Šodien vārdadienu svin Skaidris, Ilma, rītdien - Ilizana, Elza
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Mednieku tēla sabiedrībā popularizēšanas kampaņas idejas!

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 22 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 15.02.2017. 13:01

Normunds Jansons
Normunds Jansons
Pēdējo reizi manīts 2020-08-06 09:51
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 1
10.02.2011. 18:58
Cik noprotu vētra ir pārgājusi un mednieku sarunas turpinās normālā pozitīvā gaisotnē. Par to prieks. Kas attiecas uz tēla popularizēšana, tad mani uzskati ir tādi, katram pozitīvās medību lietas vajag popularizēt savu paziņu lokā. Bez šaubām nekāds pozitīvais tēls sabiedrības mazo ļaužu acīs netiks veidots,ja mēs rādīsim un stāstīsim par varonīgām un veiksmīgām stirnu medībām, kaut cik tur nu glauna un skaista tā svilpe būtu, mazajam cilvēciņam bembijs būs bembijs, tādēļ labāk tādas lietas izrunāt un izrādīt šaurākā, citiem nepieejamā pasaulē.(medniekiem. lv. biedru sadaļā) Līdz šim esmu pratis sev pazīstamos cilvēkos neradīt negatīvu attieksmi pret medībām, vienkārši ir jāpiedomā ko un kā kuram teikt. Mans padoms ir sakārtot pozitīvismu sev katram apkārt, tad arī visi apkārtējie nebūs mednieku ienaidnieki. Būsim godīgi, tā pati "OHOTA I RIBALKA" ir vienas lielas malu medības un elementāro drošības noteikumu neievērōšanu. Tādēļ, ja gribam savu tēlu sabiedrībai parādīt skaistāk, skatus ar asinīm un līdzīgus, atstāsim tikkai sev pieejamā formātā, nevis pieejamus visiem. Veiksmi visiem, šaujiet garām.
Viktors Vasiļjevs
Viktors Vasiļjevs
Pēdējo reizi manīts 2012-11-27 16:44
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
10.02.2011. 21:51
Es pilnīgi piekrītu Normunda Jansona viedoklim. Nekāda PR visai sabiedrībai par medniekiem nevajag. Mednieku sabiedrība, tāpat kā mežsaimnieku sabiedrība, ir zināmā mērā sevī noslēgta. Jauno mednieku nevinā kolektīvā netrūkst. To, cik labi un profesionāli viņi izveidoies, ir atkarīgs no audzināšanas koletkīvā, bieži - no tēva - mednieka. Nemednieku sabiedrībai tāpat neko nepierādīsi, viņiem stirna ir un paliks benmbijs. Pats personīgi ne no līdzclvēkiem ne sabiedrības nekādu nosodījumu neesmu izjutis, tad par ko ir bazārs.
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
11.02.2011. 11:41
Pilnīgi nepiekrītu, ka neko nevajag, ka viss ir kārtībā. Absurds! Uz mednieku ancuka regulāri uzlej pa šmuces spainim - vai tas ir normāli? Vai tiešām ir mednieki, kas gatavi staigāt apšmucēti, samierināties, ka viņus par tādiem nepamatoti uzskata?! Kas tas par mednieku - tas ir šinders!
Indulis Laiva
Indulis Laiva
Pēdējo reizi manīts 2019-02-15 13:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
11.02.2011. 12:58
Jo mazāk par medniekiem runās un zinās, jo labāk. Nu nevarēs iestāstīt plašākai publikai ka trofeju medības ir ētiskas! Un vēl ar suņiem! Gaļas medības nu vēl šā vai tā. Par barošanu labāk neiepīkstēties, lai neaiziet runas ka pie barotavām šauj. Par postījumiem labāk neieminēties, lai neaiziet runas ka mednieks sēd kā pelīte tornī, kamēr otrā lauka malā cūku bars norok hektārus. Par tradīcijām runājot, varat sagaidīt tikai smīniņu, sak, zinam jūsu tradīcijas. Par skaita regulēšanu? Cik tad tos pašus bebrus esam saregulējuši? Par suņu šausanu? Kur tad ir tie cipari, cik ir nošauti? Vienīgais PR varētu būt palielīties ka mednieku Latvijā relatīvi maz, reizes 5 - 10 mazāk uz tūkst. iedz. nekā Somijā vai Īrijā. Tā ka labāk klusiņām medīties pa mežu un laukā tālu nelīst, nories.
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2020-10-01 14:33
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
11.02.2011. 13:12
Румата покачал головой.
- Ну нет, - сказал он. - Кто не трогает, тех больше всего и режут.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2020-10-01 19:09
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
11.02.2011. 13:16
Iebildisu pret varda kampana izmantosanu! Kampana ir kaut kas, kas tiek terminets laika! Medniekiem ir nepieciesama, nevis kampana, bet gan pastavigs pozitivs un izglitojos informacijas lauks, vai fons. Domaju, ka ir nepieciesams:
1. Radit vel jaunus izglitojosus un informejosus projektus. MMD, Meza taka, .., Hunters, Medniekiem.lv , protams ir labi, bet vajag vel. Par maz nebus nekada gadijuma.
2. Katra kolektiva rupigi stradat pie medibu tradiciju ieverosanas iedzivinasanas un izkopsanas. Centisimies padarit katras medibas par svetkiem!
