks, un ziniet par šīm ētiskajām un morālajām niansēm, lai spriež cilvēki, kuriem ir atbilstoša kvalifikācija.”
Atslēgas vārds ir Latgale, ko aizstāvot šī ziedojuma prioritāti lieto gan Klaužs, gan zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS). Otrs virziens, kurā saskatāms LVM dāsnums ir Ventspils puse. Kamēr valsts un Basketbola savienība meklēja naudu, lai sarīkotu Pasaules čempionātu basketbolā junioriem, LVM ziedoja diviem jauniešu futbola klubiem Ventspilī, katram pa simts tūkstošiem latu. Turklāt organizācijas savā starpā saista ne tikai līdzīgais darbības virziens, bet arī fakts, ka abos viena no amatpersonām ir Latvijas Futbola federācijas pārstāvis un Ventamonjaka padomes priekšsēdētājs Jurijs Bespalovs.
Dūklavs nenoliedz, ka Ventspilij kā vietai ir bijusi nozīme, izvēloties, kam ziedot un De facto saka: „Man grūti atbildēt, kādēļ tik lielā apmērā vai mazā apmērā. Noteikti, ka zināmas varbūt simpātijas pret to Ventspils pusi mums ir, tāpat kā pret Liepāju tagad, tas nav noslēpums. Kad bija cita koalīcija, simpātijas bija uz Valmieras pusi vai vēl kaut kur. Es domāju, ka visi cilvēki normāli saprot, kāpēc ir zināmas simpātijas zemniekiem pret Liepāju un Ventspili.
No ziedotās naudas visvairāk – 1,35 miljoni latu tikuši Olimpiskajai komitejai. Sportam kopumā atvēlēta vislielākā ziedojumu daļa, lai gan jau minētie pamatprincipi paredz, ka proporcionāli lielākajai daļai ziedojumu būtu jāaiziet labdarībai.
Latvijas valstij piederošais uzņēmums LVM aplēsuši, ka aizvadītā gada peļņa būs lielāka nekā iepriekš cerēts un pārsniegs vairāk nekā 70 miljonus latu. Tas ļāvis arī ar lielu vēzienu izdalīt ziedojumus. Oktobrī un decembra beigās, vairākos piegājienos ziedoti vairāk nekā 3,5 miljoni latu.
Finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība), kurš šobrīd ziedojumus izvērtē pēc formālo kritēriju atbilstības un dod gala atļauju ziedot, rosina esošo sistēmu mainīt, lai ziedojumu priekšlikumus izvērtētu pēc iespējas plašāks loks.
Finanšu ministrija ir sākusi darbu pie priekšlikumu sagatavošanas. Pērn jau bija mēģinājums mainīt lielo valsts uzņēmumu ziedošanas kārtību, tomēr tas bija nesekmīgs un noslīka papīru kalnos uz politiķu galdiem.
Jānis Strausmanis
Jānis Strausmanis
Pēdējo reizi manīts 2011-06-09 23:08
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ziemeļkurzeme
Medību stāžs: mazliet ir...
Aprīkojums: 1956g KO
Suņi: Bavārijas asinspēdu dzinēja kucīte
Medību trofejas: 1
10.01.2011. 09:24
Beidzot ir pienācis atklātibas laiks :P
Ja kādreiz tika slēpts ka ir kaut kādas intreses šur vai tur, tad minētajā Defakto gan Dūklavs gan Klaužs diezgan atklāti pasaka: "mēs jau neko, tā jau tas gadu gadiem ir bijis"... Skumji bet fakts, nu jau atklāti var lekt acīs (vēl viens 13 janvāris nebūs)...
Jānis Misiņš
Jānis Misiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-15 15:31
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Riga
Medību stāžs: 12
Aprīkojums: Blaser R93
Suņi: Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 6
10.01.2011. 10:21
Beidzat gausties. LVM pareizi dara. Sports ir jāatbalsta. Tā labdarība ilgtermiņā nenes nekādu labumu. Ja jaunatne redzēs perspektīvas sportā nebūs tik daudz pļēguru un klaidoņu. Par sadali vienmēr kāds paliks aiz borta, šogad arī mans projekts palika aiz borta. Nu un tāpēc jau nav jāsāk mazgāt neirtā veļa. Vienmēr būs cilvēcīgais faktors, vairāk uzticas un simpatizē pazīstamām lietām un cilvēkiem. Bus pie vadības korists vairāk naudas dabūs mūziķi, būs auto sportists vairāk naudas rallijam iedos. Ir tā kā ir. Un paldies LVM, kuri atbalsta vietējās aktivitātes nevis klusi nobāž naudu kabatās.
