Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Sabiedriskie ūdeņi?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 14 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 18.08.2014. 14:10

Jānis Rasa
Pēdējo reizi manīts 2021-03-02 13:28
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: dienvidkurzeme
Medību stāžs: no 1999.gada
Aprīkojums: 308, 12 kal.
18.08.2014. 14:10
Kaut kas ir Civillikuma pielikumos NR 1725. Arī attiecīgajai pašvaldībai ir jāzin savā teritorijā publiskās ūdenstilpnes. VMD parasti konkrēti neko nezin, bet medību pārbaudes laikā zinās ļoti labi:) Varbūt var painteresēties tieši kontolējošās institūcijās (arī valsts policijas), kaut gan šajā portālā ir viņu pārstāvji un varētu sniegt precīzu info. Vēl jau pastāv vietas īpašie noteikumi.
Atceramies, ka medīt drīkst TIKAI ūdensputnus, un nekādus četrkājainos.
Raimonds Butkāns
Raimonds Butkāns
Pēdējo reizi manīts 2024-01-21 09:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ādaži, Rīga
Medību stāžs: kopš 2013
Aprīkojums: Browning X-Bolt Stainles Stalker 7 Rem. Mag. + Schmidt Bender; MC 21-12
Suņi: 2 kaķi: Nezobs un Princese Histērija - abi medī uz vella paraušanu
18.08.2014. 13:32
Tieši par to es arī runāju - neviens neko nezina (arī VMD).
Uzrakstīju vēl vēstuli kkādam ekspertam no valsts mežiem, nav atbildes.
Raimonds Lilita
Pēdējo reizi manīts 2024-01-04 12:26
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
15.08.2014. 21:35
Par Gauju runājot. Pirms pāris gadiem man arī radās jautājums - drīkst vai nedrīkst medīt Gaujā aiz Murjāņu tilta, ņemot vērā faktu, ka tur vairs nav GNP. Zvanīju VMD medību daļai, Inčukalna mežniecībā. Pirmā tante neko nezināja, tad kāds mežzinis (tā stādījās priekšā)teica, ka "....laikam (!!!) no Murjāņu tilta līdz Tallinas šosejai var medīt!", šodien lasu šo tēmu, kurā atrodu citātu, ka nedrīkst medīt "Gaujā no deltas ar tai piegulošajām pļavām līdz Rīgas – Tallinas ceļa tiltam" ar ko saprotu, ka līdz tam Tallinas šosejas tiltam nu nekādi..... Bet ja mežzinis nezina, tad kam jāzina.... jo ja mani paņemtu aiz krāgas, tad teksts, ka viens mežzinis teica ka var noteikti neko nenozīmētu....
Raimonds Butkāns
Raimonds Butkāns
Pēdējo reizi manīts 2024-01-21 09:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ādaži, Rīga
Medību stāžs: kopš 2013
Aprīkojums: Browning X-Bolt Stainles Stalker 7 Rem. Mag. + Schmidt Bender; MC 21-12
Suņi: 2 kaķi: Nezobs un Princese Histērija - abi medī uz vella paraušanu
15.08.2014. 16:36
(3) Medīt aizliegts:
1) pilsētu teritorijā;
2) kapsētās;
3) vietās, kur nav reģistrēts medību iecirknis, izņemot nelimitēto medījamo dzīvnieku medības, kurās piedalās medību tiesību īpašnieks vai tā rakstveidā pilnvarota persona, kā arī nelimitēto medījamo dzīvnieku medības publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā;
4) vietās, kur to aizliedz citi normatīvie akti.
18.pants. Publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā medījamos ūdensputnus atļauts medīt bez saskaņojuma ar medību tiesību lietotāju, kura medību iecirknī atrodas attiecīgā ūdenstilpe. Kārtību, kādā publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā medī nelimitēto medījamo sugu dzīvniekus, nosaka Ministru kabinets.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
15.08.2014. 15:58
Ja nešaubos likumā ir rakstīts ka nevar medīt apdzīvotā vietā, vai tas ir pilseta vai piemēram Naujenes pagsts ciems.
Raimonds Butkāns
Raimonds Butkāns
Pēdējo reizi manīts 2024-01-21 09:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ādaži, Rīga
Medību stāžs: kopš 2013
Aprīkojums: Browning X-Bolt Stainles Stalker 7 Rem. Mag. + Schmidt Bender; MC 21-12
Suņi: 2 kaķi: Nezobs un Princese Histērija - abi medī uz vella paraušanu
15.08.2014. 15:52
Jāni, paldies par atbildi, bet... Izmeklējos un atrodu, ka Rīga ir pilsēta, Sigulda ir pilsēta, pat Jaunjelgava ir pilsēta (atļaujiet pasmaidīt:) ), bet Ādaži ir novards.... Apjukums.
