medības ar piezagšanos — individuālo medību veids. ∆ medniekam, dzīvnieka nepamanītam, jāpiekļūst droša šāviena attālumā. Svarīgi, lai mednieks dzīvn. pamanītu pirmais un to neiztraucētu. Medniekam jāvirzās pret vēju vai šķērsām tam, lai dzīvn. to nesaostu. Ieteicams dzīvn. tuvoties, slēpjoties aiz kāda aizsega — krūma, kokiem, garas zāles, siena zārda. Mednieki piezagšanās laikā bieži pārvietojas pa grāvi, pirms tam nolūkojot, pret kuru grāvja vietu dzīvn. atrodas. Izmantojot aizsegu, dzīvn. vienmēr jāpatur acīs, jo tas var mainīt savu atrašanās vietu vai stāvokli. ∆ medniekam nepieciešams piemērots apģērbs un apavi. Apģērbam jābūt no mīksta kokvilnas vai vilnas auduma, lai, pieskaroties smilgām, krūmiem vai sausiem zariem, tas nešvīkstētu; apaviem — ar mīkstu zoli, lai zem kājām skaļi nelūztu zari. Siltā gadalaikā mednieks dzīvn. piezogas pat zeķēs vai kailām kājām. Jāzogas nesteidzoties, ievērojot klusumu un maskēšanos. Jāatceras, ka dzīvn. barošanās laikā ik pa brīdim paceļ galvu, lai aplūkotu apkārtni un pārliecinātos par drošību. Ja dzīvn. ir pamanījis ko aizdomīgu, tas var sastingt un ilgi vērties vienā noteiktā virzienā. Šādos brīžos medniekam jāpaliek nekustīgam, līdz dzīvn. nomierinās. Ja vienā vietā barojas vairāki dzīvnieki, piezagšanās ir ievērojami grūtāka. No mednieka sevišķas iemaņas prasa lapsu ∆. ∆ ir atļautas tikai diennakts gaišajā laikā: tās var sākties stundu pirms saullēkta un beigties ne vēlāk kā stundu pēc saulrieta. Izņēmums ir medņu un rubeņu gaiļu medības riesta vietās, kur mednieks ierodas agri pirms saullēkta. Sevišķi aizraujoša ir medņu gaiļu medīšana riesta dziesmas laikā. Putnam vienu divus soļus drīkst tuvoties tikai dziesmas slīpēšanas fāzē, kad mednis praktiski nedzird. Tomēr medniekam rūpīgi jāizmanto iespējamais aizsegs, jo mednis visu laiku redz. Riesta laikā arī dzīvn. kļūst neuzmanīgāki, kas medības daļēji atvieglo, taču govju tuvums buļļa nomedīšanu šajā laikā stipri apgrūtina, jo barā dzīvn. briesmas sajūt ātrāk. Ar piezagšanos var medīt arī pīles un zosis uz zemes barošanās vietās. Zosis ir ļoti uzmanīgas un barošanās vietās atstāj sargus — putnus, kas tajā laikā nebarojas, bet rūpīgi novēro apkārtni.
medības uz gaidi — individuālo medību veids. ∆ medī pārnadžus, plēsējus un ūdensputnus. Galv. ∆ priekšrocības: medījamie dzīvnieki tiek mazāk traucēti, pirms šaušanas tos var labi apskatīt un novērtēt, var precīzāk trāpīt, jo ir iespēja šaut pa stāvošu vai lēni ejošu dzīvnieku, mednieks ir nodrošināts pret nelaimes gadījumiem. Taču ∆ prasa augstāku mednieka kvalifikāciju, viņam labi jāpārzina medību rajons, jāzina dzīvn. paražas, pievilināšanas tehnika. Šāviena attālumā no iespējamām dzīvn. parādīšanās vietām (meža pļavas, tīruma, iebarošanas vietas, takas, kas ved uz barošanās vai dzeršanas vietu) ieteicams ierīkot spec. sēdvietas: medību torņus vai pie koka piestiprinātas kāpnes ar sēdekli. Parasti mednieks sēdvietā iekārtojas 1—2 st. pirms saulrieta. Jāizvairās pa ceļam uz sēdvietu šķērsot dzīvn. takas un jāraugās, lai vējš nepūstu tajā virzienā, kur uzturas vai kur ieradīsies dzīvnieki.
medības alās — individuālo medību veids. ∆ izmanto alu suņus — takšus, foksterjerus, medību terjerus —, kuru uzdevums ir medījamo dzīvn. (lapsu, āpsi, jenotsuni, bebru) izdzīt no alas medniekam pa šāvienam vai arī alā iedzīt strupceļā. Tad mednieks alu atrok un aizturēto dzīvn. nogalina. Medību sunim jābūt ar labu ožu, pietiekami agresīvam un neatlaidīgam. Dažkārt āpši suni cenšas iesprostot ar zemes aizrakumu. Mednieka pienākums ir suni atbrīvot, alu atrokot un pēc tam sakārtojot. Bebru medībās vispirms pārrok bebru dambi, lai pazeminātu ūdens līmeni un atsegtu ieeju alā. Tad tur ielaiž suni un alas ieeju aizsprosto ar izturīgu metāla murdu vai ķeseli. Suņa vajātais bebrs cenšas alu atstāt un nokļūst slazdā. Mazāku dzīvn. (sesks, Amerikas ūdele, cauna, ondatra) nomedīšanai alās ievieto slazdus.
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
07.03.2012. 08:32
Nu aprakstinu cilveks labu nokopejis, bet pie tēmas par vilnas zekem varu pievienot ieteikumu vasara izmantot Daivinga neoprena zabacinus, zeķes , var droši visur brist iekšā , izturīgs un kājas pasargatas! Un lai jau cilveks cenšas...:) Varbūt dienas sanāks labs mednieks!!!
Atklāti sakot nesakarīga tēma.
Un lai jau cilveks cenšas...:) Varbūt dienas sanāks labs mednieks!!!