Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Kā cīnīties ar gārņiem un kormorāniem?


Liela Zive
Pēdējo reizi manīts 2011-05-31 10:02
Lietotāja statuss: Vērotājs
31.05.2011. 10:01
Ir dīķis, ko pēdējā laikā apsēduši visādi zivis rijoši elementi - gan gārņi, gan kormorāni. Tā kā jo sevišķi pēdējie ir ārkārtīgi lieli zivju bendētāji, tad esmu paredzējis ar tiem cīnīties.
Un gribēju pavaicāt - vai ir kāds veids kā šos putnus var aizbaidīt vai arī padarīt tiem nevēlamu atrašanos pie dīķa? Varbūt ir kādi slazdi? Ja ir iespēja tikt no putniem vaļā tos neapskādējot, tad variants der. Ja ne, būšu spiests lūgt kaimiņu atšaut. Tas gan ir mazliet neērti, jo kaimiņam maz laika, taču ja nebūs citu iespēju, tā arī darīšu.
Un man ir nospļauties par to, ka putni aizsargājami. Nezinu, ko ir redzējuši mācītie likumu rakstītāji, taču kaut vai par kormorānu skaitu viņi droši vien lasa kādās aizvēsturiskās grāmatās.
Andis Anspoks
Andis Anspoks
Pēdējo reizi manīts 2014-02-11 12:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mālpils
Medību stāžs: 10
31.05.2011. 10:07
Izķer visas zivis no dīķa - kormorāniem nebūs ko ēst un tie būs prom! :D
Valdis Grīnbergs
Pēdējo reizi manīts 2012-01-31 12:57
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: pie dabas
Medību stāžs: 15
Aprīkojums: ...lielākais
Suņi: 2 kuces
Medību trofejas: 4
31.05.2011. 10:23
par ko kaimiņš vainīgs, ka tu grasies viņu atšaut. visiem protams neērti lūgt lai kāds viņa kaimiņu atšauj :D
Bet ja nopietni, tad skaļi (publiski) tā vairs neraxti (par nemedījamu putnu likvidāciju) - savādāk kāds zaļais vai ortnitologs sāks interesēties par tevi un taviem plāniem un Krimināllikums būs pret tevi . pieņemot ka pa kaimiņa nožmiegšanu tevi attaisnos :)
Liela Zive
Pēdējo reizi manīts 2011-05-31 10:26
Lietotāja statuss: Vērotājs
31.05.2011. 10:24
Pateicos, taču es šeit nereģistrējos tāpēc, lai saņemtu piecgadīga bērna cienīgu atbildi.
Liela Zive
Pēdējo reizi manīts 2011-05-31 10:26
Lietotāja statuss: Vērotājs
31.05.2011. 10:26
Pēdējais komentārs bija Andim domāts.
Valdi, tu mani pārprati, kaimiņu palūgtu atšaut tos lopus vai vismaz izšaut viņu virzienā, lai iedzītu bijību.
"savādāk kāds zaļais vai ortnitologs sāks interesēties par tevi un taviem plāniem" - sākumā lai pierāda. Ne te ir bildes ar beigtu kormorānu, ne ar beigtu gārni. Un rakstītā sākumā es biju minējis, ka esmu gatavs uzstādīt kādas EFEKTĪVAS aizbiedēšanas ierīces, ja vien kas tāds ir.
Jānis Dubovs
Jānis Dubovs
Pēdējo reizi manīts 2020-03-02 16:56
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Valmieras raj. Jeru pag.
Medību stāžs: kopš 2007
Suņi: nav, bet gribu
Medību trofejas: 5
31.05.2011. 10:34
"Pateicos, taču es šeit nereģistrējos tāpēc, lai saņemtu piecgadīga bērna cienīgu atbildi."
Toties, slēpies aiz mistiska vārda. :)
P.S. Atvainojos, ja šis ir tavs īstais vārds.
Youtube video
Jānis Dubovs
Jānis Dubovs
Pēdējo reizi manīts 2020-03-02 16:56
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Valmieras raj. Jeru pag.
Medību stāžs: kopš 2007
Suņi: nav, bet gribu
Medību trofejas: 5
31.05.2011. 10:38
Bet ja nopietni, tad neesmu dzirdējis, ka šos neradījumus var tā vienkārši aizbiedēt. Pats esmu redzējis, kā šie okupē dīķi, un man liekas, ka vienīgais veids ir viņus klusi "nobaidīt", lai nekad vairs nenāk baroties ar zivīm.
P.S. Piekrītu Valdim, nav korekti runāt publiskā telpā ar aizsargājamas sugas atšaušanu. Likumi tomēr ir rakstīti visiem, kādi viņi ir varam tikai diskutēt.
Raivis Romančuks
Raivis Romančuks
Pēdējo reizi manīts 2018-12-05 08:33
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Nagļi-Rēzekne
Medību stāžs: no 2000 un agrāk
Aprīkojums: Toz 34, MP153, 308 Titans, Toz12
Suņi: Latvijas dzinējs
31.05.2011. 13:50
Es zinu ka pastāv tāda iespēja kā izvietot gāzes lielgabalus, kas ik pa noteiktam laikam "šauj", radot troksni kā no plintes. Bildi laikam varēšu uztaisīt tikai pa nākamo nedēļu (ja protams ir interese)
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
31.05.2011. 14:00
Noķert pāris kormorānu un gārņu pamušīt viņus un tos brēcienus ierakstīt,atskaņojošo ierīci kas laiku pa laikam randomā to atskaņos var uzmeistarot kāds elektroniķis,varētu derēt elektroniskās pievilinitājierīces kurām var programmēt skaņu.
Juris Orinskis
Juris Orinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-12-13 19:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: No 1981.g.ar papīriem
Aprīkojums: pietiekams
Medību trofejas: 5
31.05.2011. 14:23
Droši vien jāmācās no zviedriem, kuri arī lasa Eiropas direktīvas un piekrītoši māj ar galvu. Kad viņu mednieki satiek vilku mežā - raida brīdinājuma šāvienu un, saka, ka brīdinātos vilkus vairāk nēesot nekur satikuši.
Tāpat katrs īpašnieks var brīdināt savā zivju dīķī pusdienojošus kormorānus, jo citādi ar viņiem sarunāt nu neizdosies gan.