Jānis Kļaviņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 12:06
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Suņi: Bīgli
15.08.2014. 15:31
Raimond, Ādaži un Garkalne skaitās pislētas. Papēti informācijas avotus vietējās pašvaldībās, caur kuru teritoriju taisies kuģot. Tas ka Gauja skaitās sabiedriska ūdens tilpne - tas neko nenozīmē!
Raimonds Butkāns
Raimonds Butkāns
Pēdējo reizi manīts 2024-01-21 09:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ādaži, Rīga
Medību stāžs: kopš 2013
Aprīkojums: Browning X-Bolt Stainles Stalker 7 Rem. Mag. + Schmidt Bender; MC 21-12
Suņi: 2 kaķi: Nezobs un Princese Histērija - abi medī uz vella paraušanu
15.08.2014. 14:00
Es izlasīju tās tēmas, ko atradu šajā forumā par tēmu... izlēmu turpināt, šo. Sagaidu padomu.
Tātad, vai es drīkstu medīt pīles Gaujā laižoties lejā ar laivu? Gauja ir publiska ūdenstilpne... Taču vai tur nav kādi papildu liegumi? Kur to uzzināt? Zvans uz VMD? Tajos linkos, kas te bija nekādi liegumi uz gaju neattiecas (vismaz tajā galā, kas interesē mani).
Vēl nedrīkst medīt pilsētu administratīvajās teritorijās. Es ceru, ka piemēram Ādaži un Garkalne neskaitās pilsētas? Un, ja skaitās, tad es pieļauju, ka uz upes nav šiltītes ar apdzīvotas vietas sākumu un beigām....
Kā rīkoties?
Slēpts
13.08.2013. 16:40
Nu nav to publisko ūdeņu tik daudz, lai pirms braukšanas uz konkrētu vietu būtu nepārvaramas grūtības apskatīt tās statusu un izmantošanas noteikumus.
Piemēram, gribēju saprast Babītes ezera zonējumu, lai nešautu pīles nepareizajā ezera galā - tas prasīja 5sek uzprasīt "Googlei" un vēl daždesmit - atrast tekstā un klātpievienotajā shēmā vajadzīgo info.
Tak ieraugot pīli svešā teritorijā, šosejmalas dīķī neviens neķer pēc bises!
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
13.08.2013. 15:49
Pareizi jau ir, vietejie dīķi un ezeri izložņāti, ja gribam samesties bariņā un aizraut uz pīlēm,
tā vienkārši, ar pirkstu iebakstot zilā pleķītī Latvijas kartē, tad var sanākt veltīgs un sodanaudās dārgs pasākums.
Šādi liegumi ir pilna valsts, ne tikai DAP, ZM u.t.t - zaļie, bet arī citi liegumi, piemēram, Aizsardzības ministrijas un
HVZ vēl kādu ministriju. Kā lai es tos visus izčekoju pirms kāpju ārā no auto ceļmalā, rokās man makšķere vai plinte vai
sēņu grozs vai piknika grozs un telts. 100 punkti, ka no 10 gadījumiem 5 uzraušos uz kādu resora liegumu. Tas, ka resora ierēdnis teiks, ka tur bija plāksnīte ar biedinošu uzrakstu, neiztur kritiku, jo viena uz 500 m un nav žoga, un tā pati sapuvusi. Es taču varu, pašam nezinot, ierīkot apmetni skaistā uzkalniņā virs mēra kapiem, dzīvnieku kapiem, nerekultivētām toksisko atkritumu glabātavām un t.t. Plus vēl privātīpašnieki - tu manos 100 ha pačurāt nedrīksti, par apsēšanos ar piknika grozu pat nerunājot. Tāpēc jau cilveki tik maz dodas dabā. Ir jāmetās kopā ar visām tūristus, ceļotājus, makšķerniekus, medniekus un citus dabas mīļus pārstāvošajām organizācijām un beidzot ir jāpanāk, ka tiek apkopota informācija, kur cilvēks drīkst atrasties un kad, ar kādu mērķi, zaļajā dabā, lai nepārkāptu liegumus, to iestāšanās termiņus, it sevišķi neapdraudot savu dzīvību iemaldoties kādā armijas poligonā. Visur nav žogs riņķī.