Tuvojoties dzinējmedību sezonas atklāšanai, kā arī visu gadu aktuālās medības uz gaidi, ir vienmēr radijis jautājumu-Kur tēmēt, lai trapijuma gadijumā dzīvnieks būtu veiksmīgi nomedīts. Man paām personīgi, medijot, šķiet nav nekā sliktāka, kā ievainots dzivnieks kurš ilgu laiku vēl “iet”ar savu ievainojumu, tādā veidā mokoties. Un labi ja vēl šis savainotais dzivnieks tiek atrasts, bet ir pietiekami gadijumi kad šis dzivnieks netiek atrasts un ir barība tārpiem. Tad nu lūk esmu uzmetis nelielu stilizētu alņa mērķi ar punktu skalu no 10-1 kur 10 ir ideals trāpijums. Ja trāpijumi ir 10, tad nekad nebūs dzivnieks jāmeklē jo būs “uz vietas” , kā rī gaļa būs vesela un būs lietojama. Piepildīšu to ka es medijot balstos uz šādiem pamatprincipiem: 1.Trāpijumam jābūt nāvīgam ar pirmo šāvienu 2.Nešaut distancē kurā neesi pārliecināts par trāpijumu(es pats nešauju tālāk par 150m, parasti kaut kādos 60-70m) 3.Neesi pārliecināts vai trāpisi, nešauj! 4.Labāk paskatīties uz dzivnieku, nekā savainot. Protams šeit būs tagad negācijas un nepiekrišana manam viedoklim, bet teikšu tā- Ņemat par labu kam ši mana pieredze un padoms noderēs, bet tie kuri grib “riet”un strīdēties par manu “nepareizo” viedokli, pataupat savus pirkstus un nerakstat! Paldies!!!
Kā jau bija gaidāms, ir cilvēki kuri (latvietītī) piesienās pie anatomiskām detaļām, bet neuztver šīs tēmas ideju. Tāpēc uztaisiju vēl dažus siluetus, lai doma būtu precīzāk noformēta. Ps: Šie mērķu silueti ir par to, kur būtu jābūt trāpijuma rajonam( pēc mana subjektīvā viedokļa), nevis kurā orgānā būtu jātrāpa(smadzenes, sirds, anas utt..)
Pa lielam dzīvnieks ir kā mašīna, trāpīsi pa kāju (riepu) motors strādā, ātrumi slēdzas prom ir. Plaušas(gaisa filtrs) iet līdz 300m, pārsists karteris tāpat tālu netiek. Tāpēc ejot pakaļ, ja ir virs 300m visbiežāk dzīvnieks vēl ir dzīvs parasti meklē mitrās vietas kur dzesēt pārkarsušo motoru.
Man paām personīgi, medijot, šķiet nav nekā sliktāka, kā ievainots dzivnieks kurš ilgu laiku vēl “iet”ar savu ievainojumu, tādā veidā mokoties. Un labi ja vēl šis savainotais dzivnieks tiek atrasts, bet ir pietiekami gadijumi kad šis dzivnieks netiek atrasts un ir barība tārpiem.
Tad nu lūk esmu uzmetis nelielu stilizētu alņa mērķi ar punktu skalu no 10-1 kur 10 ir ideals trāpijums. Ja trāpijumi ir 10, tad nekad nebūs dzivnieks jāmeklē jo būs “uz vietas” , kā rī gaļa būs vesela un būs lietojama.
Piepildīšu to ka es medijot balstos uz šādiem pamatprincipiem:
1.Trāpijumam jābūt nāvīgam ar pirmo šāvienu
2.Nešaut distancē kurā neesi pārliecināts par trāpijumu(es pats nešauju tālāk par 150m, parasti kaut kādos 60-70m)
3.Neesi pārliecināts vai trāpisi, nešauj!
4.Labāk paskatīties uz dzivnieku, nekā savainot.
Protams šeit būs tagad negācijas un nepiekrišana manam viedoklim, bet teikšu tā- Ņemat par labu kam ši mana pieredze un padoms noderēs, bet tie kuri grib “riet”un strīdēties par manu “nepareizo” viedokli, pataupat savus pirkstus un nerakstat! Paldies!!!
Ps: Šie mērķu silueti ir par to, kur būtu jābūt trāpijuma rajonam( pēc mana subjektīvā viedokļa), nevis kurā orgānā būtu jātrāpa(smadzenes, sirds, anas utt..)
pa lielam pilns youtube ar video materiāliem kur un kā veikt šāvienu. Skaties vesels.