Šodien vārdadienu svin Strauta, Grieta, rītdien - Krišs, Eglons, Ksenija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vēstule VMD un ZM


Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2021-01-22 20:51
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
24.01.2020. 16:19
Vēstules teksts zemāk. Variet papildināt, mainīt, galvenais neesam vienaldzīgi un nosūtam. Gan individuāli, gan kolektīvi, tam nav nozīmes, nozīme ir masveidībai!
Latvijas Republikas Zemkopības ministram
K.Gerharda kungam
Valsts meža dienesta Ģenerāldirektoram
A.Krēsliņa kungam
No
---------------------------------------------
2020.gada ---. janvārī.
iesniegums.
Mūsu rīcība nonākusi informācija, ka Zemkopības ministrija gatavojas pārskatīt nodevu apmēru par Valsts meža dienesta (turpmāk VMD) sniegtajiem pakalpojumiem, saistītiem ar meža apsaimniekošanu un medību saimniecību, būtiski palielinot dažu nodevu apmēru. Kaut arī daudz mednieku ir arī meža īpašnieki, un viņiem ir saistoši jautājumi par valsts nodevu apmēru meža apsaimniekošanā, mūsu klubu biedri uzdeva būtiskus jautājumus par plānotajām valsts nodevu izmaiņām, saistītām ar medību saimniecību, un konkrēti –
1.Vai atbilst patiesībai, ka plānoti valsts nodevu palielinājumi par mednieka sezonas kartes un medību atļaujas izsniegšanu.
2.Vai atbilst patiesībai, ka medību atļauja, pēc VMD projekta, plānota 7 reizes dārgāka un mednieka sezonas karte 2,8 reizes dārgāka par pašreiz esošo.
3.Vai atbilst patiesībai, ka, pēc VMD projekta, plānots valsts nodevas samazinājums par atļauju ārzemniekam medīt Latvijas republikā.
4.Kāda iemesla dēļ plānots diskriminēt vietējos iedzīvotājus, tiem ievērojami palielinot valsts nodevas, bet ārzemniekiem (viesmedniekiem) to samazinot.
5. Vai un kāds ir tik ļoti būtisks tehnisko resursu vai VMD darba apjoma palielinājums, lai medību atļaujas cena palielinātos 7 reizes.
6.Vai kāds ir veicis pētijumu, par šāda, ļoti būtiska medību atļaujas sadārdzinājuma ietekmi uz medību saimniecību.
7.Vai un kāds ir tehnisko resursu, VMD darba apjoma, vai kāda cita iemesla radīts palielinājums, lai mednieka sezonas kartes cena palielinātos 2,8 reizes.
8.Vai kāds ir veicis pētījumu, par šāda, ļoti būtiska mednieka sezonas kartes sadārdzinājuma ietekmi uz mednieku skaitu un, attiecīgi, uz medību saimniecību.
9.Vai visu šo , augstāk minēto, plānoto valsts nodevu būtiskais palielinājums nav vienkārši, bez jebkāda pamatojuma un aprāķiniem ierakstīts skaitlis, lai sasniegtu kaut kādu, iedomātu, budžeta uzstādījumu. Nerēķinoties ne ar medniekiem, ne iespējamām sekām medību saimniecībai.
Vēlamies norādīt ka, Valsts kontroles un citu, medību saimniecības jomā tik pat nekompetentu institūciju, iebildes par to, ka medību saimniecības jautājumos valsts noteiktās nodevas, nomas maksas par valstij piederošajām platībām un citas pozīcijas nav mainījušās kopš 2004,gada un ir medniekiem ļoti labvēlīgas, neatbilst patiesībai. Pieņēmums, ka normatīvie akti nav mainīti kopš 2004.gada, un tādēļ jāpaaugstina nodevas, neiztur ne kādu kritiku, jo arī Civillikums, kurā ietvertas daudzas patrteiz medību saimniecību regulējošas un pašreizējos apstākļos pretrunīgas normas, nav mainīts kopš 1937.gada. Laika gaitā daudz kas ir mainījies mednieku saimei ne uz to labāko pusi –
Āfrikas cūku mēris, kura klātbūtne, ar medījumu trūkumu un ierobežojumiem, būs jūtama nepārskatāmu laiku.
Reāli jaunu epizzotiju draudi, cīņa ar kurām atkal būs mednieku atbildība.
Ierobežojumi dzīvnieku piebarošanā.
Lielu meža platību nodošana Aizsardzības ministrijas īpašumā, un ar to saistītie ierobežojumi.
Lielu meža platību nonākšana ārzemju meža īpašnieku īpašumā, un ar to saistītās izmaksas.
Intensīva un nepārtraukta meža izstrāde visos mežu īpašumos.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2021-01-22 20:51
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
24.01.2020. 16:16
Ņemot vērā VMD un ZM vēlmi pasildīt roķeles uz mednieku rēķina, ir izstrādāta vēstule, kuru VISI interesenti var izmantot par pamatu, lai paustu savu neizpratni un protestētu pret šiem plāniem!