Šodien vārdadienu svin Mairita, Bernedīne, Biruta, rītdien - Lība, Emma
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - pēc kādiem kritērijiem vērtējam ierochus?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 13 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 14.12.2007. 21:32

Jāzeps Baltais
Pēdējo reizi manīts 2018-12-27 18:42
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ala
Aprīkojums: akmens un uguns
Suņi: dalmacietis
11.12.2007. 23:04
te visās foruma tēmās par ieročiem ir tik daudz un dažādu viedokļu...pēc kā tad vērtējam šis ir labāks par to un to.pēc precizitātes?pēc lietošanas ērtuma?pēc svara?varbūt pēc vizuālā izskata?:)
Juris Po
Pēdējo reizi manīts 2019-08-18 22:52
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
12.12.2007. 00:57
ar šo tēmu sen ja vajadzēja sākt. Tur jau tā lieta, ka nav sliktu vai labu ieroču veidu - ir tikai nepiemēroti(mazāk piemēroti) un piemēroti (vairāk piemēroti) konkrētam medību veidam un medījumam. Tas pats arī par kalibriem - nav sliktu vai labu - ir tikai mazāk vai vairāk piemēroti konkrētam medību veidam un medījumam.
Un primārais ir saprast uz kādām medībām iesi, uz kādu zvēru šausi un kādos attālumos un jau izejot no tā, tad izvēlēties kritērijus, kuri dotajā medību veidā būs svarīgāki.
Pats labākais ja tu pats nonāc pie tiem kritērijiem ar savu praksi, jo pat pieredzējuši mednieki tev var sastāstīt nezinko. Stāstīt tev var viskaut ko, bet ja tu pats ar savu praksi nonāc pie tādiem vai šādiem secinājumiem par kritērijiem, tad sāc saprast, kas ir kas un tev neviens vairs neiestāstīs bullshit'u.
Personīgi man prioritāte ir dzinējmedības un gaides medības(sākot ar divgadīgajiem kuilīšiem). Respektīvi šaušanas attālums reti kad pārsniedz 150m un medījumu objekts ir pietiekami liels. Šinīs medībās superprecizitāte nav vajadzīga un ir citi daudz svarīgāki kritēriji ar kuriem ne mūžam neziedotu dēļ 1/2MOA precizitātes.
Tātad mani kritēriji ierocim manām dzinējmedībām un manām gaides medībām:
1) lai ideāli krīt plecā
2) īss ierocis ar labu balansu
3) viegls
4) ātri atkārtotie šāvieni
5) magazīne virs 2 patronām
Man galvenais , lai ierocis ir pēc iespējas piemērotāks šaušanas brīdī, lai varētu sasniegt maximalos rezultātus - viss kas ir pirms un pēc tam (izjaukšanas ātrums, tīrīšanas ērtība utt) ir pupu mizas.
Protams priekš gaides medībām tos kritērijus var pamainīt(vairs nav tik svarīgs garums un balans, kas varētu palielināt precizitāti, kā arī lielāks svars mazinātu atdevi utt), bet nu šo kompromisu vismaz pagaidām priekš sevis pieļauju, jo pagaidām,tas nemaina rezultivitāti. Tāpēc priekš manis loģiskākais šķita pusautomāts(vēl varētu pieļaut kādu vieglu karabīnīti ar slīdošo aizslēgu). Izvēle krita Browning Longtrac (vienkārši plecā krita ideāli) 30-06 un vēl neesmu nožēlojis.
Katrā ziņā vajag BEZ KOMPROMISIEM. Jo mazāk kompromisu, jo labāki rezultāti :D
Ar sporta šaušanu (izņemot pa "skrienošo kuili") paigaidām nenodarbojos un kad sākšu nodarboties, tad tur būs savi kritēriji un cits ierocis.
Andis Anspoks
Andis Anspoks
Pēdējo reizi manīts 2014-02-11 12:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mālpils
Medību stāžs: 10
12.12.2007. 09:59
Man kritērijs ir viens - dzinējmedībās - viegls un parocīgs, pietiekami spēcīgs
Gaides medībās - precizitāte!
Protams, ka ir labāki un sliktāki ieroči!
Ja ir divu ražotāju ieroči vienam mērķim - tad skatās, kurš ir kvalitatī'vāks, precīzāks.
Nevar paskatoties uz ieroci pateikt vai labs vai slikts! var pateikt tikai, vai skaists vai neglīts!
