Šodien vārdadienu svin Anda, Andīna, rītdien - Andis, Zeltīte
toptitle
banner

Forums

Tēmas nosaukums - Tiek atjaunota samaksa par nomedītām sieviešu kārtas cūkām.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 52 lietotāji. Komentāru skaits 316. Pēdējais viedoklis 20.03.2017. 16:25

Slēpts
13.03.2017. 08:52
Tā kā Tev Arni labi sanāk, tad izskaidro šo no MK noteikumiem:
"83. Pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, ierocis, kam pievienots nakts redzamības tēmēklis vai mākslīgās gaismas avots, ir izlādēts, izņemot gadījumus, ja tiek pārbaudīts šāviena rezultāts vai izsekots ievainots medījamais dzīvnieks."
Slēpts
13.03.2017. 09:00
Bet jautājums, ko šīs lietas labā dara mednieku pārstāvošās organizācijas, lai nebūtu dažiem jāiet ar koferi uz torni?

Ja gadījumā neesi pamanījis- jau ir izdarīts.
Agrāk drīkstēja 1 stundu pēc saules rieta atrasties uz zemes un medīt- tagad šis laiks ir pagarināts līdz 2 stundām.
ja godīgi-tad 2 stundas reāli var izmantot tikai pilnmēness laikā- citādi jau ir ļoti grūti kaut ko saskatīt.
Līdz ar to var jaunās divas stundas , kā reizi nodrošina, ka sēdi, kamēr redzi un tad mierīgi BEZ kofera ej uz mašīnu.
Slēpts
13.03.2017. 09:05

Agris Pavilaitis
Vakardien, 14:26
.....Ivar seifu arī paķer līdzi!

Agri, no seifa mašīnā droši vien neatteiktos. Es esmu izbaudījis mašīnas apzagšanu un visas no tā izrietošās sekas- nevienam nenovēlu.
Un ja būtu sekojis pieejamajai literatūrai- dažās valstīs jau ir prasība , lai mašīnās būtu aizslēdzamas dzelzs kastes.
Ceru gan, ka pie mums to neieviesīs- citādi manam Jepam bagāžniekā gāzes balons- īsti nebūtu kur ielikt- un mašīnu nevēlos mainīt:)
Slēpts
13.03.2017. 09:08
redzu arū Jūs esat ūdens lējējos iestājies :D
Slēpts
13.03.2017. 09:15
redzu arū Jūs esat ūdens lējējos iestājies :D

Ģirt- nekur es neesmu iestājies- es TĀDS esmu:)
man pieredze ar čeholiem gan ir saistīta ne tik daudz, kā ar nakts stundām, bet vairāk ar to, ka man mašīna paliek teritorijā , kurā mums nav līguma. tas nekas, ka 10 metri jānoiet- bet lai neizaicinātu likteni- tad sāku lietot- un nemaz nenožēloju- jau esmu pieradis.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-11-19 21:23
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
13.03.2017. 10:53
Girts, tas punkts ipasi reglamente kartibu, ja vajag izsekot ievainotu dzivnieku un/vai parbaudit saviena rezultatu. Ja normativo aktu izpratne Tev skiet ka fantazesana, tad tiesam jautajums, ka esi nolicis eksamenu un ieguvis mednieka apliecibu. Redzams, ka obligata resertifikacija uz regulariem pamatiem medniekiem ir nepieciesams ka est. Iespejams, pat vairak ka sautprasmes parbaude.
Aigar, nav tadu kolektivo individualo medibu. Ir individualas medibas, kuras katrs par sevi (atbildiba) vai kolektivas (jeb dzinejmedibas), kuras ir 1 (bet var but ari vairaki) medibu vaditajs. Ir pasakumi, kuri pec butibas nav dzinejmedibas, bet butu raksturojamas ka kolektivas medibas, kur butu ieteicams ka kads formali vaditu, piemeram, vairaki mednieki medi bebrus ar suniem, ieprieks nolaizot uzpludinajumus vai medi alas, ieprieks tas rokot. Un, protams, udensputnu medibas neliela diki. Tacu likums neprasa sadus pasakumus formali vadit un atbildiba par parkapumu ir tikai parkapejam (ja vien to neinterprete ka darbibas grupa, kas ir vainu pastiprinoss apstaklos :D)
Slēpts
13.03.2017. 11:19
Arni, Jūs tiešām izlasījāt tikai to ko vēlējāties? izlasi vēlreiz to 83. punktu, ja nesaprati, tad vēlreiz.
"83. Pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, ierocis, kam pievienots nakts redzamības tēmēklis vai mākslīgās gaismas avots, ir izlādēts,..."
ŠEIT beidzas pirmā daļa un tālāk seko izņēmums, kas kā tu saki reglamentē kār'tibu, ja vajag pārbaudīt vai izsekot
"...izņemot gadījumus, ja tiek pārbaudīts šāviena rezultāts vai izsekots ievainots medījamais dzīvnieks."
un es to saprotu ļoti vienkārši, ja pārvietojos no torņa uz auto, tad ierocis ar naktenieku/lukturi ir izlādēts, ja pārbaudu šāviena rezultātu vai izsekoju ievainotu, tad ir atļauts pārvietoties ar pielādētu.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
13.03.2017. 11:44
Girt, labi, dari ka uzskati par pareizu :) VMD inspektoram paskaidrojuma vari copy/paste so pedejo komentaru. Lai veicas!
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
13.03.2017. 11:48
Ps. Girt, ja kas, viena no Medniekiem.lv TV par so jautajumu runaju ar VMD, varbut noskaties? Neatceros, kurs raidijums, bet gads ir 2014., drizak pavasaris. Nu varbuuuuut, ka tomer atnaks apjausma, ka tiesibu normas jalasa kopsakara un viens atsevisks punkts neko patiesiba nenozime?
Slēpts
13.03.2017. 11:59
Girt, labi, dari ka uzskati par pareizu :) VMD inspektoram paskaidrojuma vari copy/paste so pedejo komentaru. Lai veicas!

Pievienojos laba vēlējumiem, un lai tiešām veicas :)
Ja tā visu izrauj no konteksta
"83. Pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, ierocis, kam pievienots nakts redzamības tēmēklis vai mākslīgās gaismas avots, ir izlādēts,..."

tad var mēģināt pierādīt, ka balstoties uz šo pantu
AR ieroci kuram NAV pievienots nakts redzamības tēmēklis vai mākslīgās gaismas avots, NAV jābūt izlādētam