Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
07.03.2013. 09:48
Par biedrības PAR ZAĻU PIERĪGU! atbalstu Eiropas Komisijas iniciatīvai aizliegt klotianidīnu, tiametoksmu un imidakloprīdu. A.Einšteins reiz ir teicis: "Ja bites pazudīs no Zemes, cilvēcei atliks čētri gadi ko dzīvot!" Bites, kas ir kritiski svarīgs barības ķēdes un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un pastāvēšānas elements un cilvēces izdzīvošanas stūrakmens, tiek iznīcinātas cilvēku alkatības dēļ, par katru cenu dzenoties pēc maksimālas peļņas. Taču brīdī, kad bites izzudīs vai to kļūs pavisam maz, sāksies neatgriezeniski procesi dabā, kas novedīs pie pārtikas cenu lēciena, kas savukārt radīs sociālo spriedzi, kura pāraugs humanitārā krīzē - tāda ir cena, kuru cilvēce maksās, ja bites izzudīs! Eiropa A.Einšteina vārdos ir ieklausījusies - janvāra vidū Eiropas pārtikas drošības pārvalde ar pētījumiem pierādīja trīs nikotinoīdu grupas insekticīdu kaitīgumu bitēm un videi kopumā. Eiropas Komisija reaģēja aktīvi un ierosināja jau ar 2013. gada 1. jūliju Eiropā aizliegt konkrētās vielas – klotianidīnu, tiametoksmu un imidakloprīdu saturošo augu aizsardzības līdzekļu tirgošanu un izmantošanu. Tomēr, "zaļākā valsts pasaulē" Latvija, kura cita starpā par savu simbolu starptautiskajā izstādē „World Expo 2015” izvelējusies "dzīvības dravu", Zemkopības ministrijas personā, gatavo iepriekšminētai Eiropas Komisijas iniciatīvai pilnībā noraidošu pozīciju! Eiropas pārtikas drošības pārvaldes pētījums, kurā ir pierādīta graujošā trīs nikotinoīdu grupas insekticīdu ietekme uz bitēm, bišu izdzīvošanu un ekosistēmu kopumā, tiks noraidīts ar skaistām un demagoģiskām frāzēm. Taču, gadījumā, ja skaistā demagoģija kopā ar lielu spiedienu no attiecīgo ķīmijas ražotāju puses, izdosies un konkrētās ķīmiskās vielas tiks turpināts izmantot, fakti nemainīsies - bites turpinās izmirt un cilvēce pati sevi pamazām turpinās vest uz nekurieni. Biedrība PAR ZAĻU PIERĪGU! pievienojas citu vides aizsardzības un ar biškopību saistītu orgnaizāciju viedoklim un pieprasa Zemkopības ministrijai atbalstīt Eiropas Komisija ierosinājumu ar 2013. gada 1. jūliju Eiropā aizliegt klotianidīnu, tiametoksmu un imidakloprīdu saturošo augu aizsardzības līdzekļu tirgošanu un izmantošanu.
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
07.03.2013. 09:55
Šodien 12.00 pie Zemkopības ministrijas notiks protesta akcija. Ja kāds grib aizsargāt bites, tad laipni lūgti piedalīties! Vienreiz šai birokrātu- idiotu ballītei ir jāpieliek trekns punkts!
Diemžēl daudzi lielie zemnieki neievēro elementāras lietas, it īpaši strādājot ar pesticīdiem. Pats personīgi pazīstu vairākus nelielus biškopjus kuriem no pesticīdiem gāja bojā vairākas saeimes, citam vispār visas bites gājušas bojā :( Ir taču metode kā var un kad izmantot pesticīdus. Pats piedalītos, bet diemžēl netikšu līdz Rīgai, jāstrādā :)
Aprīkojums: Sauer 202 7 rem mag, Geco Sauer 16 kal.
Suņi: nav
07.03.2013. 10:20
nu nez nez... 1. Pie rapša laukiem esošās saimes ienes fantastiski lielu medus ienesumu (tieši to arī daudzi biškopji izmanto). 2. Bites normāli nelido tālāk par 3-5km 3. Vai biškopji saskaņo ar zemniekiem saimju izvietošanu utt? Bišu gadījumā nav tāda situācija kā ir ar medībām. 4. Pēc patreizējā situācijas ir tā ka zemniekam ir jāskaidra un jānoskaidro vai apkārtnē nav bišu (jo citādi var sanākt kā tam dāņu zemniekam no kura piedzina 116 242,- Ls.) P.S. Nebūtu labi kautko ātri aizliegt utt. Bet derētu lielāka diskusija, jo citādi bittenieki ir daudz labvēlīgākā situācijā nekā lauksaimnieki.
