Tēma domāta 12 kalibra pilna vītņotā stobra (tā sauktā, slug) *LIETOTĀJIEM*. Rakstīt, protams,var arī teorētiķi, bet tas tā.. Tātad interesē pieredze, kādā distancē piešaujiet, kādu munīciju izmantojiet, kāda ir trajektorija 12 kalibra "gludajam" ar vītni visā stobra garumā...vēl kas interesants/noderīgs :)
Neesmu šāvis, bet es darītu tā! Pamēģinātu to munīciju, kas šiem ieročiem ir speciāli paredzēta! Vēl arī DDupleksa Monolītus! un tad, kad ap 50m dabūtu labāko blīvumu, to izšautu līdz 100m pa 10m solim! BET.... Tāpat ir jāatcerās, ka tālāk par 50m medībās ar tādu šaut NEDRĪKST!!! :(
Paldies Andim par viedokli. Apmēram tā arī darīšu, vienīgi, es kā patriots uzreiz tikai pašmāju ražojumus. Par munīciju - vai DDupleksa citu munīciju - ekspansīvo, hexolit, piemēram, caur tādu drīkst/nedrīkst šaut? Laikam būs jāprasa DDupleksā kādam...Teorētiski (vērtējot lodes braucienu stobra kanāla) atšķirību starp Monolītu un citām neredzu - visas ir tērauds ar plstiku apkārt. Bet praktiski var būt arī citādi. Un vēl, kā ir ar rotējošo Monolit un rikošetu? Vai nav tā, ka rotācija ap savu asi samazina leģendārās "krūmu griezēja" lodes iespējas šajā disciplīnā? Varbūt ir arī tāda pieredze?
Monolit lodeem vajadzeetu iet bliivaak ,ar stipri mazaaku trajektoriju -liidz tiem 100m.. Ekspansiivaas var izskiist tikko saskaroties ar dziivnieku-nodarot mazaakus bojaajumus(naff šauts -jaameegina)..
Man ir Mosberg pusautomāts ar vītņoto stobru. Esmu jau patestējis šādu tādu munīciju un par labāko un precīzāko ir izrādījušās Monolit28 (neņem Monolit32, jo stipri mētā). Es piešāvu ar vaļējo tēmekli 50m +5cm, tad 100m man iet kādi 20cm zem centra. Otra ļoti precīzā munīcija ir speciāli ražotā Hornady SST (1.95Ls/gab.), šī munīcija ir baigi labā, jo tās ātrums ir stipri lielāks un arī trajektorija ir laba- ja 50m piešauj uz +4, tad pie 120m ir 0. Bet pats ar šo nešaušu, jo baigi dārga. Kaut gan ar šo Hornady varētu būt baigi labi medīt labībā līdz "lielākam attālumam" un nebūtu nekas jādomā par kādu aizķertu labības graudu. Šī lode izskatās kā palielināta karabīnes lode ar plastmasas galiņu un tās svars ir 22g. Ar šo stobru nekādā gadījumā nevar šaut svina lodes.
Paldies, Senti. Ļoti noderīgi! Vai vari vēl padalīties pieredzē? Vai mēģināji parastā lādējuma monolit 32 vai arī magnumu? Vai abas iet/neiet vienādi? Atšķirība magnumam no normāllādējuma šaujot no krasta jūrā [ar gludo stobru, eksperimenti veikti pasen] ar ~paralēlu stobru jūras virsmai ir apmēram 200 metri, tātad, parastā lādējuma monolit32 (12/70) iekrīt ūdenī par ~200 metriem [uz aci] tuvāk, nekā monolit32 magnum (12/76).
Es šāvu ar parastajām 12/70 Monolit28, šīs šāvu no atbalsta un esmu apmierināts, jo pēc piešaušanas izšaujot 3 lodes tās iesēžas aizskarot viena otru kādus 3-5 cm virs centra. Ir doma uzlikt tagad mazo 1.25-4.5x26 optiku, jo tad būs vieglāk notēmēt lielākā attālumā. Monolit32 arī bija 12/70 lādējums, taču tās (ar šo pašu piešaudi) gāja visos virzienos apmēram mūzikas diska lieluma izkliedē ap centru, kas uz 100m būs jau nozīmīgi. Pamēģini magnumus, varbūt tie ir labāki, bet dikti šaubos. Hexolit un dupo varētu būt problēmas ar caursišanu lielajiem zvēriem pie "lielāka attāluma".
Rakstīt, protams,var arī teorētiķi, bet tas tā..
Tātad interesē pieredze, kādā distancē piešaujiet, kādu munīciju izmantojiet, kāda ir trajektorija 12 kalibra "gludajam" ar vītni visā stobra garumā...vēl kas interesants/noderīgs :)
BET.... Tāpat ir jāatcerās, ka tālāk par 50m medībās ar tādu šaut NEDRĪKST!!! :(
Par munīciju - vai DDupleksa citu munīciju - ekspansīvo, hexolit, piemēram, caur tādu drīkst/nedrīkst šaut? Laikam būs jāprasa DDupleksā kādam...Teorētiski (vērtējot lodes braucienu stobra kanāla) atšķirību starp Monolītu un citām neredzu - visas ir tērauds ar plstiku apkārt. Bet praktiski var būt arī citādi.
Un vēl, kā ir ar rotējošo Monolit un rikošetu? Vai nav tā, ka rotācija ap savu asi samazina leģendārās "krūmu griezēja" lodes iespējas šajā disciplīnā? Varbūt ir arī tāda pieredze?
Ekspansiivaas var izskiist tikko saskaroties ar dziivnieku-nodarot mazaakus bojaajumus(naff šauts -jaameegina)..
Vai vari vēl padalīties pieredzē? Vai mēģināji parastā lādējuma monolit 32 vai arī magnumu? Vai abas iet/neiet vienādi?
Atšķirība magnumam no normāllādējuma šaujot no krasta jūrā [ar gludo stobru, eksperimenti veikti pasen] ar ~paralēlu stobru jūras virsmai ir apmēram 200 metri, tātad, parastā lādējuma monolit32 (12/70) iekrīt ūdenī par ~200 metriem [uz aci] tuvāk, nekā monolit32 magnum (12/76).
Mēģināšu nodokumentēt rezultātus un ievietot te, kad beidzot saņemšos aizbraukt pēc rīka...