Šodien vārdadienu svin Tamāra, Dziedra, rītdien - Mirdza, Žanete, Žanna
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Dzenošo suņu skaits dzinējmedībās - vai limitēt?


Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2023-03-17 12:03
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
10.02.2011. 16:01
Tēmas būtība: Vai vajag limitēt cik un kādi dzinējsuņi [šajā gadījumā, apzīmējums "dzinējsuns" apzīmē jebkuru suni, kas ir dzinējs - gan Kurzemes dzinējsuni, gan jebkuras laikas, gan takšus un tā tālāk] var piedalīties dzinējmedībās?
Tēmas rašanās iemesls: Vairāki zvani no medniekiem, ar pēdējo kungu no Siguldas norunājām vairāk kā 30 minūtes - šie mednieki ir identificējuši problēmu: situācija, kad dzinējmedībās piedalās 8 un pat vairāk 'dzinējsuņi', piemēram, laikas, viņuprāt nav pelnījusi "medību" apzīmējumu.
Kam faktiski var piekrist, vismaz balstoties uz lietas apstākļu izklāstu.
Taču no otras puses - saprotu, ka tā nav ļoti masveidā izplatīta problēma.
Tā kā līdz nākošai dzinējmedību sezonai vēl tālu, varam padiskutēt par šo tēmu.
Kāda ir Jūsu pieredze? Ir gadījies piedalīties tādās medībās?
Ja limitēt, tad ko un cik? Un kādēļ? Un kur - normatīvajos aktos?
Ja nelimitēt, tad vai ir normāli, ja 8 suņi faktiski apkož sivēnus un mednieki uz masta var arī nestāvēt, jo reāli izdzīts nekas netiek?
Vārdu sakot, tēma ir atklāta, ja ir ko paust - neturiet sveci zem pūra - daloties pieredzē medniecība kopumā tikai iegūs...
Slēpts
10.02.2011. 16:27
Neuzņemos spriest par limitēšanu un sugu lietderības vērtēšanu, jo situācijas medībās ir dažādas. Turklāt ir speciālisti, kuriem labāk būtu jāspriež par šo jautājumu.
Tomēr negatīvi vērtēju minēto gadījumu, kad medībās (vienlaicīgi vienā mastā) piedalās 8 suņi. PAR LAIMI ES NEESMU PIEDALĪJIES TĀDĀS MEDĪBĀS un arī nevēlos! Šādās medībās jau šķiet mednieks nav vajadzīgs - jāapliek suņiem gps un vēlāk jāiet savākt gaļa. Neredzu ne azartu, ne gandarīju šādās medībās.
Dodu priekšroku medībām uz traucēšanu, kur visbiežāk izmanto 1-2 suņus, nereti nevienu.
Faktiski uzskatu, ka maksimums vienā mastā vajadzētu būt 3 suņiem (normāli 1-2).
Rodas jautājumus - ja ielaiž mastā 8 suņus - vai suņi visi ir (piedodiet) stulbi vai, iespējams, jauni un mācās, ka jābūt tādam skaitlim, lai izdzītu medījumu (ņemšana uz masu). Mācības tādā lielā barā - šaubos, ka būs ļoti labas, kaut gan neesmu speciālists. Protams, ir jau dzirdēti visādi suņu saimnieki, kur saimnieks aiziet tikai un palīdz piebeigt. TOMĒR, domāju, ka suns medībās ir domāts dzīšanai kā arī asins pēdai, nevis košanai vai pat nokošanai.
Jebkurā gadījumā - suņa saimniekam (medniekam) ir galva uz pleciem un katram ir tiesības medīt tā kā vēlas, TOMĒR POZITĪVU neko tur neredzu!
Jānis Vītols
Jānis Vītols
Pēdējo reizi manīts 2017-09-18 16:44
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Talsi
Medību stāžs: 21
Aprīkojums: Izh-27EM (12), MP-251 (12/308win, 12/12, 308win/308win), Benelli Crio (12)
Suņi: Taksis, bīgls
Medību trofejas: 5
10.02.2011. 16:39
Nezinu gan vai vajag kaut ko ierobežot. Tāpēc jau ir medību vadītājs, kuram ir tiesības noteikt medību dalībnieku skaitu un sastāvu. Tāpat kaut kāds noteikts skaits ir visai nosacīts. 8 takši nav tas pats, kas 8 laikas. Arī masti visur nav vienādi un, protams arī medījumi ir dažādi.
Jānis Vītols
Jānis Vītols
Pēdējo reizi manīts 2017-09-18 16:44
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Talsi
Medību stāžs: 21
Aprīkojums: Izh-27EM (12), MP-251 (12/308win, 12/12, 308win/308win), Benelli Crio (12)
Suņi: Taksis, bīgls
Medību trofejas: 5
10.02.2011. 17:24
Nu jā, bet atvedīs uz medībām 9 suņus, tāpat dabūsi vienu spundēt mašīnā. Tāpēc labāk iepriekšējā dienā, kad medību vadītājs apzina medību dalībniekus, uzreiz laicīgi noskaidro cik būs mednieku, dzinēju un suņu, lai var uzreiz konkrēti pateikt cik un kurus dzinējus un suņus rīt medību vadītājs gribēs redzēt. Vismaz tā notiek pie mums.