3. Aktivi dalities ar pozitivo pieredzi, skaistiem notikumiem no medibu dzives, izmantojot visus pieejamos informacijas kanalus.
4. Nekada gadijuma nereaget agresivi uz citadi domajoso (vegani, karojosie zalie utt) uzbrukumiem, neielaisties savstarpejo apvainojumu pludos utt.
5. Savu dzives poziciju skaidrot pacietigi un korekti.
6. Pacietibu, pacietibu un velreiz pacietibu....
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-09-30 11:31
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
11.02.2011. 15:45
Var jau to nosaukt par projektu un abstrahēties no vārda "kampaņa". Jāsaprot ir tas, ka:
->medniekam domātie sakaru kanāli [masu mediji, piem.] sasniedz mednieku auditoriju un drusciņ jau tagad pret medniekiem labvēlīgi noskaņotu publiku. Nu, labi, ir arī atsevišķi ekstrēmi, bet kopumā tā ir "vārīšanās savā sulā".
->pārējā sabiedrība, savukārt, vārās citā sulā, kurā par mednieki un medībām viedoklis caurmērā ir negatīvs, pat situācijās, kad tas ir tendenciozs. Piemērs: 10.02.2011 TV3 Bez Tabu raidījums, epizode par nošautajiem suņiem Latgalē (saite šeit: http://www.tv3play.lv/program/... ) It kā jau formāli parādīts abu pušu viedoklis un it kā mednieki tieši nosodīti netiek, bet - ar ko sižets beidzas? Ar pilnīgi subjektīviem un tendencioziem apgalvojumiem, ka ""tas suns stirniņai pāri nekad nedarītu".
Kāds ir sausais atlikums tipiskam mietpilsonim? Atļaušos paredzēt: mednieks=sliktais tēls.
Trūkstot adekvātam pretsvaram, tiek pilināts un pilināts tendenciozi nekorekts viedoklis, mazliet sagrozot faktus, mazliet ietekmējot attēlošanas formu un saturu, mazliet samelojot - bet efekts ir slikts. Sabiedrības noskaņojums pret medniekiem un medībām kļūst aizvien negatīvāks.
Atļaušos izvirzīt hipotēzi, ka pa daļai tas ir arī urbanizācijas nopelns, tas ir - jo urbanizētāka vide, jo negatīvāks viedoklis par medniekiem, jo zaudējot saikni ar dabu mietpilsoņi vairs nejūt senču asinsbalsi un faktiski kļūst par tādiem kā biorobotiem. Bet tā ir cita tēma.
Atgriežoties pie tēmas par plānu par mednieka tēla popularizēšanu - ir skaidrs, ka ar katra indivīda rīcību ir par maz - to pierāda esošā situācija un tās attīstība no 1990.gada. Goda vārds, toreiz kopumā sabiedrība bija tolerantāka.
Protams, ja vairums uzskata, ka ar individuālu pieeju, apstākļos, kad uz katru mednieku (~20000) ir apmēram 100 nemednieki (~2 miljoni)+tendenciozie masu mediji (kas pat ar lozungu CIETI! spēj vismaz uz brīdi salīdzinoši veiksmīgi reanimēt politisku līķu apvienību) - nekādas organizētas aktivitātes nesekos. Jo mums ir demokrātija :)
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2020-09-26 18:25
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
12.02.2011. 07:24
Normundam un Viktoram,protams atvainojiet mani,bet veči,izrāpieties no savas mietpilsonības pēļiem,jāredz tālāk par savu degungalu,viss mainās un pamatīgi un ja medniekiem nebūs sabiedrības atbalsta,ticiet man būs d....!Normund,vai tiešām Tev liekas ka vispasaules telekanālā popularizē malu medības un drošības noteikumu pārkāpumus.Agrāk būtu teikuši ka esi tautas ienaidnieks,jo apzināti vai savas nekompetences dēļ māni cilvēkus.
Ojārs Žvagiņš
Ojārs Žvagiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-01-22 18:46
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Latvijas vidus, Daugavas krasts
Medību stāžs: Pirmais medījums septiņdesmitajos.
Aprīkojums: stobri vairāki
Suņi: Četrus draugus esmu pārdzīvojis
Medību trofejas: 21
12.02.2011. 12:49
Kaut kas jau mainās, pat televīzijā parādījusies pozitīvisma pilna LMT reklāma par cilts galvu - mednieku. :)
Artūrs Mukāns
Pēdējo reizi manīts 2017-08-24 13:02
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Rīga/Kaplava
Medību stāžs: 2011.g.
Aprīkojums: IŽ-12, TOZ-11
Medību trofejas: 1
12.02.2011. 16:36
manuprāt, "tēla popularizēšana" ir līdzvērtīga cīņai ar vējdzirnavām. ja nu galīgi nav ko darīt un miegs arī nenāk, tad var :) piemēram, motobraucēji- viņi visi taču ir traki atsaldeņi, orgānu donori! un nekādas kampaņas "skaties 2x" nemainīs sabiedrības viedokli. studentu korporācijas- alus dzērāji, sektanti un dienaszagļi! tas nekas, ka reti kurš zin, kas un kāpēc tādas pastāv.
nelīdzēs ne akcijas, ne kampaņas. ja sabiedrībai atleks kāds labums no medniekiem (bebri nepludina, cūkas neposta, svaiga gaļa utml), tad būs pozitīvs viedoklis. bet vai tas ir pašmēŗkis?