Šodien vārdadienu svin Sarmīte, Tabita, rītdien - Judīte, Guna
toptitle
banner

Forums

Tēmas nosaukums - Atkal bebri

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 48 lietotāji. Komentāru skaits 200. Pēdējais viedoklis 18.01.2019. 12:53

Slēpts
09.05.2018. 12:40
Jo vairāk papīru un ierobežojumu- jo sliktāk visiem.
Tie, kas grib ieskaidrot, ka ar lamatām var bebrus iznīcināt- tie laikam ir pasaku stāstītāji.
Bebri ir un būs, ja tos REGULĀRI neapkaros.
Pats esmu it kā iztīrījis vajadzīgos objektus, bet pietiek vienu pavasari nepārbaudīt , kā aiznākamajā viss būs atpakaļ.
p.s
Vēl tik vajadzētu trofejniekiem aktivizēties, ka sliktāku par bronzu vispār nedrīkst medīt :) un ka populācija ir jāizkopj :)
Jānis Vesets
Jānis Vesets
Pēdējo reizi manīts 2019-12-07 18:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
Medību trofejas: 3
09.05.2018. 15:41
Vēl tik vajadzētu trofejniekiem aktivizēties, ka sliktāku par bronzu vispār nedrīkst medīt :) un ka populācija ir jāizkopj :)