Andis Anspoks
Andis Anspoks
Pēdējo reizi manīts 2014-02-11 12:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mālpils
Medību stāžs: 10
10.01.2011. 10:36
Nu nevajag, tikai! Ja sadala patiešām sportam un jauniešiem, tad ir ok, bet nu lielākā daļa no ziedojumiem aiziet pa kabatām... Un tad nedaudz paliek bobiem un kaut kam vēl!
Ģirts Baķis
Ģirts Baķis
Pēdējo reizi manīts 2018-10-03 17:06
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile
Medību stāžs: 16
Suņi: Aspalvainais taksis
Medību trofejas: 4
10.01.2011. 13:41
Kapēc tiek uzskatīts, ka kautkas aiziet pa kabatām, man vairāk sliecas domāt ka tā ir mūsu samaitātā domāšana. Kapēc nepriecāties, ka līdzekļi aiziet sportam, kapēc nepriecāties, ka kāds ir atradis iespēju samaksāt nākotnes vārdā. Cepuri nost LVM. Kas ir labāk - sēdēt uz naudas maisa un barot ar dividentēm valsts pārvaldi kur viss pazūd kā akā. Vel, ja gribam redzēt zaļus mūsu mežus tad ari tur ir nepieciešamas milzīgas investīcijas un cik zināms ši investīcija ir mūža garumā.
Andis Anspoks
Andis Anspoks
Pēdējo reizi manīts 2014-02-11 12:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mālpils
Medību stāžs: 10
10.01.2011. 15:20
Mūsu domāšanu ir samaitājuši tie paši, kas šitās lietas bīda... Nav jau slikti, ja aiziet pārdomāti sportā, it īpaši atbalstot jaunos sportistus! Bet mums jau viss caur Ž, visiem patīk noslaukt utt!
Ja vēl mežus pārdomāti izcirstu nākotnei, ja vēl stādītu visu vietā, būtu pavisam labi! A to pēc gadiem 15 meži LV būs kā Vācijā - pa pudurim uz 5ha! :(
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2023-07-12 22:54
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
10.01.2011. 16:37
Piekrītu Ģirtam, vainīga ir samaitātā domāšana - visur tikai redzam zagļus. Mazā zaglēna loģika "zaglis ir tas, kas zog vairāk par mani". Ja kāds kaut ko ir nozadzis, vai piesavinājies, tad vajag runāt par konkrētiem faktiem, nevis nomocīt citus ar savu slimo iztēli.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2023-05-21 09:30
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
10.01.2011. 16:56
Piekritu viedoklim ka AS Latvijas Valsts Mezi ir paveicis gana daudz, gan atbalstot sportu, gan meza lietas utt. Te nu patiesam cepuri nost vinu prieksa! Normunda izvirzitaja tema dibinatu es redzu tikai vienu lietu, jautajumu vai un ar cik lielu summu AS LVM ir atbalstijusi MSAF, jo ja atmina mani nevil par fonda finansejumu, tad ari ziedojumi ir finansu avots kas veido so fondu.
Un kas gan, ja ne LVM butu vairak ieinteresets (ka lielakais medibu resursu turetajs valsti) medibu saimniecibas attistiba un Latvijas mednieku izglitosana??????
Andris Ziediņš
Andris Ziediņš
Pēdējo reizi manīts 2015-11-24 17:00
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: LR dažādos nostūros.
Medību stāžs: pēc papīriem no 1999.gada.
Aprīkojums: PSRS laika ierocis
10.01.2011. 18:10
Andi mežus LR cik iestāda tik atjauno- valsts mežos savādāk nemaz nevar būt. Par privātajiem varam diskutēt. Bet LR ir tā laime ka mežs atjaunojas pats, bez cilvēka līdzdalības, neatkarīgi no tā vai mēs cērtam vai nē.
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-07-20 18:53
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
10.01.2011. 18:37
Ziedojiet,ziedojiet,ziedojiet,ziedojiet,domāts šis lūgums ir Jums,jo vienīgie patiesie nabagi esam un ziedojums pienākas Mums!:):):)