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
07.03.2013. 10:28
bittenieki ir daudz labvēlīgākā situācijā nekā lauksaimnieki.
Ja skatās šauri ekonomiski un īstermiņā, tad jā... BET Ekoloģiski, ja nebūs bišu, tad arī rapša gala beigās nebūs!!!! Tā kā ilgtermiņā skatoties bites ir svarīgākas nekā rapsis un LVL, un EURO...
Krišjāni! Nezinu kā ir jūsu pusē, bet pie mums lielākoties visi zina kas nodarbojas ar biškopību, un tie paši lielie zemnieki to zina, un bija pat runāts lai smidzinātu noteiktos laikos, vai arī pabrīdinātu biškopjus un viņi jau no paša rīta aiztaisīs izeju uz pāris stundām lai zemnieks varētu izmantot pesticīdus, bet nē zemniekam redziet iegāja galvā re šodien smidzināsim ,bet pabrīdināt biškopjus pat nemēģina, rezultatā iet bojā bišu saiemes, un ir lieli zaudējumi iegādājoties jaunas saiemes un medus netiek ienests . Ja bišu mājiņas atkarībā no sezonas tiek pārvestas no vienas vietas uz citu, tad protams ka pašam biškopim par to jābrīdina, bet ja tās mājiņas ir jau gadus desmitus stacionāras ,tad protams pašam zemniekam jābrīdina biškopis ka tiks tad un tad veikta smidzināšana.
Biskopibu nodarbojos jau 20 gadus-kas attiecaas uz rapsa seejumiem-tad biskopjiem pasiem vajag sadarboties sazinaaties ar zemniekiem.Katru gadu speciaali pievedam bisu saimes uz rapsi-saskanojam ar zemniekiem-un nekaadu probleemu.Tas ienesums un saimju attiistiba-fantastiska-ko dot rapsis-apmeram ap 40-110kg no saimes- paris nedelaas-visu cienu biskopjiem,medniekiem,zemniekiem.
Aprīkojums: Sauer 202 7 rem mag, Geco Sauer 16 kal.
Suņi: nav
07.03.2013. 10:53
Edgar Portams ka biškopji jābrīdina utt. Bet cits stāsts ir tāds ka pašiem biškopji izmanto tos zemnieku laukus. Es par to lai visi ieroči nav tikai bitenieku pusē. Lauksaimniecība sastāda kādus 20% no LV ekonomikas, turpetī biškopības pienesums ekonomikai niecīgs... Kāpēc medniekiem ir jāslēdz līgumi ar zemju īpašniekiem, bet biteniekiem nav?
Interesanta tēma. Tagad sanāk tā,ka Janka iesēj lielo rapša lauku, saplānojis visus agrotehniskos darbus(arī miglošanu), berzē rokas par gaidāmo labumu, bet Ješka, to ieraudzījis, savu pārvietojamo bišu dravu pārdislocē lauka tuvumā. Nu ir kirdik- ja miglo, bites genoh un Ješka tukšā un raud,Janka bauda kūrorta labumus, ja nemiglo,bites sanes Ješkam bagātību un tas bauda kūrorta labumus, bet Janka tukšā un raud. A vispār ko tās Ješkas bites dara Jankas īpašumā, atļauja ir? Kas tiks Jankam no Ješkas labumiem lai kompensētu savus zaudējumus. Tas tā caur ironiju, bet problēma liela un smagi risināma lai būtu labi abiem.
A.Einšteins reiz ir teicis: "Ja bites pazudīs no Zemes, cilvēcei atliks čētri gadi ko dzīvot!"
Bites, kas ir kritiski svarīgs barības ķēdes un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un pastāvēšānas elements un cilvēces izdzīvošanas stūrakmens, tiek iznīcinātas cilvēku alkatības dēļ, par katru cenu dzenoties pēc maksimālas peļņas. Taču brīdī, kad bites izzudīs vai to kļūs pavisam maz, sāksies neatgriezeniski procesi dabā, kas novedīs pie pārtikas cenu lēciena, kas savukārt radīs sociālo spriedzi, kura pāraugs humanitārā krīzē - tāda ir cena, kuru cilvēce maksās, ja bites izzudīs!