Slēpts
10.02.2011. 18:12
es uzskatu ka limitēt vai nē,būtu jānosaka katra kolektīva vadītājam, priekš sava kolektīva individuāli. Pastāstīšu ko esmu novērojis es. mums kolektīvā ir 7 laikas un taksis.reti kad mums ir kopā visi suņi, pārsvarā 4 laikas, kas strādā pa pāriem, viss ir kārtībā un jauki.reizēm ir ka visi ir paņemti līdz,un tad nereti(bet ne vienmēr) ir bardaks,sen neredzējušies, prieks, suņi savā starpā mēģina katrs būt līderis, visi skrien barā,un nekoncentrējas uz zvēru dzīšanu.kā ieskrien mežā, tā uzreiz uz mednieku līniju jau ir ārā un skraida
Ainars Ābols
Ainars Ābols
Pēdējo reizi manīts 2017-02-08 18:50
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: LV-NL
Medību stāžs: no 1997. gada
Aprīkojums: Ir
Suņi: bigls
Medību trofejas: 11
10.02.2011. 18:28
Laikas ir pietiekami populāra suņu šķirne Latvija.Būs grūti ko mainīt!
Mans novērojums ir tāds: kad vairāk par vienu laiku mastā nevar laist,ja masta ir cūkas ar sivēniem .Jo bieži mēdza būt kad dzinēji masta kādu suņu pieturētu sivēnu piebeidz. Ja laikas strādā pārī tad vēl jo vairāk.
Mana skatījumā būtu jānosaka tās medību suņu sugas kurām būtu vajadzīga lauku pārbaudes vērtējums kad suns nekož, piemēram meža cūku aploka. Tādi suņi bez ierobežojumiem varētu piedalīties dzinēj medībās. Ja suņiem šāda vērtējuma nav mastā vairāk ka viens suns nevar atrasties.To pašu atiecinat uz suņiem kas fiziski pietur medījumu.Aizliegt pa visam piedalīties tādiem suņiem medības nevajadzētu,jo tie tomēr ir medību suņi.
Mums ari kolektīvā bija diskusijas par šo tēmu un nonācām tik tālu kad vairāk par vienu laiku kas kož sivēnus mastā nelaidām.Viena pati laika sivēnu pieturēt nevar nerunājot par lielu cūku.Ja kādai izdodas tad tā ir tiešām specializējusies uz sivēniem.
Matīss xxkkk
Pēdējo reizi manīts 2011-02-10 19:36
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
10.02.2011. 18:44
Parunāšanas pēc un tāpēc lai izglītotu medniekus šo tēmu var apspriest, bet nu ne jau lai bīdīdītu priekšlikumus likuma izmaiņām. Iedomājaties, uztaisa organizāciju kas pati savus biedrus mēģina ierobežot, paši sev un pārējiem medniekiem visādus šķēršlus taisa.
Normunds Jansons
Normunds Jansons
Pēdējo reizi manīts 2023-02-08 09:21
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 1
10.02.2011. 19:25
Mans priekšlikums būtu nedaudz atšķirīgs, vai nevajadzētu panākt dzinēja - traucētāja - mednieka legalizāciju, kad mastā ir viens cilvēks ar suņiem, tad prieks un iespējas par medībām būtu gan suņiem, gan dzinējam - medniekam, gan pārējiem medniekiem. No drošības viedokļa tas būtu daudz drošāk, nekā liela dzinēju - meža nepārzinātāju ķēde. Tāds ir mans viedoklis, ja kļūdos, visu cieņu. Šaujiet garām.
Slēpts
10.02.2011. 19:46
problēma ir tajā, ka mastā ir 9 suņi vai tajā, ka mastā ir 9 neaudzināti nezvēri, kas plēš visu, ko ierauga? Nevajag slavēt suni, kad tas kož medījumam, bet padzīt nost un ļaut tikai apriet. Aplokos jau arī skaitās feini, ja laika iekabina cūkai zobus pakaļā, no tā jau tas suns arī mācās, ka tas ir kruta un par to vēl saslavē, bet sivēns tak mazāks par to laiku un tapēc tiek kosts un turēts uz vietas, neesmu vēl redzējis, ka suns var nokost pieaugušu cūku
Guntis Ostelis
Guntis Ostelis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-02 10:03
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību stāžs: no 1985
Aprīkojums: ir
Suņi: 2 LV dzinēji
10.02.2011. 19:48
Normund! Bet kas neļauj jau tagad tā darīt. Ej viens, dzen , šauj, viss ir atļauts.