Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Termo optika

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 40 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 25.07.2022. 11:27

Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-02-04 14:03
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 12
28.09.2015. 09:41
Tātad domāju gan lukturi gan nakts optiku dienas laikā pie ieroa drīkst stiprināt, bet ja grib viņu izmantot labuma gūšanai, tad gan jākāpj tornītī.

Kapēc man dienas laikā jākāpj tornī, ja uz ieroča ir nakts optika? Gaišā dienas laikā bilde, skatoties caur abām optikām (gan dienas gan nakts), ir vienāda. Tas ir tāpat kā dienas laikā salīdzināt divas dienas optikas ar objektīvu 24 mm un 56 mm, nez kura ir gaišāka, atšķirība būs palielinājumā, 24 mm būs ar mazajiem palielinājumiem 56 mm ar lielajiem. Tad jau ar jebkuru optiku dienas laikā jākāpj tornī (kas no drošības viedokļa nav slikti bet tas nav ar likumu noteikts). Ja kāds pateiks, ka nakts optika ar aizvērtu vāciņu dienas laikā ir bīstama dēļ tā ka ir ar mazu redzes lauku, jo gaisma iekļūst pa mazu caurumu vākā tad vēl piekritīšu.
Slēpts
27.09.2015. 23:01
Ielūkojos skairojšās vārdnīcās ko nozīmē vārds ''izmantot". Dabūju šādu rezultātu:
izmantot;
Rīkoties (ar ko) tā, lai gūtu labumu; lietot par līdzekli. I. dabas bagātības. Racionāli i. zemi. I. zinātnisko literatūru. I. kartotēku. I. darbā dažādas metodes. I. mehānismus, mašīnas, agregātus.
Iztērēt, patērēt; izlietot. I. visus naudas līdzekļus celtniecībai. I. pēdējās rezerves.
Padarīt noderīgu saviem nolūkiem. I. iespēju, gadījumu, izdevīgu brīdi. Lietderīgi izmantot laiku. Ļaunprātīgi i. drauga uzticību. I. savu ietekmi.
Nodarbināt, ekspluatēt. I. algotu darbaspēku. I. zēnu par izsūtāmo.
Mans secinājums ir tāds ka, ( laslām pirmo rindkopu ) izmantošana skaitās tad ja kādu mehānismu, māšīnu vai agregātu izmantojam labumu gūšanai. Tātad, vai gūstam labumu no tā ka lukturis vai nakts optika ir tikai piestiprināta ierocim, manuprāt nē. Labumu gūst no tā ka lukturi ieslēdz un rodas gaisma lai saskatītu medījumu. Vai gūstam labumu no nakts optikas dienā ja viņa nedod papildus priekšrocības ( tas ir labumu ), manuprāt nē. Tātad domāju gan lukturi gan nakts optiku dienas laikā pie ieroa drīkst stiprināt, bet ja grib viņu izmantot labuma gūšanai, tad gan jākāpj tornītī.
Nu tas tā spriedelējumi vēlā vakara stundā. Pilnmēness ietekmē:))!
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-02-04 14:03
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 12
27.09.2015. 15:24
Kaspar-uz inspektora veselo saprātu gan nevajadzētu paļauties .Visi viņi (kā policisti) ir burta kalpi un ja pats par sevi nevarēsi pastāvēt pantu atradīs .

Tāpēc jau es te tā vāros, ja jau par sevi nepastāvēs tad sodīs gan par luktura esamību pie ieroča dienas laikā gan par to ka patronas mājās esi aizmirsis.
Gatis  Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2023-10-20 21:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
27.09.2015. 15:04
Kaspar-uz inspektora veselo saprātu gan nevajadzētu paļauties .Visi viņi (kā policisti) ir burta kalpi un ja pats par sevi nevarēsi pastāvēt pantu atradīs .
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-02-04 14:03
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 12
27.09.2015. 14:30
Tas laikam atkarīgs no tā ko saprot zem vārda "izmantošana". Es saprotu ka izmantošana ir tad kad es lukturi spīdinu vai tēmēju caur tēmēklī, bet nēsāt piestiprinātu tas ir tik luktura pārvietošanas veids līdz izmantošanas brīdim. Tas pats ir ar ieroci, ieroci drīkst izmantot tikai šaušanai, tātad kāmēr viņš ir plēcā viņs netiek izmantots, kā tiek šauts tā viņš tiek izmantots. Nu nezinu, es saprotu kaut kā tā to lietu.