Eiropa A.Einšteina vārdos ir ieklausījusies - janvāra vidū Eiropas pārtikas drošības pārvalde ar pētījumiem pierādīja trīs nikotinoīdu grupas insekticīdu kaitīgumu bitēm un videi kopumā. Eiropas Komisija reaģēja aktīvi un ierosināja jau ar 2013. gada 1. jūliju Eiropā aizliegt konkrētās vielas – klotianidīnu, tiametoksmu un imidakloprīdu saturošo augu aizsardzības līdzekļu tirgošanu un izmantošanu.
Tomēr, "zaļākā valsts pasaulē" Latvija, kura cita starpā par savu simbolu starptautiskajā izstādē „World Expo 2015” izvelējusies "dzīvības dravu", Zemkopības ministrijas personā, gatavo iepriekšminētai Eiropas Komisijas iniciatīvai pilnībā noraidošu pozīciju!
Eiropas pārtikas drošības pārvaldes pētījums, kurā ir pierādīta graujošā trīs nikotinoīdu grupas insekticīdu ietekme uz bitēm, bišu izdzīvošanu un ekosistēmu kopumā, tiks noraidīts ar skaistām un demagoģiskām frāzēm. Taču, gadījumā, ja skaistā demagoģija kopā ar lielu spiedienu no attiecīgo ķīmijas ražotāju puses, izdosies un konkrētās ķīmiskās vielas tiks turpināts izmantot, fakti nemainīsies - bites turpinās izmirt un cilvēce pati sevi pamazām turpinās vest uz nekurieni.
Biedrība PAR ZAĻU PIERĪGU! pievienojas citu vides aizsardzības un ar biškopību saistītu orgnaizāciju viedoklim un pieprasa Zemkopības ministrijai atbalstīt Eiropas Komisija ierosinājumu ar 2013. gada 1. jūliju Eiropā aizliegt klotianidīnu, tiametoksmu un imidakloprīdu saturošo augu aizsardzības līdzekļu tirgošanu un izmantošanu.
Gudri dravinieki bites mežā tur, nevis rapša lauka malā!
Ir taču metode kā var un kad izmantot pesticīdus.
Pats piedalītos, bet diemžēl netikšu līdz Rīgai, jāstrādā :)
1. Pie rapša laukiem esošās saimes ienes fantastiski lielu medus ienesumu (tieši to arī daudzi biškopji izmanto).
2. Bites normāli nelido tālāk par 3-5km
3. Vai biškopji saskaņo ar zemniekiem saimju izvietošanu utt? Bišu gadījumā nav tāda situācija kā ir ar medībām.
4. Pēc patreizējā situācijas ir tā ka zemniekam ir jāskaidra un jānoskaidro vai apkārtnē nav bišu (jo citādi var sanākt kā tam dāņu zemniekam no kura piedzina 116 242,- Ls.)
P.S. Nebūtu labi kautko ātri aizliegt utt. Bet derētu lielāka diskusija, jo citādi bittenieki ir daudz labvēlīgākā situācijā nekā lauksaimnieki.
Ja skatās šauri ekonomiski un īstermiņā, tad jā...
BET
Ekoloģiski, ja nebūs bišu, tad arī rapša gala beigās nebūs!!!! Tā kā ilgtermiņā skatoties bites ir svarīgākas nekā rapsis un LVL, un EURO...
Nezinu kā ir jūsu pusē, bet pie mums lielākoties visi zina kas nodarbojas ar biškopību, un tie paši lielie zemnieki to zina, un bija pat runāts lai smidzinātu noteiktos laikos, vai arī pabrīdinātu biškopjus un viņi jau no paša rīta aiztaisīs izeju uz pāris stundām lai zemnieks varētu izmantot pesticīdus, bet nē zemniekam redziet iegāja galvā re šodien smidzināsim ,bet pabrīdināt biškopjus pat nemēģina, rezultatā iet bojā bišu saiemes, un ir lieli zaudējumi iegādājoties jaunas saiemes un medus netiek ienests . Ja bišu mājiņas atkarībā no sezonas tiek pārvestas no vienas vietas uz citu, tad protams ka pašam biškopim par to jābrīdina, bet ja tās mājiņas ir jau gadus desmitus stacionāras ,tad protams pašam zemniekam jābrīdina biškopis ka tiks tad un tad veikta smidzināšana.
Portams ka biškopji jābrīdina utt. Bet cits stāsts ir tāds ka pašiem biškopji izmanto tos zemnieku laukus. Es par to lai visi ieroči nav tikai bitenieku pusē. Lauksaimniecība sastāda kādus 20% no LV ekonomikas, turpetī biškopības pienesums ekonomikai niecīgs...
Kāpēc medniekiem ir jāslēdz līgumi ar zemju īpašniekiem, bet biteniekiem nav?