Šodien vārdadienu svin Ginta, Gunda, Gunta, rītdien - Agija, Aldonis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vai lūsis un vilks ir dižmedījums ?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 17 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 01.02.2011. 13:14
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Arnis Šteinbergs
Arnis Šteinbergs
Pēdējo reizi manīts 2011-08-20 12:25
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Mazsalaca
Medību stāžs: no 1979.gada
Aprīkojums: kaut kas jau ir
Suņi: R.S.laika
27.01.2011. 12:26
Stāsts - notiek dzinējmedības uz lūšiem. Viens no medniekiem izšauj par dzīvnieku, tas protams uzreiz nekrīt. Blakus stāvošais redzot, ka dzīvnieks vēl pārvietojas, arī izšauj. Pirmais trāpījis krūšu kurvī, otrs arī, tikai katrs no savas puses. Abi šāvieni skaitās nāvējošs trāpījumi. Pirmais šāvējs apgalvo, ka pirmais nāvīgi ievainojis dzīvnieku - lūsis pieder viņam, otrs apgalvo, ka šāvis pēdējais par skrejošu dzīvnieku un lūsis pieder viņam. Kuram taisnība?
Ne Medību noteikumos, ne citur likumdošanas aktos nav definēts jēdziens - kādi dzīvnieki uzskatāmi par dižmedījumiem.
Ja būtu - tad būtu skaidrs ! Ja lūsis ir dižmedījums, tad pieder tam, kurš pirmais nāvīgi ievainojis. Ja nav dižmedījums( bet nav arī nelimitētais!), tad pieder tam, kurš pēdējais šāvis par skrejošu dzīvnieku.
Nu, ko! Kā tad ir ?
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
27.01.2011. 13:04
Dižs-tātad liels.Vilks,lūsis-plēsēji,kažokzvēri.Tā tas varētu būt lingvistiski pareizi.Ja pie mums medītu lāci arī laikam būtu dižmedījums.Manā saprašanā.pieaudzis kuilis,alnis ,briedis,ja kādā dārzā audzē,tad dambriedis,tie ir Latvijas dižmedījumi.
Arnis Šteinbergs
Arnis Šteinbergs
Pēdējo reizi manīts 2011-08-20 12:25
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Mazsalaca
Medību stāžs: no 1979.gada
Aprīkojums: kaut kas jau ir
Suņi: R.S.laika
27.01.2011. 13:32
Par lielu laimi man, esmu saglabājis Grāmatu, izdotu 1984.gadā - " Medības Latvijas PSR "( tie, kas nezin, kas ir PSR, tad tas ir - padomju sociālistiskā republika). 306.lpp. publicēti " Latvijas PSR mednieku un makšķernieku biedrības medību noteikumi", apstiprināti 1977.gada 8.jūnijā, kurus parakstījis cienījamais un ilggadējais Meža Ministrs Leons Vītols un punktā 5.9. rakstīts skaidri un gaiši -
..." Ja medījumu šāvuši vairāki mednieki, tā piederību nosaka šādi:
a)nelimitētie, sīkie medījumi - lapsas, zaķi, jenotsuņi, mežirbes u.c.pieder tam, kas pēdējais šāvis skrejošam vai lidojošam medījumam,
b)dižmedījumi - aļņi, staltbrieši, meža cūkas, stirnas, vilki, lūši pieder tam, kas tos pirmais nāvīgi ievainojis."
Juris Dobenbergs
Juris Dobenbergs
Pēdējo reizi manīts 2020-05-19 12:46
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Riga
Medību stāžs: no 1980g.
Suņi: drathars
Medību trofejas: 24
27.01.2011. 13:47
Arni piekritu tev. Gramata bija laba un notejkumi pienemti parejzi. Vitola kungs izglitots cilveks,kurs taja lajka bij sava vieta.
Armands Apinis
Armands Apinis
Pēdējo reizi manīts 2020-04-15 14:18
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: ir
Suņi: nav
27.01.2011. 13:55
Nezinu kā pareizi, bet citēju :
J. Vilnis "Kas jāzin medniekam" 1962. gada izdevums :
95 lpp.10 punkts.
10) ja medījumu ar vienādām šaušanas tiesībām ir šāvuši vairāki mednieki, tad DIŽMEDĪJUMI, VILKI un LŪŠI pieder tam medniekam, kurš PIRMAIS ir zvēru nāvīgi trāpījis. Pārējās medību trofejas pieder tam medniekam, kas pēdējais ir šāvis skrejošu (lidojošu) medījumu
Slēpts
27.01.2011. 13:57
Viss ir pateikts Medību noteikumu punktā 28.18., un tā kā vilki un lūši ir limitētie medījamie dzīvnieki, tad trofejas īpašnieks ir mednieks, kurš PIRMAIS nāvīgi ievainojis medījumu.
Arnis Šteinbergs
Arnis Šteinbergs
Pēdējo reizi manīts 2011-08-20 12:25
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Mazsalaca
Medību stāžs: no 1979.gada
Aprīkojums: kaut kas jau ir
Suņi: R.S.laika
27.01.2011. 14:26
A.god. Mārim Bērziņam -
Ministru kabineta noteikumi Nr.760
Rīgā 2003.gada 23.decembrī (prot. Nr.65 44.§)..." Medību noteikumi"...
..." V. Medību vadītāja pienākumi un tiesības..." Jūsu minētais punkts 28.18.- lasu... " noteikt medījuma un medību trofeju piederību;..."
Jā, to kas ir limitēts medījamais dzīvnieks, to var izlasīt. Bet neviena vārda mūsu Medību noteikumos nav par dižmedījumu un par to, kā noteikt medījuma piederību, ja par to šāvuši vairāki mednieki.
Slēpts
27.01.2011. 14:31
Arni - cik saprotu -Tu laikam šāvi otrais .. ;)
Andis Anspoks
Andis Anspoks
Pēdējo reizi manīts 2014-02-11 12:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mālpils
Medību stāžs: 10
27.01.2011. 14:40
Es jau zinu par ko ir stāsts!
Esmu par to, ka pieder tam, kurš pēdējais šāvis, jo pa plēsējiem (esmu dzirdējis gan no veciem medniekiem, gan arī Kalniņa grāmatā "Medniecība", 1943.g.), kurš pēdējais izšauj pa skrejošu un nāvīgi trāpa - tas arī ir nomedījis!
BET!!!
Tam mums arī ir medību vadītājs, kuram tas ir jāizlemj! Kā Vadītājs saka - tā arī ir!
Arnis Šteinbergs
Arnis Šteinbergs
Pēdējo reizi manīts 2011-08-20 12:25
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Mazsalaca
Medību stāžs: no 1979.gada
Aprīkojums: kaut kas jau ir
Suņi: R.S.laika
27.01.2011. 14:50
Sarmim Vētram!
Vecīt, nu Tev nav taisnība! Savu pēdējo lūsi nomedīju 1996.gadā. Vienkārši pazīstami mednieki zvanīja un prasīja padomu - kā rīkotos es, ja būtu medību vadītājs. Esmu visādus brīnumus redzējis, kas notiek ar večiem, kad jāsāk dalīt kam pieder trofeja! Man pat brīžiem šķiet, ka vieglāk būtu sadalīt starp diviem večiem tiesības uz pirmo nakti ar sievieti...