Šodien vārdadienu svin Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, rītdien - Tamāra, Dziedra
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - "taurs" nīdas ar zemnieku???


jānis kalniņš
Pēdējo reizi manīts 2011-04-04 10:12
Lietotāja statuss: Vērotājs
Slēpts
04.04.2011. 21:02
Nebūtu tur īdējis, bet noveltu to "soraku" nost no ceļa un brauc vesels - tipa neko nezinu.:D
Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2022-07-03 09:07
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz, ,blaser R8
Suņi: viens boksers
04.04.2011. 23:38
...situācija īsteni latvietiska.,:) un taisnība droši vien pa vidu. var saprast Daubes kunga krenķi,bet izveidot ,pieļauju nepilnus pārsimt ha lielu medību iecirkni kāda kolektīva līgumplatību iekšienē , nu arī tāda blusa kažokā kuram vajadzīga. un kāda tad ir doma tam nelielajam kolektīvam medīt potenciālos postītājus -aļņus un briežus,kuriem vajadzīgās minimālās platības medībām ir tūkstošos hektāru lielas. varbūt tur ir domāts izveidot mazo sanitāro zonu-kurš potenciālais meža ņammātājs ienāk,to uz pannas.,:). ziema šogad barga padevusies ,un ,jāsaka,tik daudz apgrauztus kokus pa maniem 20+ medniecības gadiem redzu pirmo reizi. kaut kas jau tiem zvēruļiem jāēd bija,ne jau šamie Rimītī paiku iepērk.,:). Ja Tauram pārnadžu medīšanas limits ir izpildīts tad kolektīvam pārmest neko nevar un,gan jau grauzumi ir vienmērīgi visā apmedījamā platībā .ir jāsaprot,arī tajā mazajā kolektīvā ir jāsaprot, ka mednieks nav zaldāts ,kurš ar plinti sargā katru koku un šauj nost katru naidnieku-zvēru,kurš nāk to koku grauzt. nepazīstu ne vienu no rakstā pieminētajiem kungiem, bet aicinu abus ar vēsu prātu rast abām pusēm pieņemamu situācijas risinājumu.
Rihards Pugulis-Fogels
Rihards Pugulis-Fogels
Pēdējo reizi manīts 2014-09-03 05:21
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: 9 gadi
Aprīkojums: Remington 770
05.04.2011. 01:03
Esmu šī kolektīva biedrs, nekomentēšu esošo situāciju jo neesmu lietas kursā. Bet tas ka tevis apmedītajās platībās tieši vidū iemetinās parazīt kolektīvs nav īpaši patīkami. Pēc teritojas lieluma sanāk, ka viņi drīkst nomedīt vienu buku. Kārtējā likumdošanas pērle. Tad jautājums vai tie visi vietējie mednieki ies kopistiski ganīt to vienu buku...vai citus nelimitētos...:))Kaut visiem būtu tāda neatlaidība dibināt kolektīvu dēļ vienas licenzes..:)) Un tas ka tur tiek regulāri dzirdēti šavieni....Bet vietējie jau vienmer brēgs...mana zeme utt...
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
05.04.2011. 08:53
Gribētos pajautāt - vai likums vainīgs, ka ļautiņi paši uz vietām neprot sadzīvot? Vai likums pieprasa taisīt mikroiecirkņus? Kā vispār var rasties iespēja izveidoties parazītkolektīviem, ja uz platībām ir noslēgti korekti līgumi, mednieki saprotas savā starpā un neapbižo zemes īpašnieku? Ja rodas, tātad kaut kas no iepriekš minētā ir salaists dēlī. Un tās ir indivīdu savstarpējās attiecības nevis kas cits. "Pērles" ir paši indivīdi nevis likums. Un antiņi pat vislabāko ideju (likumu) sabojās ar draņķīgu izpildījumu.