Tikko esam saņēmuši apstiprinājumu jaunajiem šīs sezonas dižmedījumu limitiem. Lielos vilcienos nekas kopsapulcē netika liegts, ja medību formējumi vēlējās iegūt papildus kādu indivīda atļauju, tad nedz kaimiņu kolektīvi, nedz arī VMD pārstāvji neliedza to iegūt. Dienvidkurzemes mežniecībā LVM pārstāvis gan iebilda par nosacīti nelielo briežu uzskaiti un līdz ar to arī piešķirto medību atļauju medību iecirkņos. No vienas puses arī viņa nostāju var saprast, jo apzinoties jaunaudžu daudzumu mežā un LVM uzskaitīto postījumu apjomus tajās, tas var būt daudz par mazu, lai nosargātu jaunos stādījumus.
Kā parasti zvēri vainīgi pie postījumiem. Ko var gribēt, ja šijos laikos stāda kokus ar lieliem attālumiem. Protams, ka ieejot briežu baram būs postījumu. Nograuzīs pāris egles un būs riktīgi liels tukšs pleķis. Vajag iestādīt audzes ar domu tā, lai arī meža iemītniekam pietiktu un paliktu normāls koku skaits uz hektāra saimniekam. Drīz jau arī uzspiedīs, ka visi brieži un aļņi jāizšauj, jo taču nodara kaitējumu audzēm.
Daļēji jau grēko pats mednieks. Lielākos postījumus nodara jaunie dzīvnieki, ar pieaugušā dzīvnieka atļauju var medīt jauno līdz 1gadam, bet gaļu tik ļoti gribās :)
Negribētu tev piekrist, Gati, jo vadoties pēc VMD datiem ko kopsapulcē prezentēja dienests, Dienvidkurzemē nomedīto jauno dzīvnieku daudzums pagājušā sezonā bija ļoti labs. Procentuālo attiecību precīzi neatceros (vai tik nebija 38% no kopējā nomedīto skaita). Vienkārši jaunaudžu skaits ir nenormāli pieaudzis un visas tās nosargāt nav reāli. Protams uzsvars medībām jāliek uz vietām, kur ir lielākie postījumi audzēs, taču medību atļauju ir tik cik izsniegts!
Dzīvnieku uzskaite vai stāvokļa novērtēšana nenotiek. Kā var stirnu limitu iedot identisku pagājušam gadam, ja stirnu ir objektīvi vairāk? :) A tā var - ka nekāda uzskaite un pat kaut cik jēdzīgs stāvokļa novērtējums netiek veikts. Bet stirnas ir visvieglāk novērtēt ziemā, kad tās ir baros, salīdzinot ar citiem pārnadžiem. Tātad, tā ir tāda bakstīšana ar pirkstu degunā. Respektīvi, ar lielajiem pārnadžiem tiek iets tas pats nepareizais "cūku celš"... :)
Dzirdēju VMD skaidrojumu, ka limitu noteikšana notiekot katrai sugai pēc trijām populācijas regulēšanas nepieciešamībām - sugas populāciju jāsamazina, sugas populāciju jāuztur esošā skaita robežās, sugas populāciju jāsamazina. Problēmas rodas tur, kur ir viens mežu masīvs, bet dažādas uzskaites vienības. Vienam kolektīvam dod lielāku, piemēram stirnu atmedīšanas limitu, bet blakus mazāku, jo vienā VMD uzskaites vienībā sugu virza uz samazināšanu, bet blakus uz saglabāšanu. Īpaši izteikti tas ir uz virsmežniecību robežām.
Slēpts
25.05.2016. 22:01
spriežot pēc cūku limita, tad cūkas iet uz palielināšanu :D
Jautājumā, kas attiecas uz meža cūkām ir noteikts tā: "kamēr cūku koncentrācija (pēc uzskaites) ir lielāka par 5 vienībām uz 1000 ha meža platības, to medīšanas ierobežojumi netiks samazināti". Tāda ir VMD nostāja, kas arī kopsapulcē tika uzsvērts. Kas attiecas uz dzīvnieku uzskaiti, tad VMD pārstāvji nenoliedz, ka vienīgie dati ir mūsu iesniegtās atskaites par nomedīto daudzumu un sezonas laikā uzskaitīto dzīvnieku populāciju (ekstrēmie uzskaites gadījumi netiek ņemti nopietni vērā).
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
26.05.2016. 18:40
Ar tiem limitiem šogad ir kā ir un kur ir .Citām sugām normāli citām galīgi šķērsām .Ziemeļkurzemē problēmas ar alņiem - pilni masti ar tiem , bet iedod vienu teļu .Pārējāis sakarīgi sadalīts .Zemgalē vietās kur vajadzētu stirnas nomedīt divtik - iedod gadu desmit vecus limitus .Cūkas gan sakarīgi sadalījuši - kuri baigi izklapēja tiem samazina .Briežu limiti palielināti , bet vajadzētu vel celt ( baigie postījumi un labi savairojušies ) .Aļnus arī pielikuši un tie arī ir palikuši vairāk .Īsumā - Zemgalē jāpievērš uzmanību stirnām , bet Ziemeļkurzemē aļņiem .
Interesanti, ka ja šobrīd, kad limiti ir visi it kā noteikti un apstiprināti, tiek pārslēgti sadarbības līgumi (pievienojas vēl kāds kolektīvs), tad mainās arī dižmedījumu limits sadarbības partneriem. Kā tas mainīsies, zināšu teikt tikai augustā, kad tiks veikti jaunie aprēķini (es ceru, ka tas nesamazināsies) :).
Lielos vilcienos nekas kopsapulcē netika liegts, ja medību formējumi vēlējās iegūt papildus kādu indivīda atļauju, tad nedz kaimiņu kolektīvi, nedz arī VMD pārstāvji neliedza to iegūt.
Dienvidkurzemes mežniecībā LVM pārstāvis gan iebilda par nosacīti nelielo briežu uzskaiti un līdz ar to arī piešķirto medību atļauju medību iecirkņos. No vienas puses arī viņa nostāju var saprast, jo apzinoties jaunaudžu daudzumu mežā un LVM uzskaitīto postījumu apjomus tajās, tas var būt daudz par mazu, lai nosargātu jaunos stādījumus.
Drīz jau arī uzspiedīs, ka visi brieži un aļņi jāizšauj, jo taču nodara kaitējumu audzēm.
Vienkārši jaunaudžu skaits ir nenormāli pieaudzis un visas tās nosargāt nav reāli. Protams uzsvars medībām jāliek uz vietām, kur ir lielākie postījumi audzēs, taču medību atļauju ir tik cik izsniegts!
"kamēr cūku koncentrācija (pēc uzskaites) ir lielāka par 5 vienībām uz 1000 ha meža platības, to medīšanas ierobežojumi netiks samazināti".
Tāda ir VMD nostāja, kas arī kopsapulcē tika uzsvērts.
Kas attiecas uz dzīvnieku uzskaiti, tad VMD pārstāvji nenoliedz, ka vienīgie dati ir mūsu iesniegtās atskaites par nomedīto daudzumu un sezonas laikā uzskaitīto dzīvnieku populāciju (ekstrēmie uzskaites gadījumi netiek ņemti nopietni vērā).