Šodien vārdadienu svin Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends, rītdien - Drosma, Drosmis, Elīna
toptitle
banner

Forums

Tēmas nosaukums - Ierocis iesācējam

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 16 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 19.07.2011. 19:41

Roberts Lapiņš
Pēdējo reizi manīts 2011-08-15 23:19
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 2011
Aprīkojums: -
Suņi: -
28.06.2011. 09:23
Sveiki!
Gribēju pajautāt viedokli lietpratējiem, kādu ieroci iegādāties iesācējam? Nekāda lielā pieredze man nav, tapēc jautāju jums.
Jau iepriekš, paldies!
Arguts Bērziņš
Arguts Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2021-09-29 19:00
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: ikšķile
Medību stāžs: 2009.G.
Aprīkojums: Ir
Suņi: tikai spēļu.
28.06.2011. 09:32
ņem TOZ-34 nenožēlosi..mans pirmais ierocis bija toz un tagat nožēloju ka pārdevu
Maksims Ciunels
Maksims Ciunels
Pēdējo reizi manīts 2020-07-26 06:50
Medību stāžs: 6
Aprīkojums: IŽ-43
Suņi: Taksis, LV dzinējs
Medību trofejas: 2
28.06.2011. 12:08
NU man bija IŽ-43 un pat tagad lietoju! Man liekas tas kas pašam iepatīkas no vecā gala un kas ir daudz maz labā stāvoklī var ņemt! Un godīgi runājot man liekas, ja atļauj maks ir jāpamēģina visādi un tad atradīs kas vis labāk patīk.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2021-10-16 09:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
28.06.2011. 13:52
Cik es ar esmu ņēmis veco ražojumu ieročus ir tie ir daudz labāki nekā tagadējie ražotie krievu ieroči. Vēl labāk ja var darbūt tādu stobru kas bija taisīts pēc pasūtījuma, tad manta vispār it ļoti laba. Bija iespēja savā laikā iegādāties bisīti kas bija domāta kā dāvana, kā saka krieviski pravaroņil un tagad ar to bisīti veiksmīgi medās cits mednieks. Toreiz bija metāls kvalitatīvāks, stobru urbšana un arī paši ieroči labāk krīt plecā nekā jaunie. Es ar tagad nožēloju ka toreiz neiegādājos šo ieroci. Vēl labāk ja var sadabūt jau ar hromētiem stobriem, vispār ideāls variants. Var teikt mūžīgs.
Aldis Behmanis
Aldis Behmanis
Pēdējo reizi manīts 2021-08-15 22:43
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Riga
Aprīkojums: Blaser R93 270WSM, Rem .223 Swarovski Z6i 3-18x50 BT; Blaser BBF 97 30-06/12 Swarovski Z6i 1-6x24; uzlabota Walther G22 22LR 3-9x50, Leica CRF1200Y talummers un Swarovski EL 10x42 binoklitis.
Medību trofejas: 14
28.06.2011. 14:03
Roberts,
1) Galvenais! Ieroci vajag paarbaudiit pirms pirkshanas, vai abi stobri iet vienaadi. Traapijuma vietas no starp stobriem uz 35m <3cm ir super, <7 var dziivot, >7 NAFIG!
Jaashauj protams no balsta utt., lai minimizeetu savu kljuudu. Bez iespeejas izshaut un notesteet arii pa 2000Ls var nopirkt suudu. Cena veel neizsaka par 100% kvalitaati.
2) Pameklee shaadas teemas forumaa. Ir bijushi gari staasti jau ieprieksh.
3) Krievu, nekrievu, jauna vai veca ... tas atkariigs no naudas daudzuma organismaa un ko tu gribi panaakt. Tipa, ka tikai shauj, jeb arii esteetisku baudijumu. Staasti par to, ka nopeerc saakumaa vecu bisiiti, tad 15 gadus pastaigaa un kad buusi jau ruudiits mednieks, tad nopirksi labu bisi ir, manupraat!, pilniigs sviests.
4) Automaats, neautomaats arii ir apgremota teema. Man personiigi ir iedoma, ka bisei jaabuut ar 2 stobriem un paarlauzhamai, automaatam savukaart ir 1 stobrs, kas paliidzees izvairiities no starpiibas starp stobriem, bet, atkal jaasaka, man automaati peec buutiibas riebjas, neskatoties uz neapstriidamu precizitaates paaraakumu vairaakumaa gadijumu :(
Bet nu pamklee teemas ar searchu. Tur buus daudz ko palasiit.
Kaspars Krūmiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-02-06 12:11
28.06.2011. 17:04
mans pirmasis mc21-12 normaala sstelle...Baigi labs ierocis-mnu jaa bez naga ar esmu palicis jo jaatceras ka saanaa vinnam aizsleegs:)Nezinu man liekas ka ssim ierocim daudz vairaak plusi nekaa miinusi:)
Dāvis Dāvis
Dāvis Dāvis
Pēdējo reizi manīts 2013-09-04 13:52
Atrašanās vieta: LV
Aprīkojums: darba kārtībā.
28.06.2011. 19:52
Manuprāt, par pirmo ieroci tomēr labāk būtu izvēlēties pārlaužamo divstobru bisīti (IŽ, TOZ vai ko citu) nevis pusautomātu.
Kaut vai to iemeslu dēļ, ja kādreiz nepieciešams ātri pārlādēties uz citu munīciju ar divstobru bisīti tas sanāks daudz ātrāk. Vai arī, ja stāvi uz masta un nevari izlemt kādu īsti munīciju izvēlēties? Pusautomātā lielākoties sanāks likt viena veida munīciju vai nu lodes, vai ko mazliet smalkāku, bet ar divstobru bisīti varēsi manipulēt, pēc nepieciešamības. (tas pēc katra paša ieskatiem).
Maksims Ciunels
Maksims Ciunels
Pēdējo reizi manīts 2020-07-26 06:50
Medību stāžs: 6
Aprīkojums: IŽ-43
Suņi: Taksis, LV dzinējs
Medību trofejas: 2
28.06.2011. 21:34
Piekrītu Dāvim! Pašam pieredze! Sēdēju ar kolēģi laivā uz pīlēm! Man pašam distobru IŽ horizntālais a viņam MC. Pēkšni dzirdam ka zosis nāk! Es viens divi gatans jau bez maz vai šaut, bet kolēģis tikai vēl skatās kā pārlādēt! Un kad viņš šaka pārlādet, tad tas tik skaļi notika ka tur ne tikai zosis to ai 2 km dzirdēja be laikam blakus pagastā kaimiņ Petjka kur no tā trokšņa pamodās!
Arnis Tauriņš
Pēdējo reizi manīts 2021-01-03 22:48
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
28.06.2011. 22:39
labi,labi Maksim - tik traki ju nemaz nebija - tās zosis nevis sadzirdēja manu mp (NEJAUKT AR MC), bet nobijās no tavas rožas. ;))) Bet ,ja nopietni tas arī ir vienīgais gadījums (putnu medības) kad ir ievajadzējies mainīt munīciju-mežā viss mierīgi- gaidu to - tātad stobrā šitais, un nekādu problēmu!
Slēpts
29.06.2011. 07:16
Sākoties zosīm var pāriet uz lielāku nummuru arī priekš pīlēm, tā lai derētu abiem putniem. Un dzinējmedībās var likt iekšā tikai lodes un ar skrotīm neķēmoties