Droši vien, ka ja nonākts līdz cepetim, ņem pakaļciskas, vai muguras gabalu,protams, izmēri no 1 līdz kaut 5kg..., gaļu ierīvē ar sāli, sadur ar nazi un dūriena vietās "iebāž" ķiploku daiviņu šķēlītes un kadiķogas, ja vēlme neēst galīgi sausu sadurtajās vietās ievieto arī cauraugušu cūkgaļu, tas protams ir piņķerīgi, bet izdarāms un rezultāts sevi attaisno.pēc tam visu gabalu pārklāj ar veikalā nopērkamajiem maltajiem mārrutkiem,pipari rupji malti pēc vēlmēm tiek vienmērīgi uzbērti pa virsu, tā to mantu istabas temp vēlams atstāt uz 3-5st., tad cepeškrāsnī iekšā ap 200 grādiem 1 - 2 atkarībā no gabala izmēra, ikpalaikam kad gaļa sāk kļut sausa tiek pārlieta ar ūdeni, kad jau ir ko pasmelt, tad jau esošo sulu.:)kad tuvojas finišs paņem saldo krējumu un pārlej visu mantu ar to...tas mērcītei! lai labi garšo!
Viss pareizi,tikai gribu piebilst ka gaļu var saspeķot ar speķojamās adatas palīdzību,tad izdodas apmēram 10 mm diametra speķa strēmeles izvilkt cauri visam cepetim,*speķojamo adatu var nopirkt Rito trauku bodē*.Cept vajag ietītu follijā lai neizžūst un pievienot nedaudz portvīna vai džina,Taizelis nav portvīns,kad ir izcepies noņem folliju no virsas un apbrūnina virsiņu.Baigi labi sanāk ja apsmērē ar teriaki mērces un medus maisījumu.Ņam,Ņam.
Labi sanāk arī tad, ja apsmērē tikai ar medu - pat bez papildus mērcēm.:) Vienīgi ar medu ir tā - nedrīkst par daudz un par ātru - citādi apsmērētās vietas apdeg. Vēlams gan, lai medus ir īsts, nevis pārstrādāts cukurūdens. Ļoti interesantas garšas nianses piešķir šķipsniņa sakaltētas un sarīvētas kalmju saknes.
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
10.03.2011. 09:08
Varbūt ķecerīgs, bet ir variants to cepamo gabalu ieziest ar sinepēm un uz nakti atstāt sojas mērces peldē. Un tāpat arī cept peldošu. Otrs variants: diennakti izmērcēt kefīrā - tad ir mīkstāks/sulīgāks un visas piegaršas/piesmakas pazūd.Tad ņemt ārā, ierīvēt ar garšvielām pec patikas un olīveļlu un cept līdz gatavs.
Esmu atklājis ko patiešam labu, bet vecu kā pasaule. Starp citu, to man izstāstīja Mārtiņš Rītiņs. Nem brieža cepeša gabalu (cisku, plecu, sedlus utt.), biezi, biezi apber ar melnajiem pipariem un iepako vakuma iepakojumā. Man šāda aparāta nav, tādēļ izmantoju pārtikas plēvi vairākās kārtās un notinu tā lai, pēc iespējas, nepaliek gaiss iekšā. Liek gaļu ledusskapī (ne saldētavā) uz 2 nedēļām, vai 14 dienām, vai, ja vēlas uz pus mēnesi. Izņem, noskalo, nemet ārā, ja jūt pirmajā brīdī nelielu aromātu. Tas ir tikai pa virsu. Tad pēc vēlmes iespeķo, ieķiploko, pasāla, uzber garšvielas, kas patīk un cep pēc savas iemīļotās metodes. Es daru tā - Sakarsēju cepeškrāsni līdz kādiem 250^C, lieku cepeti dziļajā cepešpannā uz dārzeņiem, cepu lielā karstumā minūtes 10, lai aprauj garozu. Tas jādara, lai no cepeša netek ārā sula. Tad uz lēnas uguns ~ 170-180^C atkarībā no cepeša lieluma 1-2.5 stundas, laiku pa laikam aplaistot. Te var pielietot visas iespējamās izvirtības ar medu, pelašķu tēju vai sarkanvīnu. Steikiem tradicionāli arī jālieto nogatavināšana, īpaši, ja tie arī ir no brieža vai alņa. Gaļa ir sulīga, mīksta un baigi garšīga! Šo metodi izmantoju arī buka cepeša gatavošanai. Iesaku!
Lai pievienotu komentāru, vispirms jāreģistrējas. Reģistrēties
Vienīgi ar medu ir tā - nedrīkst par daudz un par ātru - citādi apsmērētās vietas apdeg. Vēlams gan, lai medus ir īsts, nevis pārstrādāts cukurūdens.
Ļoti interesantas garšas nianses piešķir šķipsniņa sakaltētas un sarīvētas kalmju saknes.
Otrs variants: diennakti izmērcēt kefīrā - tad ir mīkstāks/sulīgāks un visas piegaršas/piesmakas pazūd.Tad ņemt ārā, ierīvēt ar garšvielām pec patikas un olīveļlu un cept līdz gatavs.
Nem brieža cepeša gabalu (cisku, plecu, sedlus utt.), biezi, biezi apber ar melnajiem pipariem un iepako vakuma iepakojumā. Man šāda aparāta nav, tādēļ izmantoju pārtikas plēvi vairākās kārtās un notinu tā lai, pēc iespējas, nepaliek gaiss iekšā.
Liek gaļu ledusskapī (ne saldētavā) uz 2 nedēļām, vai 14 dienām, vai, ja vēlas uz pus mēnesi.
Izņem, noskalo, nemet ārā, ja jūt pirmajā brīdī nelielu aromātu. Tas ir tikai pa virsu. Tad pēc vēlmes iespeķo, ieķiploko, pasāla, uzber garšvielas, kas patīk un cep pēc savas iemīļotās metodes.
Es daru tā - Sakarsēju cepeškrāsni līdz kādiem 250^C, lieku cepeti dziļajā cepešpannā uz dārzeņiem, cepu lielā karstumā minūtes 10, lai aprauj garozu. Tas jādara, lai no cepeša netek ārā sula. Tad uz lēnas uguns ~ 170-180^C atkarībā no cepeša lieluma 1-2.5 stundas, laiku pa laikam aplaistot. Te var pielietot visas iespējamās izvirtības ar medu, pelašķu tēju vai sarkanvīnu.
Steikiem tradicionāli arī jālieto nogatavināšana, īpaši, ja tie arī ir no brieža vai alņa.
Gaļa ir sulīga, mīksta un baigi garšīga!
Šo metodi izmantoju arī buka cepeša gatavošanai. Iesaku!