Šodien vārdadienu svin Sindija, Sintija, Elfrīda, rītdien - Margots, Igors, Ingvars
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Parakstu vākšana par zosu pavasara medību atjaunošanu!

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 19 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 21.05.2019. 19:02

Sandis Šīrons
Sandis Šīrons
Pēdējo reizi manīts 2020-06-03 21:15
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Mazozoli
Medību stāžs: Kopš 2018.gada
Aprīkojums: Winchester SXP waterfowl
Suņi: Taksis
Medību trofejas: 4
20.05.2019. 20:01
Izskatās , jau ka nesavāks... galīgi vairs neiet uz priekšu
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-04-16 18:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
15.05.2019. 15:43
DAP kā iestāde ir sevi izsmēlusi. Konkrētā amatpersona ir paudusi privātu viedokli, nevis faktus. Fakti ir:
-Nīderlandē zosis pat indē ar gāzi!
-Citās valstīts, pat zāles apēšana skaitās postījums - mums ir kaut kāda viduslaiku metodoloģija, kas postījumu aprēķinos faktiski neiekļauj netiešos zaudējumus, tādus, kā negūtais ienākums.
Masu mediji, protams, kārtējo reizi izceļas, taisot sižetus par "lauksiemnieku vēlmi panākt zosu izšaušanu" - mednieks ta saprot, ka "izšaut" zosis Latvijā nav iespējams nekādā veidā, bet sabiedrības lielākās daļas urbanizētie dīvāna pilsoņi to nesaprot. Tā tendenciozi tiek pasniegta informācija, zemapziņā krāmējot negatīvu attieksmi pret iniciatīvu.
Secinājums - katra mednieka pienākums ir parakstīt iniciatīvu. Šodien. 10K parakstiem pietrūkst vien 6+k. Neatkarīgi no tā, ka iniciatīva ir ne mednieku - ir absolūta taisnība, 10k nesavākšana būs ļoti nelāgs indikators - mēs riskējam nākotnē dabūt aizliegumu medīt vai krietni sarežģīt sev dzīvi kaut vai ar tiem pašiem lūšiem...
Tātad, ieej un paraksties, tas aizņem vien maksimāli 5 minūtes!
Slēpts
15.05.2019. 08:51
Un kamēr DAP nolems sējumi būs iznīcināti un zosis būs aizlidojušas.
Slēpts
15.05.2019. 07:34
'' Medības nav efektīvs risinājums sējumu pasargāšanai no migrējošiem putniem, pauž DAP . Jau šobrīd, izņēmuma kārtā DAP var izsniegt atļauju medīt šos migrējošos putnus pavasarī, lai novērstu kaitējumu konkrētiem sējumu laukiem, taču tādā gadījumā jāievēro vairāki nosacijumi. Atļauju var saņemt, ja citas alternatīvas, nosargāt sējumus, izrādījušās neefektīva, ir radīti būtiski zaudējumi un tiek veikts monitorings, lai sekotu medību slodzei.''
Nu vai nav pastalnieku valsts? Vispirms itkā dod iespēju medīt, lai novērstu sējumu postījumus, tai pašā laikā ar nosacījumu, ja zemnieks ir cīnijies ar citām aizbaidīšanas metodēm un tās ir izrādījušās neefektīvas, jo jau ir nodarīti būtiski sējumu postījumi, ir gandrīz melna zeme. Tad DAP lems par medību atļaušanu ar nosacījumu, ka kāda bā.. sēdēs lauka malā un skaitīs nomedītās zosis. Un tad vienu brīdi sauks, stop, stop mednieki, nu jau pa daudz, ir jau nomedītas četras!!! Viņas te atlidoja olas dēt, tā tad jau 40 zosis nomedītas. Stop, stop - lai putniņi barojas un kašājas pa lauku...
Ainis Priediņš
Pēdējo reizi manīts 2020-06-02 23:46
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 9
11.05.2019. 22:20
