Šodien vārdadienu svin Liza, Līze, Elizabete, Betija, rītdien - Anda, Andīna
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Interesanti.Var būt Mums Latvijā jāsāk domāt par kaut ko līdzīgu?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 18 lietotāji. Komentāru skaits 38. Pēdējais viedoklis 12.07.2012. 13:38

Juris Lode
Pēdējo reizi manīts 2012-10-01 11:57
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ludza
Aprīkojums: žigulis
21.05.2012. 11:08
Vēl nevienam nav tāda izglītība :) izbīdīs likumu un ko tad darīs ? :)
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2019-11-17 15:27
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), Walther G22 (22lr), Sauer Fulstock (7 mm), IZ 57 (12)
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts
Medību trofejas: 92
21.05.2012. 11:11
sāc bīdīt izmaiņas (kamēr likums vaļā) ka medību kolektīvu vadītājiem jābūt "Jēgera" izglītībai

1. Formali likums nemaz nav vala. (Bet tiks atverts jebkura gadijuma)
2. Interesu grupas praktiski jau ir vienojusas par grozijumiem
3. Nav jegas ielikt likuma neizpildamas prasibas...:(
Māris Ūselis
Pēdējo reizi manīts 2015-04-28 16:45
Atrašanās vieta: Saldus raj.
Medību stāžs: No 1992. dzinējos, mednieks no 1996.
Aprīkojums: IŽ-27E; Merkel KR-1 308WIN Doctor 3-12*56 ;Blaser R93 Professional Success 308 Win ar Swarovski Habitcht 6-24*50; TIKKA T3 22-250 Vixen 5-20*50
Suņi: šobrīd nav
Medību trofejas: 8
21.05.2012. 11:15
Nu nezinu, vai salīdzinājums par autovadītāja apliecībām ir korekts. Jāskatās uz lietām objektīvi, ne visiem medniekiem jābūt tik pamatīgām zināšanām, kas gan nebūtu slikti. Šobrīd jau kaut kas sāk notikt semināru jomā, tātad cilvēkiem ir iespēja izrādīt interesi un apgūt ko jaunu vai atsvaidzināt ko sen dzirdētu. Kas man liekas uzlabojams kopumā Latvijā : ja vienu brīdi notika ļoti aktīva diskusija par obligāto "šaušanas eksāmenu" ik pēc noteikta laika, tad ne mazāk svarīgi būtu ik pa laikam medniekiem un medību vadītājiem piedalīties kursos vai semināros gan par jaunāko likumdošanā, gan tīri tematiskos pasākumos (slazdošana, suņi, medību veidi, iespējams,ieroči, munīcija, kaut ko no lauksaimniecības un mežsaimniecības, kas būtu jāzin medniekiem, dzīvnieku novērošana utt.) lai medniecība kopumā varētu iet līdzi laikam un tas notiktu daudz maz plānojami un pārskatāmi. Var jau, protams, uzreiz pateikt, ka tas maksā naudu un tātad nav vajadzīgs, bet kopējā zināšanu līmeņa paaugstināšana samazinātu dažādas domstarpības, iespējams, kādus pārkāpumus, vedotu daudzmaz vienotu medniecības viezienu.
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2019-11-18 19:55
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
21.05.2012. 12:49
Ok, un cik tad pēc jūsu domām būtu nepieciešami šādi speciālisti Latvijā? Tikpat daudz kā vēsturnieki, juristi, ekonomisti, sociālie darbinieki?
Juris Lode
21.05.2012. 15:12
Es jau domāju ka ne tik daudz tā izglītība būtu vajadzīga, pietiktu ar visādām izglītojošām kampaņām, bukletiem utt lietām. ļoti labs piemērs bija tas buklets par medījamajiem putniem ko VZD vienu brīdi tirgoja, bija arī bukleti par kaut kādiem tur ragiem un nagiem, bet viss kaut kur pazuda. Kāpēc tas netiek turpināts ? Tādus pašus bukletus varētu arī par dzivnieku barošanām ziemā, par torņu būvēšanu, par patronām, par kaut kādām mednieku tradīcijām un gan jau vēl kaut ko varētu izdomāt, būtu super, es pirktu.
Tagad ir vienkārši tāda situācija iestājusies, ka vispār nekas nenotiek lai izglītotu medniekus.
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2019-11-17 10:34
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
21.05.2012. 17:31
Cik dažādu oficiālu jautājumu jau tagad tiek kārtots ar e-pasta starpniecību
starp kolektīvu vadītājiem un valsts institūcijām. Nevajag nekādu atkārtošanas maksas kursu, nopērkamu bukletu.
Visus atkārtojamos materiālus, (piemēram pirms pīļu sezonas,kāda izskatās pīle, kur un ar ko šaut)-
uz kolektīva vadītāja e-pastu, tas pārsūtīs kolēģiem. Tas pats par informatīvo materiālu, jaunumiem likumdošanā,
normatīvajos aktos, medību paņēmieniem, rīkiem u.t.t. Turpat arī izsūtāmas adreses uz konkrētām interneta adresēm,
linkiem - kur kas interesants, jauns. Pats apskatīsies.
Tā pat uz šo info var parakstīties jebkurš kuru tas interesē. Neticu, ka to nevar izdarīt tīri tehniski,
vienam miljonam e-pasta adrešu spamu var izsūtīt, vai te arī nevarētu, bet ne spamu?
Es kompī uztaisu savas mapītes un papildinu tās.
