Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ir suns-nav papīru!

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 20 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 28.08.2010. 23:27
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
10.11.2008. 19:57
Ar sekām!Ja es mežā sastopos(domāju,jebkurš mednieks)ar medību šķirnes suni,mēs šķiramies kā kolēģi,bet ja tiekamies ar kranci,tad mednieka pienākums ir... krancim letāls.
Jānis Dubovs
Jānis Dubovs
Pēdējo reizi manīts 2020-03-02 16:56
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Valmieras raj. Jeru pag.
Medību stāžs: kopš 2007
Suņi: nav, bet gribu
Medību trofejas: 5
10.11.2008. 20:25
Neuztver personīgi, bet gribētos salīdzināt ar stāvēšanu un valīdu stāvvietās...Man ir X6 varu stāvēt un visi sapratīs. Ja gadījumā audi 80 tad likumpārkāpējs!
Kāda atšķirība kas nokož to zvērīņu? izbadējies krancis vai izbadējies sudzinieks?
Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
10.11.2008. 21:36
Jāni, saprotu Tavu sāpi,ari pašam ir taksis-krancis,ko gan kolektīvajās medībās neņemu,bet ievainotu dzīvnieku drīkst meklēt ar dajebkādu suni, un kurš pateiks,vai es eju medībās,vai meklēt asinspēdu.Neesmu dzirdējis nevienu gadījumu,kad kāds kranča saimnieks būtu medībās sodīts dēļ papīru trūkuma.
Atšķirība,kurš nokož krancis vai sudzenieks ir tikai tā,ja nokož sudzenieks,tas ir 1zvēriņš,bet ja kož vēl arī krancis,tad tie jau ir 2,tātad liedzot krančiem klīst pa mežiem,vismaz tas 2rais tiek aiztaupīts medniekam.
Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
11.11.2008. 08:05
Jāni,paprovē pavizināties ar X6 bez V.numura,un ar audi80 ar nr.
Liene Elerte
Liene Elerte
Pēdējo reizi manīts 2012-04-06 13:18
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
11.11.2008. 08:17
HALLO!!! Cienītie kungi, vai jums visiem nešķiet, ka tēma ir paņēmusi pavisam citu virzienu? Renārs vienkārši vēlējās uzzināt vai ir iespējams nokārtot taksim papīrus, ja tēvam tādi ir, bet jūs parāvāt ne tajos kuitos.... Renār, silti iesaku- uzzini, kur reģistrēts tas taksīša seniors, paņem savu čomu azotē, seniora papīru kopiju un aiziet! Tev izdosies!
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
11.11.2008. 09:01
Liene!
Es domāju, ka tēma nav aizgājusi pa kreisi, jo tagad tiek apspriests, KĀPĒC tie papīri sunim vispār ir vajadzīgi.
Jāni D.
Es jau kaut kur rakstīju par suni- bernes zennenhundu, kas kaut kur Piemaskavā dzīvo, un strādājot pa pīli vienkārši perfekti, labāk par jebkuru retrīveru. Pašai man bija foksis, kas strādāja TIKAI pa pīli, kaut gan foksis tomēr ir speciālists par kaut ko citu. Tāpēc neapstrīdu arī Aivara Lambas pieminētā kollija talantu.
Bet nu, mīļie cilvēki!!!! Lūdzu parādiet man to to vietu manos komentos, kur ES rakstu, ka mani aziāti klīst pa mežu medījot??? ;) Pilnīgi pieļauju, ka neesmu pareizi izteikusi savu domu, tomēr , vēlreiz pārlasot manu postu, nekur neko tādu neatradu. ;) Protams, pa visiem šiem gadiem viņi ir nomedījuši pāris lapsas, kas pašas bija uzprasījušās (līdušas kūtī) un pat vienu ezi. :)))) Par ezi dabūja kavienu. Man ir aziātu audzētava, es šo šķirni audzēju 20 gadus, un pa šiem gadiem esmu pārdevusi daudz kucēnus, daudzi no viņiem dzīvo laukos, diemžēl, daudzi iet uz maleni, ko man stāsta viņu saimnieki. Es to neatbalstu, bet neko padarīt nevaru. Ar savu komentāru gribēju paskaidrot, kāpēc es uzskatu, kāpēc nedrīkst medīt ar NEmedību šķirņu suņiem. Žēl, ka daži to ir sapratuši ačgārni :((((
Jānis Dubovs
Jānis Dubovs
Pēdējo reizi manīts 2020-03-02 16:56
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Valmieras raj. Jeru pag.
