Šodien vārdadienu svin Sindija, Sintija, Elfrīda, rītdien - Margots, Igors, Ingvars
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - VMD rīkojumi

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 18 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 21.12.2017. 11:12

Jānis Vesets
Jānis Vesets
Pēdējo reizi manīts 2020-06-04 11:04
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
Medību trofejas: 3
21.12.2017. 11:12
Jā, stirnām medīšanas laiku nopietni pielika: veselas trīs dienas :D Trīs reizes to rīkojumu pārlasīju, likās, ka kaut ko nesaprotu...
Guntars Jansons
Guntars Jansons
Pēdējo reizi manīts 2020-01-09 20:36
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: Duhans
Aprīkojums: Browning X-bolt 30-06
Suņi: Dexters
21.12.2017. 10:19
Par stirnu medīšanas laika pielikumu un kāpēc licences netika izšautas. Tā protams tikai mana versija, bet esmu bijis viesos pāris klubos, kur ir labs skaits briežu licences, kas savukārt nedaudz izlaiž medniekus. Tur jau izveidojas uzskats, ka riktīgs mednieks stirnas gaļu neēd, it īpaši ja saldētava pilna ar brieža gaļu. Tas ir protams normāli , bet, kāpēc stirnas neizšāva pietiekamā skaitā? Jo šogad gandrīz divas reizes ir kritusies iepirkuma cena stirnas gaļai un ir kolektīvi, kuri vienkārši kategoriski negrib atdot gaļu pārpircējiem par kapeikām. Un es viņus ļoti labi saprotu.
p.s. Es gan vīriem piedāvāju, ka šādā gadījumā šaujam stirnas, pārstrādājam desās un par pašizmaksu pārdodam pansionātiem, sociālajiem namiem, vai galu galā dodam veciem ļaužiem, kuri dzīvo mednieku kolektīva pārvaldītajā teritorijā.
Gatis Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2020-05-31 19:13
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
07.12.2017. 10:46
Māri , nav jau īsti arī kā Tu saki ! Mums vismaz neiedeva nekādas papildu atļaujas .Atnāca rīkojums un viss .Tā kā Mums bija atļauts ātrāk sākt govju un teļu sezonu ,bija nākušas vēstules lai pievērš uzmanību postījumiem un līdz ar to limita izpildei , Es secināju , ka VMD rīkojums tika domāts tieši tādiem gadījumiem kā Mēs .Par to mistisko VMD populācijas novērtējumu Es Tev 120% piekrītu .Ļaujiet Mums pašiem izvēlēties ,ja ne skaitu , tad vismaz ko medīt .Mēs taču uz vietas labāk zinām .Bet kā jau Es teicu , kamēr Mēs pildām limitus un Mūs liek mierā par postījumiem , lai SAULES MŪŽŠ ..... VMD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slēpts
07.12.2017. 09:29
es gan teiktu savādāk, vajadzēja vēl vienu nedēļas nogali medīt stirnas un nav nekāda sakara ar postītājiem.
Bruno Putniņš
Bruno Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-31 20:14
Atrašanās vieta: Inčukalns - Zlēkas
Medību stāžs: sen
Aprīkojums: loks un bultas
07.12.2017. 09:23
Par stirnu nodarītajiem postījumiem - katrs zemeņu audzētājs (pat mazdārziņā) zin kā buki nošķin zemeņu stādus. Lielajās zemeņu plantācijās buku nodarītie postījumi ir ļoti ievērojami - pārbaudīts Kurzemē.
Agris Čibulis
Agris Čibulis
Pēdējo reizi manīts 2020-06-04 11:25
Atrašanās vieta: Jēkabpils raj.,Viesīte
Medību stāžs: 12
Aprīkojums: iž-58MAE 12.kal.,iž-18ME 12.kal.,iž-18MH-308win,toz 78-01 22Lr
Suņi: Latvijas dzinējs, vācu medību terjers
Medību trofejas: 59
07.12.2017. 07:50
Tā jau arī ir, ka 90% vai pat vairāk, mežziņu nepārzin situāciju šajā vai tajā med. iecirknī, bet tas jau nenozīmē ka likums no tā mainās. Tātad, ja iet uz ierobežošanu, medij 20 un vairāk %.
Slēpts
06.12.2017. 20:53
Agri! Kas ir uzskaite? Kas uzskaitīja? Ir mistiskais populācijas novērtējums, balstoties uz kuru VMD pieņem lēmumu. Savukārt lēmums uz vienu vai otru pusi tiek pieņemts atkarībā no tā cik aktīvi par to iestājas zemes (meža) īpašnieki no vienas puses vai medību tiesību lietotāji no otras puses. VMD, izņemot atsevišķus mežziņus, reāli nepārzin situāciju mežā, bet balstās uz to, ko citi viņiem iestāsta.
Agris Čibulis
Agris Čibulis
Pēdējo reizi manīts 2020-06-04 11:25
Atrašanās vieta: Jēkabpils raj.,Viesīte
Medību stāžs: 12
Aprīkojums: iž-58MAE 12.kal.,iž-18ME 12.kal.,iž-18MH-308win,toz 78-01 22Lr
Suņi: Latvijas dzinējs, vācu medību terjers
Medību trofejas: 59
06.12.2017. 20:34
Precīzāk būtu: tie kolektīvi, kuriem jānomedij 20 un vairāk procenti no uzskaites.
Slēpts
06.12.2017. 16:19
Ne gluži tā, Gati! Tās ir uzskaites vienības, kurās VMD, nosakot limitu, nolēma, ka staltbriežu populācija jāsamazina un izdeva attiecīgu skaitu atļaujas. Kluba vadītājam, protams, tas ir jāzina!
Gatis Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2020-05-31 19:13
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
06.12.2017. 16:05
Tās ir teritorijas , kur bija atnākušas vēstules par staltbriežu postījumiem .Kolektīvu vadītājiem vajadzētu būt zināmiem .