Šodien vārdadienu svin Kaija, Kornēlija, rītdien - Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību izmaksas Latvijā uc pasaulē, salīdzinājumi, informācija

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 25 lietotāji. Komentāru skaits 71. Pēdējais viedoklis 15.07.2016. 12:13

Gatis Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2019-11-12 21:29
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 3
03.07.2016. 22:43
Nu te jau visu laiku iet ķīviņš - medības ir vainu vaļasprieks vai darbs :) .Ja vaļasprieks , tad nav ko gaudot , ka jāiegulda līdzekļi , ja darbs , tad bizness , kas ilgi vel nenesīs dividentes (ļoti riskants ja gribi kārtīgi saimniekot ) .Tākā nav ko brīnīties ka Vāciešiem tā viss sakārtots , bet vai Mēs gribam medīt " parkos " un tādā konfortā ? Es , nē ! Bet bišķi sakārtot Mums savas medību saimniecības gan derētu .
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2019-11-12 15:11
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
03.07.2016. 22:25
Tas jāsaprot, ka medības Latvijā ir bizness, turklāt ar - zīmi? Tāds labs bizness.:)
Gatis Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2019-11-12 21:29
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 3
03.07.2016. 22:18
Nezinu kā citiem , bet man nākas ieguldīt medībās (neskaitot ieročus) vismaz 1,5 štukas gadā un tas ir pie nosacījuma ka barību Es rēķinu par pašizmaksu kā arī matreālus sazāģēju savā gaterī .Bet Es par to nesūdzos - mežš ir mana sirdslieta un par pozetīvām emocījām sev un citiem ir jāmaksā .Nu nebūs medības bizness ar + zīmi pie mums vel ilgi .
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2019-11-03 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
03.07.2016. 20:29
Tev Arni šķirnes suns pat liekas ka dārgi, kur nu vēl medību platību infrastruktūru uzturēt līmenī. Tādēļ jau daudzi bāleliņi ir savas zemes nopārdevuši skandināvu uzpircējiem jo galvenais ir maksimāli iespējamā cena nevis kaut kāds mistisks patriotisms.Nepaies ne 5 gadi un maksāsim eiriku par hektāru ka maz neliksies.Nemaksāsim mēs, būs kas maksā mūsu vietā. Un tā pamazām medības vairs nebūs gaļas ieguves veids, bet reāli būs jākustina smadzenes kā veidot medību biznesu lai pašiem arī kaut kas paliktu. Man jau tagad zemnieks prasa par platību līgumu gabalu gaļas vai konservus no meža. Un viņam neiteresē ka tādi kā viņš ir pie simta. Ja katram dos, tad jau no medībam tāds čiks vien sanāks.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-11-12 22:05
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
03.07.2016. 19:20
Priecājamies, kamēr ir lielie pārnadži un kamēr to blīvums nodrošina stabilus postījumus un arī par to, ka mums nosacīti 50% valsts ir lauksaimnieciskai ražošanai un otri 50% mežsaimniecībai, kas kopumā dod absolūtu lauvas tiesu mūsu eksporta ienākumu.
Zelta bedre te ir tikai tādēļ, ka ir izveidojusies pietiekoši unikāla situācija, depopulācija un lauk- un mež-saimniecība tomēr nav nokauta un kaut kas tomēr pieder arī vietējiem...vienlaicīgi šī vieta nav diez ko pievilcīga, pagaidām, masveida imigrācijai pietiekoši turīgiem ļaudīm. Piemēram, vienā pašā Ķīnā miljonāru skaits pārsniedz Latvijas iedzīvotāju skaitu. Ja nē - mēs sen jau par medībām maksātu daudz, daudz vairāk...dzīvnieku blīvums ir arī iemesls, kādēļ ārvalstnieki(pareizāk sakot, fondi) nevar tomēr bezjēgā sacelt maksu, par savu īpašumu izmantošanu medībām...bet tas viss ir loti trauslā līdzsvarā.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2019-11-08 12:57
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
03.07.2016. 13:48
Aigar!
Man ir grūti pateikt, jo neesmu medījusi BY, esmu tikai runājusi ar kolēģiem, kas tur medī! Bet, man liekas, ka arī tur licences izsniedz mežniecības ;)
Lai gan, ja pie mums aļņa licence maksātu pustonnu eirus, mierīgi varētu tirgot arī avīžu kioskos :))))
Cik sapratu no baltkrievu mednieku teiktā, viņiem , tāpat kā mums, ir mednieku biedrības ar savām platībām. Par publiskām platībām konkrēti nebiju prasījusi, zinu, ka daudz publisko platību ir RU. Bet Krievijā atļauja vai kā nu to pareizi nosaukt, viņiem tā, ja nemaldos, saucas "putjovka" ir jāpērk uz katru zvēru un putnu, izņemot žurku! Un medīt ar to var publiskās platībās un valsts nosaka cenu,atkarībā no reģiona, piemēram, uz zaķi uz tik un tik dienām maksā XXX rubļus un ar to var nomedīt XXX zaķus. Krievijā ir arī biedrībām piederošas un privātas platības, kur ir "putjovkas" cena + izmaksas kā viesmedniekiem. Var būt, ka es kaut ko neesmu īsti pareizi sapratusi vai esmu pārpratusi, bet nu dārgs viņiem tas pasākums gan ir.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2019-03-11 10:46
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
02.07.2016. 17:56
Ja reiz mums ir zelta bedre, tad nevajag to piegāzt ar sūdiem citiem skrienot līdz

Zelta vārdi! Pēdējā laika labākā frāze ko esmu lasījis. Nopietni !

Vai tad Ģirtam ir bijuši savādāki prātojumi?
Bet taisnība ir. Ik gadu tiekos ar čehu medniekiem. Pēc šo vārdiem ja pie horizonta ievēro frici ar savu medību filozofiju, triec prom ar koku , kas pa rokai.....
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2019-03-11 10:46
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
02.07.2016. 17:50
Aigar, vietējie baltkrievi teica tieši par licences cenu!

Pēc taviem vardiem izskatās ,ka licenci tur var nopirkt avīžu kioskā un doties uz tuvāko pļavu medīt buku vai alni???
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2019-11-08 12:57
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
02.07.2016. 17:17
Aigar, vietējie baltkrievi teica tieši par licences cenu!
Pēteris Siksna
Pēdējo reizi manīts 2019-11-12 19:10
30.06.2016. 22:16
Ja reiz mums ir zelta bedre, tad nevajag to piegāzt ar sūdiem citiem skrienot līdz
Zelta vārdi! Pēdējā laika labākā frāze ko esmu lasījis. Nopietni !