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
12.12.2007. 21:19
Juri Po - pēc Tava apraksta atpazīstu Kalašņikova automātu! :)
Jānis Misiņš
Jānis Misiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-15 15:31
Atrašanās vieta: Riga
Medību stāžs: 12
Aprīkojums: Blaser R93
Suņi: Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 6
12.12.2007. 21:45
Ja nu par ieroca vertesanas kritrjijiem var runat dikti ilgi un sarezgiti, bet pamatdomu man pateica viens labs mednieks. Ar ieroci ir jabut ta ka ar sievieti, apskatiju, apcamdiju, paproveju un vsjo!
Man bija ta ka pirms pats izvelejos ieroci kadu laiku lietoju ierocus kurus dabuju lietot(no teva), un laika gaita sapratu kas man patik un kas nee. Ierocim ir jabut uzticamam, jastrada perfekti, visam iericem ir jabut rupnieciska razojuma(nekadi samapali) ja ierocis ir japartaisa tad kautkas nav riktigi, ertam lietosana un pats galvenais ir japatik. Ieprieks lietoju CZ, un bija daudzas lietas kas mani neapmierinaja un tadel nepirku CZ. Nepatika ne tikka ne sako, sauers un manlihers isti nekrita pleca, un pec ilgam pardomam nopirku blaser. Kalibrs ir tada lieta ka es izvelejos popularu kalibru lai nebutu problemas ar municijas izveli un lai butu mazaka lodes sesanas trajektorija saujot, jo ne vienmer medibas var precizi noteikt cik talu tas lopins ir un lai mazak butu jadoma par temesanas korekcijam tapec man likas piemerots 30-06.
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
12.12.2007. 21:51
Nekrišana plecā ir ārstējama lieta - atdevi LABAM dakterim un viss oki - i plecā kritīs, i balanss būs pareizs. Ir cilvēki, kam no veikala plaukta nekas neder. Diemžēl pats esmu no tādiem - kakls par garu. Lai dabūtu pie vaiga, laide iet plecā nevis ar pēdu, bet ar spici.
Slēpts
13.12.2007. 08:58
Man tā pati bēda, kas Jānim. Spicajam garā kakla sindromu kompensē augstu novietots optiskais tēmeklis ar gumijas pagarinājumu pakaļgalā. Savukārt gludajam - makten biezs gumijas amortizators. Veikalā nenopirkšu ieroci ar atbilstoša garuma laidi, tā kā viss būs jāpieslīpē.
Oskars Pērkons
Pēdējo reizi manīts 2019-08-23 10:04
13.12.2007. 12:31
Es būtībā uzskatu, ka visi ieroči ir labi, līdz ko nesākas problēmas ar savu resursu nokalpojušiem stobriem utt.Cita lieta, kāds katram uzskats, pieredze un vēl daži faktori.Pats lietoju CZ un neredzu nekādu problēmu.Domāju arī kādu laiku nemainīt.Ātršaušana atkarīga no paša izveicības un prakses. Pareizi kopjot kalpo ilgi un uzticami. Domāju, ka tie kas saka daudz atkarīgs no stobra, nevis šāvēja, nepiekrītu. Labu laiku atpakaļ kādos šaušanas matčos atbrauca ražena auguma onkulis, izņēma no džipa ekskluzīvu, pilnīgi jaunu MOSSBERGu, sašāva 14 punktus no 100, dusmās iemeta stroķi mešus mašīna, nolamājās un aizbrauca.Vajadzēja jau vecītim padzīvot šautuvē kādu laiku:) Arī man ir gadījies nopūdelēt, bet analizējot darbības nonācu pie slēdziena, ka pats vien biju vainīgs...
Jāzeps Baltais
Pēdējo reizi manīts 2018-12-27 18:42
Atrašanās vieta: Ala
Aprīkojums: akmens un uguns
Suņi: dalmacietis
13.12.2007. 13:04
es gan nedomāju,ka piem. ar krievu IZ kaut vai 100 metros 5 šāvienu sēriju varēs sašaut tikpat blīvi kā piem. ar SAKO vai to pašu BLASER karabīniti:)
Andis Anspoks
Andis Anspoks
Pēdējo reizi manīts 2014-02-11 12:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mālpils
Medību stāžs: 10
13.12.2007. 13:50
Es gan domāju, ka viens bez otra nepastāv!
Iedod super šāvējam kādu mēslu - rezultāts nulle!
Iedod kādam nemācētājam precīzāko ieroci pasaulē - arī rezultāts nulle!
Viens otru papildina un, ja kaut viens no šiem posmiem pieklibo, tad nekā laba nesanāks!