Labdien - man tāds jautājums. Vai ir MK likumos vai normatīvajos aktos precīzi pateikts drīkst vai nedrīkst pārvietoties ar laivu pa ūdenstilpnēm pavasara mēnešos (no 1 marta - 30 aprīlim)? Makšķerēšanas noteikumos ir aizliegts MAKŠĶERĒT no laivas šajā periodā, bet kā ar piemēram bebru medībām no laivas?
Ar laivu pārvietoties tu vari kaut vai visas 365 dienas. Ja vēlies makšķērēt lieguma periodā tad to var izdarīt tikai noteiktās vietās, un viena no tādām vietām ir Luknas un Višķu ezers, par atsevišķu samaksu. Domāju arī medīties nav nekāda lieguma.
Ja netaisies makšķerēt bebrus vai šaut līdakas, tad neviens Tev nevar aizliegt pārvietoties pa ūdenstilpni ar laivu. Tad jau laivotāji pa Amatu un citām straujām upēm ir potenciāli pārkāpēji.
Paldies vīri par atsaucību, jo bebru medības no laivas pavasarī sanāk daudz plašākas, vieglāk dabūjams medījums rokā un medniekam sausas kājas vakarā.. Samulsināja baumas ka palu laikā zivju inspekcija var sagādāt nepatikšanas jebkuram laivotājam ko satiek uz ūdens tieši no 1 marta līdz 30 aprīlim. Kā es saprotu tas attiecināms tikai uz zvejniekiem kas nodarbojas ar zveju. Pie reizes par motorlaivām no CSDD: -airu laiva kurai var uzlikt mehānisko dzinēju, kura jauda nav lielāka par 3,68 kW un kuģošanas līdzekļa garums nav lielāks par 2,5 metriem nav motorlaiva, tā nav obligāti jāreģistrē un nav vajadzīga vadītāja apliecība.
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
11.04.2012. 16:12
Principā daļēji nosegts lauciņš, jo Medību noteikumi par laivu izmantošanu runā tikai ūdensputnu medību kontekstā. Savukārt Medību likuma 24.panta pirmās daļas 7)punkta j)apakšpunkts skaidri un gaiši pasaka sekojošo: Par nelikumīgām medībām atzīst medīšanu, izmantojot šādus aizliegtus medību līdzekļus, rīkus, metodes un paņēmienus: lidaparātus, motorizētus braucošus sauszemes un ūdens transportlīdzekļus. Nezinu par CSDD klasifikācijas īpatnībām, bet medībās (ja plinte sagatavota lietošanai), visiem motoriem no ūdens transporta līdzekļiem jābūt nost - klāt drīkst palikt vien airi, bura un enkurs. :)
Ja vēlies makšķērēt lieguma periodā tad to var izdarīt tikai noteiktās vietās, un viena no tādām vietām ir Luknas un Višķu ezers, par atsevišķu samaksu. Domāju arī medīties nav nekāda lieguma.
Samulsināja baumas ka palu laikā zivju inspekcija var sagādāt nepatikšanas jebkuram laivotājam ko satiek uz ūdens tieši no 1 marta līdz 30 aprīlim.
Kā es saprotu tas attiecināms tikai uz zvejniekiem kas nodarbojas ar zveju.
Pie reizes par motorlaivām no CSDD:
-airu laiva kurai var uzlikt mehānisko dzinēju, kura jauda nav lielāka par 3,68 kW un kuģošanas līdzekļa garums nav lielāks par 2,5 metriem nav motorlaiva, tā nav obligāti jāreģistrē un nav vajadzīga vadītāja apliecība.
Savukārt Medību likuma 24.panta pirmās daļas 7)punkta j)apakšpunkts skaidri un gaiši pasaka sekojošo: Par nelikumīgām medībām atzīst medīšanu, izmantojot šādus aizliegtus medību līdzekļus, rīkus, metodes un paņēmienus: lidaparātus, motorizētus braucošus sauszemes un ūdens transportlīdzekļus.
Nezinu par CSDD klasifikācijas īpatnībām, bet medībās (ja plinte sagatavota lietošanai), visiem motoriem no ūdens transporta līdzekļiem jābūt nost - klāt drīkst palikt vien airi, bura un enkurs. :)