Bet konkrētas, bez ūdens.
- likumdošana
- ieroči
- medību termiņi
- medību paņēmieni
- medību rīki
u.t.t------
Tad arī jaunajiem medīt gribošajiem, potenciālajiem medniekiem nebūtu jautājumu -
kādas grāmatas ir jāpērk, kas jālasa, kuras dabūt vairs nevar.
Veidojam savu bibliotēku savā kompī, tikai visiem ar šo info ir jāpadalās,
kādam jāapkopo, jārediģē. Vai nu tā ir valsts institūcija, vai nu tā ir kāda
sabiedriska mednieku organizācija. Ir čupiem dažādu finansējumu sabiedrības izglītošanai, šoreiz par konkrētu tēmu.
Un te jums būs Jēgeru kursi katram mājās, kas gribēs lasīt, lasīs - eksāmens par apgūto vielu - paša panākumi mežā.
Slikti apguvi macību vielu - ledusskapis tukšs, labakais stimuls - caur vēderu.
Paskatamies mūsu forumā - cik daudz noderīgas informācijas, bet viss vienā putrā,
un lai kaut ko izlasītu, saprastu, vajag dzelzs nervus un bezdarbnieka statusu, lai ir laika lasīt,
sākam par zaķiem - beidzam ar "zaķiem".
Mārcis Holenders
Mārcis Holenders
Pēdējo reizi manīts 2019-08-28 20:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Līvbērze
Medību stāžs: pa dzinēju no 1999 mednieks no 2010
Aprīkojums: IŽ-26
Suņi: Latvijas Dzinējsuns
Medību trofejas: 6
21.05.2012. 18:05
Idejai nav ne vainas! nepiekrītu ka katram kolektīva vadītājam vai medību vadītājam jābūt īpašai izglītībai kā piemēram Jēgers.
tomert gribētu atzinīgi izteikties par programmām kas izglīto medniekus un/vai topošos medniekus.
Mācījos mednieku kursos Jelgavā un esmu ļoti apmierināts at tur man dotajām zināšanām. , vēlāk studējot LLU Meža fakultātē, man bija priekšmets medniecība kur pietiekami labas zināšanas nāca plusā, jo šaubos ka lielākā daļa mednieku māk noteikt, pārnadžu aptuveno vecumu pēc zobu nodiluma un tam līdzīgas lietas.
esmu tikkai par to lai mednieki vairāk izgļitotos, jo tas mums palīdzētu labāk izkopt mūsu meža zvēru resursu kvalitāti, lai lielas un labas trofejas nav nenormāls retums. un protams visa pamatā tradīcijas kuras ievērot un cienīt ;)
un ja mani novērojumi iz pareizi tad varu teikt ka visvairāk izglītojās tieši jaunie mednieki . vismaz es esmu novērojis ka tie kam ir aptuveni līdz 25 gadu vecumam. tie cītīgi seko likuma izmaiņām un visādai jaunajai informācijai par un apmedībām, bet pārējie lielākoties balstās uz vecvectēvu un vectēvu teiktā un savas pieredzes.
un ideja par interneta datu apkopošanu nav slikta.
bet to jau ar izmantos tikkai jaunie. jo ja nemaldos no mana kolektīva labi ja pusei ir interese par epastiem kā tādiem.
negribas norakstīt visus kas jau ir mednieki, bet gribas teikt ka nu mēs jau esam kādi esam bet gribētos spiest uz topošajiem medniekiem . uz jauniešiem nez... vecumā no 16 līdz tiem 18 ,19 gadiem kad noliek medniekus. tieši tad vajaga mēģināt ar kādām lekcijām vai aktīvākiem pasākumiem mācīt par dabas norisēm mežā un dzīvnieku uzvedību un paradumiem. kā arī droša šaušana un medību rīki..
nu tā es uzskatu !!
Juris Lode
22.05.2012. 12:32
Uldi man liekas ka tava ideja ir tāda no kosmosa izrauta, tu tak pats droši vien netici ka to var realizēt, ka katrs kaut ko vāc, kaut kur sūta, kaut kas rediģē un un tad kaut ko izdod. Nu tas neizklausās nopietni.
Kolektīvu vadītājiem sūtīt arī ir visai slikta ideja, cik reizes gadā mednieks (kam nav e-pasta, vai pat datora) satiek savu kolektīva vadītāju? Nu piemēram es pa vairākiem kolektīviem dzīvojos, man tagad visi sūtīs vienu un to pašu ?
Parasti viss kas ir digitāls to neviens nelasa, to kas ir papīrā var kaut uz mežu paņemt līdzi un sēžot tornī palasīt, vai sēžot tualetē.
Kārlis Ozols
Kārlis Ozols
Pēdējo reizi manīts 2014-12-07 23:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Browning Gold Fusion
22.05.2012. 16:02
Parasti viss kas ir digitāls to neviens nelasa, to kas ir papīrā var kaut uz mežu paņemt līdzi un sēžot tornī palasīt, vai sēžot tualetē.

A kas Tev traucē paņemt līdz uz torni vai tualeti savu iPad un lasīt? ;)
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2019-11-17 10:34
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
22.05.2012. 17:00
Nu tad uztaisam Medniekiem.lv vienu podziņu - "Bibliotēka" un zem tās manis augstāk minētās
tēmas:
- medību paņēmieni
- medību rīki
- ieroči
- naži
- optikas
u.t.t.
Katrs ieliks to, kas viņam ir, un bez komentāriem, katrs palasīsies.
Galīgās glupības kāds spečuks vai Admins padzēsīs.
Vai mēs to varam, Zariņ?
Zem tās pogas tas varētu izskatīties apmēram šādi
http://www.ada.ru/useful.htm