Šodien vārdadienu svin Monvīds, Egita, Emīls, rītdien - Ludmila, Laimdots, Laimiņš
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Mednieku tēla sabiedrībā popularizēšanas kampaņas idejas!

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 22 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 15.02.2017. 13:01

Slēpts
06.06.2009. 09:57
Cik varētu maksāt karabīnes laides izgatavošana,jo man orģinālā ir pa īsu?.
Andis Grasis
Andis Grasis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-22 13:11
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Blīdene-Rīga
Medību stāžs: no 2004
Aprīkojums: iž-26, toz-34, ATA arms , Browning Bar (30-06), CZ 22lr
Suņi: Laika(krievu-eiropas)
Medību trofejas: 5
06.06.2009. 12:16
jāni nosuutiiju tev veestuli;)
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
10.02.2011. 11:49
Ir saprotams, ka kaislības par to, kurš svētāks [lasīt - lielāks un svarīgāks Mednieks un vēl jo vairāk mednieku pārstāvis], nerims un turpināsies. Taču tā ir mūsu - mednieku - iekšējā lieta un kaut kā, iespējams, galā tiksim.
Taču šoreiz par ko citu. Par pārējiem: PRETmedniekiem, vienaldzīgajiem un tādiem, kas par medniekiem varētu kļūt (pat, ja šāda vēlme rodas 48 gados...). Tātad, runa ir par mednieku vienotu "cīņu" PR lauciņā, paceļot šo cīņu augstākā līmenī, nekā biedrības, īstermiņa ambīcijas un intereses u.tml.
Jo, ir absolūta aksioma - mēs jau varam iekšēji ņemties kā un cik mēs gribam, taču mūsu ir gauži maz, lai cīņā ar pārējiem mēs varētu atļauties ignorēt kopīgo un uzsvērt atšķirīgo.
Kādēļ es lietoju vārdu "cīņa"?
Tādēļ, ka šobrīd notiek globāla cīņa par ļaužu prātiem, faktiski cīņa par masām - jeb PR. Ja neskaita atsevišķus un kampaņveidīgus partizānu uzbrukumus, mednieku pozīcijas šajā cīņā ir viennozīmīgi sliktas. Mūs sit gan flangos, gan frontāli.
Lūk, un šis ir tas jautājums, zem kura vajadzētu apvienoties "visu krāsu" medniekiem, proti, ārējam "ienaidniekam" jeb pretmednieku PR-am dot regulārus un pārdomātus triecienus, izmantojot VISUS sakaru kanālus.
Biedrības Medniekiem.lv Statūtos ir definēti biedrības mērķi un šie punktu, manuprāt ir tādi, zem kuriem var parakstīties visi mednieki:
2.1.6. Sociālo aktivitāšu veikšana medniecības un mednieku publiskā tēla prestiža atjaunošanai un uzturēšanai sabiedrībā, ar vadmotīvu, ka mednieks ir dabas sargs;
2.1.7. Pasākumi sabiedrības izglītošanai par dabas aizsardzību un medību saimniecības, kā dabiskā līdzsvara uzturēšanas institūta, vietu mūsdienās, tajā skaitā, konferenču, diskusiju un semināru rīkošana;
2.1.8. Bērnu un jauniešu iesaistīšana Biedrības darbībā, intereses un izpratnes par dabas aizsardzību, medībām un šaušanas sporta veicināšana, tajā skaitā tematisku nometņu un kursu rīkošana;

Balstoties uz minētajiem punktiem, ierosinu sākt sākumā diskusiju par PR aktivitāšu plānu, kā uz regulāras bāzes mums vismaz pilienu veidā līdz sabiedrības locekļiem novadīt informāciju, uzsverot, ka:
1) medības=laba un cienījama nodarbe, kas turklāt ir VITĀLI nepieciešama mūsdienās, jo dabiskā līdzsvara nav un nevar būt pie pašreizējā saimnieciskās, tehnoloģiskās un sociālās attīstības cilvēku vidū;
2) mednieks ir persona, kas atsaucoties savai asinsbalsij, palīdz ilgtermiņā sabalansēt dabas procesu un civilizācijas atšķirīgās intereses un virzīt tās puslīdz vienādā gultnē;
un
3)ja medības Latvijā kļūs par patiešām ĻOTI bagāto vaļasprieku, pretstatā salīdzinoši plašam sabiedrības slānim pieejamu nodarbi, tad vairs netiks ievērots nedz 1), nedz arī 2) - un mums jau šodien ir gan citvalstu, gan, diemžēl, arī pašmāju piemēri, kas šo ļoti labi raksturo.