Par ieroci un viņa izmantošanu tā ir cits temats, galu galā ar ieroci plecā nevar staigāt pa mežu tāpat vien neatkarīgi vai viņš ir pielādēts vai nav. Bet lukturis un nakts optika dienas laikā nedod nekādas priekšrocības attiecībā pret medījumu, dienā es dzīvnieku tāpat labi redzu un nav man nekādas vajadzības viņu ieslēgt pat ja viņš pie ieroča ir piestiprināts. Tāpat arī nakts optika, gaišā dienas laikā caur viņu tēmēt var bet nedod viņa nekādu labumu atšķirībā no tā, ja caur viņu skatās naktī.
Slēpts
27.09.2015. 14:04
Tas laikam atkarīgs no tā ko saprot zem vārda "izmantošana". Es saprotu ka izmantošana ir tad kad es lukturi spīdinu vai tēmēju caur tēmēklī, bet nēsāt piestiprinātu tas ir tik luktura pārvietošanas veids līdz izmantošanas brīdim. Tas pats ir ar ieroci, ieroci drīkst izmantot tikai šaušanai, tātad kāmēr viņš ir plēcā viņs netiek izmantots, kā tiek šauts tā viņš tiek izmantots. Nu nezinu, es saprotu kaut kā tā to lietu.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-02-04 14:03
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 12
27.09.2015. 13:34
Jānis Upmalis
02.09.2015. 21:01
Neliela atkāpe no tēmas. Kaut arī ar nakts optiku var arī dienā redzēt (nenoņemot priekšējo vāciņu), medīt var tikai no "viškas", arī lukturs nedrīkst būt pievienots ierocim dienas laikā, ja tas pielādēts un mednieks neatrodas tornītī.

Diskusija ir par to ka lukturis un nakts optika nedrīkst būt pie ieroča diennakts gaišajā laikā.
Izlasat MN 83. pantu, tur viss pateikts kad ir jāizlādē ierocis ja ir lukturis vai nakts optika.
83. PĀRVIETOJOTIES DIENNAKTS TUMŠAJĀ LAIKĀ, ierocis, kam pievienots nakts redzamības tēmēklis vai mākslīgās gaismas avots, ir izlādēts, izņemot gadījumus, ja tiek pārbaudīts šāviena rezultāts vai izsekots ievainots medījamais dzīvnieks.

Diennakts tumšajā laikā lukturis un nakts optika pilda savas vistiešākās funkcijas tāpēc tur nav nekādu pretenziju, ja ej uz torni tad ierocis izlādēts.
Slēpts
27.09.2015. 12:45
Izlasat MN 83. pantu, tur viss pateikts kad ir jāizlādē ierocis ja ir lukturis vai nakts optika.
83. PĀRVIETOJOTIES DIENNAKTS TUMŠAJĀ LAIKĀ, ierocis, kam pievienots nakts redzamības tēmēklis vai mākslīgās gaismas avots, ir izlādēts, izņemot gadījumus, ja tiek pārbaudīts šāviena rezultāts vai izsekots ievainots medījamais dzīvnieks.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-02-04 14:03
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 12
27.09.2015. 11:21
Tas vai Tu viņu lieto vai nē no likuma viedokļa ir PO.

Tur jau tā problēma. Paldies dievam man nav ne luktura ne nakts optikas man tādi muļķīgi sodi nedraud bet nu tas likums ir idiotisma etalons. Un pat ja likums ir tā uzrakstīts, tas neaizliedz inspektoram padomāt un saprast, ka dienas laikā lukturi neviens nepielieto.
Gatis  Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2023-10-20 21:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
27.09.2015. 09:21
Veči Jums bišķi nav taisnība .Palasiet likumus - kaut gan dažreiz viņi ir stulbi .Medīt aizliegts ..... un kas ir medības un kad sākas medības .No tā visa var secināt , ja esi izņēmis no čehola ieroci ar piestiprinātu lukturi , Tu piedalies medībās ar lukturi .Tas vai Tu viņu lieto vai nē no likuma viedokļa ir PO.