Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Spītējot ES direktīvām

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 10 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 14.03.2022. 07:23

Anna Kirilko
Pēdējo reizi manīts 2023-04-16 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
22.07.2021. 13:11
https://www.tvnet.lv/7298426/c...
Čehijas Senāts trešdien atbalstījis konstitucionālās garantijas uz tiesībām izmantojot šaujamieročus sevis un citu aizstāvēšanai, tās iekļaujot Pamattiesību un brīvību hartā.
Prezidentam nav iespēju uzlikt veto šiem konstitūcijas grozījumiem, un sagaidāms, ka viņš tos parakstīs.
Turpmāk hartā būs iekļauta sekojoša norma:
"Tiesības aizstāvēt savu vai citas personas dzīvību pat ar ieroci ir garantētas likumā noteiktos apstākļos".
Izmaiņas izdarītas, pamatojoties uz petīciju, kuru parakstījuši vairāk nekā 100 000 pilsoņu.
Likumprojekta autori norāda, ka tā mērķis ir aizsargāt čehu tiesības pret ierobežojumiem, kuras satur Eiropas Savienības (ES) tiesību normas un stiprināt Čehijas pozīcijas sarunās par turpmākiem ES regulējumiem.
Čehijas pilsoņiem jau iepriekš bijušas tiesības izmantot šaujamieročus pašaizsardzībai, taču 2017.gadā ES apstiprināja direktīvu, ar kuru tika aizliegts civilpersonām iegādāties noteikta tipa ieročus.
Konstitucionālās aizsardzības piešķiršanas mērķis ir gādāt, lai direktīva neierobežotu Čehijas ieroču īpašnieku pastāvošās tiesības.
Kad 2017.gadā ES direktīva tika pieņemta, Čehijas Iekšlietu ministrija norādīja, ka tā skars gandrīz 300 000 ieroču licenču turētājus.
Anna Kirilko
Pēdējo reizi manīts 2023-04-16 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
22.07.2021. 13:20
Čehi malači, nepakļaujas Eiropas spiedienam. Pēc Jaunā gada viņiem būšot arī spēkā trīspusēja vienošanās, ka pilsoņi varēs pārvietoties Čehijā, Austrijā un Slovēnijā ar saviem ieročiem, ievērojot nacionālos ierobežojumus. Tāpat tiek veidota programma apmācīt pilsoņus aizsargāt Konstitūciju un uzturēt kārtību ārkārtas situācijās.
Slēpts
24.07.2021. 09:24
A Latvijā nevar aizstāvēties izmantojot ieroci?
Arnolds Karzons
Arnolds Karzons
Pēdējo reizi manīts 2024-03-25 18:29
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
27.07.2021. 13:47
Varēt ta var,ar drīkstēšanu tā ne pārāk
Slēpts
27.07.2021. 14:11
Kāpēc gan ne? Ieroču aprites likuma 65 pants nosaka tos gadījums, kad pašaizsardzībai var izmantot šaujamieroci.
Aivars Osis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-16 18:33
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: 35
29.07.2021. 10:14
Līdz manām ausīm ir nonākušas baumas ka iegādāties pistoli ir praktiski neiespējami. teorētiski var ,bet praktiski nē. Cūcība.
Miervadis Ādamsons
Miervadis Ādamsons
Pēdējo reizi manīts 2024-03-07 07:12
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kastālija
29.07.2021. 14:49
Glabāšanas atļauju dabūt nav nekas nereāls, nēšāšanas gan dodot nelabprāt. Vajag labu pamatojumu. Ar apgalvojumu, ka dzīvo sliktā rajonā un tagad bīstami laiki, diezin vai izbrauksi cauri.
Slēpts
29.07.2021. 15:06
Nu, LV nejūtu vajadzību nēsāt pistoli. Laba piparu gāze pret suņiem ir daudz aktuālāka. Esmu savulaik ar to dzelzi pastaigājis, dienesta pienākumus pildot, nav nekāda iekāriena ikdienā staipīt.
Arvīds Ozols
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 22:18
Lietotāja statuss: Lietotājs
02.08.2021. 17:25
Pavasarī paņēmu pat divas pistoles ar nēsāšanas atļauju... nekādus papildus jautājumus neuzdeva. Par nepieciešamīgu runājot - laiki mainās un izmisuši cilvēki arvien vairāk lien pār robežām.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
03.08.2021. 13:00
Mums vajadzētu pārņemt Čehijas pieredzi. Mums vispār prasītos jauna Satversme ar konkrētu un definētu Latvijas valsts pastāvēšanas mērķi - tā, ka jebkurš cits likums tiek statīts primāri caur konkrētā mērķa prizmu. Bet....šķiet, ka vilciens mūsu ir aizgājis - mums Latvijas vēl pietiks, bet tas ir stipri īslaicīgi... Attiecībā par īsstobriem - ja ir iekāriens, tad - samācies, noliec eksi, sakārto/atsvaidzini citus papīrus un ej uz atļauju sistēmu. Ja esi mednieks - pārvadā ieročus, kuriem jābūt iesaiņotiem, bet kuri var kļūt kādam kairi. Attiecīgi...interesē detaļas, PM ;)