Ko es sagaidu no diskusija?
-Idejas - ko un kā darīt jeb plāna (koncepcijas) punktus;
-Konkrētus pozitīvus (kas atbilst 1) vai 2) punktiem) vai negatīvus (kas atbilst 3) punktam) piemērus, faktus, argumentus, arī subjektīvu viedokli.
-citas tuvu tēmai stāvošas idejas.
Ja kādam ir vēlme par šo aprunāties klātienē/ir plašāks materiāls/nav vēlmes publiski "zīmēties" - droši rakstiet epastu uz arnis.puksts@medniekiem.lv. Tāpat, variet arī zvanīt.
Patiešām aicinu saprast - šis nav pasākums, kas vajadzīgs biedrības, valdes vai manu personīgo spalvu spodrināšanai. Šis ir pasākums, no kura tēlaini izsakoties atkarīga medniecības nākotne Latvijā.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
10.02.2011. 12:43
Nekad nevarēsim mēs pilnibā pārliecināt sabiedrību ka medības nekas ļauns nav un ka mednieki nav dzērāji, kas tikai kunga prātā vazājas ar stobriem pa mežu. Jo diemžēl kā ir krievu parunā (V semje ne bez uroda), tas nozīmē ka atradīsies tādi kolektīvos mednieki kuri visu ilgadējo gadu krato labos punktus sagandēs vienā reizē.
Vienīgi mēs varam sabiedribai un arī ar personīgi aprunājoties ar nemedniekiem, ka mendieki nav brutali slepkavas, ka iestāties medniekos un iegādāties ieroci ir daudz grūtāk, nekā nokārtot vadītāja tiesības.
Mēs varesim tikai iestāstīt ka medības tas ir labi tiem iedzīvotājiem kuriem ir poņa par lauksaimniecību, mežniebu, vai vismaz saistīti ar to. Tie kas sēž pie datora un domā ka kartupeļi aug veikalos un piens lejas tetra pakās tur pat veikalā tiem diemžel mēs visu laiku liksimies brutālie un asinskārie mednieki.
Lai varētu kaut ko darīt labā, ir jābūt vairāk informācijas ko mednieki dara, kā piebarojam dzīvniekus, kā mēginam cīnīties ar klainojošiem suņiem un tas ir japarada video materiālā, bet nevis tikai pierakstot žurnālā. Ir konkrēti jāparāda šī aktuālā info ka tiek aprunāts (brīdināts) suņu saimnieks un pēc iespejas japarāda suņa nedarbus. To pašu jāizdara ar rukšu un alnu raditiem postījumiem. Jo vienkārš ierindas iedzīvotājs kam nav nekādas poņas kas ir medības, tad viņam kā bērnam visu jāsagremo un jāieliek mutē. Bet tā virpusēji diez vai vinam pieleks par ko un pret ko mēs cīnāmies.
Piemēram es kad apbraukāju parakstot līgumu, iedzīvotājiem ir parasti jautājums, a ko jūs darīsiet uz manas zemes, ja man pat krūmu nav. Sāc apjautājies ir grāvis, tātad jautājums sekos par bebriem. vai rukši vasarā traucē, kā ir ar lapsām??? Kad visu izjauta un izstāsti konkrēti par katru gadījumu piemērus un situācijas, tad lielākoties tiek līgums parakstīts. bet ja darīt kā dara daži kolēgi piebrauc, pajautā vai parastīs līgumu, saimnieks atsaka un ar to punkts.
Ar video palīdzību ne tikai jārāda medību tradīcijas un pašas medibas, jā tas ir skaisti priekš mums, bet tie kas skatās tv viņiem gan tā neliekas. Ir jāsāk ar problēmām kādas var rasties vienā vai otra gadījuma, kādus plusus nes medības sevī. Ko mēs aizsargājam, ka piebarojam dzīvniekus, kā cīnāmies pret maļikiem, tos gan velams būtu konkrēti parādīt pa tv, jo viņu padarītais nedarbs nes ļooooti negatīvas sekas uz mendieku pusi. Ej iestāsti zemniekam ka nevis mednieki ar auto izbradāja laukus, bet maļiki.