Trofejniekiem Likteņa dievietes vispār skatās garām. Ka tik pēc pāris gadiem mednieks vulgaris vispār pie medīšanas tiek...
Pārpublicēju savas pārdomas pēc limitu dalīšanas sapulces Kuldīgā:
Medību beigu sākums tuvojas arī Latvijā. Turklāt, „iniciatīvas” nāk ne no dzīvnieku „aizsardzības” organizācijām, bet tieši no medību saimniecībā iesaistītām personām.
Biju Kuldīgā medību limitu sadales sanāksmē. Uzstājās mežsaimnieku pārstāvis, runāja par postījumiem, un par to, ka medniekiem jāpiemēro soda naudas (simtos un tūkstošos EUR) par viņa jaunaudzēs nograuztajiem stādījumiem. Izrādās, mednieki speciāli audzējot zvērus un nemaz nešauj, lai turpmākajos gados viņiem „briežu dārzi” izveidotos, protams, uz nabaga mežaudzētāju rēķina. Ierēdniecības pārstāvji braši murmulēja, ka līgumi ar medību kolektīviem jāslēdz izsoļu rezultātā, tad nu valsts kasē rubļi ripos un medniekiem atbildība strauji celsies…
Savā latviskajā tupumā (jaunā Latvijas identitāte ir valsts, kur drāž un soda), mednieku "partneri" nav ņēmuši vērā dažas dabiskas un ekonomiskas likumsakarības:
1-kārt, ja mežā ir pārnadzis, viņš ēd. Turklāt, viņš ēd visu gadu, ne tikai no 15.augusta līdz 31.janvārim (pārējā laikā medniekam dzīvnieku apetīti ierobežot, kaut kā likumīgi nesanāk).
2-kārt, dzīvniekiem nez kāpēc garšo svaiga un sulīga pārtika. Tādēļ, ja būs "meņjū" izvēles iespējas: vecs mežs vai jaunaudze, dzīvnieki apēdīs stādījumus, nevis grauzīs vecās priedes.
3-kārt, kas ir parastais mednieks, jeb mednieks vulgaris? Tas ir cilvēks, kuram medības ir HOBIJS. Visu nedēļu viņš pelna naudu, strādājot par celtnieku, grāmatvedi, menedžeri, ierēdni, utt. Nedēļas nogalē viņš par nopelnīto naudu pērk degvielu, patronas, citas nepieciešamas lietas un brauc uz mežu. Ja šādam medniekam pēc 4-6 stundu sēdēšanas tornī, iznāk medījams dzīvnieks (ir medību termiņš un licence), interesanti, cik mednieku laidīs medījumu garām, sak, lai jau paaugas un pagrauž jaunaudzes, nākamgad būs treknāks?!
Postījumu novēršanai ir tikai viens un nesaudzīgs ceļš: pārnadžu iznīcināšana. Ja mežsaimnieki nolobē likumu, ka Latvijā prioritāra ir mežistrāde un tai traucējošo meža dzīvnieku likvidācija, tad nonāksim pie viduseiropas modeļa, kad pa visu valsti ir 5 brieži un postījumi attiecīgā apjomā. Bet līdz tam postījumi būs, un tur nu parastie mednieki neko nemainīs.
Izsoļu fanāti… He, he, gribas gan zivtiņu apēst, gan uz diviem krēsliem pasēdēt… Kaut gan, ja šo tēmu virza ierēdņi, viņiem jau neko negribas (tikai algu attiecīgos datumos saņemt), jo šai sugai uz darba rezultātu ir poh,. Galvenais, ka NORMATĪVIE akti tiek ievēroti.
Tātad, valsts mežu platībās medību tiesības tiek pārdotas izsolēs. Ir, protams, līgumi, ar sankcijām par postījumiem, utt. Kas šīs platības izsolēs nopirks? Domājat, esošie kolektīvi, nabaga mednieciņi? Nopirks, sauksim viņus par „uzņēmējiem”. Uzņēmējs biznesā naudu ieguldījis, tā ir jādabū atpakaļ (ar %). Var jau pārdot (apakšiznomāt) medību tiesības esošajiem kolektīviem, bet šiem amatieriem jau nav naudas (izsolē takš zaudēja). Bet ir biznesa plāns: Rietumeiropas mednieki (pie kuriem 5 brieži pa visu valsti skraida, un brieža nošaušana nozīmē parādu verdzību līdz mazbērnu augumam). Esmu dzirdējis skaitli 4000 EUR – tik maksā brieža nošaušana Latvijā komercmedniekam no Eiropas (neskaitot izmitināšanu, preilenes un citus pakalpojumus). Loģiski, ka komercmedību organizētājam ir būtisks liels dzīvnieku blīvums, lai vācietis ar garantiju dabūtu savu trofeju (varbūt pat vairākas), izmantotu citus pakalpojumus, aizbrauktu laimīgs, brauktu vēl un čomus līdzi aicinātu. Tad nu šie uzņēmēji, platību lietotāji ir KONKRĒTI ieinteresēti dzīvnieku blīvuma pieaugumā. Jā, tāda neērtība: līgumā sankcijas par postījumiem. Cik tad lielas ir tās sankcijas? Ņem taukšķi par postījumiem un aizrijies, man viens vācietis to visu atsit atpakaļ ar uzviju.
Slēpts
09.05.2018. 16:12
bet tie brieži jau ir ļoti daudz un tur kur nav, tur kaulu kolekcionāri norāda uz nepareizu saimniekošanu.
Slēpts
12.05.2018. 01:46
bet tie brieži jau ir ļoti daudz
tu runā kā mans pazīstams taksisti, nakti uz 140 maucot ir jāuzmanās no zvēriem ārpus pilsētas, šamie esot baigi daudz, bet ziemā viņš prātīgi brauc uz70 - 90, un zvērus nemana:)))
Slēpts
12.05.2018. 10:46
Viss pareizi, ātrāk braucot noripina vairāk km un vairāk ierauga. :)
Slēpts
12.05.2018. 20:17
bet tā jau arī ir, maucot uz 140kmh būs daudz grūtāk noreaģēt uz zvēra parādīšanos nekā uz 70kmh
Slēpts
15.05.2018. 08:30
Noklausījos no rīta LNT ziņas un oh-jel, bebri esot baigi labie- zinātnieku grupa izpētījusi, tikai nezinu kurā vietā.
Slēpts
15.05.2018. 10:40
Bebri ir labie. Gan gastronomiski, gan kā dzīvotņu dažādotāji mežā. Tiesa, tas ne visur iet kopā ar saimniecisko darbību, un zivju migrāciju. Ja cilvēki paši nebūtu sabūvējušie bebriem dzīvesvietas - meliorācijas grāvjus ārprātīgā skaitā, un atstājuši mežos pietiekami plēsējus lai kontrolētu to skaitu (kas atkal ne īpaši iet kopā ar aitu un liellopu audzēšanu), viss būtu OK. Bet, esošajā situācijā - nākas tos mākslīgi kontrolēt.
Mārcis Cielava
Mārcis Cielava
Pēdējo reizi manīts 2019-12-08 04:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: Brakani
Atrašanās vieta: Auces novads
Medību stāžs: 7 dzinējs, 10 mednieks
Aprīkojums: Beļģis, Vācietis
Suņi: Poga
Medību trofejas: 1
15.05.2018. 22:10
Vietās kur var nolaist ūdeni, lokāli bebrus izmedīt var mierīgi.
Upes- barotājas, un purvi piegādās citus bebrus vietā. Bet izmedīt var.
Par lielajiem pārnadžiem, to blīvumu un nomedīšanas limitu ir cits stāsts. Tur situācija ļoti mainīga atkarībā no reģiona. Medību tiesības izsolē laist būtu galej'ba, bet jāatdzīst, ka nav normāli, ja mednieki savas intereses ceļ augstāk par lauksaimniekiem un mežsaimniekiem. Ir vietas, kur pēc dzīvnieku uzskaites datiem 45-50 staltie uz 1000ha. Medību platību bonitēšanas metodika pēc pieejamās barības bāzes nosaka ka maksimums ir ap 30. Viela pārdomām Jānim Vesetam.
Andris Vīksne
Pēdējo reizi manīts 2019-12-09 10:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ķekava
Medību stāžs: Kopš 2017
Aprīkojums: Winchester SXP 12kal; CZ 512 22LR
Medību trofejas: 3
16.07.2018. 14:39
Kaut kas neticams, nevienas galerijas un klusums šajā tēmā :) Ienācu palūkot kā ar bebriem un nekā.
Kā bebrus ietekmē sausums, kādi novērojumi?
Biju vietā kur vienmēr nopludināts un ir 2 milzīgas mājas, bet tagad visi grāvji sausi un mājas attiecīgi arī. Mājas pamestas un galvenajā grāvī, kurš ir izžuvis, saraktas alas pie pēdējām ūdens paliekām. Svaigu pēdu ļoti maz. Ārā gandrīz nenāk dēļ ūdens trūkuma.