Medību stāžs: kopš 2007
Suņi: nav, bet gribu
Medību trofejas: 5
11.11.2008. 09:46
Nu ja godīgi stāsts nebija par mani, bet zināma sāpe tā tomēr ir :) Nu ir zināms prieks, ka esam apmainījušies domām un protams katrs paliksim pie savām, bet vienalga tas ir daudz. Visi saprotam, ka likums visiem ir viens, lai gan kā jau teica Aivars Lamba arī šim ir zināms robs...kas šajā gadījumā ir risinājums cilvēkiem kuriem mīļi ir savi VSK(Vienkārš sētas krancis), kuri ir izauguši par labiem šuneļiem. Zināmā mērā piekrītu, ka tas nav labi, bet tas lai paliek uz katra paša sirdsapziņas......
Un varbūt, ka labi ka tēma aizgāja pa kreisi, lai neceptos kārtējie topiki ar 3komentiem divās rindās...
Šaujiet garām!
Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
11.11.2008. 14:03
Citējot Žannu Z.: "Nu man , piemēram, ir vidusāzijas aitu suņi. Medī viņi perfekti, bet ne jau tā, kā medību suņi, bet drīzāk kā vilki, savai iztikai, tā teikt. Grib ēst- medī, negrib- nemedī." No šī es sapratu, ka runa ir par Jūsu vidusāziešiem, kas dodas medībās, bet nu, ja cītīgi izlasa teksta otro daļu, tad skaidri var saprast, ka runa ir par to, ka medībās jāmedī ar medību suņiem (Tāpēc jau cilvēki ir izveidojuši n-tās suņu šķirnes, kas domātas tieši medībām, un ar tādiem būtu arī jāmedī).
Laikam cītīgāk jāparlasa komentāri pirms skaļi bļauj =) Atvainojos!
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
11.11.2008. 14:31
Mārtiņ.
Nu man laikam arī bija nedaudz sīkāk jāraksta par situāciju. ;) Es biju domājusi ar to, kā viņi medī, to, kā medī šīs (un dažu citu, līdzīgu) šķirnes suņi principā. Ja viņiem tāda iespēja ir. Ne jau visu, ko mēs zinam, esam paši piedzīvojuši vai paši darījuši. Piemēram, pavisam nesen satiku cilvēku, kuram biju atdevusi savu kucēnu, tas kucēns bija brāķītis, ar ļoti līkām kājiņām. :) Nu es saimniekam protams prasu, kā tad ir, un viņš man atbild, ka kājas ir līkas, bet dzīvot sunim netraucē, jo viņš buku varot panākt un nogāzt. Tātad, es varu izsecināt, ka suns to dara, bet tas nenozīmē, ka es to atbalstu.Un tādas informācijas man pa šiem gadiem iekrājies , diemžēl, daudz. Jo ļoti daudzi cilvēki laukos uzskata, ka tas ir normāli, ka suņi nolasās baros un iet uz maleni. Tā ir realitāte, lai viņa mums patīk vai nepatīk. Vēl nevienu nav izdevies pārliecināt. :((((
Par to klaiņojošo suņu šaušanu, tur arī medniekiem neko pārmest nevar, un arī likums ir viņu pusē. Lai gan es uzskatu, ka ja zin, kam tas suns ir, vispirms ar saimnieku vajag parunāt, jo katram jau suns var pasprukt. Sevišķi ja neredz, ka suns dzen vai plosa zvēru, var būt viņš iet uz kaimiņmāju meitās ;) Bet ja kāds suns regulāri pa mežu dzīvojas (savu iecirkni jau visi pazīst), tad jau laikam ir jāšauj.
Ģirts Puķe
Ģirts Puķe
Pēdējo reizi manīts 2021-07-14 13:31
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Bauska
Medību stāžs: 4
Aprīkojums: IZ 27EM, Benelli Vinci, Tikka T3 300 WIN MAG, Marlin 983T
Suņi: Taksis
20.11.2008. 15:09
Labdien visiem!
Man ir taksis - ļoti mīļš jauks suņu puika. Viņam tulīt paliks 8 mēn. Esam bijuši uz 2 dzinējmedībām. No meža un šāvieniem nebaidās, bet mani tomēr no acīm neizlaiž. Abi vecāki ir takši (cik nu man par to spriest), bet bez papīriem - tas nozīmē ka suņukam nav cerību tikt atdzītam par medību suni???