Kad sabiedrībai saksim visu sagremot un pa kumosam likt mutē, tad kādai daļai sabiedrībai izmainīsies viedokli un atbalstīs medības.
Tas pats var uzdot jautājumu iedzīvotajiem. Jūsu intereses un viedokļi virtuves nažu klasē. Vieni zinās daudz ko, citi tā tikai kaut ko būs dzidejuši, citiem tas pilnīgi neinteresēs. Bet ja paskaidrot kadi ir virtuves naži, kādās klasēs tas iedalās, un kurš ir labāks un sliktāts, domājams daudzi sāks pievērst lielāku uzmanību tam.
Man loti patika viena TV reklāma kā Vācijā reklamēja virtuves nažus. Tāda sajūta radās ka tos nažus vispār nav iespējams notupināt. Galvenais ir parādīt ko tas spēj un kāds labums no tā. Tā pat ir ar medībam, ko viņi iegūst no medībam, ko iegūstam mēs, kāds labums ir lauksaimniekiem, mežsaimniecībai un dzīvniekiem.
Piemēram vienreiz lasīju tēmu kur izsvaida lapsām un ješķām zāles pret trakumsērgu. Komentos daudzi nesaprot priekš kam tērēt lieku naudu, jo tas taču nav lēts prieks un labāk to naudu ieguldīt kaut vismaz tajā pašā medicīnā, bet ja paskaidrot tam ka trakumsērga nav nekāda joku lieta un ka šī slimība ir ļooooti bīstama, iztāstīt trakumsērgas perēķlus, tad var būt lielākā daļa sapratīs kāpēc to dara.
Nav inormācijas, nav atbalsta.
Uģis Jansons
Uģis Jansons
Pēdējo reizi manīts 2022-08-19 15:56
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Zemgales līdzenumi
Medību stāžs: 5
Aprīkojums: 16kal;7mm Rem.Mag.
Suņi: Latvijas dzinējs
10.02.2011. 13:23
Vajadzētu vairāk pievērsties arī bērnu,jauniešu informēšanai un izglītošanai par un ap medībām, rīkojot dažāda veida pasākumus, kuri viņiem šķistu interesanti un saistoši vai cita veida informēšanu, kas protams prasa zināmus līdzekļus! Jo ātrāk un intensīvāk sāksim izglītot bērnus un jauniešus medīblietās, jo mazāk vajadzēs ''pilināt'' pēcāk PR kampaņās!
Es domāju viens labs piemērs šajā sakarā ir ''Vanaga acs'' nometne jauniešiem, tikai diemžēl tas ir krietni par maz, jo visur viss aduras pret finansēm un ar pliku entuziasmu ar neko...
Ainars Ābols
Ainars Ābols
Pēdējo reizi manīts 2017-02-08 18:50
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: LV-NL
Medību stāžs: no 1997. gada
Aprīkojums: Ir
Suņi: bigls
Medību trofejas: 11
10.02.2011. 14:29
Tas kas medniekam ir pašsaprotams ne medniekam jāizstāsta padziļināti. Cik es atceros pat vienīgajā mednieku raidījumā par medībām uz postījumiem (cūkām)kur ir vieglāk parādīt kāpēc jāmedi. Neko tādu neatceros, un ja ir bijis tad ļoti sen.Raidījums ir labs,bet viņš ir prekš medniekiem.
Pašam ir nācies skaidrot ne medniekiem, kāpēc tā un kāpēc šitā.Sarunas beigas tad tikai kaut kāda skaidrība rodas.:)
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
10.02.2011. 14:54
Nu re! Jau pirmajos pāris komentāros ir ideju gūzma.Par katru mednieku labo darbu ir jākliedz! Un tik skaļi,lai dzirdētu visa valsts.Lai " zaļajiem " ausis aizkrīt un kliegt negribas! Kas sunim asti cels....
Kas attiecas uz bērnu un jauniešu izglītošanu ala " Vanagacs" visi ceļi vaļā. Mārkulīčos vietas visiem gribētājiem nekad nepietiek. Domāju, ka uzrīkot tādu nometni biedrībai būtu pa spēkam.Tā kā zināma pieredze un iespējas šajā jomā ir - es piedalos.