Armand,skaudras dzīves patiesības caurstrāvoti vārdi.
Nesaprotu,par ko mīziens?
Atvainojos par nekontrolētu rupjību.
Slēpts
11.05.2019. 08:48
Atbalstu zosu medības tikai un vienīgi lauksaimniecības sējumu postījumu vietās. Vai tad tam putnam bez zemnieku sasētiem laukiem, citur nav ko ēst? Ne kāda populācijas samazināšanās nenotiks, ja sējumu postījumu vietās mednieki pa kādai zosij noklapēs.
Jānis Krams
Pēdējo reizi manīts 2020-05-30 10:49
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
10.05.2019. 15:58
Zosu ir loti daudz,nosauts tiek loti maz,nekada populacijas samazinasanas nenotiks un ja notiks,tad domat vajadzes tikpat stulbi ka tagad!Nez kp,bet Lv visur megina iespraukties kautkur bez ziepem,bet reizem var tak ari iesprust!:)
.....................................................................................................................
Pirms kādas nedēļas iznāca klausīties rādio par zvejnieku problēmām ar mencu zveju. EU jau gadiem centās panākt zvejas aizliegumu uz 2-3 mēnešiem gadā. Zvejnieku argumenti vienmēr uzvarēja un aizliegumi netika ieviesti. Nu nonācis tik tālu, ka mencu kuģi jāsagriež lūžņos vai jāpārprofilē. Uzstājās arī viens no ierobežojumu pretiniekiem, cilvēkam beidzot nāca saprašana, ka pirms 2 gadiem noraidītā iniciatatīva tomēr bija pareiza. Bet sapratne nāca par vēlu, kā nu pats saka, mencu nav, kuģis jālaiž uz ūtrupi. (Pozdno kaišsa sin moi).
Savulaik es balsoju pret Latvijas dalību EU. Domas neesmu mainījis. Bet tajā pat laikā nākas atzīt, ka bez atsevišķiem EU likumiem tēlaini izsakoties, te jau būtu "pustuksnesim līdzīga ainava".
No dabas nevar grābt nepārtraukti ar saukli, .............. (punktu vietā ierakstam vajadzīgo vārdu) tak vēl daudz.
Slēpts
09.05.2019. 16:33
Edgars Baika
Šodien, 09:59
Lai arī zosu medības manā skatījumā ir viens no aizraujošākajiem medību veidiem, esmu pret medībām pavasarī. Katrai medību sezonai savs laiks. Tas, ka kaut kur tā dara, nav arguments. Suņus taču neēdam, tādēļ, ka Korejā ēd..
Neviens jau Tev neliedz viņus ēst(suņus)!
Bet medīt pavasarī aizliedz likums. Tur ar ir tā atšķirība.
Slēpts
09.05.2019. 13:39
Ar lauksaimniecības nozari neesu uz ''jūs''. Žēl bij noskatīties, kā pavasarī tiko sasētu pupu lauku, zosis nedēļas laikā tā izretinàja, ka bij viss jāpārsēj... Cerams drīz situācija mainīsies uz pareizo un loģisko pusi. Pūšam vaigos un daram ko varam!
Gatis Kaļva
Pēdējo reizi manīts 2020-06-03 08:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: Ir
Aprīkojums: Benelli M2, IŽ-18, ISSC SPA22, nazis
09.05.2019. 13:12
Kāpēc nevar to visu bez parakstu vākšanas?

Tāpēc arī nevar un tāpēc mēs esam tur, kur esam. Un arī parakstus savākt nevar/ir grūti. Vieglāk ir čīkstēt, kādā forumā izliet sāpi, savā starpā pačīkstēt un cerēt, ka atnāks laimes lācis, bet neko nedarīt, jo tāpat jau nav jēgas- ne tikai medību jomā, bet kopumā par visu sistēmu. Nav lobija, nav nevienam intereses...tie paši ''kaulu audzētāji'' ātri savas vēlmes sakārtoja, tāpēc, ka kādam ir intereses un sakari. Nu atļaus, ka var medīt zosis pavasarī- nebūs jau tā, ka visi mednieki ies un medīs un ''apšaus'' visas zosis. Es domāju, ka to darīs ļoti mazs skaits mednieku.