Alvis Šubenieks
Alvis Šubenieks
Pēdējo reizi manīts 2015-06-10 16:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: 7 gadi Tibetā
Aprīkojums: Mauser M12(7x64) extreme + Kahles Helia CSX ; IŽ-12 12/70
Medību trofejas: 2
10.02.2011. 14:59
Labi, ja vēl sarunas beigās rodas skaidrība, bet dažiem pat tā nav!
.Piem, braucu un vedu uz mežu barību, to redz, ka ar maisiem staipies. Un tad nu nāk reize, kad braucu pasēdēt uz gaidi. Cilvēki redz, ka izeju no kapņutelpas ar ieroci un nākošajā dienā uzreiz jautājums:"ko ta nošāvi?"
Un skaidro cik gribi, bet tik un tā nesaprot, ka katreiz nomedīt nevar, jo ir kad neatnāk, ir ka atnāk tas, ko nevēlies vai nevari šaut.
Lien kaut zemē, bet to nevar vai arī nevēlas saprast? Daudziem iespaids tāds, ka medniekam mežs ir kā ledusskapis-ej un paņem ko gribi un cik daudz. Cits vēl pajautā:"tu varbūt gaļu tirgo?"
.Arni! Tie, kas ir ielīduši siltā dzīvoklī un aprobežojušies ar datora klikšķināšanu, tos pārliecināt neizdosies, lai ko darītu!
Agnis Zīverts
Agnis Zīverts
Pēdējo reizi manīts 2022-08-10 12:43
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību trofejas: 3
10.02.2011. 15:29
Tie, kas ir ielīduši siltā dzīvoklī un aprobežojušies ar datora klikšķināšanu, tos pārliecināt neizdosies, lai ko darītu!

Manuprāt, tiem cilvēkiem medības saistās tikai ar alkoholu un savainotiem cilvēkiem, jo presē tikai par to vien raksta, kā kāds mednieks alkohola reibumā ir vadījis auto vai sašāvis, nošāvis kolēģi. Gandrīz nekad netiek rakstīts par mednieku patieso lomu dabā un viņu darbiem. Cilvēki tiek zombēti pret medniekiem. Medības - slepkavošana, alkohols, mednieks - deģenerāts, mazvērtību kompleksiem apsēsts sabiedrības kroplis. Tā kā žurnālā Ievas rakstā bija nomelnoti mednieki, tā patās vajadzētu likt rakstus ar patiesiem paskaidrojumiem par medniekiem, medībām un medību nozīme dabā ne tika MMD žurnālā.
Ar lielu daļu interneta lasītājiem prese var viegli manipulēt. Tāpēc nevajag pieļaut, lai presē nonāk tikai par mednieku tēlu zākājošas ziņas. Piemēram, "interneta zaļajiem" salīdzinoši viegli būtu ieskaidrot, ka bobiks ēd pārāk daudz degvielas, tāpēc to labāk būtu darbināt ar sakapātiem delfīniem.
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
10.02.2011. 15:44
Domāju ka visplašāk "ēstais" saziņas līdzeklis ir televizors,tātad tas aiziet arī līdz mājāssēdētājiem.Ņemiet par piemēru to pašu"Oxota i ribalka"katrā sižetā,sevišķi ja tas nācis no amerikas vai kanādas tiek pirmkārt pasvītrots neaprakstāmais dabas skaistums,selektīvais medību veids,kad dzīvnieks tiek vairākas dienas izsekots un vienalga no nomedīšanas atsakās jo izrādās ka viņam vēl jāaug,pie tam attēlota visa izjūtu gamma gan grūtības izsekojot gan milzīgais prieks par labo rezultātu.Pa starpu tiek vēl īepīti sižeti par labajiem medību suņiem un to apmācību kā arī medniekiem līdzi staigā kāda atvase kas uz vietas visu mācās.Noslēgumā parasti atkal rezume par brīnišķigi pavadīto laiku jo medībās piedalās visa ģimene un ka atkal ir vērts atgriezties šajā vietā.Pēdējais sižets parasti kad pavārs kaut ko garšīgu pagatavo no medījuma un citām meža veltēm.Ko ar to visu gribu pateikt,lai kaut ko popularizētu ir komandā nepieciešams profesionāls psihologs,sociologs,ir jāprot pasniegt domu tā lai aizķer katru un rodas vēlēšanās pašam pamējģināt.